» »

Emulator za ZX Spectrum 48K

Emulator za ZX Spectrum 48K

Sydk ::

Sm edin redkih lastnikov te legende, zal v nedelujocem stanju (hej star je 18 let):)) se spomnim ko ga je foter presvercu z nemcije, dal takrat zanj okoli 3000 dem, visek tehnologije pac:) ob njem sem prebil otrostvo in zaradi njega nosim danes ocala:D
Imel je 2 zelo hudi igri ki jih malce starejsi poznavalci kujemo v nebo in sicer Manic Miner in JeT Set Willy.
Rad bi usposobil en emulator za izkljucno ta 2 spila a sm poskusu ene 10 emulatorjev od Z80 do Warajeva...pa mi ni uspelo, ponekod sem prisel v igro a je nagajala tipkovnica ali pa ni blo zvoka....emulatorji za spectrum so pac za moje pojme hudo zakomplicirani (ze za Amigo so zajebani, ampak tole je pa visek), no pa saj je tesko emulirat tako svohcan sistem na danasnjih high end pc....Warajevo ki sta ga napisala 2 nasa juzna soseda velja za enega boljsih a ima 2 milijona in se malo funkcij, zdaj pa ti pozeni kako igro, ce znas:D
Verjamem da je med vami kak Spectrum fan ki bi mi mogoce proporocil kak "easy to use" emulator in mogoce malce obrazlozil kako ga je nastavil da mu delujeta vsaj ta 2 legendarna spila,
pa lep mavrični pozdrav8-)

mile ::

MAME

Sydk ::

mile: se hecas?:)) na MAME emulatorju ne najdes spectrum iger, pac pa one z igralnih avtomatov, MAME je zelo vsestranski emulator ki emulira marsikaj, a od tega nic DOBRO, jaz iscem emulator ki emulira tocno samo spectrum in nic drugega:))

Brane2 ::

Emulatorjev je kaqr nekaj. Precej teh tudi na Linuxu. jaz bi se vpisal na kako usenet grupo na to temo (denimo comp.sys.sinclair) in tam povprasal.

Kar se SPekija tice, sem si nabavu en primerek na bolsjaku in ga postimal. Stavr je ko nova. Zdaj moram samo se najt kak mini TVjcek... >:D :D

Drugace pa je zame bila lestvica nekako taka:

-Robin Hood
-Sabre Wulf pa tdu njegov predhodnik, katerega imena ne pomnim
- (Se ene par prelepih Imaginovih stvari, katerih imena zdaj ne pomnim)
-Skool Daze
-Bomb Jack
-Tornado Low Level
-Frankie Goes to Hollywood
-ena 3D dirka po mestu (ulice Londona ) z Vectorjem- imena ne pomnim
-Tomahawk (helikopter)
-Fighter Pilot
-Elite !!!! (matr, kako sem to lahk pozabu )>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

mile ::

možno...

mam samo ta emulator + 7 CD-je v ROM-ov in nič ne pogrešam iz tistih časov...
Sej če je bil dober gejm, je sigurn tudi v tej kopilaciji...

cekr ::

Obstaja multisystemski-emulatorski program, ki je napisan za več različnih systemov, ki so bazirali na procesorju Zilog Z80A. Avtor je Michael Frentzen.

Link za download samega programa: MultiSystem Z80A

Link za download potrebnih rom. datotek in nekaj pripadajočih programov:
Z80a.Rom + programi

To spodaj odpakiraš in vstaviš v direktorij programa.

Upam, da koga spodnji link ne bo motil. Zadeva je na uradni strani, tako da ne bi smelo biti problemov z legalnostjo. Vsaj upam.

Če bo kdo potreboval, bom dal tudi naslov navodil za uporabo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Sydk ::

Cekr: navodila bi bla dobrodošla seveda!!! , sm poizkusu pognat Manic Minerja, slika se prikaze, a zvok nekaj samo piska, tipke ne vem kere se uporabljajo, niti kje je fullscreen...:))

Sydk ::

No pa sem le nasel PERFECT emu. za mojo mavrico, simpel ko pasulj, dela odlicno, je free, dobite ga tu
http://games.softnews.ro/public/cat/5/5...

ogromno remakov obeh mojih najboljsih iger pa tu

http://jswremakes.emuunlim.com/archive....

ah ta nostalgija!

cekr ::

Nisem sprobaval, kako deluje Spectrum, samo vem, da je vmes. Meni je bolj zanimiva prva izbira v tem programu.

Kako prideš do navodil; MZ

Pojdi na zgornjo povezavo, klikni What's new? potem pa izberi kaj je novega od tega programa.
Sicer je bolj opisano, kako deluje emulator MZ, samo več ali manj vse deluje tudi pri ostalih.
Za delovanje Spectruma, pa poizkusi uporabiti tudi kakšen drug Spectrum.rom .
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljših 5 iger v zgodovini (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
6712668 (8477) imagodei
»

Sinclair ZX Spectrum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1107655 (6147) bosto
»

naj stara špila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1029387 (7241) glinik
»

EMULACIJA

Oddelek: Programska oprema
151769 (1553) TheHijacker
»

Kdo ne pozna Spectruma?

Oddelek: Igre
291915 (1582) [Some1Else]

Več podobnih tem