» »

Državni rekord

Državni rekord

«
1
2

joker16_7 ::

Za vas imam eno zelo neobičajno vprašanje za takšen forum kot je Slo-tech. In sicer zanima me ali kdo ve kje je treba najaviti oz. povprašati za postavljanje državnega rekorda, ki je lahko karkršne koli vrste. Zelo podobna oz. enaka stvar kot Guiness World Records, vendar da je to v merilu Slovenije (državni rekord). No zanima me kje se da to prijaviti in kakšne so kaj nagrade za to? Hvala za vse pametne nasvete. LP
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Loki ::

za zacetek mora biti organiziran dogodek od priznanega upravnega telesa (nogometna zveza slovenije, .....)
guiness pa pomoje samo par pric ali kaj takega.
I left my wallet in El Segundo

joker16_7 ::

Ne, jaz sem mislil čist navaden državni rekord. Posameznika seveda. Npr. zmislil sem si, hoja po rokah (čim daljaša razdalja). Kdo podpira takšne državne rekorde? Da ni treba da je to zdaj nekr državni klub ali kaj podobnega. Ve kdo? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

To ma cez zveza klubov rokohodcev...

;>

SaXsIm ::

Povprašaj na gimnastični zvezi. Vendar dvomim, da v tem lahko dosežeš državni rekord (uradni). Mora obstajati panožna zveza, organizirati moraš prireditev, dobiti sodnike (z licencami?), itd...
SaXsIm

manweed ::

JOKER.... kolko metrov greš po rokah:D ?

koyotee ::

no comment
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

joker16_7 ::

kdo je rekel hojo po rokah. Jaz nisem tako dober športnik. Imam pa bolj miselne skillse. Državni rekord mislim postavit v govorjenju decimalk števila PI. Saj poznate. Na pamet seveda. Svetovni rekord je 100.000. No jaz jih znam 5.000. Boste rekli, nor? Ne.....Med novoletnimi počitnicami sem se jih naučil (vse skupaj sem rabil sem 12 ur). Učil sem se seveda vsak dan po malo. Hodim v drugi letnik splošne gimnazije.Na šoli sem že deklamiral vseh 5.000. Vsi so rekli da sem psihopat ko sem rekel da jih znam in seveda; nihče NI VERJEL. Ko pa sem začel in jih povedal brez napake so samo gledali (nekajkrat sem se ustavil za minuto ali dve, ker se mi je zataknilo potem pa nadaljeval). V prihodnosti mislim postavit svetovni rekord, vendar v času gimnazije in študija ne........Bom pa začel to početi v prostem času ko bom zaposlen (urco na dan). Seveda se čas ne prenaša evivaletno, kar ne pomeni da jih bom znal 100.000 v 240 urah učenja (za prvih sto decimalk sem porabil 4 minute:D). Naučil pa se jih bom (ko bom začel delat to v prostem času) nekje v dveh letih, morda treh. Torej še zadnjič. Povejte mi kje lahko postavim (uradno seveda>:D) ta državni rekord in prijavil se bom za konec februarja (trenutno ni časa). Hvala še enkrat.

P.S. Ti koyotee pa............shut up....>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

darkolord ::

Od kje pa ti ideja, da za vsako neumnost obstaja državni rekord? :)

Ne vem če obstaja še za kaj drugega kot za športe.

Zgodovina sprememb…

dejansan ::

za prvih sto decimalk sem porabil 4 minute, kaj a, da si jih prebral :D pa še to komaj :D

a si gledal film AI, mogoče si pa v resnici....
dejansan

mchaber ::

...avtist?
.

Tody ::

fotografski spomin. Drugače boš take vrste rekord najbolje zabeležil v lokalni menzi mislim MENSI

Tic ::

...vesoljc?



To je precej popularno.
persona civitas ;>

koyotee ::

ne ne ta joker me zmeraj nasmeje...
ja ja sej vemo da si taglavni in oh in sploh, js bi ti dav državni rekord v prodajanju buč >:D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

joker16_7 ::

Ti se kar norčuj. Sam sem vedel da mi ne bo nihče verjen. Vedel sem:( Sam ste pa smotani. Lepo vprašanje je blo. Pa med drugim; res jih znam 5000. Pa nič. Pa glede štirih minut je nekdo nekaj momljal. Ne nimam fotografskega spomina, ampak cifre si takoj zapomnim. Zelo hitro. 4 min sem rabil pa sem jih čez eno uro potem ponovil sošolcu. Brez napake in 4 minute dela. Pa nič. Bom pa na kakšnem drugem forumu vprašal, če ni tukaj nobenega, ki bi razumel pomen inteligence.....>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

@LOL ::

5.000 decimalk: o'rly?>:D

ki bi razumel pomen inteligence.....

pomnjenje enkaj tisoč decimalk nima ama nobene veze z inteligenco.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Raw ::

Res grd sprejem, a tak je pac folk tukigor (pridevniki izpusceni), ne se sekirat.

Sem ze videl podobne primire. Enkrat je bil en 'tvoje sorte' gost na hrvaski 'kviskoteki'. Mislim, da mu je voditelj prebral 100 stevil, tip pa jih je povedal po vrsti nazaj med drugim. Lahko se malenkostno motim, a bilo je zelo zanimivo. Kar se tice PI decimalk, je rekord svoje cajte drzal en japonc .. ma moja knjiga rekordov je iz leta 90 ce se ne motim :) Bo treba poguglat.

Vsekakor pa ...Svaka cast za tolk dobr uspeh in le tako naprej.
I am what I am and I do what I can

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Raw ()

koyotee ::

sej pravm smeha polna skleda, kere poka ta clovk :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

joker16_7 ::

Hvala Raw, prvi ki ima nekaj soli v glavi. Hvala za podporo. Glede onga Japonca pa vse vem. On jih je povedal 100.000.........govoril jih je en dan pa 7 ur, brez pavze:D .........nič ni jedel..........nič pil.........samo govoril.......ena cifra na sekundo.......Poleg tega pa; ni inteligenca v številih (no vsaj tak je moje mnenje; vsak se jih lahko nauči 5000 decimalk; :D vsaj upam da se jih lahko,......razen koyotee se jih vrjetno ne more), temveč v tem da si cifre zapolniš hitro in natančno tudi, ko gre za številko ko se pogovarjamo o tisočicah. 4 minute za prvih 100 se mi zdi kr kul dosežek, čeprav se je potem čas zviševal za vsakih naslednjih 100 po eno minuto več. Vse skup se je ustavno pri 600 (kar pomeni da se vsakih naslednjih sto naučim, po veliki večini |včasih še hitreje|___v 9 minutah). vcerjetno se bi pri 10.000 ta čas potem verjetno spet malo povečal (za kako minutko). Saj sem rekel. Ko bom imel čas (zaposlitev, za nedoločen čas seveda:D in solidno izobrazbo, da ne bo manjkalo keša) se bom s tem začel ukvarjat v prostem času. Upam da mi bo nekoč uspelo potolčit tega japonca, ker mi njegovo piflanje kar smrdi. No Raw a veš kje v Sloveniji bi se dalo postaviti ta državni rekord? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

koyotee ::

Stari ko bos postavil rekord si z veseljem vzamem cas in ga potolcem >:D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ejsi_Disi ::

JA, rad bi videl. Za prvih 100 bi porabil eno uro. Priznajte fantje, da vas je sama fovšija.

PS. Joker - zapomniti, ne zapolniti :D

@LOL ::

Ne vem no, avtor teme bo moral to nakladanje še dokazati. Čez klepetalnico je lahko vsak pameten....
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

SanAndreas ::

joker16_7 -> čestitam ti za tvoj ful dober spomin! 8-) me pa zanima katere so pravilne številke po vrsti ima tale PI? :\
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

darkolord ::

joker16_7_: državnega rekorda za to NI

Trdi ::

Joker, s kje si doma? A bi bil za profesionalno kariero? 5000 decimalk, 5000 sekund, 83 minut. Urno postavko ti dam eno nadstardno študentsko, recimo 1500 SIT na uro. Zdeklamiraš mi teh 5000 cifer in dobiš 2000 SIT. V bistvu bi rad še jaz svoje plačilo, tako da bom raje takole rekel:
- zdeklamiraš mi 5000 decimalk v uri in pol maksimalno. dobiš 3000 SIT
- ne uspe ti. daš mi 1500 SIT.

(po novem sam evre sprejemam :D )
Trdota d.o.o.

joker16_7 ::

Vem ja, da je preko klepetalnice vsak lahko pameten. Bi z veseljem dokazal vendar ne vem kako. S Trdim se ne bom kaj veliko menil, ker vidim da je --Trdi--. Zato niti ni varno, ker že z nicka se razbere da je gej (no vsaj mislim da je). Če nisi; res sorry Trdi, sam drugič si daj kak pametnejši nick. Poleg tega pa se za 3 jurje najest ne morš vredu, kje pa bi kaj mel od tega. Pod 1000 EUR se sploh ne menim.

SanAndreas: Pravilne so; lahko ti jih enih 20 povem; 3,14159265355820974944.........In tako dalje......program dobiš pa tlele; KLIK

Darkolord: Kako to misliš; ga NI???:\ Če ga ni ga bom pa jaz prvi postavil, ampak hudiča da ne vem kje. Jebela, a res nihče nič od nič ne ve.:\

LP......pa lepo bi blo da bi kdo kej kaj izbrskal.....jaz ne najdem nič:( ...........FSM ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

Trdi ::

No, lepo, da sem še jaz spoznal iz kakšnega testa si. Pred tem postom, pošteno povem, nisem vedel ali bi ti verjel ali ne. Bil sem povsem indiferenten, povsem objektiven. Zdaj vidim, da te je samo goflja. V šoli si to kao naredil zastonj, meni pa ne bi zdeklamiral za plačilo? Konec koncev bi potem prišel na forum in zate potrdil, da je res. Glede na to, da je slo-tech pol Slovenije, je to v bistvu že priznan slovenski rekord. Ampak resno to mislim. Če zavrneš, je seveda jasno, kam pes taco moli. Res žalostno če na forumih iščeš potrditev, ki ti manjka v offline življenju. Če ni tako, mi pošlji ZS in se zmeniva. Plonkal zihr ne boš, sam to ti povem. :D
Trdota d.o.o.

Tody ::

A mensi si vprašal ? Al sploh neveš da to obstaja ? Sem dal zgoraj post in link do njih...

koyotee ::

Na marsu ti bodo gotovo priznali tak rekord 0:)
@Trdi: če bi še kak njegov post prebral bi bila slika še bolj jasna ;)
p.s.: človk bi rad, da še mi vse naredimo namesto njega. Če bi imel interes, bi to že sam zbrskal, kaj pa misliš da smo, dobrodelna organizacija?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Trdi ::

Sej ne me narobe razumet... sem gambler, s tem se preživljam. Največ sem se namenil staviti na posamezni dogodek 1600 dolarjev do zdaj, kar je nekaj več kot teh 1000 evrov. In mislim, da bi si po vseh tej komediji upal staviti 1000 evrov, da mu to ne bo uspelo. Seveda zahtevam tudi solidno kontrastavo in denar na mizo pred začetkom z obeh strani. Če je interes s strani jokerja - zasebno sporočilo! Se bova pomenila tudi o kvoti. Pa da vidimo teh 5000 decimalk. :D
Trdota d.o.o.

darkolord ::

Darkolord: Kako to misliš; ga NI???

Ja pol pa mi dej kako povezavo na kakšen ne-športni državni rekord. Najdaljši lasje, največja zeljna glava, tek po trepalnicah,... KARKOLI

joker16_7 ::

Ne gre se za tiste 3k. V šoli je to odmor, eden, dva trije, malica in do konca pouka. Tebe sploh ne poznam, ne vem kdo si ti, kaj se bom s teboj menil. Za 1000 EUR bi še verjetno razmislim, ampak za 3k?? No way. Poleg tega ne vem s kod si in meni se kaj dosti ne da vozit. Kakih 50-80km morda, več pa zagotovo ne. Ti koyotee pa se ne oglašaj skos zraven če sploh ne veš za kaj se gre. Jaz sem rekel da če kdo ve mi naj pove, ker jaz nisem našel na netu. Verjetno res ne obstaja ta rekord, zagotovo pa obstaja organizacija oz. ustanova, ki ti ga uradno potrdi in zabeleži. Poleg tega pa ti Trdi: to ne gre ena cifra na sekundo. Nekaj časa že gre, zagotovo pa se pri 5000 kje malo ustavi (npr. za 5 min....morda manj.....morda več)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

@LOL ::

Aja Joker, uporaba slušalk ni dovoljena:D (not not not)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Trdi ::

Ja, jaz sem rekel 1 sekundo, ker je tko mel tisti Japonec, a ni tako? Koliko časa pa bi ti recimo rabil za to naštet?
Trdota d.o.o.

koyotee ::

Pa da mal lepše napišem, ker prejšnja 2 posta sta bila zbrisana

No zanima me kje se da to prijaviti in kakšne so kaj nagrade za to?


Se vidi da si čisti materialist!


Verjetno res ne obstaja ta rekord, zagotovo pa obstaja organizacija oz. ustanova, ki ti ga uradno potrdi in zabeleži.


Kako naj kdo potrdi in zabeleži nekaj, kar ne obstaja?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tic ::

joker16_7, res si en kekec. Če bi zdaj vidu na konc potrditev od nekoga tule, bi ti dal še jst 10e, da mi prideš zdeklamirat to v LJ. :) Priložnost zamujena, vrne se le redka :P
persona civitas ;>

jeanmike ::

Pravilne so; lahko ti jih enih 20 povem; 3,14159265355820974944.........In tako dalje


Ok nej ti povem kot prvo da se ucis napacne stevilke

Ker lahko fantje ze na Windows Calculator pritisnete PI in izpisalo se vam bo drugo stevilo (no vsaj prvih 10 znas pravilno na pamet) sklepam da si se narobe ucil

sicer pa je prvih 100

3,1415926535 8979323846 2643383279 5028841971 6939937510 5820974944 5923078164 0628620899 8628034825 3421170679.

Sori ampak bos mogu zacet znova

No pa se dobra plat zgodbe vsakih 50 bos znaw ze na pamet :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jeanmike ()

@LOL ::

Sori ampak bos mogu zacet znova

Hehe:D (smešno mi deluje) (kot da bi enmu pleskarju povedal da je prebarval z napačno barvo)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

joker16_7 ::

Kakšni neumneži ste. Vse te moje decimalke povsem držijo. Od kod vam to, ne vem. Zagotovo je to prav. Oni program natačno izračuna, brez napak. Vi pa ste čudni. Daj si npr. da ti jih zračuna 16 tisoč. To je najmanj kolk lahko. Pa mi povej če je kaj narobe. Koyotee: kako bi potrdili nekaj kar ne obstaja? Pa ti nimaš 100 pik. Kaj ti je? Če se nekdo spomne in reče da zna na glavi brez pomoči rok stati en dan bo to brez težav tudi dokazal in se vpisal v Guinessa. Zakaj se potem nekdo ne bi mogel postaviti pa državnega rekorda v stanju na glavi?:| Bi pa stal sam 3 ure in ne en dan. Pa ti res ne vem kaj momljaš. Še enkrat; ne vmešavaj se če ne veš zakaj se gre. Trdi: ne bi vedel, ker sem to naredil večkrat po malo (sem že rekel, da med odmori, malico,....).
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

darkolord ::

Od kdaj je "Guinessova knjiga rekordov" in državni rekord enaka zadeva?

joker16_7 ::

Ni enaka, je pa podobna. Oz. to je bilo moje prvotno vprašanje in razlog zakaj ta tema obstaja. Jaz se nisem želel okoli hvaliti s 5000 decimalkami, delati stave s Trdim, se prepirati s koyotee-om, kar se tudi vidi da sem namesto tega omenil hojo po rokah, ampak sem želel zvedeti kako v Sloveniji postaviti (uradno) državni rekord, ki ni običajne narave. Vendar žal še vedno ni nobenega pametnega odgovora.:\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Matek ::

Ajej, no, a res ne razumes? Ze veckrat je bilo zapisano, da tovrstnih rekordov v Sloveniji NI MOGOCE postaviti. S taksnimi disciplinami se uradno ne ukvarja nobena od sportnih zvez, ne obstaja uradna evidenca taksnih rekordov in tu se zgodba konca. Ne govori, da ni bilo pametnega odgovora, ker ti je to ze nekaj ljudi povedalo, ce tebe odgovor ni razveselil in se z njim ne strinjas, pa je tvoj problem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

joker16_7 ::

Hehe, Matek ne raburjaj se. Rekli so mi že da ne obstaja. Vendar res nisem prepričan v to. Obstaja veliko bolj neumnih in nezanimivih organizacij in društev, zato ne vem zakaj se ena pač ne bi ukvarjala s tem. Vsem hvala za trud in sedaj lahko zapremo to temo, ker vidim da je kramljanje z vami res napeto in da se ne pogovarjate radi o tovrstnih zadevah. LP ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

jeanmike ::

No naj te se enkrat popravim.

Ucil si se napacne cifre ker si nisi prebral navodil kako jih program izpisuje. Ce stisnes pri super pi help in stisnes vrstico 6 se ti izpise tole

The form of output file "pi_data.txt" is as follows:

PI=3.

1415926535 8979323846 2643383279 5028841971 6939937510
5820974944 5923078164 0628620899 8628034825 3421170679
8214 ...

Every 10 digits, there is a space.
Every 50 digits, there is a carriage return.
Every 1000 digits, there is a line feed

Ti pa si tam gori napisal prvih 10 in takoj si sel v drugo vrstico ki se nadaljuje z 5820974944 kar pa je 50-ta stevilka

Sicer pa to ni amerika kjer lahko vsak KU*** prijavis za rekord. Se mi zdi brezpomenska izguba casa:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jeanmike ()

Matek ::

Hehe, Matek ne raburjaj se. Rekli so mi že da ne obstaja. Vendar res nisem prepričan v to.
Zakaj potem sploh sprasujes na forumu? Torej, ce ti odgovorimo z necem, kar te navdusi, je vse OK, ce pa nisi zadovoljen z odgovori, se pa pozvizgas na nase mnenje. Povrh vsega pa potem pricakujes, da bodo ostali prijazni do tebe, ceprav noces sprejeti nekaterih dejstev. Zalostno...

bil bi vesel, ce bi komentiral se tole, kar je napisal jeanmike - si se gotovo ucil zadevo v pravem vrstnem redu? Ker ne izgleda tako.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

joker16_7 ::

Hehe, se opravičujem. Vaše mnenje upoštevam, vendar se še vedno ne zanesem na vsako glavo:D No pa bom komentiral njegovo sporočilo; res sem usekal v temo. Tako da ne bo nič. Lahko pa rečem da znam na pamet 5000 zaporednih, popolnoma naključnih cifer, ki jih lahko sprintam in nekomu ponovim. To je to.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Poldi112 ::

No, saj tudi prvih 5000 decimalk alternativnega PI je dosežek. Čestitke.

Edino ne vem zakaj se omejuješ na slo. Podri svetovni rekord.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tody ::

sej je napisal da nima časa :)

joker16_7 ::

Ja zaenkrat ga nimam. Sem pa rekel, da če ga bom imel ( v roku 7-8 let....trenutno sem še srednješolec), bom zagotovo poskusil podreti svetovnega. Sem rekel da bo verejtno trajalo 2-3 leta, kar je pa hipoteza....tako da bomo videli. Upam da mi rata. Boste lahko poleg M. Strela in nekaterih drugim še lahko ponosni na mene.........:D .........joke
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

@LOL ::

sej je napisal da nima časa :)

:D svašta. Joker: kok pa rabiš časa za svetovni rekord a 7 let? Ni
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hekerji zaradi neplačila odkupnine objavili celo sezono serije

Oddelek: Novice / Kriptovalute
2311324 (8387) Gavran
»

Udeležba na fizikalni olimpijadi (ipho)

Oddelek: Šola
467065 (5920) primorcan

Koliko decimalk PI veste na pamet?

Oddelek: Loža
242854 (1997) dzinks63
»

Kakšne gene dobi otrok če... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517652 (6004) Jst
»

Slovenci prek 7 GHz (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
657542 (4569) 333333

Več podobnih tem