» »

iskanje postopka razmišljanja in pomnjenje števil

iskanje postopka razmišljanja in pomnjenje števil

mulc007 ::

Gre za to kako bi se človek najlažje lotil nekega matematičnega izračuna.

Recimo da računaš povprečje števil 56,76 in 57,14. Brez papirja in kalkulatorja. Na voljo je le pamet.

Za nekoga, ki se tega računanja loti prvič, mogoče sploh bo bo vedel kako začeti.
Videl sem da je povprečni človek tovrstno rešitev sposoben izračunat le v nekaj sekundah, brez da bi imel cifri na papirju.

Jaz najlažji način izračuna še iščem.
Računanja se lotim na ta način da od večje cifre odštejem manjšo (ob tem se osredotočim predvsem na desetinke in stotinke) in ob tem poskušam v glavi obdržati večjo ali manjšo cifro. Če obdržim manjšo cifro, potem razliko, ki sem jo delil z dva, prištejem (v primeru večje cifre pa bi odštel)

Težavo imam v tem da med računanjem razlike in deljenjem z dve, že pozabim katera je bila manjša oz. večja cifra. Fotografskega spomina nimam, kaže da je tudi kratkotrajni spomin slab.
Še težje je izračunati razliko če je število pred decimalko (v tem primeru 56, in 57, ) različno. Če bi bilo obolje 56 bi bilo lažje.
Cifre mi prehiro odfrčijo iz glave. Obstaja kakšen lažji način izračuna in na kakšen način bi si lažje zapomnil cifre?
Nekateri jih vidijo nekako kot barve, zame pa so cifre kot hieroglifi, ki jih v glavi poskušam obdržati na ta način da si jih ponavljam. Ko začnem računati, ponavljanje ni več možno, zato cifri med izračunavanjem razlike in deljenju z dve že odfrčita iz glave.
Obstaja kakšen poseben način kako bi vsaj ena od cifer ostala v glavi?

Alien123 ::

Meni pa je obratno, cifre mi ostajajo v glavi, imena pa mi gredo mimo glave.
Boš moral delat na spominu, verjetno so kakšne tehnike za jačanje

XLapse ::

Alien123 je izjavil:

Meni pa je obratno, cifre mi ostajajo v glavi, imena pa mi gredo mimo glave.
Boš moral delat na spominu, verjetno so kakšne tehnike za jačanje

so so, sem sam si naredil fotografski spomin.. Samo dosti treniral (številke miljon gesel in tako dalje, sem probal vedno memorizirat in sčasoma se je zboljšal spomin) - Dolgo let nazaj sem imel novi telefon in sm samo enkrat prebral PIN za sim, bil sem pa 100km od doma in če ne bi mel odličen spomin, ne bi ga mogel več uporabljat, kar bi pomenilo v tistem trenutku katastrofo (nujno sem ga rabil).

Da se natrenirat spomin, jaz mam srečo da mam skoraj fotografskega (včasih morem spominjat folk kaj so rekli, ker se sami ne spomnejo več) itd.

Memoriziral sem tudi celo številko dveh mastercard , plus cvv in pin.. Ko sem šel na policijo prijavit krajo, se je policaj čudil kako vem cele številke mastercardov na pamet
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Egidij88 ::

Mater kakšen genijalec si.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Koliko decimalk PI veste na pamet?

Oddelek: Loža
242873 (2016) dzinks63
»

Možgani so neverjetno pozabljivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7117356 (14283) Lion29
»

Japonci izračunali poltretji bilijon decimalk števila pi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
325766 (3501) PaX_MaN
»

Državni rekord (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
864822 (3102) Trdi
»

hitrost možganov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15613802 (10613) BigWhale

Več podobnih tem