» »

GLS pravila

GLS pravila

Cange ::

Gre se za poskus vročitve, po navadi pride GLS ob ~11:30 danes ob 9:00 in sva se zgrešila. Telefona nisem slišal, ko sem klical nazaj ni bilo odgovora. Paket me čaka na črpalki in +1.5e stroškov. Nisem čisto prepričan kako si tole tolmačit:
Pravila:
4. Poizkus vročanja: Po prvem neuspelem poizkusu je ponovni poizkus vročanja brezplačen. V primeru, da GLS Slovenia paket ne more vročiti zaradi napačnega ali nepopolnega naslova oz. naziva naslovnika ali njegove odsotnosti oz. v primeru, ko naslovnik odkloni prevzem, se vročanje šteje kot izvršeno, če GLS Slovenia pusti Obvestilo o vročitvi oz. v primeru zavrnitve izda novo prevozno potrdilo. V tem primeru je GLS Slovenia upravičen paket oddati na javnem mestu za hrambo na stroške pošiljatelja in ga o tem obvestiti.
Če pošiljatelj nemudoma ne da navodil za nadaljnje ravnanje in ne prevzame dodatnih stroškov, lahko GLS Slovenia v skladu z Obligacijskim zakonikom paket proda in z dobljenim denarjem pokrije svoje stroške. Če se po prvem poizkusu vročanja paket ne more vročiti, ga GLS Slovenia maksimalno 4 dni skladišči (izjema je obvestilo naslovnika o dopustu, v tem primeru maksimalno do 10 delovnih dni.) Na 5 dan od prvega poizkusa vročanja se paket poizkuša vročiti ponovno. Če se paket tudi pri tem poizkusu ne more vročiti se - brez obvestila - paket vrne pošiljatelju. Naslovnik lahko prevzame paket sam v poslovnih enotah GLS Slovenia v roku 5 delovnih dni.
GLS Slovenia lahko ob neuspelem vročanju (ali pa preden pride do prvega vročanja, če dobimo tako navodilo s strani pošiljatelja ali prejemnika paketa) paket preda v Paketno trgovino ali v Paketomat. Za tovrsten način dostave se mora prejemnik ali pošiljatelj strinjati, razen, če ni dogovorjeno drugače. Partner GLS Paketna trgovina Petrol prejemniku paketa dodatno zaračuna storitev vročitve paketa v višini 0,45€ in storitev obdelave odkupnine za pakete s plačilom po povzetju v višini 1,05€, za vsak predan paket.

Sem upravičeno ob 1.5e?

Cange ::

Kaj pol, drugi poizkus vročitve je brezplačen vendar ne obstaja?

gusto ::

Da pristavim svoj piskrček. Situacija od danes. Me kliče DPD, pogovor nekako takole, "dober dan, sem vam dostavil paket, zadaj za hišo je, zraven kosilnice. Sem zvonil, pa ni nihče odprl." Sem rekel ok, ni panike, mi je pa vse skupaj bilo malo smešno. Sem mislil, da je samo v Ameriki to možno, da ti pakete skrivajo nekam za živo mejo. Čudno mi je, da ne rabi podpisa.

bluefish ::

Namesto ok, rečeš nekaj v stilu: "Kakšen paket? Kje?"

Evolve ::

gusto je izjavil:

Da pristavim svoj piskrček. Situacija od danes. Me kliče DPD, pogovor nekako takole, "dober dan, sem vam dostavil paket, zadaj za hišo je, zraven kosilnice. Sem zvonil, pa ni nihče odprl." Sem rekel ok, ni panike, mi je pa vse skupaj bilo malo smešno. Sem mislil, da je samo v Ameriki to možno, da ti pakete skrivajo nekam za živo mejo. Čudno mi je, da ne rabi podpisa.


Podpis rabijo oz ko se ti podpišeš na tisti strojček ki ga ima dostavljalec sabo, takrat se podpis prenese v centralo, in takrat dobi paket status dostavljeno.
Če boš klical v dpd center za podporo in zahteval podpis ob vročitvi ti bodo posredovali tisto čačko, ki jo je voznik naredil sam. Ti glede na to da to ni tvoj podpis lahko zahtevaš vračilo denarja za vrednost paketa, ki ga "nisi" prejel.

Največkrat pa dostavljalci zraven ko ti paket dostavi dopiše še da je bilo kao po dogovoru s teboj paket dostavljen, v tvojem primeru nekam v garažo h kosilnici. Ti lahko seveda tak "dogovor" z lahkoto označiš kot laž in obtožiš DPD da ti je nekdo, od takrat ko je paket zapusil centralno skladišče pa na poti do tvojega naslova, paket ukradel.

Utk ::

Ja, dejte bit kreteni, da bomo na slabšem vsi, ki nismo.

Leprechaun ::

Dokler paket ne izgine sam ne bi zganjal panike, tudi meni so ga že večkrat pustili v garaži, so pa me, če nikogar ni bilo doma, prej vedno poklicali in sem jim sam dal napotke.
*************************************************************

Cange ::

Paket je v roki in ni nastalo dodatnih stroškov, se samo bere kot da je nastalo 1.5e dodatnih stroškov. Ugotoviti je treba samo še kaj je z drugim poskusom vročitve.

bluefish ::

Utk je izjavil:

Ja, dejte bit kreteni, da bomo na slabšem vsi, ki nismo.
Jasno je, da take prakse niso sprejemljive. Še manj je pa sprejemljivo puščanje paketov naokrog brez predhodnega privoljenja naslovnika.

Utk ::

Kako da ne. Meni je to super. In dvomim da puščajo naokoli kar tako, zmeraj pokličejo.

gusto ::

Mene je poklical šele potem, ko se je že odpeljal od hiše. S paketom je bilo vse ok, tako da sem v tem primeru zadovoljen.

Okapi ::

Cange je izjavil:

Paket je v roki in ni nastalo dodatnih stroškov, se samo bere kot da je nastalo 1.5e dodatnih stroškov. Ugotoviti je treba samo še kaj je z drugim poskusom vročitve.
Če pustijo na OMV ni stroškov, Petrol pa zaračuna 1,5 evra.
Verjetno se ne trudijo z drugim poskusom, če je zraven OMV in lahko pustijo brez dodatnih stroškov.

111111111111 ::

Moja situacija:

Dostavili naj bi mi paket. Dobim ob 11h mail, da so ga na mojo željo dostavili na petrol (ni bila moja želja). Izpolnim obrazec, da so proti moji želji paket dostavili na Petrol. Za 10 minut me pokliče punca, ki me prepričuje da me je šofer klical pa se nisem oglasil. Sem ji mirno povedal, da je kaj takega nemogoče, ker bi ga poklical nazaj. Skratka sem zahteval ponovno dostavo na naslov. In so mi pripeljali na dom, ampak je trajalo dodatna 2 dni.

Dosedaj sem z njimi imel najbolj pozitivne izkušnje. Šofer je poklical vprašal ali lahko pusti paket na pragu ali mi ga raje dostavi na petrol. Super izkušnja. Tokrat je bil drug šofer in se mu ni dalo ukvarjati s tem in je preprosto fuknil paket na Petrol brez da bi poklical.

Drugače pa vsi dostavijo na prag, če je paket za plačat. Noben ne pušča na petrolu itd...

fishstick ::

Problem je v tem, da teli smrduhi ne pokličejo cca 30 min prej kot imajo navado pri DPD...dober dan cez pol ure bom pri vas itd..ampak te pokliče, ko je 500m stran od naslova, da v kolikor se ne oglasiš on že spizdi dalje..

Cange ::

Okapi je izjavil:

Cange je izjavil:

Paket je v roki in ni nastalo dodatnih stroškov, se samo bere kot da je nastalo 1.5e dodatnih stroškov. Ugotoviti je treba samo še kaj je z drugim poskusom vročitve.
Če pustijo na OMV ni stroškov, Petrol pa zaračuna 1,5 evra.
Verjetno se ne trudijo z drugim poskusom, če je zraven OMV in lahko pustijo brez dodatnih stroškov.


Dodatnih 1.5e je bolečina, je bolje pol 2x poskus vročitve. "CIA" pravi da je bil kombi pred bajto, telefona nisem vahtou in to je to, dobro da je potem na OMW pustil paket :).

fikus_ ::

0,45€ je dodatni strošek, če pustijo na Petrolu! 1,05 pa, če plačaš paket na Petrolu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DPD pustil paket v veži bloka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310177 (8175) Zelnick
»

Nova bedarija Poste Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6012677 (8328) r3dkv1c4
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718360 (10990) Šimpanz
»

Posta Slovenije po kavbojsko

Oddelek: Loža
368532 (7044) imagodei
»

Dostavna služba dostavila kr nekomu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10022881 (16373) xxxul

Več podobnih tem