» »

naj stara špila

naj stara špila

1
2
3

Lith ::

E, ampak Ski Or Die, pa California Games, uf Test Drive 2, F-19, Block Mania (3D tetris)... še zmeraj tist moj 486-120 to prebavlja.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

rookie ::

Folk Police Quest pa SIM FARM sta zakon !:)
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

AndrejX ::

Stavim, da ne poznate Scramble in Manic Miner-ja (Spectrum, zgodnje obdobje).

calidus ::

Jaz imam še 6 kaset igrc za Commodore64. In me prav zanima akko se lahko spravijo takšne igrce na navedan (za sedanji čas ) komp.

Treba vse nekako prevest, ane?
Sploh pa kako se šrebere dol z navadne diskete?

Bi ful rad eno igrco s formulami... ko je krog 60 sekund in če prehitiš 3x po 10 formulc skupaj dobil dodatnih 60 sekund...
Pa vsak kroh je težje prehitevat, ker je bl gužva...
in pol nabijaš točke do ohromnih cifer...

OK, morem it!

TheHijacker ::

Predno sem dobil PC sem imel C64 na katerem je najbolj zažigala igra Blue Max in pa Super Mario Brothers... Na PC-ju pa definitvo Doom 1 in 2 ter Prehistorik 2.... Stari dobri časi...
Še sedaj mi je malce žal, ker sem moral prodati c64, da sem si lahko kupil PC-ja(486) pa nič ne de saj lahko sedaj igram špile direktno na PC-ju(preko emulatorjev):D

Calidus: če iščeš igre za c64 ti svetujem ta dva linka:
- Arnold C64 games
- Iskalnik iger
Najdeš definitivno samo ime moraš poznati(kar je včasih zelo težko)
Igra s formulami, ki jo ti omenjaš mi ni znana. Poskusi s Badlands.

Lp>:D

Lith ::

calidus: mislim, da je ta igra iz C64 Le mans, poskusi z C64 emulatorjem in naloži
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

iBojan ::

Ma vam povem, da pa International Karate I&II res rula :)

Ta igrica na c-64 je bila že pred nekaj leti zlo dobra in je še vedno. Sem jo glih danes špilal.

Ko smo pa pri igrah pa je oni navadni tetris še vedno zakon :)) Dobro da nisem fukno 486-ke. Najboljše je ko prideš čez Integer pa ti začne kar minus točke pisat :)
lp, _GeS_

iBojan ::

Zanima me kje bi lahk dobil c-64 emulatorja za PC ???

lp, _GeS_

MATiCEK ::

Warcraft 2 tud RULZZ, od najstarejsih pa itak Prince...;););)

DoBri ::

3. najbl obiskan topic v skupini igre...lepo:)
Več nas je, manj nas ni.

Matty ::

Verjetno najboljsi emulator za C64 je C64s, ki je se celo nase gore izdelek (vsaj mislim da). Malo je treba pobrskat po netu pa se ga najde...

sleby ::

Na 286 sem najvec preigral Lemmingsov, Jill of the jungle, Prince of perzia 1, na 486 pa NFS1 :P

tempo ::

Princ je bil tanartabolši.Pa še zdaj ne vem kako se konča.Mislim da je zmanjkalo časa nekje pri 12 stopnji.Kolk jih pa sploh je?
domastius

tintorel ::

Ne pozabite na Larry-ja (Leisure Sweet Larry)

Jinxy ::

Winter pa Summer games, Dune (enka), Prehistorik, Civilization, da o kaksnih avanturah sploh ne govorim...kaj je bil ze un spil od Lucasartsa, k si z enimi tremi modeli po eni bajti hodu, pa reseval uganke....Tentacle neki tacga :)

zetko ::

Ja Larry biu sploh največji zakon. A kdo ve kje bi se dal 6-ko dobit k sm cd založu :'(

Kralj ::

Najdl sm igrov Larryja, Space Quest, Police Quest, no ja mogoce sem tolk dolg igrov zarad tega, ker takrat se nism znal niti besedice anglescine, pol drugi so bli pa se Tetris, Antix, Civilization (pol mal kasnej), razni spili od Maxisa (simfarm, simcity...)

Ah... Dobri stari casi :\
Was the last of the G's, kicked the shit to make the white men bleed.

Rott-von-weiler ::

prva igra hhhmmmmmmmm mislim da mister robot

Nemenej ::

dune 2 prav gotovo ena najbolsi iger z izredno glasbo.

TomazXXX ::

Ful dobr je biv prehistorik pa settlers 2 alpa duke 3d k sva z bratom po mrez spilala:)
Windows: just another pain in the glass

CaqKa ::

ta bolji špili po katerih se še danes nazaj obračam...
tnfs - nikoli mi nebo jasno zakaj se za ta špil ne naredi še ene opengl verzije...
magic pockets , mislim da sem najdalje prišel do 2. sveta oziroma do 7.(?) levela. best arkada ever za mene...
fury of the furies - dolgo sem iskal igro ki mi9 bo dala hitrost sonica the ježa...
sokoban - 86ka par mhz, 20mb diska :) zeleni ekran... cga emulacija :) o ja..
budokan - neki kvazi karate. :)
golden axe
commander keen 6
xenon2 kot omenjeno nekje zgoraj
pa na spectrumu sem špilal nekaj ko si si moral raketo skup sestavit gorivo natočit da si se pol odpelal dalje na drug planet :)


mogoče sem kerega pozabil.. se bom še že spomnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

hordak ::

spectrum 48 : spy hunter, decatlon, attic atack, knightlore, sabre wulf...

C-64: Wizard of Wor, Blue Max, Killerwat, Aztec Challenge, Suicide strike, Falcon patrol, Quest for tyres, Who dares wins II ...

286 16MHz, 1Mb RAM, 50Mb HDD, vga monochrome -pravi stroj :) : Zeliard, Price of Persia, Civilization, Face off, California games I,II ...

Zheegec ::

Uaaa, ste pa staro temo našli. Anyway...

Starctaft sem preigral največ
Imperialism
Warcraft & Warcraft 2
Master Of Orion 2
THEME HOSPITAL (zakon)
Beasts & Bumpkins (pozna kdo?)

In še ostalo. Najstarejša je iz 1988 se mi zdi. Sem pa že prej imel Commodore 64, samo govorim za PC :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Azrael ::

Stare igre zažigajo, takrat je štela igralnost, ne FPSji...

Na C64:
Test Drive 1 in 2
Stunts Car Racer
Blue Max
Blue Thunder
Jet Set Willy
The Train
Power At Sea
Zaxon
F14 Tomcat
in letalsko simulacijo, kjer si vozil pošto, samo se ne spomnim imena
in še malo morje drugih, konec koncev je bil C64 v redni uporabi več kot 10 let.

Seveda vse igre povsem legalno kupljene (za par dinarčkov) v takratni YU.

Na PC pa bolj malo:
The Lost Vikings 1 in 2
In seveda pasjanso in tetris, ki bi morala biti integrirana v vsak resen OS (tega ne jemljite povsem resno:D).
Preko ZX emulatorja pa še nekaj igric, pretipkanih iz knjige Mirko tipka na radirko.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

gigaherz ::

Na Amstradu sem igral Samantha Fox Strip poker >:D , Manic Miner, Piyama rama (ali nekaj takega), Chuckie Egg, na P1 100 Mhz pa Lotus, Hugo (ne tisti z zašiljenimi ušesi), Winter in Summer Games, Decathlon, Prehistoric 1 in 2, Stunts pa še kaj bi se našlo.
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

tratto ::

Čudno se mi zdi, da se je tako malo ljudi spomnilo na Dune 2 :( Čudovit uvod za tiste čase in nora igralnost. :))
Pa Warcraft 1.
Pa Prehistoric 2.
Pa Manic Miner na Spectrumu! Yes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tratto ()

HerrBaron ::

Na C64 je bil Blue max - edini, ki se ga zdele spomnim, na 486-ki pa das boot, Dune2, Blackthorne, Heretic, Lotus3.
Aja pa UGH! Ta mi je tud svetovna.
Pa še se bi jih našlo ene par....

PrimozR ::

Dost telih omenjenih špilov sm prešpilov na P166 (k sm jo mel še pol leta nazaj-v uporabi je bla kot prvi in edini računalnik dobre 6 let). Od bratranca sm pa dobil CD, kao Evregreen games in dost telih špilov je bl na CDju. Sam na žalost se je CD spraskov pa uniču. Loh pa prašam bratranca če se da še dobit ta CD. Gor so bli recmo Indiana jones-atlantis, Doom 1&2, lemingsi, the incredible machine, blues brothers, winter in sumer games, ski or die, neki k si mogu pajku al pa mravli čim dalšo pot sestavlat (tko da si obračov ovinke pa ravnine), Prehistorik 1 in 2, Wolfenstein 3d pa še mnogo drugih. Na CDju je blo 100 špilov. Ampk jest nism vseh prpravu da bi delal :'( Pa dobr, velik jih je pa delal.

Dobri špili so bli to, ja. dons se večino špilov zlo zlo hmal navelčam. Edin LFS nabijam bl redno pa že neki časa (dirkačina k nima tko zlo lepe grafike, ma pa ficikaln pogon ubijalski >:D )

slawc ::

jaz sem igral princa of persia ( hercules mono grafika haha, ampak je zgledal velik bolje kot na EGA ali VGA zadevah od prjatlov). Test drive absolutno, Tetris, space questi (in ostale pustolovscine od sierre), indiana jones, Eye of Beholder I, california games in podobne ... (hm, se ena, ki je prisla pravzaprav iz amiginih krogov - angleski otok, srednji vek ne spomnim se tocno naslova)

Naj od vseh teh? Hm... nevem, vse sm nabijal do konca in naprej.


Vse to 286/12MHz, 1MB DRAM. Malce kasneje 16MHz, 2MB DRAM
LP, Slawc

swar ::

Settlersi so mi bli zakon.Drugi del so tud kr dobr naredl,trojka pa dalje pa sux u 0 :'(

boych ::

Na C64 je bil zakon Green Baret, pa Commando, pol pa sem odkril Krakout, čist izi z palčko odbijaš žogico in tolčeš cigle, 100 levelov, igral sem skoraj mesec dni skupaj, ker je bla ena stopnja iber težka, ko je prišel nek okrogli stvor v tablo in ti požrl žogico, tam mi je vedno zmanjkalo življenj....

Poldy ::

Spectrum:
Bruce Lee, Spy vs Spy, Skool Daze. Imam še celo goro igrc na kolutih ( Revox)

C64:
Štelanje glave :(

Pc:
Dune 2 pa Ufo: Enemy Unknown

Nejc Pintar ::

najbols so bli:
Lotus - dirkačina
Dyna blaster
pa keen commander
Lahko je biti prvi, če si edini!

64202 ::

street fighter 2! :)

OmegaM ::

Meni pa:
Lords of the realm 2
Heroes of Might and Magic 1,2
Panzer general

PrimozR ::

Lotus sm neki malga igrov sam ne doma. Kr sm pa špilov, je bil pa kr fajn :D

pubreski ::

Lotus je bil vsekakor zakon, glede na to da je šel na eno disketo. . .
Drgač pa Dune 2, Pinball Fantasies, Wacky Wheels
Je pa res da je večino teh iger bolš met v dobrem spominu kot pa jih še enkrat probat igrat, ker lahko sledi razočaranje. Predvsem zaradi grafike.

Dzonson ::

Zanimivo, da nihce ne omenja Amige. Tam je bilo igerc na kupe in da se o grafiki le-teh sploh ne pogovarjamo :D

jlpktnst ::

prvi računalnik -> 486@100mhz
igre -> master of orion 2, stunts, settlers 2, commander keen (1,4,5), c&c, lotus, lamborghini ... (verjetno še kaj)

Pri prince of Persia mi je uspelo naredit ravno do 4. stopnje, pa je zmanjkalo časa:) (v tistih časih)

Bojevnik ::

diablo
quest for glory
tim
monkey island
heretic
dave 2

pa ke bi se dal dobit quest for glory (1-5), ker vecina strani ima samo enko.

TylerDurden ::

hot rod oz. old kakor hočete.
Let\'s make some soap ...

Hammer123 ::

Jst sem pa našel eno disketo s dirkačino Stunts. Kva rabim da bi mi delala?

glinik ::

Kolega Sims in jaz sva nabijala DUNE 2. Vsaki dan po nekaj ur. Pizda na onem 14 colnem monitorju sem si čisto oči zjebal ;(( !!! Samo da smo špilali :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

CaqKa ::

papica.. disketnik in dos predvidevam?

Alex- ::

Na Gepardu >:D ...

Tetris
Prince of persia
GP 2 (formula)
Prehistorik... nisem sure
pa unga sm se ne spomnem imena... Ko si bil raznašalc časopisov pa si na bajku raznašal :D

Hammer123 ::

ma ne!sm že sprobavu na 266 mhz(win98) tud ne prime. eh jebah, bo pač samo v spominu ostala!

ShowDown ::

jaz sicer ne vem kak se je špilu reklo, ampak se še spomnim ko je moj moter prineso domov 2.6 MHz mašino in sem prvič videl računalnik. Špil pa je je potekal takole:
Bil si črka X in si moral prečkat cesto. Avti so bili neki štirikotniki sestavljeni iz črk. Igra je bla v stilu froggerja. To so moje BEST igre....igralnost na nuli ampak te špil vseeno not potegne.:D

Xplicit ::

najbolj igrani spili in hkrati tudi najboljsi oldschool spili kar sm jih spilal:

prince of persia 1
golden axe 1
mach 3 (en space shup na marsu al neki, k se izogibas oviram - d best)
popcorn (un k z enimim loparjem zbijas opeke z zogico)
larry 1 in kings quest 3 (kakor tudi ostali quest-i)
pa seveda tudi komander keen :D


pol so pa se mortal combat & street fighter
lamborghini, nfs 1, ...

btw - a se kdo spomne prvega MS flight simulatorja? k sm spilu se na herkules grafiki :D , hudo crapy 3d vektorska grafika (brez textur), dejansko so se vidli sam robovi objektov - smeshna zadeva

Hammer123 ::

ms fs? ja se spomnm. ma biu sm enih 4-5 let star. na prvumu kompu! ja grafika je bila ubitačna!

Azrael ::

@Alex-
PaperBoy

@Xplicit
Takrat Flight Simulator še ni bil od Microsofta, založnik je bil Sublogic. Sicer pa je bil povsem isti tudi na C64, s to razliko, da je imel tudi možnost izbire black&white ali color, na PC pa mislim da je bil samo za hercules grafiko ali pa so takrat v naših krajih krožile okoli samo take verzije, ker je bila cena EGA in VGA monitorjev in grafik astronomska.

Sem šel pregledat, letalska simulacija, ki sem jio precej preigral in pozabil ime je Solo Fligh.

Ja pa še to: za prav občutek pri igranju starih iger je potrebno imeti HW iz tega časa, drugače igra ni več to... Za igre na C64 rabiš C64 in TV, za PC pa 14 colski monitor, pa še kakšen švoh PC pride zelo prav.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oldies goldies (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6410801 (1203) blabling2
»

Stare igre, ki ste jih igrali (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7821026 (17379) BorutO
»

Nova anketa: igranje starih iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
5210085 (8569) R33D3M33R
»

Stare Igre - katera je tista ki vam pospeši nostalgično srce (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15112671 (9945) SavoKovac
»

Katero legendo ste največ preigrali?

Oddelek: Igre
441858 (1378) Kaboom

Več podobnih tem