» »

Kdo ne pozna Spectruma?

Kdo ne pozna Spectruma?

AndrejX ::

Zanima me, kdo od vas si je še prste krivil na Spectrumovih radirkah? Ali pa ste vsi premladi, da bi to doživeli?8-O

NiggerBob ::

ne samo prste krivil, tudi vgradil dodatni hladilnik in reset tipko:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Marjan ::

Hehe, jest mam tud reset tipko na spektrumu vgrajeno...mi jo je bratranc zrihtu!
Drgac so bli pa spili carski. Mam se zmeri doma okol 10 kaset z igrami, pa eno knigco Mirko tipka na radirko, k je notr napisan kako se pise spile, podobn kot Qbasic...ene par spilov sm prepisu...formulce pa to!
Sam je pa shit okol 10 tipk ne dela vec sploh:'(
najbol carko je blo to k ti je eno igrco laod-al 20min, pa nc se nisi smel dotaknt, vn iz sobe si mogu it!!! Drgac ti je po 20min sam error napisal, pa jovo na novo!
:))

MadMax ::

Ja, to so bli cajti. Se profi tipkovnico sem mu dal:D
Jaz bi pa vprasal, ce se kdo spomni njegovega predhodnika ZX-81? Jaz sem si na njegovi folijski!?! tipkovnici nohte brusil...Pa se modul za celih! 16kB sm mel zadaj vstekan8-O

NiggerBob ::

...pa s(m)o se spravli patetični starčki obujat spomine...:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

PaJo ::

Hm...

Spectruma zal nisem mel, mislim pa da ga se ma zdaj bratranec nekje v predalu:D

Mel pa sem C-64, kar smo vcasih nabijali po cele dneve pa glave na kasetniku stelali, ker drugce ni bilo nix spilov>:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

AndrejX ::

Kdor ni star vsaj 18 let, verjetno ne ve o čem govorimo ... :D

TinkaPinka ::

Jaz sem tudi imela se Spectrum. :)) Ja, to je ze kar nekaj casa nazaj. Super igrice...
Ceprav potem ko sem dobila kot naslednje C64 (in spectrum smo prodali), je bilo se toliko boljse. Vec igric.. :P
Da ne govorim o trenutku, ko sem si kupila prvi PC. :))
I am easy to please as long as I get my way.

gorenc ::

Mam doma se zmeri ene 20 kaset z igrami! Pa predelanega spectruma tudi, ca ima kdo vse kable jih morebiti celo odkupim. Bog ve, ce bi po vseh teh letih se deloval?! Danes imam celo barvno (!!) televizijo v sobi:)

jeti ::

Tut jest mam nekje še spectruma doma, hehe. To so bli cajti... Če se sam spomnem kok sva s frendom nabijala tist BMX v dvoje vsak dan, pa un manic minner al kaj je že bil, pa uno atletiko (day 1, day 2) pa kaj jst vem kaj še vse.:))

Ah, mogoče bom pa celo enkrat ob priliki vse skupaj pognal, za hec, da vidmi, kakšna huda grafika je bla takrat.:)
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

sinko999 ::

Za spektruma sem premlad samo sem pa imal C64 pa cele dneve štelal glavo na kasetniku .

>:D
Ni? ni ve?no !

LinuxJet ::

Uioo...uioo... Green Beret rulz-ed !!! :D

rookie ::

Hah . Jst sm spektruma tolk nazigu da se je tolk segreu da sm ga zalicu v hladilnik in nato je blo konc z nabijanjem vse šlo v t.......8-O:\8-O:)
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

dizel ::

Jest drgač samga Spektruma nisem mel, posedoval ga je sosed in smo nažigali igrece in tiste začetniške programe pisal. Jest sem mel pa C-64. Ah ja,.....nostalgija.....:)

kacajdr ::

Hja, mam Spektruma od leta 1983, pa interface1 pa Microdrive (pa ne unga od IBM). Clo nekej programirou u asemblerju za Z80. Reset tipka, seveda. Ampak takrt, k sm biu u vojski so mi bratje čist rasturil tipkovnico (sej se bo kdo spomnu une folije). Enkrat vem de sm clo en Epsonov printer k je mel serijski priključek (mislem de je biu EPSON RX80) šibou. Za mojga soseda pa vem, de je clo nekej služu s programiranjem na Mavrico za eno takratno državno firmo. Ej, taka nostalgija me je zagrabila, de se grem zjokat ! SMMMRRRK.

roscha ::

Ja saj to so bili casi! Igric kot smeti, nobenih BSAjev, Moj mikro pa prepoln oglasov s piratsko robo. SMRK! Kje je ze to. Pa kopiranje programov z Multicopy in Mastercopy... Moram enkrat spet "iz pod postelje" potegnit Spctruma pa spomine obujat.. Ja, ja saj so tud emulatorji samo to vseeno ni to. Je veliko lepse po 5 minutah nalaganja programa prebrat tisti famozni: Tape loading error ... saj bi se kaj napisal, pa me je kar malo zvilo.

LP!

AndrejX ::

Load ""

Še pomnite, kompanjoni?

kacajdr ::

Ej, ful se spomnem une scene, k sm to radirkasto zadevo dobu domov. Ej, k smo to prklopl na družinsk televizor, pa uno kaseto, k je bla u paketu zalaufal. Kako se je ze rekl uni kaseti ?
Aja, sosed je meu pred tem ZX81 z 16KB RAM ekstenzijo. Ampak u original verziji z 1 K RAM je pa clo en šah laufou. A si morte mislt.

Ahiles ::

Load "" pocakas 5 min pa spilas hm sej se skor nc ni spremenil sam da zdej kliknes pa pocakas pri nekatrih spilih ksno min manj.

berni ::

meni je pa uspelo narediti interface za joystick, mislim, da je bil načrt v sam-u (popularna ex yu-revija) in celo sam joystick iz lesa, s štirimi čisto pravimi tipkami in na osnovi enega zgloba, ki je vse držal skupaj. žal se pa ne spomnem, komu sem ga podaril

Ahiles ::

jest sem ene 4-5 polomu pri ksnih sportnih :) levo desno itd.


-Some things about Spectrum.
The 16K / 48K Spectrums were the first of seven versions of the Spectrum to be released between
1982 and 1987. The 16K Spectrum, which could be upgraded internally to 48K, was rapidly superseded
by the more expensive version which had 48K already installed. By modern standards, it was a primitive
machine: a Z80A processor running at 3.5MHz, with a 256x192 pixel resolution and a choice of eight colours
(the catch being that you could only use two colours per 8x8 square, leading to the infamous "attribute clash").
Its implementation of BASIC was pitifully slow, and the "dead flesh" rubber membrane keyboard was
very strange to use. Nonetheless, it came to dominate the 8-bit computer scene and fostered an enormous pool of programing talent.

kuntek ::

Jaz sem pa vse tipke namesto radirk v OŠ porabil, ker sem že mel zraven C64.

ginekolog ::

Spectrum... carski racunalnik :D Pred 16 leti sem dal zanj kakih 700 DEM... oz je foter dal ;) Se sedaj ga imam varno spravljenega za spomin na prvi stik z racunalnikom 0:)


Jani

Boogy ::

Men tud spectrum dela se druzbo v kleti. In mogoce ne boste vrjel-celo se dela vse. Sm pred kksne 6 mesci ga prvleku na dan pa clo sprobu ene par igrc in vse je delal. To so najbolj igrce!!:D

roscha ::

Ce koga mika pogledat kako je spectrum zgledal v "zivo" naj si downloada emulator. Najde se jih tukajnull Najboljsi za Win se mi zdi ZX-32 za DOS pa Warajevo (made in BiH). Veliko uzitkov!

LP!

Tomi ::

Sam ga sicer nisem imel, ampak ga je imel frend, in sploh ne morem nič reči proti njenu..
Stavim pa, da polovica ljudi pa tem forumu sploh ne pozna "stare" tehnologije... :\
metrodusa.blogspot.com

Opkow ::

Njprej sm meu C64 z 5.25" disketarjem .. hehe .. na prste ene roke bi lohk takrat nastel tiste k sm jih poznal, da so meli disketar.. Res biu je svinsko drag, mislim, da je stal tok k C64 sam. Sm nism meu nc blemov z stelanjem glav pa to :))... In takrat sm si ubodu tud prvo misko za C-ja :)) in seveda obvezno 2 joysticka k sm ju mogu vsak teden popravlat...
Res spili so bili carski ..

Kasneje sm pa dobu se 3 pokvarene spectrume z radirkami, k mi je en kolega dau ... In iz vseh treh sm zlotal skup en delujoc spectrum .. :))) In smo s kolegi nabijali po cele ure na obeh dobrih starih STROJIH.. :)

Skoda, da sm ju enmu frndu senkal ... :(( res zlo mi je zdele zal za to GROZDEJSTVO!

kn3z007 ::

Jaz ne bom nikoli pozabil koliko ur sem presedel za TV-jem. V našem bloku smo ga imeli trije in smo si kasete non-stop menjavali. Mavrico in pa še enega ZX 81 (i think) imam še vedno v odličnem stanju. Pred pol leta je še vse delovalo. Najboljša igrica je bila airwolf ali nekaj podobnega. Aja pa še dve: test drive in ena, v kateri si imel helikopter in si talce pobiral. Imel sem tudi veliko problemov saj mi je uspelo pokvariti dva tv-ja. V enemu sem imel ugrajeno stikalo, da sem dobil sliko. Pa "štelanje" glave. Good old memories.:'(:D
Lp
kn3z007

www.geneza.com

Kekec ::

Mirko tipka na redirko :D

[Some1Else] ::

Jest sn tut maeu spectruma sam tistga k je meu flat tipke (no guma:)). Meu sn tu c64 hehe pa amigo 600 (pokvaru). vem da sn na decathlonu stolku vsaj 2 joysticka... sn pa modul za glavo stelat naredu pa reset tipko tut ;). dandans smem rect, da mi je prav spectrum pognal programiranje v kri. zdej delam v js, vb, asp, sql, cpp, dlephi pa se kak qbasic obvladujem ;) :'( . smem rect da je za vse to kriv spectrum


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaš prvi mlinček (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
867651 (4669) opeter
»

Stari časi

Oddelek: Loža
422741 (1978) Brane2
»

naj stara špila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1029416 (7270) glinik
»

Commodore 64 na eBayu :)

Oddelek: Loža
342221 (1364) Azrael
»

vaše prvo računalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1138531 (7069) flipflop

Več podobnih tem