» »

Dostavna služba dostavila kr nekomu

Dostavna služba dostavila kr nekomu

«
1
2 3

Steinkauz ::

Torej iz anglije sm naročil paket za malo manj kot 200eur, kateri je bil poslan z fedexom v sloveniji pa predan GLSu.
Zravn sm dobil tracking number. Danes zjutraj je bil status delivered signed by X
X živi v sosednjem bloku(drug naslov) in ga osebno poznam. Sem ga poklical in je reku da je cela familija na dopustu in ni imel kdo prevzet.
Zadnji teden sem bil popolnoma vsaki dan doma ves čas, če ne pa kdo drug od moje familije in pr nas dostave ni blo. Tudi nobenega obvestila nisem dobil.
Torej trenutno sem brez paketa in nimam pojma kdo je prevzel moj paket(podpiše se lahko kr ena oseba pod izmišljenim priimkom)

Kako za vraga lahko dostavna služba predaje pakete kr enim??!
Kaj lahk nardim?

Ziga Dolhar ::

Za začetek - si poklical dostavno službo in jih povprašal, kdaj ti kanijo dostaviti tvoj paket?
https://dolhar.si/

BlueRunner ::

Vložiš kazensko ovadbo (goljufija, lažno predstavljanje, tatvina) proti neznanem storilcu in dostavni službi, kate uslužbenca sumiš sodelovanja pri kaznivem dejanju.

Kopijo zapisnika o prejeti prijavi pošlješ dostavni službi in jih pozoveš, da zadevo na hitro sanirajo, povrnejo vso škodo in v celoti sodelujejo s policijo, če bo ta njihovo sodelovanje potrebovala.

IMHO...

ameba ::

Ja a te dostavne službe ne preverjajo osebnih dokumentov ? In kako veš da je X iz sosednjega bloka ? Je bilo že v začetku naročilo poslano k temu X ne pa k tebi al kako ?

Steinkauz ::

Sem poklical zjutraj kako lahko dostavijo kr nekomu pa je rekla da sosedu lahko, samo da mi mora dat obvestilo o tem dejanju.
Sm reku ok(ker še nism vedu da unga sploh ni doma). Sm šel pa pogledat pred vrata, če je slučajno paket pustil kr pred vrati pa pofejkal podpis tko kot mi je enkrat DPD.
No zdej zvečer sem ga pa le dubu in je reku da je na morju, tko da jutr 100% kličem na GLS, ampak sam da vem kaj lahko zahtevam pa kake pravice mam.

Poslano je bilo na moj naslov, na moje ime.
X se niti približno ne piše isto, ter drugi naslov.
X vem da je iz sosednjega bloka, ker ga poznam in mi na trackingu piše

Delivered

Signed for by:

..X

Kaj misljo da se bom pa jst zdej špilal detektiva pa celoten blok izpraševal, če mi je kdo vzel paket?

Zgodovina sprememb…

Qcube ::

Ta GLS je katastrofa. So mi nazadnje dostavljali paket 2 tedna (naročeno v EU), ker me naj ne bi bilo doma, čeprav je bil vedno nekdo. Nato jih kličem, pravijo da so izgubili paket in da naj napišem reklamacijo. Nato kar naenkrat mi čez 3 dni dostavijo paket. Od zdaj naprej, če je le možno, naročim tako da gre preko Pošte Slovenije, samo da se ne ubadam več z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

globoko grlo ::

če piše, da je sosed podpisal, pol verjetn je, al ga popznaš tolk dobr, da veš da ni podpisal

sicer pa mal težko verjamem, da lahko kar sosedu predajo paket

Steinkauz ::

Am ja tko ene 20 let, zihr bi se mi zlagal.
Bom zahteval na GLS naj mi pošljejo podpis da vidim.
Pa da celoten blok fališ, morš bit tut legenda ane.

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

GLS so res čudni skozi okno vidim, da se pripelje in da v nabiralnik le listek in se odpelje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

amigo_no1 ::

Kakva plata takva rata (za GLS).Model pokliče, sploh se ne predstavi kdo je in kaj bi rad, kot bi klical soseda (Ej Franci, jst bom za pol ure pr teb, dej pir na hladno" :))).
Še dobro da imam shranjeno telefonsko in vem kdo (zakaj kliče).

Dosedaj s Pošto Slovenije (paketna dostava) nisem imel kakih težav.
Tudi UPS Slo imajo zaposlene normalne ljudi.

šernk ::

jaz sem danes od GLSja prevzel paket sredi ničesar. ko me je klical, sva se ravno zgrešila z avtom, sem mislil da bo zahteval kakšen dokument ker ni bilo doma ampak ni vprašal po nič (pred hišo že nekako razumem, da ni treba dokumenta, ker je naslov pravi).

saj če je neka nevredna stvar ok, ampak v paketu je bil prenosnik, ne predstavljam si, da bi kdo drug se ravno takrat tam ustavil in mi praktično pobral računalnik.

edit:

Model pokliče, sploh se ne predstavi kdo je in kaj bi rad, kot bi klical soseda (Ej Franci, jst bom za pol ure pr teb, dej pir na hladno" ).


eh to me še najmanj moti, čimprej da pove tist na drugi strani telefona kaj hoče, bolje je, nimam volje še celega življenjepisa poslušat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

urosh ::

meni je enkrat kar lepo dal paket za kanto za smeti in se sam podpisal. Ko gledam tracking vidim, da sem paket že prejel :S
kličem in on reče, da je dal kar pa kanto - škatlo sem videl za kanto, pa sem predvideval, da je pač žena dala škatlo tja, da jo na koncu vrže v kanto, da ne fila po nepotrebnem. No, ona je isto mislila za mene... Je blo pa blizu 300€. Na srečo vmes niso vozili smeti in je škatla počakala... Da bi kekec vsaj kak listek vrgel v kaslc al kaj - ma ne, tam da, podpišem se in gre...

pingo76 ::

GLS = GLA (Command & Conquer - Generals). Resnično žalost od dostavne službe. DPD pa so tudi rožice. Ko sem prejel paket v vrednosti 500€ sem ga povprašal če moram kaj podpisat pa je rekel, ma ni panike bom že jaz pol v avtu ko pridem nazaj.
10s WTF? faktorja pol pa šel naprej in si mislil svoje. Dobil sem robo in me je res malo brigalo za tisti podpis. Prej on na škodi kot jaz.

RejZoR ::

Pri nas je bil tud en kljukec od poštarja (Pošta Slovenije), ki je bil očitno prelen, da bi pozvonil in oddal paket kot se zagre. Slišim moped pogledam čez oken in vidim ko kar direktno piše listek zraven kaslca. Wtf, grem dol in tip že odpelje. Pa doma sem bil. Pol se vprašaš zakaj sploh plačuješ poštnino, če moraš nakoncu it sam po paket. Sicer na pošto ampak je spet dodatna pot in stroški.
Ampak k sreči je delal to samo en, tadrug, ki se očitno imenjujeta za moj okoliš je vedno lepo oddal paket.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

s1m0n ::

Z mopedom tak ne vozijo paketov :) Tudi pri nas je že večkrat pripeljal le obvestilo, da je na pošti paket.

mihec87 ::

Če je manši paket prpele z mopedom,večje pa pripele z avtom vsaj pri nas na vasi je tak..

s1m0n ::

Lepo, da to tak delajo, pri nas ne :) Pripelje le reklame, pisma, navaden paket (koverta...) vse kar je s podpisom/odkupnino itd... pripelje z avtomobilom pa smo od pošte 250m :)

Alamar ::

DPD pa so tudi rožice.
Z DPD imam dobre izkušnje. Vse se da z njimi dogovorit, lepo pokličejo preden mislijo priti, imajo ročne čitalce, kjer odvzem in prejem potrdiš z "digitalnim podpisom".

RejZoR ::

s1m0n je izjavil:

Z mopedom tak ne vozijo paketov :) Tudi pri nas je že večkrat pripeljal le obvestilo, da je na pošti paket.


Vozijo vozijo, so mi privlekli že precej večje pakete kot je bil ta. Včasih uletijo tud z avtom čeprav ne vem kakšni so kriteriji za to. Pa paket tud ni bil neki ekstra velik, nič več kot kadar so mi privlekli z mopedom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

connel ::

Pri nas je bilo tudi precej poštarjev, k so samo obvestilo veselo vrgli v nabiralnik, tko da je kar loterija a ga dobiš ali ne, ker čakal ne bo niti minutko. Je pa res, da je sedaj malo bolje, vsaj malo počakajo, včasih pa živ obup.

s1m0n ::

Saj dokler je v nabiralniku še je OK sem že imel pred pragom listek in ne v nabiralniku :)

fosil ::

Kakor sem jaz opazil se pošta deli na dva dela. Male stvari prinese kar "navaden" poštar, tukaj jih lahko samo pohvalim.
Za večje stvari imajo pa neko posebno paketno dostavo. Teh pa ne bi ravno pohvalil.
Tako je!

blblb ::

Mogoce kdo ve, kdo dostavlja pakete poslane iz Zavvija? Na paketu pise priority airmail.
Ali to dostavi posta Slovenije ali kaksna dostavna sluzba?

Ker sedaj se je ze v tretje zgodilo in nikoli mi ni bilo potrebno podpisati dostave. To niti ne bi bil taksen problem, ker je ponavadi oce vecino casa doma ampak danes sem nasel paket na nabiralnikih zelo blizu izhoda iz bloka.

lp, blblb

LuGi ::

Pošta slovenije

blblb ::

Hmmm potem ni potrebe po podpisu ce je stvar v mehurckasti kuverti?
Kaj naj pa clovek naredi takrat ko posiljko kdo ukrade? Izpolni obrazec na posti in upa na najboljse? :8)

lp, blblb

LuGi ::

Očitno gre za navadno posiljko in ni potreben podpis...d obil dosti posiljk tako (iz UK)..
Hjah načeloma se pojamra kar dikreton pri prodajalcu.. nikoli nisem "iskal" paketa pri posti.. so mi pac poslali se enkrat

In drugic bodo poslali verjetno z tracking stevilko da lahko preverijo ali je bila posiljka sprejeta.. taksni paketi ponavadi ne zginejo =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

blblb ::

Bo zgleda treba upati na najbolse pri vsakem narocilu :>
Ali pa se na posti dogovoriti da vso posto naslovljeno name zadrzijo pri njih.

Hvala za pomoc.

lp, blblb

LuGi ::

Zato bi potreboval poštno ležeče..sicer nevem točno kako gre to pri nas.. ponavadi se kar v naslov dopise postno lezece in paket te caka na posti (nebos dobil niti obvestila domov)

Pozanimaj se tocno na posti kako je pri nas

St235 ::

Poštno ležeče ni problem, sam ni zastonj.

Steinkauz ::

Ok se je rešilo. Prevzela je ena bakica v drugem stanovanju, ker je mislila, da je paket za X in se kr podpisala pod X.
No sicer še vedno trdim, da je dostava tut kriva, ker fali cel blok.

Še vedno pa očitno lahko dajo kr enmu za podpisat, pa magari je to en kreten, ki ti bo spizdil paket.
Tko da jst bom od zdej naprej vedno k opombam k paketu dopisal, da ne dovoljujem dostave sosedom.

solatko ::

Na pošti lahko oddaš kot paket ali pošiljko - pismo.
Pakete vozi paketna dostava - kombi, kangoo
Pošiljke redni poštar - tudi večje pakete, če je oddano kot pošiljka
Odvisno je od tega, kakšno pogodbo ima s pošto pošiljatelj..
Delo krepa človeka

civic_ ::

1000€ vreden nov prenosnik so mi pustili na pragu....:O

solatko ::

Če si ga dobil, je vse v redu, bi pa lahko vseeno poslal kak dopis vodstvu podjetja, verjetno tisti ne bi več dostavljal paketov.
Delo krepa človeka

Ales ::

Če se vam da, dajte dosledno pisati pritožbe odgovorni osebi za vsako pošiljko, ki jo nek dostavljalec pusti na pragu in ponaredi podpis. Sploh za dražje zadeve.

Ker slej ko prej bo nekdo ostal brez zaradi teh *//&/89*%//%( dostavljalcev. In ponarejnaje podpisa sploh ni nedolžna zadeva.

Če pa kdo lahko predlaga še kako boljšo oz. učinkovitejšo pot, kot je samo pritožba odgovorni osebi, pa naj jo napiše tukaj.

nejcpirc ::

O fak, a vi to resno? ;(( GLS, da ima take, oprostite izrazu, jebene retarde zaposlene? Zelo veliko naročam iz tujine, ampak za enkrat je šlo vse preko Pošte ali UPSa. Sploh iz UPSa so bili vedno zelo profesionalni, tako da si kaj takega kar pravite sploh ne morem predstavljati 8-O

mat xxl ::

Jaz kaj takega kar opisujete še nisem doživel, vsaj od pošte ali EMS, a , ALT DHL-a ali UPS-a nikoli, celo se mi je zgodilo, da preko Pošte prinesejo nek jeben nenaročen katalog reklamo, pa ni šlo v nabiralnik in sem listek dobil in sem moral še na pošto, tako, da malo me čudi, da upajo pustiti notesnik pred vrati, morda je pa pošiljatelj poslal, kot kamen v vrednost 0,5 eur ??? Nekaj je moralo biti narobe !

connel ::

Mat, ne sklepaj izkušenj od ostalih po svojih,... Seveda je šlo narobe, nesposoben poštar. Moje so zgoraj, sorodnica, isto mesto, drug poštar, še slabše, pošto puščal ravno povsod, samo v nabiralniku ne, zataknjeno za brisalce na avtomobilu, ma ni da ni. Samo malo morje pritožb, klicev je pomagalo, da se je končno sprehodil dva metra do nabiralnika. Sedaj je pa lahko tako kot je treba.

PaX_MaN ::

Kako za vraga lahko dostavna služba predaje pakete kr enim??!

To se sploh ne bi smelo zgodit.
Za vročanje tvoje pošte tvojim domačim bi še nekako zamižal na uč, ampak da kar pustijo pred sosednjo bajto ali pa kar pri sosedu ... neverjebenojetno!
To je IMHO neposredno kršenje z ustavo zagotovljeno tajnostjo pisem.

Kaj lahk nardim?

Če pošta od 2008 ni spremenila splošnih pogojev in/ali UDBA ni sforsirala spremembe pravilnika/zakona, jih s takim ravnanjem neposredno kršijo, zato lahko narediš tako kot svetuje IP v mnenju na taisto temo:
V kolikor menite, da vam je Pošta pošiljko vročala v nasprotju z določbami navedenih predpisov, imate po določbi Splošnih pogojev zagotovljeno varstvo. Določba 43. člena Splošnih pogojev določa, da ima vsak uporabnik (uporabnik univerzalne poštne storitve je vsaka fizična ali pravna oseba, ki uporablja univerzalno poštno storitev ali kot pošiljatelj ali kot naslovnik (2. točka 3. člena Splošnih pogojev) pravico do ugovora zoper odločitev ali ravnanje izvajalca zaradi domnevnih nepravilnih ravnanj izvajalca v zvezi z dostopom do univerzalne poštne storitve in v zvezi z izvajanjem univerzalne poštne storitve. Ugovor se lahko vloži uporabnik v roku 30 dni od dneva, ko je izvedel za izpodbijano odločitev ali ravnanje izvajalca. Uporabnik vloži ugovor izvajalcu v pismu, telefonsko, osebno, prek elektronske pošte ali ga zapiše v knjigo Pripombe in mnenja uporabnikov, ki se nahaja na poštah. Uporabnik mora ugovor obrazložiti in mu priložiti dokaze, s katerimi ugovor utemeljuje. Če uporabnik ne vloži ugovora v prej navedenem roku, izvajalec njegov ugovor kot prepozno vložen zavrže in o tem obvesti uporabnika (44. člen Splošnih pogojev). Izvajalec mora o ugovoru odločiti v roku 15 dni po njegovem prejemu in z odločitvijo pisno seznaniti uporabnika (46. člen Splošnih pogojev). Če izvajalec ugovoru ne ugodi ali o njem ne odloči v roku iz 46. člena Splošnih pogojev, lahko uporabnik v 15 dneh po prejemu odločitve oziroma od poteka roka za odločitev vloži pritožbo na Agencijo za pošto in elektronske komunikacije Republike Slovenije (Stegne 7, 1000 Ljubljana) (47. člen Splošnih pogojev).


Ocvirek: že komunistična golazen je vedela, da se tega ne sme delat:
. Tudi za te podatke je namreč po 8. členu Zakona o poštnih, telegrafskih in telefonskih storitvah (Uradni list SFRJ, št. 2/86) - ki se smiselno uporablja kot predpis Republike Slovenije - poštnim delavcem prepovedano, da jih sporočajo neupravičenim osebam. [...] Po določbi 2. točke 2. odstavka 8. člena citiranega (zveznega) Zakona o poštnih, telegrafskih in telefonskih storitvah je za navedene podatke zagotovljena enaka nedotakljivost tajnosti poštnih pošiljk, kot je zagotovljena za samo vsebino poštnih pošiljk. Ni moč trditi, da ta določba zakona nekdanje SFRJ nasprotuje pravnemu redu Republike Slovenije (tudi predlog novega zakona o poštnih storitvah, ki je že v parlamentarni proceduri, ima enako določbo). Po samem zakonu se torej tajnost pisem in drugih poštnih pošiljk nanaša ne samo na njihovo vsebino, temveč tudi na določene druge podatke, ki so v zvezi s poštnimi pošiljkami. Te druge podatke zakon šteje za tako pomembne, da jih glede varovanja njihove tajnosti izenačuje z vsebino pisma oziroma poštne pošiljke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

OK.d ::

Steinkauz je izjavil:

Ok se je rešilo. Prevzela je ena bakica v drugem stanovanju, ker je mislila, da je paket za X in se kr podpisala pod X.
No sicer še vedno trdim, da je dostava tut kriva, ker fali cel blok.

Še vedno pa očitno lahko dajo kr enmu za podpisat, pa magari je to en kreten, ki ti bo spizdil paket.
Tko da jst bom od zdej naprej vedno k opombam k paketu dopisal, da ne dovoljujem dostave sosedom.

kaj si pa obkljukal pri opcijah dostave, imaš enih šest varijant, lahko da si sam z...l
LPOK.d

Ales ::

Kaj misliš da obstaja kljukica "dostavite bakici v sosednjem bloku"? :))

Steinkauz ::

OK.d je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Ok se je rešilo. Prevzela je ena bakica v drugem stanovanju, ker je mislila, da je paket za X in se kr podpisala pod X.
No sicer še vedno trdim, da je dostava tut kriva, ker fali cel blok.

Še vedno pa očitno lahko dajo kr enmu za podpisat, pa magari je to en kreten, ki ti bo spizdil paket.
Tko da jst bom od zdej naprej vedno k opombam k paketu dopisal, da ne dovoljujem dostave sosedom.

kaj si pa obkljukal pri opcijah dostave, imaš enih šest varijant, lahko da si sam z...l


Sej nism jst pošiljal. Dobil sm paket z anglije. Poslal je prodajalec kakor pač je, nimaš nobene izbire.

mihec87 ::

V nobenem primeru ni opcije oddaj pošiljko eni xy stari mami/pofejkaj podpis...

solatko ::

V primeru, da mi dostavijo prenosnik na prag, takoj prijavim izgubo pošiljke, prenosnik skrijem in počakam da mi pošta plača izgubljeno. Zaradi njihove malomarnosti, lahko prideš do poceni zadeve. Nimam take sreče, da bi mi pošiljke dajali kar nekam.
Delo krepa človeka

PaX_MaN ::

Še vedno pa očitno lahko dajo kr enmu za podpisat, pa magari je to en kreten, ki ti bo spizdil paket.
Tko da jst bom od zdej naprej vedno k opombam k paketu dopisal, da ne dovoljujem dostave sosedom.

Oops. Sem še enkrat prebral in opazil, da ne gre za Pošto, torej lahko mirne duše spregledaš mojo objavo. GLSovi Splošni pogoji glede vročanja so sledeči:
7. Vročanje
[...]
Vročanje je pravilno izvedeno, ko se pošiljka vroči na običajno sprejemno mesto za vročanje na naslovu naslovnika proti podpisu naslovnika ali osebe za katero se lahko sklepa, da je pooblaščena za prevzem. Naslovnik pošiljke se je za sprejem pošiljke dolžan podpisati na predajno potrdilo , ter podati vozniku osebno ime, tako da je osebno ime naslovnika vidno na elektronski informaciji o vročanju pošiljke. Sem spadajo tudi osebe, ki se zadržujejo v prostorih naslovnika ali sosedi. Skrbno zapakirana in čitljivo naslovljena pošiljka voznik preda naslovniku.

AINAL ampak tole se mi zdi kar huda kršitev 37. člena Ustave.

Furbo ::

Paketi niso pisma. Pa s tem ko so dali paket drugemu, ti ga ni še noben odprl in prebral in s tem kaj kršil. Malce bluzite.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Ales ::

Po tvojem mnenju se 37. člen ustave izrecno ne nanaša na pakete? Si prebral člen?

Furbo ::

Zagotovljena je tajnost pisem in drugih občil.

Samo zakon lahko predpiše, da se na podlagi odločbe sodišča za določen čas ne upošteva varstvo tajnosti pisem in drugih občil in nedotakljivost človekove zasebnosti, če je to nujno za uvedbo, ali potek kazenskega postopka ali za varnost države.


Ne vem kje tu piše, da se sosedu ne sme dati paketa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ales ::

Po tvoji interpretaciji se paket lahko izroči tudi naključnemu sprehajalcu, če ga ta ne odpre tam pred poštarjem?

Furbo ::

Po tvoji bi moral dati pa zdaj vsakemu ki se izdaja za dostavljalca, svoje osebne podatke in morda še DNK vzorec?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mihec87 ::

Furbo kaj ti ni jasno...
Bakica iz bližnjega bloka ni soseda(če bi čel da dostavijo njej bi dal njen naslov),zadevi se reče dostava na dom ne pa dostava v bližino...
1k eur vreden paket se ne fukne pred vrata(nazanje ko sem preveril so vrata predmet in ne oseba).
Dostavljalec nima kaj tikat mesta kjer se more podpisat prejemnik.
Če se mu pa ne lubi delat pa naj spizdi pa drugim da delovno mesto.

Dovolj je da se pokaže osebna pa je problem rešen..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5715102 (8519) jocoj
»

UPS - hitra dostava My Ass (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5631368 (11418) Marina2
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545723 (16564) uporabnik50
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718352 (10982) Šimpanz
»

Posta Slovenije po kavbojsko

Oddelek: Loža
368526 (7038) imagodei

Več podobnih tem