» »

Ženske in politično ter socialno udejstvovanje

Ženske in politično ter socialno udejstvovanje

Temo vidijo: vsi
««
2 / 11
»»

FormerUser ::

Ursula Kroeber Le Guin

Ker Sci-Fi ni ravno my cup of tea, I am late to the party in šele sedaj spoznavam to odlično žensko.

"My world, my Earth is a ruin. A planet spoiled by the human species. We multiplied and fought and gobbled until there was nothing left, and then we died. We controlled neither appetite nor violence; we did not adapt. We destroyed ourselves. But we destroyed the world first."

jype ::

TheBlueOne je izjavil:

Te so resile sebe
Rešile so tudi na milijone drugih, skozi vzor, zaradi katerega bodo ženske poslej opravile z nasilneži, ki jih zatirajo.

Semafor ::

jype je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Te so resile sebe
Rešile so tudi na milijone drugih, skozi vzor, zaradi katerega bodo ženske poslej opravile z nasilneži, ki jih zatirajo.


S takimi kot sta Epstein pa Weinstein?

KAVINSKY ::

ZombiUnicorn in njen boj proti zlorabljaju deklet za promocijo izdelkov:

https://twitter.com/thezombiunicorn/sta...

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Te so resile sebe
Rešile so tudi na milijone drugih, skozi vzor, zaradi katerega bodo ženske poslej opravile z nasilneži, ki jih zatirajo.


To so ekstremi in je maloverjetno, da se bo kaj ponavljalo zaradi tega, posebej, ce ocenis milion ponovitev. Ce ji je do danes recimo 10, ceprav mi verjetno ne bos znal navesti niti ene, bo do tvoje kvote trajalo se 100.000x dlje. Razen ce argumentrias nek nesledljiv posreden vpliv, kar pa je glede na dejanje tezko.

Na drugi strani pa se tudi nasilnezi od tega tudi kaj naucijo in bodo morebiti bolj previdni. Glede na to, da so v poziciji moci imajo dobre moznosti.

Resitev ni, da se vsak zna obranit pred vsakim zlom, ampak da se te zadeve cim bolj ucinkovito sistemako zatirajo. Ce reces, da se bodo druge od njih ucile namigujes nesposobnost tistih, ki se ne uprejo. Lahko pa tudi namigujes, da to ni vec problem, ker je poznana resitev.

Sam pa na noben nacin ne bi niti posredno silil nikogar v nobeni situaciji, da se zgleduje na nacin, da mora koga umoriti. Vem da deluje fino za tiste, ki jih dejanje filozofsko podpre, ampak ne verjamem, da je zdrav nacin resevanja problema. Vse skupaj je samo crna kronika.

jype ::

Semafor je izjavil:

S takimi kot sta Epstein pa Weinstein?
Ja, s Trumpom. Melanija ga mora samo v spanju umoriti, pa bo vsem bolje.

TheBlueOne je izjavil:

Na drugi strani pa se tudi nasilnezi od tega tudi kaj naucijo in bodo morebiti bolj previdni.
To je ves smisel nasilja zoper nasilneže. Da prenehajo bit nasilni, ker se jim ne splača.

TheBlueOne je izjavil:

Resitev ni, da se vsak zna obranit pred vsakim zlom, ampak da se te zadeve cim bolj ucinkovito sistemako zatirajo. Ce reces, da se bodo druge od njih ucile namigujes nesposobnost tistih, ki se ne uprejo. Lahko pa tudi namigujes, da to ni vec problem, ker je poznana resitev.
Sistemsko zatiranje je težavno, dokler so nasilneži med najbolj vplivnimi in izoliranimi na planetu.

TheBlueOne je izjavil:

Sam pa na noben nacin ne bi niti posredno silil nikogar v nobeni situaciji, da se zgleduje na nacin, da mora koga umoriti. Vem da deluje fino za tiste, ki jih dejanje filozofsko podpre, ampak ne verjamem, da je zdrav nacin resevanja problema. Vse skupaj je samo crna kronika.
Vsekakor, a ženske si pravic niso izborile z jamranjem, temveč z bombnimi napadi, umori in drugimi oblikami terorizma. Če smo se kot globalna družba iz tega kaj naučili, je to super, če se nismo, potem bo pa pač vsaka žrtev imela na izbiro bodisi trpljenje, bodisi uporabo nasilja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

Sistemsko zatiranje je težavno, dokler so nasilneži med najbolj vplivnimi in izoliranimi na planetu.

TheBlueOne je izjavil:

Sam pa na noben nacin ne bi niti posredno silil nikogar v nobeni situaciji, da se zgleduje na nacin, da mora koga umoriti. Vem da deluje fino za tiste, ki jih dejanje filozofsko podpre, ampak ne verjamem, da je zdrav nacin resevanja problema. Vse skupaj je samo crna kronika.
Vsekakor, a ženske si pravic niso izborile z jamranjem, temveč z bombnimi napadi, umori in drugimi oblikami terorizma. Če smo se kot globalna družba iz tega kaj naučili, je to super, če se nismo, potem bo pa pač vsaka žrtev imela na izbiro bodisi trpljenje, bodisi uporabo nasilja.


Se mi ne zdi, da so si na tak nacin ravno veliko izborile. Resne razlike so bile politicne narave in plod usklajenega gibanja, ne posameznih dejanj. V koncni fazi moskih in zensk, ki so spoznali, da je druzba korak za tehnicnimi/prakticnimi moznostmi.

Kar se tice vpliva imas pa drug problem, ki so hierarhije v cloveski naravi v povezavi s simptomi sociopatov. Dalec ni omejeno samo na zenske, premoc izvajajo nad vsakim v vseh moznih oblikah podrejanja. Sociopati zal imajo boljse sanse za uspeh in dokler ne resis tega problema ni nekih resitev.

jype ::

TheBlueOne je izjavil:

Se mi ne zdi, da so si na tak nacin ravno veliko izborile.
Potem zelo malo veš o gibanjih, ki so ženskam priborila volilno pravico.

TheBlueOne je izjavil:

Resne razlike so bile politicne narave in plod usklajenega gibanja, ne posameznih dejanj.
Sufražetk nihče ni jemal resno, dokler se niso začele nekatere od njih obnašat podobno kot IRA v osemdesetih.

TheBlueOne je izjavil:

Sociopati zal imajo boljse sanse za uspeh in dokler ne resis tega problema ni nekih resitev.
Za začetek se moraš znebiti mačizma, ki od ljudi terja, da cenijo nasilje in okrivijo žrtve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

TheBlueOne ::

@Jye Dej mi prosim kaksen primer za velike politicne zadeve, ki so si jih izborile nasilno. Kjer so seveda vedno zraven neki izgredi. Kaksen primer, kjer je sprememba rezultirala zaradi nasilja, kjer se bomo verjetno na koncu sprasevali, ce je nasilje kaj pospesilo.

Bi bilo zanimivo pogledati kdaj je bila enakost tehnicno mozna in kako hitro se zadeve balansirajo. Recimo se pri moji stari mami so bila opravila podana glede na to, kdo jih laze zmore, kar je zenske dalo v podrejen polozaj, ker so lahko pocele manj in se verjetno o teoreticno mozni enakosti pogovarjamo nekje od 1950?

Sedaj smo dobre 50 let kasneje, kar ni nobena doba in manj je stare generacije, ki ima trenutno vajeti v rokah vec je uravnilovke.

Tako, da jaz to vidim kot neko normalno balansiranje, ker ljudje v koncni fazi strmimo k napredku, ki pa je hitrejsi, ce imas na voljo vec resursov, zenske pa so resurs.

Skratka hitreje kot se bodo zenske oblikovale v zanimiv resurs hitreje jih bo druzba na tak nacin tudi porabila. Ampak o tem kaj zelijo pa naj vsaka odloca sama zase.

Berserker ::

Ženske na zahodu imajo danes več pravic, ker se to dejansko ekonomsko splača.

Razna gibanja so pripomogla bolj malo, ker enostavno niso ponujala boljše alternative za vladajočo elito.

Poldi112 ::

Stavke znajo vladajočo elito kar dobro ohromiti. Teroristične dejavnosti prav tako. Pravice so si večinoma morale ženske, enako kot ostale marginalizirane skupine, kar same izboriti in se niso pojavile, ker bi bilo to ekonomsko smiselno. Dejstvo, da je, jih je zgolj pomagalo utrditi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Berserker ::

Poldi112 je izjavil:

Stavke znajo vladajočo elito kar dobro ohromiti. Teroristične dejavnosti prav tako. Pravice so si večinoma morale ženske, enako kot ostale marginalizirane skupine, kar same izboriti in se niso pojavile, ker bi bilo to ekonomsko smiselno. Dejstvo, da je, jih je zgolj pomagalo utrditi.


Nobena stavka in terorizem ni ohromila elite. Ravno obratno, okrepile so jo.

jype ::

Berserker je izjavil:

Razna gibanja so pripomogla bolj malo, ker enostavno niso ponujala boljše alternative za vladajočo elito.
Ne. Terorizem je obvezna komponenta boja za pravice, ker ste konzervativci preglupi, da bi znali ocenjevati stroške.

Berserker je izjavil:

Nobena stavka in terorizem ni ohromila elite. Ravno obratno, okrepile so jo.
Morda bi bilo dobro, da bi kaj vedel o temi, o kateri skušaš debatirati. Za začetek lahko raziščeš, od kod izhaja beseda "sabotaža".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

FormerUser ::

Prejemnica naziva inženirka leta 2019 je Aida Kamišalić Latifić, raziskovalka in predavateljica na Fakulteti za elektrotehniko in informatiko Univerze v Mariboru. https://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnol... Čestitke.


Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

FormerUser je izjavil:

Glavni dosežek Naomi Wolf je knjiga The beauty myth, ki jo je napisala leta 1991 in je eno od temeljnih del feminizma. V knjigi argumentira, da "beauty" as a normative value is entirely socially constructed, and that the patriarchy determines the content of that construction with the goal of reproducing its own hegemony. V uvodu pa pronicljivo zapiše:

The more legal and material hindrances women have broken through, the more strictly and heavily and cruelly images of female beauty have come to weigh upon us ... [D]uring the past decade, women breached the power structure; meanwhile, eating disorders rose exponentially and cosmetic surgery became the fastest-growing specialty ... [P]ornography became the main media category, ahead of legitimate films and records combined, and thirty-three thousand American women told researchers that they would rather lose ten to fifteen pounds than achieve any other goal ... More women have more money and power and scope and legal recognition than we have ever had before; but in terms of how we feel about ourselves physically, we may actually be worse off than our unliberated grandmothers.




Kot zagovedni misandristki ti najbrž ni jasno, da so za obremenjevanje žensk z izgledom pretežno krive ženske, ne moški.

FormerUser ::

Lise Meitner, še ena spregledana in okradena ženska, ki bi si zaslužila mesto med velikani, pa je še danes komaj kaj znana.

Spoznanje, da se lahko atomska jedra cepijo, pri čemer se sprosti zelo veliko energije, velja za eno najpomembnejših znanstvenih odkritij 20. stoletja. Ključne ideje, ki so omogočile, da so znanstveniki ugotovili, kaj se med takšnimi procesi dogaja v atomskih jedrih, je prispevala danes malo znana avstrijska znanstvenica judovskega rodu, ki je morala tik pred drugo svetovno vojno pobegniti iz Nemčije, zato je kolegom v Berlinu ideje, kako pravilno interpretirati dogajanje v svetu atomov, sporočala kar prek pisem.

Albert Einstein je Lise Meitner opisal kot nemško Marie Curie, a ta oznaka žal ni najbolj posrečena. Lise je bila res izjemno plodovita znanstvenica, a je v nasprotju z Marie Curie njen pomemben prispevek k napredku znanosti dolga leta ostal zamolčan. Za svoja odkritja ni nikoli prejela Nobelove nagrade, čeprav bi si jo nedvomno zaslužila.
https://kvarkadabra.net/2017/11/lise-me...


Zgodovina sprememb…

uporabnik832 ::

Tulsi





kaj si mislite o njej?

uporabnik832 ::

Jaz morem še tole omeniti, ker mi je simpatična: Sasha Cobra
https://4d.rtvslo.si/arhiv/zvezdana/174...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

Cruz ::

Ja, gospodična je taoistka oz. črpa iz taoizma, sploh kar se tiče "razmišljanja s telesom" in "prepuščanju naravi".

Drugače pa me zanima, kaj bo @Hipatija rekla na to, posebej glede "men taking charge". :)

FormerUser ::

Kaj bom rekla? Da sem že nekaj časa nazaj prišla do spoznanja, da je "industrija" duhovnosti lahko samo še eno orodje več, s katerim se ženske vrača v stare kalupe in podrejen položaj, zato jo jemljem z veliko dozo soli, ker v je v njej prisotno ogromno šarlatanov in čim ko kdo začne razpredati abotnosti kot je tale: "Sasha Cobra trdi, da se je sodobni moški polenil, zato ni nikogar, ki bi v žensko posadil kvalitetne ideje. Trdi, da so ženske moškim vzele glas, zato moški ne morejo spregovoriti o svojih bolečinah", ga skenslam v sekundi, četudi ima morda tudi kaj pametnejšega za povedati.

Če smo pa že pri Zvezdaninih gostih iz Amerike potem je bil veliko relevantnejši Zat Baraka https://4d.rtvslo.si/arhiv/zvezdana/174...

@solatko: " Izgleda, da imaš zelo malo izkušenj o tem, kako se ustvarja družbene vrednote. Večina mamic tudi hčerkam pove, da so moški v glavnem prasci, ..

In hčerke jim večinoma ne verjamejo, raje prisluhnejo patriarhalni in medijski propagandi, šele kasneje, z leti izkušenj, spoznajo, da so imele mame kar prav.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Kaj bom rekla? Da sem že nekaj časa nazaj prišla do spoznanja, da je "industrija" duhovnosti lahko samo še eno orodje več, s katerim se ženske vrača v stare kalupe in podrejen položaj, zato jo jemljem z veliko dozo soli, ker v je v njej prisotno ogromno šarlatanov in čim ko kdo začne razpredati abotnosti kot je tale: "Sasha Cobra trdi, da se je sodobni moški polenil, zato ni nikogar, ki bi v žensko posadil kvalitetne ideje. Trdi, da so ženske moškim vzele glas, zato moški ne morejo spregovoriti o svojih bolečinah", ga skenslam v sekundi, četudi ima morda tudi kaj pametnejšega za povedati.
Jaz ne bi šel tako daleč in rekel, da se industrija duhovnosti uporablja kot sredstvo proti feminizmu oz. egalitarni družbi.

Če se omejim na omenjeno terapevtko bi rekel, da je brala zahodne interpretacije taoizma ali pa ga je sama interpretirala na tak način. Saj, če daš nekemu povprečnemu zahodnjaku, bi ga verjetno podobno interpretiral, čeprav je taoizem zelo pro-enakopravnost in je zelo blizu anarhizmu. Sicer je povedala nekaj zanimivih misli, sem pa tudi jaz bil razočaran, ko sem ovidel kje se bomo sprehajali.

jype ::

Cruz je izjavil:

Jaz ne bi šel tako daleč in rekel, da se industrija duhovnosti uporablja kot sredstvo proti feminizmu oz. egalitarni družbi.
Oh, seveda se, že stoletja.

Cruz je izjavil:

Saj, če daš nekemu povprečnemu zahodnjaku, bi ga verjetno podobno interpretiral, čeprav je taoizem zelo pro-enakopravnost in je zelo blizu anarhizmu.
Problem taoizma je, da je še vedno misticizem in kot tak dovzeten za interpretacije, ki so v nasprotju z naukom, enako kot vse druge religije.

Če hočeš duhovnost, ki je ni mogoče narobe interpretirati, potrebuješ dialektični materializem.

solatko ::

Hipatija - Od neemancipiranih mamic in butastih fotrov, ne moreš pričakovati hčere in sinove, ki bi razmišljali in se obnašali emancipirano. Prve družbene vrednote se predstavijo v družini.
V družinah, kjer prevladujejo zastareli krščanski recepti, ne more bit dobrega kosila.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

solatko je izjavil:

Hipatija - Od neemancipiranih mamic in butastih fotrov, ne moreš pričakovati hčere in sinove, ki bi razmišljali in se obnašali emancipirano. Prve družbene vrednote se predstavijo v družini.
V družinah, kjer prevladujejo zastareli krščanski recepti, ne more bit dobrega kosila.

No, no, no... Mislim, da je krščanska religija naredila veliko slabega, nekaj pa tudi dobrega. Ravno tako te ne preganjajo, če pljuvaš po njihovem bogu. Vsaj zdaj nekaj stoletij. Je pa religija pomogala v evropi vzdrževati vrednote in moralo. O tem ni dvoma, včasih še malo preveč. Tako, da bi danes ekstremisti kot si ti, celotno zadevo ukinil, ker se ne sklada s tvojo religijo, je kratkomalo rečeno neumnost. Ljudje morajo imeti možnost izbire in svobode.

Sploh pa mi ne začni z bulšitom, da ne bi smeli otroke vzgajati v religiji. Ateisti jih vzgajajo po svoje, homoseksualci po svoje, feministke po svoje, nobeden ne čaka da se bo otrok sam odločil. Še ti si svojega vzgajal po lastni presoji, za katero trdiš da je prava in verjetno še nisi začel pri 18.

Jaz želim živeti v državi, kjer gre lahko vsakdo na ulico, napiše svoje mnenje na splet, brez da bi ga zasramovali zaradi njegovega prepričanja. Kako se spletno obračunava z RKC in kristjani, mi gre na bruhanje in to ljudje, ki sebe kličejo za razgledane in se borijo za pravice manjšin, kaj pa ko bodo manjšine postale večine jih bodo pa spet preganjali. Ampak vsi progresivci morajo imeti enega sovražnika mar ne.

Drugače pa zapovedi: ne laži, ne kradi, ne ubijaj, se mi zdijo popolnoma relevantne in pravilne tudi za današnji čas.

matobeli ::

111111111111 je izjavil:


Drugače pa zapovedi: ne laži, ne kradi, ne ubijaj, se mi zdijo popolnoma relevantne in pravilne tudi za današnji čas.


Ko vsaj ne bi model spustil tretje tablice preden je prebral, to bi nam blo šele fajn!

jype ::

111111111111 je izjavil:

Je pa religija pomogala v evropi vzdrževati vrednote in moralo.
Haha.

Evo ga, morala guy: https://www.bbc.com/news/world-europe-5...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

uporabnik832 ::

Meni je vsec (Sasha) in mi je simpaticna, kaj naj recem.

Je pa osebno nisem srecal, o njej ne vem nic, nisem bil na njenih delavnicah ali eventih ki jih organizira.
Me tudi malo zbode pod kaksnimi cenami se te srecanja prodajajo ampak se ne bi v to spuscal ker ne vem podrobnosti niti nisem seznanjen z vsemi okoliscinami teh srecanj ipd

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:

Kaj bom rekla? Da sem že nekaj časa nazaj prišla do spoznanja, da je "industrija" duhovnosti lahko samo še eno orodje več, s katerim se ženske vrača v stare kalupe in podrejen položaj, zato jo jemljem z veliko dozo soli, ker v je v njej prisotno ogromno šarlatanov in čim ko kdo začne razpredati abotnosti kot je tale: "Sasha Cobra trdi, da se je sodobni moški polenil, zato ni nikogar, ki bi v žensko posadil kvalitetne ideje. Trdi, da so ženske moškim vzele glas, zato moški ne morejo spregovoriti o svojih bolečinah", ga skenslam v sekundi, četudi ima morda tudi kaj pametnejšega za povedati.


Vsak izbere vsak izgovor, da gre v udoben polozaj, kar zenska v starih kalupih je. Recimo v Avstriji, kjer zivim, za zenski ni nekih omejitev, so izobrazene in tam do tridestega praviloma enakovredne v sluzbi ampak se v veliki vecini, tudi karieristke odlocijo za 4h delovnik po porodu. Bi se tudi tipi, ampak zal nimamo te moznosti. :) Vsaka ima svoj izgovor, potem jo malo hecas in vrtas in na koncu ti pove nekaj v smislu "Od****, pac ne da se mi.".

Drugace Sasha Cobra menda ni tip, tako da o tem ocitno govorijo zenske. Tipov, ki tako jokcajo ne poznam. Pa saj ves, da smo tudi zaradi custvene distance bolj ucinkoviti. Ce pa si ti obkrozena s takimi tipi, pa ne vem kje se gibljes, verjetno kje drugje kot jaz, morda med feministi? ;)

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

uporabnik832 je izjavil:

Meni je vsec (Sasha) in mi je simpaticna, kaj naj recem.
Res je simpatična in samozavestna, te kar hitro potegne vase. Pri takšnih osebah je potrebno ostati pozoren. :)

TheBlueOne je izjavil:

Ce pa si ti obkrozena s takimi tipi, pa ne vem kje se gibljes, verjetno kje drugje kot jaz, morda med feministi? ;)
Feministi bojda ne morejo obstajati.

111111111111 ::

jype je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Je pa religija pomogala v evropi vzdrževati vrednote in moralo.
Haha.

Evo ga, morala guy: https://www.bbc.com/news/world-europe-5...

Bralno razumevanje dela težave? Napisal sem religija. Ne RKC.

EDIT: Seveda so bile tudi negativne posledice. Nadzor podeželja, izguba sočnih kletvic itd...

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Dejte probat bit on-topic?

FormerUser ::

Najboljša mlada managerka za leto 2019 je postala Lucija Sajevec iz AMZS. Tudi sicer imajo zelo raznoliko strukturo zaposlenih.

Raznolikost se v AMZS kaže že v strukturi podjetja, saj je med več kot 400 zaposlenimi 42 odstotkov žensk in 20 odstotkov starejših od 55 let. V vodstveni ekipi oziroma ožjem poslovodstvu je 11 oseb, od tega 55 odstotkov žensk; v širšem poslovodstvu pa je 37 odstotkov žensk, 22 odstotkov mlajših od 40 let in 15 odstotkov starejših od 55 let.

Čestitke.


Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Sicer se mi zdi pa v zadnjem času, v našem prostoru, zelo zanimiva kmetijska ministrica Aleksandra Pivec. Doktorica kemijskega inženirstva, športnica, kot relativno neizkušeni političarki ji je uspelo iz prestola vreči "teflonskega" Erjavca, v govorih ob trenutni politični krizi pravi, da je ideološke teme ne zanimajo, da je dovolj debat o partizanih in domobrancih, da bo treba sodelovati, tako z levimi kot desnimi, pa tudi njen zadržano elegantni stil oblačenja mi je simpatičen.



Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

Na žalost pa je AMZS še vedno precej seksističen. V avtodelavnicah in avtovlekah je namreč zaposlenih 100% moških. :))

FormerUser ::

Jaz pa mislim, da ima Aleksandra potencial preobraziti stranko in jo znova pripeljati v parlament, rabi pa čas.

Mato989 ::

FormerUser je izjavil:

Sicer se mi zdi pa v zadnjem času, v našem prostoru, zelo zanimiva kmetijska ministrica Aleksandra Pivec. Doktorica kemijskega inženirstva, športnica, kot relativno neizkušeni političarki ji je uspelo iz prestola vreči "teflonskega" Erjavca, v govorih ob trenutni politični krizi pravi, da je ideološke teme ne zanimajo, da je dovolj debat o partizanih in domobrancih, da bo treba sodelovati, tako z levimi kot desnimi, pa tudi njen zadržano elegantni stil oblačenja mi je simpatičen.





Mhm, tale velesposobna zenska je pozabila prijavit prihodke hkrati pa je na bistri na ptuju zrihtala par milijonov minusa...

Res sposobna oseba ni kaj enakovredna moskim ja... Nic boljsa oz. Slabsa v pridelovanju minusa
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

uporabnik832 ::

Jane Fonda, Susan Surrenden- sta socialno angažirani, na prvi pogled interesantni, nisem pa si kaj veliko pogledal

jype ::

Surrenden okol ušes!

Jane Fonda pa Američani sovražijo, ker je šla v Vietnam govoriti s "sovražnikom".

No, 50 let pozneje je jasno, kdo je bil takrat idiot: https://bou.si/rest/picktherightside.mp4

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

FormerUser ::

Včeraj smo praznovali Mednarodni dan žensk v znanosti, dr. Marta Klanjšek Gunde je v Odmevih nazorno opisala izzive s katerimi se znanstvenice soočajo na svoji poti, čeprav je pri nas delež žensk v znanosti menda soliden. https://4d.rtvslo.si/arhiv/odmevi/17467...

Nepričakovano darilo pa se je danes znašlo v twitter feedu. Namreč, teorija o tem, da bolj kot so ženske enakopravne, manj jih zanima znanost, znana pod imenom "gender-equality paradox", ki je tudi na tem forumu zelo popularna in smo o njej velikokrat debatirali, se je, surprise, surprise, izkazala za "bro science". Interdisciplinarna skupina na Harvardu je prišla do ugotovitve, da sta avtorja, Gijsbert Stoet and David Geary, v študiji uporabljene številke malce po svoje prikrojila, očitno zato, da so bolj ustrezale zgodbi, ki sta jo želela povedati, oziroma, kot zaključita avtorici članka MEREDITH REICHES in SARAH S. RICHARDSON:

Women in science have been pushing back the tide of claims about women's lack of interest and ability in STEM for decades. The work continues today. As we see it, the so-called gender equality paradox is a new entry in an old playbook of arguing that biological sex differences, not social inequalities, drive the gender disparities we see in areas such as STEM. But a little digging shows that the paradox is the product not of innate sex differences in STEM interest, but the use of contrived measures and selective data to tell a particular story.


https://slate.com/technology/2020/02/wo...

111111111111 ::

Če prav razumem sta dokazali, da je v STEM enako žensk in moških? Torej je vaše jambranje popolnoma neupravičeno. :D

Ne resno. Lahko dobim link na študijo? Našel sem samo tole: https://www.genderscilab.org/blog/the-g...

Jarno ::

Ne vem. Sam npr. spremljam določene odprtokodne scene in delež žensk kot uporabnic je zelo majhen, kreativnih prispevkov pa praktično ni. Obstaja ena sama pripadnica ženskega spola, ki je naredila lep prispevek, poleg ene trans osebe izvorno moškega spola. Udejstvovanje zahteva določena znanja iz programiranja, je pa čisto spontano, globalno in prostovoljno.
Sklepalo bi se lahko tudi, da žensk praktično ni, ker ni zaslužka oz. družbenega vzpona.

Kolikor poznam žensko populacijo, jih abstraktno STEM področje pogosto navdušuje manj kot moške, morda s pridihom feminizma raje tekmujejo, ljubezni do stroke pa je manj.
#65W!

FormerUser ::

111111111111 je izjavil:

Če prav razumem sta dokazali, da je v STEM enako žensk in moških? Torej je vaše jambranje popolnoma neupravičeno. :D

Ne resno. Lahko dobim link na študijo? Našel sem samo tole: https://www.genderscilab.org/blog/the-g...


Link do peer-reviewed študije je v v članku, če imaš dostop, jo lahko prebereš v celoti. https://journals.sagepub.com/doi/abs/10...

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:

Če prav razumem sta dokazali, da je v STEM enako žensk in moških? Torej je vaše jambranje popolnoma neupravičeno. :D


Ja, taki studiji sploh ne ugovarjam. Me veseli, da so prisle do svojih ciljev, cestitam. Smo naenkrat vsi zadovoljni in tu se vidi, kako kul smo tipi, niti malo nevsocljivosti, ceprav nam punce prevzemajo STEM. :) Za nazaj razmerij ne moremo spreminjat, tamo da so trenutne statistike zaposlenosti nerelevatne, produciramo pa ocitno vec inzenirk.

          ::

TheBlueOne je izjavil:

Me veseli, da so prisle do svojih ciljev, cestitam. Smo naenkrat vsi zadovoljni in tu se vidi, kako kul smo tipi, niti malo nevsocljivosti, ceprav nam punce prevzemajo STEM.


Edine nezadovoljne bodo feministke, saj jim ravno neenakopravnost daje veter v jadra. Me prav zanima, žrtev česa bodo potem?

jype10 ::

Poligamija v islamski državi tudi ne gre vedno po patriarhalnih načrtih:

https://www.bbc.com/news/world-asia-514...

FormerUser ::

Še ena herojinja/vzornica, 82- letna June Turner, lastnica trgovine, ki se je pogumno zoperstavila roparju:

"I got my stick and I really belted him with it but I thought to myself I wish I had my wooden stick because then I would have knocked him out. I went hell for leather on him."

Go, Granie, go!


FormerUser ::

Laila Mickelwait, feministka, ki je napovedala vojno BigPorn-u:

"People have been calling on me to start a petition to shut down Pornhub and hold its executives accountable. Here it is. Please sign and share." https://www.change.org/p/shut-down-porn...


Jarno ::

Tale se je izmuznila Hipatijinem radarju ?

Nagrajena in priznana akademska oseba:



https://www.dostop.si/dr-aida-kamisalic...

Mislim, da je tema spet zašla, razen, če imate v mislih te uspešne "profesionalke":

https://listverse.com/2016/07/15/top-10...
#65W!

BigWhale ::

Mal ste bli off-topic. Ne bit off-topic, ker ni fajn.

111111111111 ::

Evo še ena samostojna feministka Nina Orel, samo ne vem če je ravno po okusu moderatorjev:
https://www.rtvslo.si/slovenija/predsod...

Zgodovina sprememb…

««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skupine na Telegramu uporabljajo UI za slačenje žensk na fotografijah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
45249297 (35696) Shegevara
»

Britanskega filtra pornografije ne bo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
447100809 (95511) Cruz

Več podobnih tem