» »

Izgubljena pošiljka

Izgubljena pošiljka

«
1
2

Vanich ::

Torej, zanima me kakšne izkušnje imate z dostavnimi službami ki so vam izgubile vašo pošiljko.

Moj primer: Nemška? dostavna služba, ki ima podružnico v Ljubljani naj bi mi dostavila na dom paket -artikel kupljen na e-bay-u. Ker paketa v doglednem roku ni bilo, mi je pošiljatelj(iz Nemčije) poslal sledilno številko paketa, iz katere je bilo razvidno, da je bil paket že pred časom dostavljen.

Po klicu na njihovo (dostavno) podružnico v Ljubljani, ki mi je poslala skeniran dostavni list z "mojim" podpisom prevzema, se je izpostavilo, da je njihov šofer-dostavljalec ob moji odsotnosti (ni me bilo doma)ponaredli moj podpis na dostavnem dokumentu in pustil paket prosto ležeč na poštnih omaricah na hodniku v mojem bloku.

Paket je seveda izginil.

Dostavna služba je sicer takoj priznala krivdo in zatrjuje, da bo povrnila vse stroške, s tem da bi se jaz zopet moral dogovarjati s pošiljateljem v Nemčiji, naj mi znova pošlje ta artikel. (ki ga mimogrede verjetno sploh ni več na zalogi - še ne vem)

Proces je sicer še v toku, vendar me zanimajo idje, predlogi in izkušnje - kaj bi še lahko ukrenil?

AlienGT ::

Mislim da si glavni del že naredil, to je da si dobil priznano povrnitev stroškov s strani lokalnega dostavljalca, kar pomeni da finančne škode direktno ne boš utrpel. Zdaj pač naroči artikel še enkrat kot si ga prvič (upam da je še dobavljiv in po možnosti enaki ceni) in ne kompliciraj.

Kdo ga je v končni fazi dejansko vzel pa najbrž nima smisla raziskovati, razen če si mnenja da bo kdo "skesano priznal" da je odtujil tujo zadevo in ti jo širokogrudno izročil nazaj.
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

DimmniBurek ::

Naroči najdražji možen artikel :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

OZZY ::

za katero dostavno službo gre...
Go with the flow.

Vanich ::

Bom povedal za katero službo gre takoj, ko bo kazalo, da se moj primer še bolj zapleta....in ne re šuje zadovoljivo.

frikec() ::

Se sliši znano. Ne bom rekel katera služba to je, ampak meni še nikoli niso ničesar uspešno dostavili. Vsakič se moram posebej dogovarjat, da bom prišel osebno iskat.

Vanich ::

Zanimivo nadaljevanje zgodbe: Danes namreč dobim mail od pošiljatelja, v katerem mi pravi da ga je nemška podružnica te transportne službe obvestila, da se je paket našel in da so ga poslali nazaj na njegov (pošiljateljev) naslov.

Meni ni jasno, kako je to sploh mogoče, razen ,če je paket ukradel njihov lastni (DPD Ljubljana) raznašalec in ga kasneje pod pritiskom vrnil, nakar so ga oni poslali nazaj v Nemčijo - da bi čez kakšen teden spet prišel na moj naslov.

Aja, "transportna" služba, ki je tako katastrofalno zasrala je: "DPD"

Kako naj sedaj ukrepam?
Če se izkaže da so na DPD Ljubljana lagali in pa tudi kradli? Poleg tega da so prav gotovo ponaredili moj podpis?

Artikel je bil lahko med tem časom tudi rabljen -od raznašalca ali kogarkoli.

b ::

Jaz imam z DPD podobno izkušnjo, s tem da mojega paketa ni mogel pustiti na nabiralnikih (ker sem v hiši in ker so ble 4 gume :)

Frajer od dostavljalca je ponaredil podpis ter gume pustil v drvarnici poleg hiše. Po klicu na DPD (dan po obljubljenem datumu dostave) smo ugotovili, da je bil paket dostavljen ter da imajo "moj" podpis. Že po opisu kako podpis zgleda je bilo jasno, da ni moj. Potem sem doma pogledal okrog hiše in gume našel, ampak kar se mene tiče je to zrelo za kakšno ovadbo, kolikor vem je ponarejanje podpisa kaznivo dejanje. A lahko kakšen pravnik pove kaj več o tem?

Če to drži, potem je to po mojem najboljša pot v primeru, da dostavna služba dela probleme, ker je pošiljka bila kao dostavljena. Vložiš ovadbo, pa naj se jebejo s tožilstvom, ne s tabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

Keyser Soze ::

Meni osebno je DPD razbil XBOX HD-DVD player. Hvala bogu je bila pošiljka zavarovana in sem dobil povrnjeno škodo oz. kupnino.

Sem pa moral zadevo slikat, pošiljat slike pošiljatelju, da je zavarovanje uveljavljal v Nemčiji. Svašta. En kup problemov in zgubljenega časa. Takrat sem si rekel, da zadnjič pošiljam preko DPD in sedaj vedno prečekiram katero službo uporablja prodajalec.

P.S.: Najbolj smešno mi je pa to, da sem že po prvem postu "vedel" da gre za DPD. =D Mi je bilo jasno zakaj je tako, takoj ko sem videl njihovo skladišče.
OM, F, G!

OZZY ::

Jaz bi poklical na DPD in prosil direktorja ter se pri njem najavil za obisk, da se zadeva razčisti (se preveri podpis in razčisti z dostavljalcem) - seveda z grožnjo prijave policiji. Če do tega ne bi prišlo V nasprotnem primeru bi se oglasil na policiji in clo zadevo prijavil. Ponarejanje podpisov je kaznivo in s tem bi se potem pozabavala policija...seveda če bi se hotela.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

borutz ::

ja DPD je najslabsa kurirska sluzba v Sloveniji zagotovo
sem narocil isto paket iz ebay-a.
problem pri tej posti je da ce te tisti dan dopoldne ni doma se jim ne da nazaj
nosit v ljubljano
ampak pustijo kar nekje kot se njim zdi
mene je paket cakal par vhodov zraven v drugem bloku pri
gospodu ki je ze naroceval iz nemcije z to sluzbo.
ce gospod sam nebi prisel do mene pa me obvestil da je paket pri njemu ga tudi jaz nebi dobil

lp

cnZz ::

Nisem pravnik, ampak ponarejanje osebnega podpisa, je enako kot da bi ponarejal dokument. Kot naprimer osebno izkaznico itd. Kar je kaznivo ne?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

rivaC ::

Slabši je še GSL.
lp

technolog ::

Daj no, za to da si napisal te tri besede si obudil 2 leti staro temo... Come on...

BALAST ::

rivaC je tipičen zgled antipropagande neke firme, če mu gre res v nos naj pokaže dokaze. 3 replike pa vse so proti GSL. 8-O

Šimpanz ::

Itak da dela za konkurenco pa jih mora malo spluvat. Jaz imam z GLS kar v redu izkušnje. Kar so zgubili ali poškodovali so tudi plačali, za razliko od PTT ki ti zavrne plačilo poškodbe če nimaš paketa še posebej zavarovanega. Z drugimi kurirskimi službami nimam slabih izkušenj.

Steinkauz ::

Ha. Glih sm prejšni teden dobil slušalke z anglije za 140eur.
In tko gledam tracking in piše dostavljeno, signed X. In kličem fotra, mat, noben ni nič prevzel, vsi v službi.
Paket pa pred vrati. Če bi živel v ljubljani bi bil že spizden.

Firma pa seveda DPD. Očtino niso spremenil navad.
Kako lahko kr pofejka podpis :O

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

DPD je res najslabša kurirska služba pri nas. Tudi GLS ni daleč zadaj, skladišča (če se prav spomnim) imajo v istih halah.
Pohvalim pa lahko UPS in DHL. Pred meseci sem iz Italije kupil zvočnike v sredo popoldne(ob cca. 15-16h), v četrtek zjutraj so bili že pri meni (poslano preko UPS). 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Ales ::

Kaj če bi taka ponarejanja podpisov prijavljali? Samo tako bodo nehali, drugače očitno ne.

galu ::

Ok, da obudim temo...
PS je pač izubil paket/rjavo kuverto, v vrednosti 60€.
Ni bilo poslano kot priporočeno, saj do zdaj še niso nič kontretnega zajebali.
Naslovnik je tudi Slovenec. Kaj mi je tu za narediti?

lp
Tako to gre.

darkolord ::

Kaj mi je tu za narediti?
Prav nič.

gendale ::

nič, upaj da pride čez 1 mesec

meni se je enkrat zgodilo da so 'zgubili' pošiljo iz anglije (neka reč z ebaya vredna par funtov)
čakam 2 tedna, nič ne pride
pošljem sporočilo prodajalcu, da nisem nič dobil
prodajalec reče, da ni panike, bo še enkrat poslal
čez 1 teden dobim novo pošiljko
in potem čez še 2 tedna pa taprvo

lol
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

galu ::

Ja, ampak tu se ne gre za pošiljanje čez evropo, ampak v 300km oddaljeno mesto..
Kolkor vem, obstajajo listki za neko poizvedovovanje, ali?
Hmm, nekako bi lahko rekli da je biti poštar sanjska služba... Lahko kradeš kolko hočeš.;(
Tako to gre.

bezerk ::

To je malo kruto rečeno, v zadnjih 2 letih sem dobil preko pošte slovenije cca 100 paketov iz tujine, večinoma iz GB, nekaj iz Kitajske, v 99% nepriporočeno, tako da vsaj pošta slovenije deluje bulletproof.
Je pa res, da imamo novega poštarja in sem zadnjič našel paket na kanti za smeti, hmmm...
Še dobro da živim v relativno poštenem okolišu.

T0RN4D0 ::

Kaj ti bo listek če imaš nepriporočeno pošiljko? :) Pozabi in upaj da se bo zadeva kdaj kje pojavila. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mat xxl ::

GLS in DPD sta naj naj slabše službe v Sloveniji.

DPD ju sem sam osebno zrihtal, da je neka velika prodajalna preko Ebaya nehala pošiljati blago v Slovenijo preko njih, ker naročil sem tepih, pa se je šofer zagrebel za dostavo in ga dal na poličko nad kabino kombija, kar ni bilo vidno od vrat, no pošiljka je bila prevzeta , podpisal šofer in po poizvedbah se je bumbar spomnil, da ga že 10 dni vozi v kombiju, ker sem noro popiz... je bil v 20minutah že pri meni..........

Zmeram se izogibajte tem dvem službam najceneje in zelo OK je kar Nemška normalna pošta,kije v lasti DHL-a in zmeram pride v cca 3-5 dneh in nikoli se ne izgubi, res pa je, če te ni doma, dostavljalec odpelje paket na najbližjo pošto in ga pač tam prevzameš !

Steinkauz ::

Za DPD res ne morš verjet da lahko kej tazga sploh obstaja

Zgodovina sprememb…

Mercier ::

"Ni mogoče kvalitetno prikazati podatkov" je sporočilo, ki mi ga generira sledenje.posta.si, ko vpišem od spletne štrcune posredovani niz v polje "sprejemna številka". A jim to sploh dela, al majo to za male živali zajebavat?

St235 ::

če ti je spletna trgovina dala tracking številko je verjetno vezano na njihovega izvajalca poštnih strotitev. Drugače je meni tracking za pošiljke oddane pri pošti slovenije dosedaj vedno delal. Če seveda ni šlo za navadno pošiljko ki trackinga nima.

Mercier ::

Dostavo bo opravila Pošta in to številko so mi poslali. Stvar torej načeloma dela.

Morali bi se oglasiti včeraj in se niso, izbral sem opcijo, da se mi prej javijo in se niso. Da se jim ni kaj zgodilo?

kalko ::

Tudi jaz čakam en paket (enaa) in mi izpiše enako, če na strani pošte vpišem tracking number, ki sem ga dobil v mailu od enaa. Pri prejšnjem naročilu (konec lanskega leta) pa je tracking delal normalno. Izgleda, da ima pošta probleme s tracking service.

Mercier ::

Nič bat, na Pošti je z vsemi vse uredu.

Poklical v poslovalnico in si niso mogli nič pomagat s številko, pravijo da je niz prekratek, so pa "fizično preiskali" skladišče in ugotovili, da paketa ni in smo se dogovorili da jim sporočim tel. št., ki je ne vem na pamet. Pokličem drugič, neumno ponavljajoč lastno cifro, da jo v kritičnem trenutku ne pozabim, oni mi pa povedo da so paket dostavili. Med klici po preverili še to možnost.

Pošti + za komunikacijo, čez Enaa tud nimam kaj za reč, obveščali so me izčrpno in obilno. Komu zdej čem minus potalat? En mi mora bit nekaj kriv.

Mercier ::

@panoramic

Moj niz je dolg 13 znakov, vključno z CP na začetku in SI na koncu. Gospa na pošti je rekla, da sta dva znaka premalo.

kalko ::

Tudi pri meni je CPxxxxxxxxxSI

Bomo videli popoldan, ko pridem domov, glede na mail in sms iz enaa bi moral biti paket danes pri meni. Saj do zdaj nisem imel slabih izkušenj ne z enimi, ne z drugimi, sem se pa oglasil, ko sem videl, da očitno nisem edini, ki mu tracking ne dela.

Keyser Soze ::

Mercier je izjavil:

@panoramic

Moj niz je dolg 13 znakov, vključno z CP na začetku in SI na koncu. Gospa na pošti je rekla, da sta dva znaka premalo.

Ja, sej jasno piše na spletni strani PS. "Za prikaz dogodkov pošiljke, vpišite 13 mestno sprejemno številko"

Meni tale tracking number takisto ni delala, pa sem normalno dobil paket na dom. Včeraj. Na spletni strani PS mi pa izpiše, da ni mogoče kvalitetno prikazati podatkov.
OM, F, G!

Mercier ::

In če ne dela, na pošti pa nič ne vedo o tem in pravijo da sta dve številki premalo, potem postane manj jasno.

umetnic ::

Stara tema, vem, a nekam moram spluvat DPD, ker tudi v 2013 še kar brijejo norca iz nas. Pravkar sem namreč preko tracking številke ugotovil, da je paket v vrednosti 100 GBP, ki ga čakam, že dva dni nazaj prevzel sosed iz bloka in se tudi podpisal s svojim priimkom. Sosed me o tem ni obvestil, DPD pa tudi ne. Za piko na i, tega soseda sploh ne poznam in nimam nobenega njegovega kontakta, doma pa ga ni, kadar pridem zvonit na njegova vrata. Mislim, pa kako si lahko slovenski DPD to privošči?!
Sem klical na DPD in baje dostavljalec ni mogel v blok do kaslca, da bi pustil obvestilo, pa je dal 'sosedu', ki je seveda prišel ravno takrat iz bloka mimo teh istih kaslcov?!
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

bluefish ::

Najmanj pošlji mail matični firmi z vsemi potrebnimi podatki.

dottor ::

Sej Pošta Slovenije ni nič boljša. Mojo grafično kartico je poštar pustu kar sosedu, ker mene ni bilo doma tisti dan in se mu je ni dalo vozit nazaj na pošto.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

umetnic ::

@bluefish:
1. preveril na DPD, če sanjam, ali je res za pošiljko podpisal nekdo drug s svojim priimkom,
2. poslal mail pošiljatelju v bistvu dveh paketov v anglijo z obrazložitvijo kaj se je zgodilo in da naj svetujejo kako dalje.
3. oddal post v to temo na znanje ostalim.
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

umetnic ::

Update: Prodajalec mi je ponovno poslal pošiljko in guess what..ponovno jo je prevzel sosed (sodeč po online tracking podatkih). Očitno je pri DPD to stalna praksa. Važno, da se je oni rešijo. Sledi ponoven dopis prodajalcu in Rant na DPD Slovenia...a dvomim, da bom karkoli dosegel. Matr, tega kurirja bi treba v trenutku primerno sankcionirat. ;/
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Alexius Heristalski ::

dottor je izjavil:

Sej Pošta Slovenije ni nič boljša. Mojo grafično kartico je poštar pustu kar sosedu, ker mene ni bilo doma tisti dan in se mu je ni dalo vozit nazaj na pošto.

Prijavi ga vodji poslovalnice.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

umetnic ::

Izmenjal dva maila z DPD, prilagam njihov prijazen odgovor, držim pesti, da bo v prihodnje vsaj pri njih kakšna zgrešena dostava manj.

---
Spoštovani,

Kurirji ne bi smeli dostavljati paketov drugim osebam kot dejansko tistim, ki so zapisani na paketu. To je izvedljivo samo v primeru, da imamo dovoljenje prejemnika, torej Vaše. Iskreno se Vam opravičujemo za nastalo situacijo. Prosim Vas, če nam lahko sporočite 14-mestno sledilno številko paketa, da preverimo kateri šofer je to naredil, da lahko primerno urgiramo naprej. Vsekakor ni v našem interesu pakete puščati neznanim ljudem in s tem povzročati slabo voljo pri naših strankah.

Ponovno se Vam iskreno opravičujemo.
----
Spoštovani,

Ponovno se Vam iskreno opravičujemo . Kurirja smo že opozorili naj se v prihodnje podobne situacije ne dogajajo več. Vašo pritožbo smo pa tudi že posredovali naprej nadrejenim. Na terenu sicer trenutno ne vozi redni šofer, bomo pa vsekakor tudi njega opozorili naj bo v prihodnje posebno pozoren na dostave na Vaš naslov. V kolikor želite nam pa lahko, ko boste pričakovali paket, sporočite sledilne številke paketov in bomo na le-te pakete posebno pozorni.


Lep pozdrav/Best regards
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

beachsex ::

Nic ne bodo ukrepali!! ker ne znajo, saj jim ni interesa se ukvarjat z nekim smrtnikom. Interes jim je samo grabsti denar in se prek mailov opravičevat.
( kurir mi je dostavljal gume... ker me je ''kao'' poznal mi jih je pustil 15 km oddaljeni pumpi... brez obvestila,namesto, da bi jih dal bratu, ki je vozil za njih)IQ=0
Zelo mi je zal, da mas take probleme. Mogoce bi pomagalo pismo v general stab, ''kako se v Sloveniji dostavlja in prestavlja pakete tako močne verige.''


Vse je po balkansko.. kurirje menjujejo non stop, zaradi velik razlogov, predusem pa mizernih placil.

Torej kvaliteta dostave bo verjetno se velik casa PODN!!!

Šimpanz ::

Enkrat sem govoril z nekim kurirjem pa mi je povedal da one ne dela za kurirski servis ampak za sp, ki ima pogodbo za dostavo s kurirsko službo. Cena za dostavo je nikakva, zato dajo robo komurkoli samo da vzame. Pravi da če bi se moral še enkrat voziti ene 20 km daleč, bi zgubu ves denar. Če pošiljke ne vroči pa ne dobi nobenega plačila.

sirotka ::

Šimpanz je izjavil:

Enkrat sem govoril z nekim kurirjem pa mi je povedal da one ne dela za kurirski servis ampak za sp, ki ima pogodbo za dostavo s kurirsko službo. Cena za dostavo je nikakva, zato dajo robo komurkoli samo da vzame. Pravi da če bi se moral še enkrat voziti ene 20 km daleč, bi zgubu ves denar. Če pošiljke ne vroči pa ne dobi nobenega plačila.


Kaj ima to veze z mano? Mene tudi vedno klicarijo, da naj pridem nekam iskat paket. Največje sranje mi je pa naredil, ko je na DEŽJU pred hišo pustil grafično kartico. Na srečo je nihče ni vzel in voda ni prišla v škatlo od grafične, je le uničila zunanjo, kartonsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

RejZoR ::

Šimpanz je izjavil:

Enkrat sem govoril z nekim kurirjem pa mi je povedal da one ne dela za kurirski servis ampak za sp, ki ima pogodbo za dostavo s kurirsko službo. Cena za dostavo je nikakva, zato dajo robo komurkoli samo da vzame. Pravi da če bi se moral še enkrat voziti ene 20 km daleč, bi zgubu ves denar. Če pošiljke ne vroči pa ne dobi nobenega plačila.


Sej ne da so telefone že tud izumili. Pri večini prodajaln pustiš telefon, da te potem tud kurirske službe dobijo ob dostavi. Mene so do zdej še vedno poklical, nazadnje, ko sem dobil dostavo preko DHL-a mi je paket celo pripeljal v službo čeprav je bil na paketu domač naslov. Ker sva se pač lahko zmenila po telefonu. Ni glih raketna znanost...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Daliborg ::

Večina kurirskih služb se poslužuje podizvajalcev, ukrepi se izvedejo s tem da se mu za določene dostave ne plača..Rejzor, dhl te pa obvešča ker mam tako navado in sem z določenimi šoferji tudi tako zmenjen da ne komplicirajo če stranka želi da se 1km dalj pelje oz. na drug naslov, v kolikor je pa to drugo mesto je pa druga zgodba. :P
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

RejZoR ::

Imam iste izkušnje z DPD in GLS.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PugPlug ::

Jaz imam pa z njimi pozitivno izkušnjo. Paket so mi (prejel sem ga danes) dostavili v dobrem dnevu (pa živim v bolj zakotnem delu Slovenije). Kurir me je nekaj minut pred prihodom poklical ;). Zaenkrat nimam pripomb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PugPlug ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DPD , šalabajzerji na kubik...kaj storiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918713 (3225) Furbo
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545195 (16036) uporabnik50
»

DPD pustil paket v veži bloka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310044 (8042) Zelnick
»

DPD rant

Oddelek: Loža
173582 (3378) d4vid
»

Dostavna služba dostavila kr nekomu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10022778 (16270) xxxul

Več podobnih tem