» »

Nova bedarija Poste Slovenije

Nova bedarija Poste Slovenije

«
1
2

[D]emon ::

Ravnokar zasledil, da se je ocitno Posta Slovenije spomnila vpeljati storitev elektronske poste v najbolj dobesednem smislu, ki sem ga videl do zdaj:


Priporočeno ePismo lahko pošljete iz kateregakoli odjemalca elektronske pošte (MS Outlook, GMail, ...) in za to ne potrebujete niti kvalificiranega potrdila!

Za pošiljanje boste potrebovali elektronsko znamko, ki jo pridobite na spletnem portalu PostAR.eu. Sestavite elektronsko sporočilo kot običajno, prejemnikovemu elektronskemu naslovu pripnite oznako .postar.eu, sporočilu kot priponko priložite elektronsko znamko in pošljite kot običajno.

V kratkem boste po elektronski pošti prejeli potrdilo o poslanem ePismu. Če boste pri pridobivanju znamke zahtevali povratnico, boste po dostavi sporočila prejemniku po elektronski pošti prejeli tudi potrjeno povratnico.

Zapleteno? Brez skrbi, v postopku pridobivanja znamke vam bo vse podrobno razložil čarovnik, lahko pa sporočilo pošljete tudi neposredno iz portala PostAR.eu.


Pa kdo se tukaj heca ?! :)) A tem gumpcem ni noben razlozil delovanja emailov ? Pa certov za podpis le-teh ? Pa avtomatiziranih povratnic ? :))

https://www.postar.eu/si


Svasta zena rodi :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Pesimist ::

to je za 65+ letne ome ki nimajo PCjev in iščejo službo

janezvalva ::

to bi mogoce bilo v redu, ce bi pošta poslala fizično pošto naprej. s tem, da pošta prebere
kar je v sporočilu. kršitev zasebnosti.
ampak zdi se, da pošta pošlje naprej v elektronski obliki kar je nesmisel.

ker pošta spada pod JU, se lahko igrajo z davkoplačevalskim denarjem brez posledic.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Utk ::

Ta stvar velja na sodiscu. Ce je nekaj poslano prek tega, je URADNO isto kot priporoceno s povratnico. Velja to za podpisan email prek nekega siola?

andromedar ::

Utk je izjavil:

Ta stvar velja na sodiscu. Ce je nekaj poslano prek tega, je URADNO isto kot priporoceno s povratnico. Velja to za podpisan email prek nekega siola?



Tako kot je rekel Utk, ima zadeva smisel. sploh v luči, ko se je Pošta odločila zapreti veliko poštnih poslovalnic. Če hočeš dat odpoved v službi (na primer), ti zdaj ni treba več v poštno poslovalnico, lepit znamk, se ukvarjat s papirjem in kuvertami. Če si daleč od pošte (in kar nekaj ljudi bo zdaj kar zelo daleč od najbližje poštne poslovalnice), je zadeva smiselna.

Demon, poskušaj poslat dig. podpisan mail na neko firmo, z na primer dopisom da v zakonskem roku odstopaš od nakupa nečesa (pogodbe). 99% folka nima pojma kaj to sploh je...niti ne razume čemu služi....in na koncu niti pred sodiščem ne velja enako kot priporočena pošta.
Eh?

zmaugy ::

To idejo sem sam imel pred približno dvajsetimi leti. Dobro jutro pošta Slovenije.

SeMiNeSanja ::

To smo delali pred 30 leti z X.400 pošto.

Veljavnost pred sodiščem pa je še vedno vprašljiva - kaj pa če je spam filter 'požrl' tisti poštarski mail? Kaj če naslovnik ne pošlje 'read confirmation'?......
Povratnica, da je nek mail server sprejel določen mail, pa še ne pomeni, da je ta tudi dejansko prišel v roke naslovniku.

tikitoki ::

[D]emon je izjavil:

Ravnokar zasledil, da se je ocitno Posta Slovenije spomnila vpeljati storitev elektronske poste v najbolj dobesednem smislu, ki sem ga videl do zdaj:


Priporočeno ePismo lahko pošljete iz kateregakoli odjemalca elektronske pošte (MS Outlook, GMail, ...) in za to ne potrebujete niti kvalificiranega potrdila!

Za pošiljanje boste potrebovali elektronsko znamko, ki jo pridobite na spletnem portalu PostAR.eu. Sestavite elektronsko sporočilo kot običajno, prejemnikovemu elektronskemu naslovu pripnite oznako .postar.eu, sporočilu kot priponko priložite elektronsko znamko in pošljite kot običajno.

V kratkem boste po elektronski pošti prejeli potrdilo o poslanem ePismu. Če boste pri pridobivanju znamke zahtevali povratnico, boste po dostavi sporočila prejemniku po elektronski pošti prejeli tudi potrjeno povratnico.

Zapleteno? Brez skrbi, v postopku pridobivanja znamke vam bo vse podrobno razložil čarovnik, lahko pa sporočilo pošljete tudi neposredno iz portala PostAR.eu.


Pa kdo se tukaj heca ?! :)) A tem gumpcem ni noben razlozil delovanja emailov ? Pa certov za podpis le-teh ? Pa avtomatiziranih povratnic ? :))

https://www.postar.eu/si


Svasta zena rodi :))


Pravzaprav sploh ni tako nesmisleno, ce je pravno priznano, kot enakovredno potrdilu o poslanem priporocenem pismu, kar je vleikorkat nujno, da zascitis svoje pravne interese.

SeMiNeSanja je izjavil:

To smo delali pred 30 leti z X.400 pošto.

Veljavnost pred sodiščem pa je še vedno vprašljiva - kaj pa če je spam filter 'požrl' tisti poštarski mail? Kaj če naslovnik ne pošlje 'read confirmation'?......
Povratnica, da je nek mail server sprejel določen mail, pa še ne pomeni, da je ta tudi dejansko prišel v roke naslovniku.


Sej tudi potrdilo o oddanem pismu ne pomeni, da kuverta ni bila prazna, to je pa za druga stvar:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

PaX_MaN ::

To je varni elektronski predal, ki ga lahko uporabljaš po ZUP, ZPP, in ni nič novega.
Od Pošte je novo samo to da lahko prejemaš/pošiljaš tudi "od zunaj" - Outlook, Gmail, Thunderbird, ... - in ne samo neposredno v njihovem sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

next3steps ::

zmaugy je izjavil:

To idejo sem sam imel pred približno dvajsetimi leti. Dobro jutro pošta Slovenije.

Dobro, da si ostal pri ideji.

Majke mi, sam šimfat znate.

perci ::

[D]emon ::

@perci hahahahaha :)) le nisem edini, ki se mu tole zdi bedarija :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Okapi ::

janezvalva je izjavil:

to bi mogoce bilo v redu, ce bi pošta poslala fizično pošto naprej. s tem, da pošta prebere
kar je v sporočilu. kršitev zasebnosti.
To bi bila dejansko zanimiva storitev - pošlješ e-pismo, prejemnik ga pa dobi na papirju, v kuverti.
Kar se zasebnosti tiče, ni problem. Uporabiš tiskalnik, kot je tisti, ki tiska položnice in jih zloži v zalepljeno pošiljko. Nihče nič ne vidi, če noče pogledati, kar je podobno kot pri običajni e-pošti.

Cervantes ::

[D]emon je izjavil:

@perci hahahahaha :)) le nisem edini, ki se mu tole zdi bedarija :))

Ne tako hitro.
Najprej morajo izumiti telegraf!

RegulusDraco ::

Sem nekajkrat prebral kaj ta storitev ponuja in mi ni jasno komu je namenjena? Any hint?

Email pošlješ njihovi email storitvi, ki ga oni potem pošljejo naprej kot "priporočen" email?!

Utk je izjavil:

Ta stvar velja na sodiscu. Ce je nekaj poslano prek tega, je URADNO isto kot priporoceno s povratnico. Velja to za podpisan email prek nekega siola?


ah za takšne primere. Kul. Zna bit uporabno torej za večino populacije ki ima opravka s sodišči verjetno

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

Pesimist je izjavil:

to je za 65+ letne ome ki nimajo PCjev in iščejo službo

Ne žali starejših.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

OvCa77 ::

Še dodatna bedarija: http://www.blog.uporabnastran.si/2016/1... tada:D, od avtomatov za rogljičke do bankomata, inovativnost na vrhuncu. In avtomat za katerega bi lahko pričakoval, da sprejema kartice, je neuporaben.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

gusto ::

A to je že kdo videl, da moraš po novem pokazati osebno in te popišejo kot kriminalca, če naročiš brezveznarijo s spleta in plačaš po povzetju. Pa še vprašajo te po kraju rojstva, ker na osebni ne piše.:D Je tule tudi nekdo napisal o tem: http://siol.net/siol-plus/kolumne/slove...

Proti pranju denarja?8-O Bo Pošta Slovenije rešila Slovenijo?8-)

SaXsIm ::

So what? Zadnji čas, da folk neha položnice na pošti plačevat.
SaXsIm

kixs ::

SaXsIm je izjavil:

So what? Zadnji čas, da folk neha položnice na pošti plačevat.


Kot, da velja to samo za Posto.

SaXsIm ::

Imaš prav. Fizične položnice so v celoti passe, ne samo na pošti. Je pa res, da mene najbolj moti plačevanje le-teh na pošti, kjer zato, ker nekdo plačuje položnice, jaz čakam, da dvignem/oddam pošto. Kar naj bi bila primarna dejavnost pošte.
SaXsIm

r3dkv1c4 ::

SaXsIm je izjavil:

Imaš prav. Fizične položnice so v celoti passe, ne samo na pošti. Je pa res, da mene najbolj moti plačevanje le-teh na pošti, kjer zato, ker nekdo plačuje položnice, jaz čakam, da dvignem/oddam pošto. Kar naj bi bila primarna dejavnost pošte.

Prosim za izračun izgubljenih ur, ko stojiš v vrsti?

A se to pogovarjamo o letih v 10 letih ali pač o 5min v pol leta?

Nehaj tečnarit.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Okapi ::

Vsaka minuta je odveč. Meni se recimo zdi vrhunec birokratske neumnosti, da moraš za priporočeno pismo s povratnico pokazati osebno izkaznico in datum napisati z besedami, če tega ne narediš, ti pa čez 14 dni pismo zbašejo v nabiralnik in čao.

r3dkv1c4 ::

Vsaka minuta je odveč.


res?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

tikitoki ::

Okapi je izjavil:

Vsaka minuta je odveč. Meni se recimo zdi vrhunec birokratske neumnosti, da moraš za priporočeno pismo s povratnico pokazati osebno izkaznico in datum napisati z besedami, če tega ne narediš, ti pa čez 14 dni pismo zbašejo v nabiralnik in čao.


Meni se zdi bolj kriminalno, da se steje pismo za vrcone, ko ga cez 14 dni vrzejo v kaslc.

SaXsIm ::

Poglej, ni problem v minutah. Problem je v tem, da si jaz za prevzem pošiljke ne morem izbrati druge alternative, kot je pošta, medtem, ko si nekdo, ki plačuje položnico, lahko. Samo telefon je potrebno vzeti iz žepa, pa je prihranjen njegov, moj in uslužbenkin čas. In do tega bomo tako ali tako prišli, jezi me samo to, da se prehod dogaja prepočasi. Tale ukrep o preprečevanju financiranja terorizma je zato povsem dobrodošel, se bo verjetno del strank, ki plačuje položnice na pošti ali banki, preusmeril v elektronsko bančništvo. Pa še del sive ekonomije bomo zajezili, če bo FURS transakcije dejansko spremljal.
SaXsIm

Arctander ::

Tisti, ki ne znajo/nočejo/ne morejo uporabljati e-bančništva, bodo še naprej plačevali fizično ... samo s pošte se bo folk preusmeril na Petrol, Mercator, Tuš blagajne ... kjer se bo spet čakalo :/ Iz dežja pod kap.

SaXsIm ::

Morda. Toda zagotovo ne vsi. Pa na teh drugih lokacijah se zna zgoditi, da bo prišlo do upada rednih strank zaradi čakanja zaradi plačevanja položnic. Ker v Mercatorju pač lahko pustiš polno košarico pred blagajno in greš v Hofer / Špar / Lidl, ker se ti ne da čakati. Na pošti tega pač ne moreš narediti, ker je samo ena zadolžena za rajon, v katerem prejemaš pošto. Poleg tega se bo s tem lahko znatno zajezilo sivo ekonomijo. Nimaš nobenih prihodkov, pa vsak mesec plačaš za nekaj 100 EUR položnic? Od kod ti denar?
SaXsIm

gusto ::

Pa če že šimfamo pošto, njihovi poštarji so tako leni, da niti obvestil o pošiljkah ne pišejo več. Čakam osebno, listka od nikoder, kličem na pošto in glej ga zlomka, že nekaj dni stoji tam.

Spc ::

Moji prijateljici je pošta slovenije "izgubila" fotoaparat za 600€, z povratnico.
Poslala pa je fotoaparat po pošti na servis v ljubljano, kjer ga nikloli niso dobili.

Zadeva je bila zapakirana v veliki paket, z povratnico, pa še poštnina je bila plačana 25€, tako da tega ne moreš kar tako izgubiti, amapak sej vemo nekdo je tukaj kradel.
 

joze67 ::

Zakaj bi kdo ukradel fotoaparat na poti na servis?

PaX_MaN ::

gusto je izjavil:

A to je že kdo videl, da moraš po novem pokazati osebno in te popišejo kot kriminalca, če naročiš brezveznarijo s spleta in plačaš po povzetju. Pa še vprašajo te po kraju rojstva, ker na osebni ne piše.:D Je tule tudi nekdo napisal o tem: http://siol.net/siol-plus/kolumne/slove...

Proti pranju denarja?8-O Bo Pošta Slovenije rešila Slovenijo?8-)

Proti teroristom ni popuščanja.

Spc ::

joze67 je izjavil:

Zakaj bi kdo ukradel fotoaparat na poti na servis?

No potem pa mi razloži kako lahko izgubijo paket velik "pol mize"
 

...:TOMI:... ::

Mogoče bodo pa sedaj ljudje končno spregledali, da je vse procedura s plačilom položnice tako zamudna in potratna, da bodo uvedli direktne bremenitve ali pa delali preplačila ali podobne zadeve.

Pošta po moje ne bi smela izvajat finančnih storitev. Kot tudi petrol ne bi smel prodajat loto listkov ali alkohola.

Na pošti oddamo/sprejmemmo pošiljko, ne naročamo 10 dag salame v žemlji.
Na pumpi ne kupujemo drugega, kot gorivo.
...

Samo spet, danes je postalo bizarno vae skupaj s tem "vsi nudimo vse, samo osnovna storitev nam peša".
Tomi

scipascapa ::

Točno tako, ful to sovražim, ko tankam, pa čakam kretena z stavami za 1€.

Darko! ::

Okapi je izjavil:

Vsaka minuta je odveč. Meni se recimo zdi vrhunec birokratske neumnosti, da moraš za priporočeno pismo s povratnico pokazati osebno izkaznico in datum napisati z besedami, če tega ne narediš, ti pa čez 14 dni pismo zbašejo v nabiralnik in čao.


Za to niso krivi poštarji ampak tisti, ki so sprejeli Zakon o splošnem upravem postopku.

>:D

bbbbbb2015 ::

To je odlično, da bolj ne more biti.
Glej, da ti pojasnim.
Ko je treba oddati ponudbo priporočeno in oddano na pošto, ko je treba odgovoriti na sodni spor ali kaj podobnega, ti e-maili ne pomagajo.

Kar smo na začetku delali je, da smo ponudbo peglali do 20h zvečer, prostovoljec (zaposlen!) se je vsedel v avto, šel na Pošto v Ljubljano, ki je bila odprta celo noč.

Potem so odprli še pošto v Mariboru, pa je bilo to malo bližje, pa smo se vozili tja do polnoči.

Potem so to zaprli in so se zmenili s Petrolom, da lahko oddamo na petrolu in dobimo poštni žig (Petrolov v bistvu) do polnoči. Ostala je ena težava, ki je nikakor nismo mogli rešiti. In sicer Petrol je (drago!) prodajal svoje mikro kuvertice, medtem, ko smo imeli ponudbo 2cm debelo. Nekaj časa so nas "tolerirali", potem pa ne več.

Imeli smo hude težave, ker enkrat smo se v vrsto postavili, ženšče na pumpi se je nekaj prestavljalo za šalterjem in je polnoč - minila.

Tako da, to je v redu.

bbbbbb2015 ::

SaXsIm je izjavil:

Imaš prav. Fizične položnice so v celoti passe, ne samo na pošti. Je pa res, da mene najbolj moti plačevanje le-teh na pošti, kjer zato, ker nekdo plačuje položnice, jaz čakam, da dvignem/oddam pošto. Kar naj bi bila primarna dejavnost pošte.


Passe si ti. Ena stranka od računovodje je bil južnjak sicer, je pa vedno imel v žepu 20 tisoč evrov. Če je treba kaj kupiti, pa tak.
Bil je bolj "old school" v smislu, ko si delal z njim, ni bilo TRR in sklica. Bila je bolj enostavna metodologija: "Pare na sunce.". Plačeval je tako, da je računovodja sprintal virmane (kot temu še zdaj rečemo). Pa to je bilo za 25 tisoč evrov stroškov na mesec. Frajer je šel s šopom keša na poštni šalter, polizal keš, plačal in šel.
Sicer ne vem, kako zdajle dela, ko je FURS do skrajnosti skompliciral poslovanje z gotovino.

Ampak je šel po merđota (rabljenega sicer!) odcalal 35 tisočakov, ter so ga že tablice in tehnični čakale.

No, zdaj pa še ti tak, stručko internetni.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Bogati in premozni ne hodijo z gotovino v zepu. Jebiga, tko je.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

šernk ::

danes boš težko kupu avto na keš. že v teoriji ti ga ne morejo prodat, pol pa še nočejo da jim cel znesek nakažeš ampak morš na lizing vzet.

primer:
avto na lizing za 5 let: 20k eur,
avto z nakazilom takoj: 22k eur ...:))

sicer pa pod katerim pogojem velja ta e-poštar enako kot priporočeno pismo? imaš digitalni podpis, da je naslovnik prejel in prebral mail? kaj če tega maila sploh ne uporabjam sam? imam odprte namreč 4 različne maile, od tega tri odprem 3x letno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bambam20 ::

šernk je izjavil:

danes boš težko kupu avto na keš. že v teoriji ti ga ne morejo prodat, pol pa še nočejo da jim cel znesek nakažeš ampak morš na lizing vzet.

primer:
avto na lizing za 5 let: 20k eur,
avto z nakazilom takoj: 22k eur ...:))



Kje je tako, da nočejo celotnega zneska, da se niti ne trudim tam kupovati avta.

lambda ::

...:TOMI:... je izjavil:

Na pumpi ne kupujemo drugega, kot gorivo.

A bi še en snickers mogoče? A imate našo kartico? Ja, ful se splača nalepke zbirat ...

St235 ::

Okapi je izjavil:

Vsaka minuta je odveč. Meni se recimo zdi vrhunec birokratske neumnosti, da moraš za priporočeno pismo s povratnico pokazati osebno izkaznico in datum napisati z besedami, če tega ne narediš, ti pa čez 14 dni pismo zbašejo v nabiralnik in čao.


Meni se zdi vrhunec funkcionalne nepismosti posploševat priporočeno pošto s sodnimi in upravnimi pisanji. Namreč klasične priporočene pošte ti nikoli ne bodo vrgli v nabiralnik ampak se bo vrnila pošiljatelju. Prav tako ne boš, pri klasični pripočeni pošti (tudi s povratnici) pisal datuma z besedo, ampak saj zate že vemo, da rad nabijaš o nepeverjenih dejstvih.

To o čemer ti sanjaš so pisanja, ki se vročajo v sodnih in upravnih postopkih in imajo tak sistem predpisan z zelo jasno logiko zadaj. Datum z besedo se uporablja zaradi preprečevanja zlorab in dvoumnosti pri zapisu številk. Med tem ali je kraca 7 ali 2 se da filozofirat med kraco sedem in dva precej težje. Enako kot preverjanje identite pri vsaki priporočeni pošiljki je to zgolj in le polsedica zlorab.

Sistem vročanja 14 dni osebno potem pa fikcija vročitve (pismo v nabiralnik) je sistem namenjen na eni strani zavarovanju interesov in pravic naslovnika, na drugi pa je potrebno zagotoviti tudi nadaljevanje postopka. Tako se 14 dni vroča osebno naslovniku, ker ima vsak pravico, da je seznanjen z morebitnimi upravnimi in sodnimi postopki, ki se ga tičejo brez da po tem kdorkoli (žena, sosed, pes) šari. Prav tako se na ta način izogne nadvse priljubljenem izgovoru, da nekdo ni bil seznanjen z upravnim ali sodnim pisanjem, ker je pošiljko prvzela stara mati in jo založila.

Seveda pa je ob enem potrebno zavarovati tudi pravice ostalih v postopku, ker bi drugače nekdo z izogibanjem prevzema do nezavesti zavlačeval vsak postopek. Tako po preteku časa (14 dni) prevlada slednja pravica in se na podlagi inštrumenta, ki se imenuje fikcija vročitve postopek lahko nadaljuje.

Okapi ::

To je lahko logika samo za paragrafarje, da najprej 14 dni komplicirajo do onemoglosti, potem pa dajo kar prvemu, ki pride mimo.

SaXsIm ::

bbbbbb2015 je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

Imaš prav. Fizične položnice so v celoti passe, ne samo na pošti. Je pa res, da mene najbolj moti plačevanje le-teh na pošti, kjer zato, ker nekdo plačuje položnice, jaz čakam, da dvignem/oddam pošto. Kar naj bi bila primarna dejavnost pošte.


Passe si ti. Ena stranka od računovodje je bil južnjak sicer, je pa vedno imel v žepu 20 tisoč evrov. Če je treba kaj kupiti, pa tak.
Bil je bolj "old school" v smislu, ko si delal z njim, ni bilo TRR in sklica. Bila je bolj enostavna metodologija: "Pare na sunce.". Plačeval je tako, da je računovodja sprintal virmane (kot temu še zdaj rečemo). Pa to je bilo za 25 tisoč evrov stroškov na mesec. Frajer je šel s šopom keša na poštni šalter, polizal keš, plačal in šel.
Sicer ne vem, kako zdajle dela, ko je FURS do skrajnosti skompliciral poslovanje z gotovino.

Ampak je šel po merđota (rabljenega sicer!) odcalal 35 tisočakov, ter so ga že tablice in tehnični čakale.

No, zdaj pa še ti tak, stručko internetni.


In kaj ima en južnjak veze z dejstvom, da je elektronsko poslovanje v porastu, gotovinsko v upadu, primarna dejavnost Pošte Slovenije pa dostava in sprejem poštnih pošiljk in ne izvajanje plačilnega prometa?
SaXsIm

joze67 ::

Spc je izjavil:

No potem pa mi razloži kako lahko izgubijo paket velik "pol mize"
Ste vprašali na pošti?

St235 ::

Okapi je izjavil:

To je lahko logika samo za paragrafarje, da najprej 14 dni komplicirajo do onemoglosti, potem pa dajo kar prvemu, ki pride mimo.


Glede na to da verjames da se postarji zbirajo na kongresu in razdeljujejo narobe naslovljene kartice, je vec kot ocitno da niti besede tega kar sem napisal o obrazlozitvi nisi razumel. Kar te seveda ni zaustavilo, da ne bi napisal povsem brezvezne slaboumnosti.

Lahko pa nas seveda razveselis kako bi ti uredil vrocanje sodnih in upravnih pisanj? Ker me res zanima al si sposoben napisat tri kohezivne stavke al smo debilno pljuvat po stvareh, ki jih ne razumes?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Za neotesanca, kakršen si, je škoda trošiti tipkovnico.

Ostali pa razumejo, zakaj je bedarija najprej 14 dni zahtevati, da naslovnik pride osebno po pošto (ne more niti mož dvigniti za ženo, če nima pismenega pooblastila), in napiše datum z besedo, potem pa vrže poštar pošto v nabiralnik kot najbolj navadno pismo.

M.B. ::

Pa še nabiralnik mora bit dovolj velik, drugače tudi po 14 dneh ne gre vročit. Potem pa vseeno ne gre nadaljevat postopka.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

konspirator ::

kixs je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

So what? Zadnji čas, da folk neha položnice na pošti plačevat.


Kot, da velja to samo za Posto.

https://slo-tech.com/forum/t671264/p557...
--
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111062 (29089) destroyer2k
»

Posiljanje uradnih zadev

Oddelek: Loža
252918 (2080) dunda
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622352 (12788) kixs
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610632 (9981) lexios
»

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Oddelek: Loža
4311959 (8225) GTX970

Več podobnih tem