» »

Adria Airways - odpovedani leti

Adria Airways - odpovedani leti

Temo vidijo: vsi
««
13 / 15
»»

OrkAA ::

Za sabo imam slabih 20 letov v Kopenhagen, pa nisem nikoli dobil nic. Si prepricana, da ni slo za kaksne izredne okoliscine? Recimo veliko zamudo?

Pika na i ::

OrkAA je izjavil:

Za sabo imam slabih 20 letov v Kopenhagen, pa nisem nikoli dobil nic. Si prepricana, da ni slo za kaksne izredne okoliscine? Recimo veliko zamudo?

Ne.
Pa res no. Niti nobene zamude nikdar. Res nisem šla 20x ampak samo 3x.

OrkAA ::

In na vseh treh letih z adrio so ti postregli s sendvicem?

To je pa zdej ze mal bizarno. :)

Oz. pocakaj ... verjetno si za to postrezbo placala?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

Pika na i ::

OrkAA je izjavil:

In na vseh treh letih z adrio so ti postregli s sendvicem?

To je pa zdej ze mal bizarno. :)

Ne, saj sem napisala, kavo in sok (vodo, radensko)

OrkAA ::

Na enem ali vseh treh letih?

Pika na i ::

Vseh treh.

OrkAA ::

V katerem casovnem obdobju?

Pika na i ::

Joooj, orka, zdaj si me našel :) Moram pomisliti, april maj junij. Mislim, da junij nazadnje, potem sem šla s Finnairom

OrkAA ::

Jaz to linijo uporabljam zadnja 3 leta, pa res ni bilo postrezbe nikoli. Nocem rect, da lazes, ampak nekaj si morala zamesat.

Si morda na svojo pobudo prosila stevardese za kavo pa so ti jo pac dale, ker si se lepo nasmehnila? :) Ker vsem je zagotovo ne delijo.

Pika na i ::

:)Se boš moral bolj potruditi, da me boš prepričal, da sem zamešala. Možno pa seveda je. Ampak sem zaenkrat še kar prepričana, da se ne motim.
So morda to delali, ko so imeli posebne ponudbe za lete tja?

V končni fazi pa je vseeno.
Ne bo mi pa vseeno, da se pljuva po Adrii, ki mi je vsa leta (do zadnjega fiaska z letom v Sofijo) dobro služila. In jih bom zato "branila" :)

feryz ::

Zakaj pa vsi rinejo v Švico? Snažilka ima 3 do 4 jurje. To vedo vsi povedati.
Pozabijo pa omeniti, da pri treh ali štirih jurjih, niti za kruh nimaš.

A nikoli ne razmišljate, da pri osmih milijonih Švicarjev, le teh ni nikjer opaziti. Niti kot turistov, niti kako drugače? Zanimivo, ne?

Btw, v tistih redkih avtih s švicarsko registracijo, ki jih občasno vidite na naših cestah, ne sedijo švicarji, ampak se švajcarci vozijo domov na vikend. In da obnovijo zalogo hrane in jo peljejo gor.

Ne rabiš braniti "Adrie". Ker nimaš več kaj braniti. Kar je imela, je pokazala in dokazala.
Je pa naše ogledalo, tvoje tudi. To smo dopustili in to bomo dopuščali dalje. Forumsko blebetanje gor ali dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

OrkAA ::

Pika na i je izjavil:

:)Se boš moral bolj potruditi, da me boš prepričal, da sem zamešala. Možno pa seveda je. Ampak sem zaenkrat še kar prepričana, da se ne motim.
So morda to delali, ko so imeli posebne ponudbe za lete tja?

V končni fazi pa je vseeno.
Ne bo mi pa vseeno, da se pljuva po Adrii, ki mi je vsa leta (do zadnjega fiaska z letom v Sofijo) dobro služila. In jih bom zato "branila" :)


Spomnil sem se se ene opcije! :) Je mozno, da je bil let od adrie ampak "operated by carpatair" oz. nek drug ponudnik, ki ga je adria najemala. Vem da sem nekajkrat letel z njimi in celo dobil nekaj za spit.

Sprasujem torej, ce je na avijonu, na katerega si se vkrcala pisalo Adria?

MrStein ::

feryz je izjavil:


A nikoli ne razmišljate, da pri osmih milijonih Švicarjev, le teh ni nikjer opaziti. Niti kot turistov, niti kako drugače? Zanimivo, ne?

Kaj bi to naj pomenilo? "enovrstičnica"?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

Pika na i je izjavil:


Ne.
Pa res no. Niti nobene zamude nikdar. Res nisem šla 20x ampak samo 3x.

3x ? Službeno? Plača firma? Poslovni razred ? To se tebi zdi veliko ? Ne me hecat :)).

Samo lani sem letel več kot 20x... Brz dodatkov, ki jih ti omenjaš?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

imagodei ::

Okapi je izjavil:

Na organ mi gredo ljudje, ki kritizirajo, kar povprek in nasplošno, Slovenijo in njene prebivalce, pri tem si pa domišljajo, da so oni pa boljši, pametnejši... od nas ostalih.

In o "političnih veljakih", ki branijo svoje privilegije, privatizirajo državo, manipulirajo ljudi... Naši so amaterji v primerjavi z ameriškimi, ruskimi, kitajskimi, angleškimi... Kaj pa španska demokracija? Katalonske voditelje so zaprli za dlje časa, kot se je to dogajalo v jugo-diktaturi. Ampak ne, povsod drugod je bolje, a ne?

Glede na to, da se jaz pritožujem, ne vem, a sem bil tule izzvan... :)
Res je, marsikje so politični veljaki zgolj legalizirana verzija mafije. Samo, nikoli se ni dobro primerjat s slabšimi, ker si v tem primeru vedno dovolj dober in nikoli ni treba ničesar popravit.

In ja, marsikje politični veljaki branijo svoje privilegije, privatizirajo državo, manipulirajo ljudi... A vsaka normalna država, ki se v ustavi izreka za demokratično, socialno ter pravno zariše črto, ko gredo stvari predaleč: v objektivno škodo državi, njenemu (mednarodnemu) ugledu, ko denar izginja iz javnih blagajn oziroma se jih drugače oškoduje itn. Pri nas eklatantnega primera korupcije, zaradi katerega so v drugih državah ljudje pravnomočno obsojeni, nismo sposobni pripeljat do konca. Projekti se dražijo prek vseh meja še preden zaštartajo, za makete se plačuje bizarne številke (a je zaradi tega kdo v sodnem postopku?) desetletja minejo, preden se projekt spravi v tek; uradno zaradi birokracije, neuradno pa zato, ker vsakokratnim oblastnikom tako paše - če jim ne bi, bi to že rešili. Vmes pa prihaja do neverjetnih izgub, ki jih lahko zgolj približno ocenimo. Če zaključim še s slabo banko - ni jasno, a je namen te ustanove prodat vsa podjetja z izgubo oziroma toliko pod ceno, da bi novi lasniki crknili od smeha, ali res mislijo, da je plebs tako zabit? Vsaj v zvezi z dokapitalizacijo bank se še dogajajo neke preiskave; škoda samo, ker bodo po pritožbi na US morebitni obsojenci oproščeni, češ da namen ni bil jasno izražen.

Skratka, ve se, da si tisti, ki so pri koritu, "omastijo brkove". Z Rusijo in Kitajsko se raje ne bi primerjal; po razvitem zahodu pa zrele demokracije raji dajejo vsaj občutek, da se tiste najbolj očitne ekscese privede do zaključka. Pri nas interesa za to očitno ni. Zakaj ne, lahko samo špekuliramo - jaz pravim, da se vsakokratnim oblastnikom splača, da stanje ostaja tako.
- Hoc est qui sumus -

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

Jaz ne vem, a si tudi za pot od Lj do Mb s sabo nosite kosilo?
Sicer je pa Adria ponudila kavo in vodo, zato nehaj nakladat Matthai.

NI RES. Zadnjih nekaj let si dobil izključno vodo in ponudbo za plačilo pijače. Od Frankfurta dalje (Lufthansa) pa kavo. Saj to ni problem, od žeje ni nihče umrl. Ampak gre za en indikator kako so skušali v zadnjem času nižati stroške na vseh področjih.

So me pa pred par meseci gladko pustili na letališču v Bruslju. Let je bil uradno odpovedan, ko bi letalo moralo biti že v zraku. O odpovedi poleta smo bili preko info panojev obveščeni zelo pozno, vse informacije smo morali iskati sami. Tipično - predstavnika Adrie ni bilo na letališču, da bi nam to povedal, tako da so obravnavo jeznih potnikov lepo prepustili Swissportu.

Vodo in prigrizek so potnikom ponudili šele po 5 urah. Alternativni let do Trsta so uredili šele ob pol enih zjutraj. Alternativnega leta do Ljubljane mi niso ponudili, niti niso opozorili, da stroški prevoza iz drugega letališča niso kriti. Hotelske nastavitve ni bilo na voljo, češ, da je letališki hotel zaseden, prav tako niso uspeli organizirati zložljivih postelj, ki so jih najprej ponujali. Skratka, katastrofa.

In za nameček - ko sem se pritožil, so se mi lepo zlagali v obraz, da mi pripada 250 EUR odškodnine, ki seveda ni bila nikoli nakazana...

Skratka, nateguni, da jim ni para.
sudo poweroff

poweroff ::

Aja, pa še to. Tisti dan je bilo odpovedanih (če se spomnim) ene 20% (ali pa morda 30%) Adrijinih letov. Sva s kolegom vmes preverila na flight radarju. Zamujali so pa praktično vedno - od pol ure do 2 ur. Tako da tole zamujanje in odpovedi poletov je bilo stalnica zadnje leto ali dve.
sudo poweroff

MrStein ::

Zdaj pa več ne vem ali trolate ali je res?
Tak zanič ponudnik, pa ste se kar rinili k njim?
Po dveh takih dogodkih, ki ste jih tu opisali na ducate, bi jaz sploh nehal leteti.
Sindrom hlapca? Osel gre neštetokrat na led?
Res (vas) ne razumem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

Invictus je izjavil:

Pika na i je izjavil:


Ne.
Pa res no. Niti nobene zamude nikdar. Res nisem šla 20x ampak samo 3x.

3x ? Službeno? Plača firma? Poslovni razred ? To se tebi zdi veliko ? Ne me hecat :)).

Samo lani sem letel več kot 20x... Brz dodatkov, ki jih ti omenjaš?

Jaz imam še daljšega.

poweroff ::

MrStein je izjavil:

Zdaj pa več ne vem ali trolate ali je res?
Tak zanič ponudnik, pa ste se kar rinili k njim?
Po dveh takih dogodkih, ki ste jih tu opisali na ducate, bi jaz sploh nehal leteti.
Sindrom hlapca? Osel gre neštetokrat na led?
Res (vas) ne razumem.

Če te firma pošlje na službeno pot in ti kupi vozovnico, jo pač vzameš. Sem večkrat rekel da naj mi zrihtajo karkoli drugega kot Adrio, pa se ni dalo. Javna naročila, pa to.
sudo poweroff

MrStein ::

aha, torej gre večinoma za službene poti?

Če lahko pikro dodam: take sorte kjer ni pomembna produktivnost?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Ja, seveda. Saj intelektualno delo v Sloveniji ne šteje nič, kot je ugotovil že Mazzini.

Sploh pa, kaj se pravi delati na mednarodnih projektih! Domača kranjska klobasa je najboljša.
sudo poweroff

Okapi ::

imagodei je izjavil:

Skratka, ve se, da si tisti, ki so pri koritu, "omastijo brkove". Z Rusijo in Kitajsko se raje ne bi primerjal; po razvitem zahodu pa zrele demokracije raji dajejo vsaj občutek, da se tiste najbolj očitne ekscese privede do zaključka. Pri nas interesa za to očitno ni. Zakaj ne, lahko samo špekuliramo - jaz pravim, da se vsakokratnim oblastnikom splača, da stanje ostaja tako.
Bolj je problem, da imaš izkrivljen pogled. Razmere pri nas dobro poznaš, drugod pa ne, in potem misliš, da je drugo bolje. Pa ni.

Če misliš, da je pri nas korupcija, bi mogoče moral vedeti, kaj se dogaja recimo v Italiji, ne samo v zvezi z mafijo.

In prav za vsako državo, če dovolj dobro poznaš tamkajšnje razmere, ugotoviš, da pri nas nismo prav nič slabši, čeprav se marsikomu to zdi.

Tudi je recimo zelo napačno razmišljanje, da če nekomu ne uspejo sodno dokazati korupcije, da je to samo še en dokaz več o korupciji. Prav mogoče je namreč tudi to, da je dejansko nedolžen, in je to pravzaprav dokaz, da pravna država deluje.

Ker zakonite so tudi stvari, ki marsikomu niso všeč (in ki dejansko niso dobre). A te je treba začeti reševati s spremembo zakonov, ne z obsojanjem ljudi, ki obstoječih zakonov niso kršili.

poweroff je izjavil:

MrStein je izjavil:

Zdaj pa več ne vem ali trolate ali je res?
Tak zanič ponudnik, pa ste se kar rinili k njim?
Po dveh takih dogodkih, ki ste jih tu opisali na ducate, bi jaz sploh nehal leteti.
Sindrom hlapca? Osel gre neštetokrat na led?
Res (vas) ne razumem.

Če te firma pošlje na službeno pot in ti kupi vozovnico, jo pač vzameš. Sem večkrat rekel da naj mi zrihtajo karkoli drugega kot Adrio, pa se ni dalo. Javna naročila, pa to.

Če si na službeni poti, imaš krite vse stroške in dobiš tudi dnevnico. Let odpovedan? Ni problem, greš v hotel na službene stroške in to je to. Če delaš za tako revno firmo, ki tega ni sposobna kriti, je pa tvoj problem.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Utk ::

Ja, seveda. Saj intelektualno delo v Sloveniji ne šteje nič, kot je ugotovil že Mazzini.

A to tist Mazzini, ki je ugotovil tudi, da cigli nič ne štejejo in da treba vse zapravit za "izkušnje", pa potem kupil stanovanje takoj ko je lahko? In kupil bi tudi bajto z vrtičkom in teraso za opazovanje sosedov, če bi lahko, brez skrbi.

feryz ::

Zakonite stvari? Kaj bi rad pa s tem povedal? Poslanska mafija lahko sprejme karkoli, torej bo karkoli tudi zakonito. Ampak še vedno bodo skorumpirana mafija. Pa čeprav bo vse zakonito.

Utk ::

Tudi je recimo zelo napačno razmišljanje, da če nekomu ne uspejo sodno dokazati korupcije, da je to samo še en dokaz več o korupciji. Prav mogoče je namreč tudi to, da je dejansko nedolžen, in je to pravzaprav dokaz, da pravna država deluje.

Ja, en posameznik je lahko nedolžen. Da od 10ih obtoženih enga obsodijo na pogojno kazen, pa še ta je ponavadi na drugi strani trenutne vlade, pa ni več dokaz proti korupciji.

MrStein ::

M, če bi bila produktivnost pomembna, vas ne bi pošiljali na lete, ki trajajo in stanejo dva ali večkrat več kot drugi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

MrStein je izjavil:

Zdaj pa več ne vem ali trolate ali je res?
Tak zanič ponudnik, pa ste se kar rinili k njim?
Po dveh takih dogodkih, ki ste jih tu opisali na ducate, bi jaz sploh nehal leteti.
Sindrom hlapca? Osel gre neštetokrat na led?
Res (vas) ne razumem.

Eni ste pa res zahojeni lokalni runkeljni in ne berete...

Z Adrio smo leteli, ker je imela jutranje ter večerne lete.

Idealno za posel in za več prostega časa...

MrStein je izjavil:

aha, torej gre večinoma za službene poti?

Če lahko pikro dodam: take sorte kjer ni pomembna produktivnost?

Ja službeno, pa na lastne stroške.

Sam Slovencu to ni jasno, da se čez mejo zasluži precej...

MrStein je izjavil:

M, če bi bila produktivnost pomembna, vas ne bi pošiljali na lete, ki trajajo in stanejo dva ali večkrat več kot drugi.

Ravno zato, ker je produktivnost važna, te ne pošiljajo na neka daljna letališča in prestope letal...

Ali pa imaš ti malo čudne pojme o produktivnosti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

MrStein ::

So me pa pred par meseci gladko pustili na letališču v Bruslju. Let je bil uradno odpovedan, ko bi letalo moralo biti že v zraku. O odpovedi poleta smo bili preko info panojev obveščeni zelo pozno, vse informacije smo morali iskati sami. Tipično - predstavnika Adrie ni bilo na letališču, da bi nam to povedal, tako da so obravnavo jeznih potnikov lepo prepustili Swissportu.

Vodo in prigrizek so potnikom ponudili šele po 5 urah. Alternativni let do Trsta so uredili šele ob pol enih zjutraj.

Glej če je zate to produktivno... se strinjava, da se ne strinjava?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Ne vem o kakšni produktivnosti govorimo?

Če delam na milijonskem projektu s partnerji iz cele Evrope je menda jasno, da bom moral v tujino na projektne sestanke. Če se ti zdi to neproduktivno... kako pa misliš, da funkcionirajo mednarodni projekti in multinacionalke? Vsak do doma dela?

Kar se tiče letov je pa tako, da si tisti, ki delamo na projektu žal ne moremo kaj dosti izbirati kakšno karto bomo dobili. Ker za to skrbi nabavna služba.

Okapi - ja, glede hotela se strinjam, lahko bi šel v hotel na službene stroške, ampak ker sem hotel čim prej naprej, sem se odločil da bom prespal na letališču. Ker moj čas je tudi nekaj vreden. S tem, da so odpovedi in nove rezervacije reševali do enih zjutraj (!) in potem se mi ob taki uri res ni dalo iskati hotelov v okolici... let naprej sem si pa uredil že takoj zjutraj.

Ampak to ni poanta. Poanta je, da je Adrija imela stalne zamude in odpovedi letov, do potnikov pa nikakav odnos (kot rečeno so nas "prepustili" Swissportu, sami se pa niti na telefone niso oglašali).
sudo poweroff

MrStein ::

Če delam na milijonskem projektu s partnerji iz cele Evrope je menda jasno, da bom moral v tujino na projektne sestanke. Če se ti zdi to neproduktivno... kako pa misliš, da funkcionirajo mednarodni projekti in multinacionalke? Vsak do doma dela?


A govorim kitajsko? Kako je produktivno, če skoz zamujaš na pomembne sestanke? In ne 15 minut, ampak cel dan.
Ali pa pri vas sestanki delujejo drugače...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

poweroff ::

A si ti malo trd ali kaj?

Odpovedan je bil let za nazaj. Na sestanek nisem nikoli zamudil, se je pa dogajalo, da sem komaj ujel povezovalni let, kolegi so ga pa zamudili in so potem čakali par ur na naslednjega.

Ajaaaa, ti misliš, da se načrtuje, da na 3 dnevni sestanek prideš do minute točno... :)) Valjda prideš en večer prej.
sudo poweroff

Utk ::

Ne vem zakaj jokate nad Slovenijo, če so pa adrijo zjebali (tudi) Nemci, pa še po cigansko (bi napisal balkansko, ampak balkanci se moramo še marsičesa umazanega naučit od nemcev) ukradli 5 jurjev iz trezorja.

Pika na i ::

OrkAA je izjavil:

Pika na i je izjavil:

:)Se boš moral bolj potruditi, da me boš prepričal, da sem zamešala. Možno pa seveda je. Ampak sem zaenkrat še kar prepričana, da se ne motim.
So morda to delali, ko so imeli posebne ponudbe za lete tja?

V končni fazi pa je vseeno.
Ne bo mi pa vseeno, da se pljuva po Adrii, ki mi je vsa leta (do zadnjega fiaska z letom v Sofijo) dobro služila. In jih bom zato "branila" :)


Spomnil sem se se ene opcije! :) Je mozno, da je bil let od adrie ampak "operated by carpatair" oz. nek drug ponudnik, ki ga je adria najemala. Vem da sem nekajkrat letel z njimi in celo dobil nekaj za spit.

Sprasujem torej, ce je na avijonu, na katerega si se vkrcala pisalo Adria?

:) Priznam, da se tega pa res ne spomnim. Sem šla pa še pogledat v videe (ja, ko sedim ob oknu, rada malo posnamem vzlete in prilete pa morje in most seveda :) ampak ni nikjer nič od napisov.
Če ne bi dišalo po kavi, še vedela ne bi da jo delijo. Ker lete v glavnem predremam, vožnja me uspava.

@Matthai, prav. Ti veš svoje jaz pa svoje. Ne boš se kregal z mano. :)

@Invictus, vse karte si plačam sama.
Če bi prebrano razumel, bi prebral, da sem 3x letela z Adrio v CPH.

LeQuack ::

A ni tko da se na teh službenih potovanjih samo pije in zabava? Po moje je dejanskega posla manj kot 10% časa.
Quack !

MrStein ::

poweroff je izjavil:

Valjda prideš en večer prej.

Hja, eni so tu poudarjali, da je prednost adrie ravno to, da greš isti dan, ne pa en dan prej.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Okapi ::

Prednost Adrie je bila, da si lahko izbiral. Eni se pač radi mučijo. Tisti, ki nismo sužnji službe, teh zgodnjih poletov ne bomo pogrešali, vsakokrat posebej se bomo pa spomnili, da so bile z Adrio karte 3x dražje.

Mene so prej malo postrani gledali, ker je bila moja karta 2-3x cene karte od sodelavca iz Maribora, ki je letel iz Gradca (in kart italijanskih kolegov, ki so leteli iz Pise in Rima). Zdaj je pa iz Brnika kar naenkrat celo ceneje (do Bruslja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

LeQuack ::

Okapi je izjavil:

Prednost Adrie je bila, da si lahko izbiral. Eni se pač radi mučijo. Tisti, ki nismo sužnji službe, teh zgodnjih poletov ne bomo pogrešali, vsakokrat posebej se bomo pa spomnili, da so bile z Adrio karte 3x dražje.

Mene so prej malo postrani gledali, ker je bila moja karta 2-3x cene karte od sodelavca iz Maribora, ki je letel iz Gradca (in kart italijanskih kolegov, ki so leteli iz Pise in Rima). Zdaj je pa iz Brnika kar naenkrat celo ceneje (do Bruslja).


Ja samo prej so te peljali slovenski piloti in slovenske stevardese, z ljubeznijo. Zdaj te pa zlobni kapitalisti.
Quack !

perci ::

LeQuack je izjavil:

A ni tko da se na teh službenih potovanjih samo pije in zabava? Po moje je dejanskega posla manj kot 10% časa.

Na tista službena potovanja, na katera hodim jaz, se morda spije en pir zvečer na gate-u.

Sicer je pa vse skupaj bolj muka kot kaj drugega.

Če kdo misli, da je 15. enodnevna službena pot v Bruselj zabava...naj verjame naprej, ker mu ni pomoči.

Invictus ::

MrStein je izjavil:

poweroff je izjavil:

Valjda prideš en večer prej.

Hja, eni so tu poudarjali, da je prednost adrie ravno to, da greš isti dan, ne pa en dan prej.

Saj je to prednost, ki je še nekaj časa ne bo več.

Sam hodim za 3 dni ponavadi k stranki, pač taki pogoji, če grem zjutraj gor in zvečer domov, prihranim dve nočitvi. Kar upraviči dražjo karto. Suma sumarum je strošek potovanja enak.

Tako da, namesto, da izgubljaš čas dan prej in dan kasneje za potovanje, vstaneš zgodaj zjutraj, in si zadnji dan do polnoči doma. Nič ni bolj bedno, kot viseti zvečer v hotelu, ali pa se nalivati nekje v lokalu. Samo zato, ker nisi mogel prileteti zjutraj ali odleteti zvečer...

Nekateri pač cenimo biti doma, ne pa se valjati po letališčih in hotelih v tujini.

Večina, ki putuje mogoče 1x na 3 mesece, te večere sprejme, sam to delam 2x na mesec ali še več. In mi je odveč...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Okapi ::

Invictus je izjavil:

Nekateri pač cenimo biti doma, ne pa se valjati po letališčih po tujini.
Po letališčih se "valjaš" prav enako, ne glede na to, ali greš en dan prej ali en dan kasneje.

Nekateri ste pač pripravljeni delati in se mučiti 18 ur na dan, zato da lahko spite v domači postelji, nekateri pa raje živimo malo bolj "easy". Namesto da vstanem ob petih zjutraj, ali še malo prej, grem na letališče ob petih popoldan prejšnji dan, zvečer grem na večerjo in par pirov, po možnosti s kolegi iz mesta, kamor sem prišel. Naslednji dan pridem ob devetih lepo spočit na sestanek. Tudi ne tvegam, da bo jutranji let imel zamudo, kar se ne dogaja samo Adrii. In ja, strošek za stranko je za eno (ali dve, če se tudi vračam en dan kasneje) nočitev višji, ampak taka je pač moja cena.

OrkAA ::

Ti imas svoj specificen primer, Invictus pa svojega. Nikoli ne bosta prisla skupaj.

Point je pa, da je verjetno vec izbire boljse kot manj izbire?

Okapi ::

Ja, dokler davkoplačevalcem ni treba subvencionirati te večje izbire.

OrkAA ::

Nazadnje, ko sem preveril je bil Invictus tudi davkoplacevalec. Zakaj ne bi smel zagovarjat svojih interesov? :)

Vazelin ::

Invictus: in zakaj ne najdeš službe pri nas, če ti je toliko odveč se jebati po svetu?:D Ne rabiš letanja naokoli. In predvsem ... vedno boš doma :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Invictus ::

Zato ker zaslužim 5x več ;), kot bi pri nas...

Dokler bo Slovenija davčna oaza, bom kar tu... :P

Sicer pa zgleda, da bom trenutno večinoma delal kar od doma :D. Mojemu trenutnemu šefu je zdi mučenje vožnja do njega, pa tudi skype normalno funkcionira za sestanke...

Tako da bom doma ;)...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

@Okapi

Super, če maš take stranke. Sam trenutno delam na all-in pogodbah, pa tako malo optimiziraš. Na mesec se kljub vsemu nabere dovolj prihrankov na moj način, da se splača...

Ko mi stranka plača vse stroške, me malo boli. Ampak vseeno ne zapravljam rad časa v tujini, saj dostikrat ni kaj za početi. Oz. je že vse "deja vu", ker bi bil tam že n-krat...

Večina Slo-Techovcev tukaj preprosto premalo potuje, da bi to vedela.

Ko bi vsak teden polovice nedelje vrgel stran zaradi službene poti, bi se tudi sam malo vprašal, zakaj ne greš raje zjutraj... Sploh ko imaš familijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

imagodei ::

Invictus je izjavil:

Dokler bo Slovenija davčna oaza, bom kar tu... :P

Vsaj nekdo prizna.

Danes zjutraj sem na poročilih poslušal, da se sprejema zakonodaja, po kateri bodo vsa podjetja morala plačati VSAJ 7% davek na dobiček, ne glede na olajšave. Dejansko imamo podjetja, ki plačujejo manj kot toliko (saj o tem smo že govorili), mnogo podjetij plačuje dosti manj od zakonsko predpisanih izhodiščnih 19%. Ja, Slovenija je davčna oaza in ja, takšne nizke stopnje dobička so plod neoliberalnih ideologij, ki smo se jih nalezli tudi v Sloveniji.

/offtopic.
- Hoc est qui sumus -

Invictus ::

Zbijanje dobička d.o.o se gredo v vseh državah... Ni tukaj Slovenija izjema.

Je pač preveč davčnih olajšav in priznanih stroškov, pa folk muti. Ravno tako kot v Švici ali Nemčiji ali (izberi tebi kao urejeno državo).

Poznam nekaj privatnikov v Nemčiji, ki so si kupili avto za 100k samo zate, ker bi drugače ta denar šel državi. Pa mu stoji na parkirišču oz. naredi 1000km mesečno...

Normiranec je skoraj blizu davčne oaze, oz. je dovolj blizu dasene splača drugam hodit...

Ob kakšnemkoli povišanem davku na normirance lahko pričakujete njihov upad prihodkov ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

imagodei je izjavil:

Invictus je izjavil:

Dokler bo Slovenija davčna oaza, bom kar tu... :P

Vsaj nekdo prizna.

Danes zjutraj sem na poročilih poslušal, da se sprejema zakonodaja, po kateri bodo vsa podjetja morala plačati VSAJ 7% davek na dobiček, ne glede na olajšave. Dejansko imamo podjetja, ki plačujejo manj kot toliko (saj o tem smo že govorili), mnogo podjetij plačuje dosti manj od zakonsko predpisanih izhodiščnih 19%. Ja, Slovenija je davčna oaza in ja, takšne nizke stopnje dobička so plod neoliberalnih ideologij, ki smo se jih nalezli tudi v Sloveniji.

/offtopic.

No ja, v prvi in edini vrsti je ta "davčna oaza" primerna le za razne profesorje, politike in druge v javnem sektorju, da kaj postrani zaslužijo neobdavčeno. S tem namenom so sprejeli normirance. Da zraven paše še en nakladač Invictus je zgolj kolateralna škoda, bi rekli poslanci. In celotno Slovenijo razglasiti za davčno oazo, pri čemer to velja le za prvih 100.000€ zaslužka, je skrajno bedasto, če po drugi strani vse ostalo obdavčimo maksimalno in skoraj največ na celem svetu. Smo v drugi temi že izračunali koliko je tega in je na ravni zaokrožitvene napake.
««
13 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako kupiti Adrio airways (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31843881 (35278) perci
»

Letalski prevozniki namerno razsedajo družinske člane, da bi več zaslužili (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6114311 (8814) stara mama
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304107 (3431) St235
»

Adria Airways postaja nizkocenovnik z napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923359 (20604) alexa-lol
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523911 (20844) xsum1

Več podobnih tem