» »

Varstveni dodatek in RTV naročnina za gospoda

Varstveni dodatek in RTV naročnina za gospoda

zobnik ::

Torej mam en problem, tu le 1-2km stran živi gospod, na drug stran gozda pri 70 letih s 300 evri pokojnine. Invalidsko upokojen sam se še kr znajde, nima sploh nič, razen elektriko in telefon pa radio. Kopalnice nič, hladilnika tud ne. Hrano si kupi ko je vse zaprta in ni potrebna da je v hladilniku tko to on pravi.
Pozanimal se za varstveni dodatek, bi ga dobil, ampak pomojem ne bo podpisal vloge, 10 minut rabim, da izpolnim vlogo pa rabim še njegovo emšo, bančne izpiske....sem mu omenil vse to..... Križanke rešuje kot po tekočem traku, vse ve !!!

Kaj bi vi naredil????
sliš slabo, ampak bere pa OK, mi je rekel da bere 3cm debelo knjigo.

Mare2 ::

zobnik je izjavil:

ampak pomojem ne bo podpisal vloge

Ne veš, koliko denarja ima na hranilni knjižici. On ve, zato noče podpisat. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

zobnik ::

Nima, ker ga vozim v trgovino....pač prav da ne rabi.

Mislil sem tako, da mu dam vlogo in na list napišem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

XLapse ::

nevem če lahko dobi varstveni če ima nepremičnino

Če pa ima pravico do varstvenega (moja mama tega ne dobi, ker ima nepremičnino) , pa naj prosim izkoristi, ker je 300€ premalo.

Očitno ga moreš prepričat in mu dopovedat da potrebuje. Sicer to spada pod socjalni transfer in potem če imaš nepremičnino več k 120k, treba en del zneska 'vrnit' oz. se ti usedejo na nepremičnino, dok ne odplačaš 1/3 dobljenega al neki takega.
alien technology

Mare2 ::

zobnik je izjavil:

Nima, ker ga vozim v trgovino....pač prav da ne rabi.

Mislil sem tako, da mu dam vlogo in na list napišem


Moje mnenje. Lahko mu pomagaš izpolnit vlogo, skopirat bančne izpiske, podpiše pa naj sam.

Logično, ne smeš ga "prisilit". Lahko obvestiš socialno službo, če meniš, da je potrebno. Mu zrihtaš kako "ženičko", da mu bo kuhala, hrano pa shranjevala v hladilniku, ki ga lahko dobiš morda zastonj. Ali skoraj zastonj.

https://www.google.com/search?client=fi...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Vazelin ::

XLapse je izjavil:

nevem če lahko dobi varstveni če ima nepremičnino

Če pa ima pravico do varstvenega (moja mama tega ne dobi, ker ima nepremičnino) , pa naj prosim izkoristi, ker je 300EUR premalo.

Očitno ga moreš prepričat in mu dopovedat da potrebuje. Sicer to spada pod socjalni transfer in potem če imaš nepremičnino več k 120k, treba en del zneska 'vrnit' oz. se ti usedejo na nepremičnino, dok ne odplačaš 1/3 dobljenega al neki takega.

Tist ki ma nepremičnino nima kaj dobivat nekega dodatka.
Imaš 100 jurjev v nepremičnini in pol dobiš isti dodatek kot tisti ko nima ničesar?:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

c3p0 ::

Ne mu na silo pomagat. Predstavi mu še enkrat zadevo. Če potem noče, noče. Mentalno je očitno zdrav. CSD babn pa ne mešaj zraven.

zobnik ::

občina, lokalna skupnost, csd, vsi o tem že vejo, sorodniki vejo.
Ma hišo staro 100 let, vredna ni 10.000 evrov od tega je solastnik le 2/5.

Je težko, vloge pa še nima.

Mare2 ::

zobnik je izjavil:

občina, lokalna skupnost, csd, vsi o tem že vejo, sorodniki vejo.
Ma hišo staro 100 let, vredna ni 10.000 evrov od tega je solastnik le 2/5.

Je težko, vloge pa še nima.


Vprašanje je tudi, ali ima dopolnilno zdravstveno zavarovanje. Starejši ljudje tole še bolj rabijo.

Izpolniš obrazce, pofotkaš bančne izpiske in mu daš za podpisat. Seveda mu natančno razloži in pojasni nujnost tega. Sicer pa, če kjub temu noče, pač noče.

Finančno mu pa jaz ne bi pomagal, dokler ne izkoristi teh možnosti. :(
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Karen ::

Preveri če mogoče izpolnjuje pogoje za dodatek za pomoč in postrežbo - slednjega ni potrebno vračati.

zobnik ::

dopoldnilno ima, sam pr zdravniku ni bil že 20let+

Evolve ::

Pustiš ga da živi kukr mu paše..

ne se usajat v vsak drek

zobnik ::

Res je prav zavrača pomoč, nekateri pa so tako veseli, da kar žarijo od sreče ko jim pomagaš.

dexterboy ::

Khm...300 pokojnine? Ali je to sploh kakšen denar? Ali je to življenje vredno dostojanstva in človeka?
Sej nočem bit pameten, ampak država, ki dopusti da je (baje) 50 milijard odšlo v davčne oaze in da imajo ljudje 300 pokojnine ni ravno... uspešna in spoštovanja vredna država?
To, da se je gospod invalidsko upokojil, pa zagotovo ni posledica ekstremnega športa ;)
Da, res je, ne moreš in nimaš pravice, da ga prisiliš v nekaj kar ne želi. Bi pa moralo biti sistemsko rešeno, da ljudje ne bi dobivali "mezdno" plačo.
Mogoče bi mu kot skupnost pomagali že s tem, če bi mu podarili kaj hrane, obleke? Ako želi, jasno...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Cifix63 ::

Vazelin je izjavil:

XLapse je izjavil:

nevem če lahko dobi varstveni če ima nepremičnino


Tist ki ma nepremičnino nima kaj dobivat nekega dodatka.
Imaš 100 jurjev v nepremičnini in pol dobiš isti dodatek kot tisti ko nima ničesar?:))


Materino ej..!
A ti si oz boš v življenju ustvaril neko nepremičnino al bo šlo vse samo nizdol?

* "Ma hišo staro 100 let, vredna ni 10.000 evrov od tega je solastnik le 2/5."

zobnik ::

Če živiš skromno je tud 300 evrov dost, tk pravi, bodo pa zdej kmalu dobil dodatek še cca 300-400 evrov, tko da to ni tak slabo.

XLapse ::

zobnik je izjavil:

Če živiš skromno je tud 300 evrov dost, tk pravi, bodo pa zdej kmalu dobil dodatek še cca 300-400 evrov, tko da to ni tak slabo.

varstveni dodatek je okoli 190€, ne pa 300-400, nevem kaj sanjaš.
alien technology

solatko ::

XLapse - regres
Delo krepa človeka

zobnik ::

Sem mu dal izpolnjeno vlogo zdej pa nej se sam odloč, ali bo pridobil cca 280 evrov ali ne. Zadevo sem mu obkrožil in z veliki črkami an dodaten list napisal kaj naj napiše....sam TRR pa EMŠO in podpisat mora....pa 3 izpiske od pošte

Varstveni dodatek je odvisen od višine pokojnine in razlika do 580 evrov.

tko da ja cca 280 bi pa moral dobit

solatko je izjavil:

XLapse - regres


ja vsako leto ga dobijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Cifix63 ::

zobnik je izjavil:

Sem mu dal izpolnjeno vlogo zdej pa nej se sam odloč, ali bo pridobil cca 280 evrov ali ne. Zadevo sem mu obkrožil in z veliki črkami an dodaten list napisal kaj naj napiše....sam TRR pa EMŠO in podpisat mora....pa 3 izpiske od pošte

Varstveni dodatek je odvisen od višine pokojnine in razlika do 580 evrov.

tko da ja cca 280 bi pa moral dobit

solatko je izjavil:

XLapse - regres




Dobro si naredil, dober človek si!
Kaj bo pa zdaj naprej pri njem pa ni odvisno več od tebe. Koliko denarja mu bo sistem odredil in pod kakšnimi pogoji..to mislim.

Treba je vedeti nekaj.
Vsi ki ste zdaj še mladi, stari recimo 25 ali 30 let, ko boste prišli v "ta leta", pokojnin takrat sploh ne bo več.. to bo več ali manj kot preteklost. Mislite na to in si privoščite "to/tisto" raje danes, ne odlašat za nedoločen čas.
Kaj bo in kako bo tega ne vem, jasno pa je, da gre proti temu, kot sem navedel. Niti v fantastičnih filmih (science fiction) ni možno videti scen, ki se bodo odvijale tedaj na planetu (pomanjkanja: hrane, surovin, predvsem pa vode, nepredstavljivi kriminal,..itn).

solatko ::

Cifix63 - Neka vrsta pokojnine vsekor bo, saj te na bojo pustili kar crknt, ko ne boš mogel več delat, ker podobno smo razmišljali že takrat, ko smo bili stari 20-30 let, danes, ko jih imam 65 pa pokojnina kar lepo pride vsak mesec, je pa seveda nižja, kot so jih imele generacije takrat, ko je bilo razmerje 1:6 ali 7.
Delo krepa človeka

Evolve ::

Cifix63 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Sem mu dal izpolnjeno vlogo zdej pa nej se sam odloč, ali bo pridobil cca 280 evrov ali ne. Zadevo sem mu obkrožil in z veliki črkami an dodaten list napisal kaj naj napiše....sam TRR pa EMŠO in podpisat mora....pa 3 izpiske od pošte

Varstveni dodatek je odvisen od višine pokojnine in razlika do 580 evrov.

tko da ja cca 280 bi pa moral dobit

solatko je izjavil:

XLapse - regres




Dobro si naredil, dober človek si!
Kaj bo pa zdaj naprej pri njem pa ni odvisno več od tebe. Koliko denarja mu bo sistem odredil in pod kakšnimi pogoji..to mislim.

Treba je vedeti nekaj.
Vsi ki ste zdaj še mladi, stari recimo 25 ali 30 let, ko boste prišli v "ta leta", pokojnin takrat sploh ne bo več.. to bo več ali manj kot preteklost. Mislite na to in si privoščite "to/tisto" raje danes, ne odlašat za nedoločen čas.
Kaj bo in kako bo tega ne vem, jasno pa je, da gre proti temu, kot sem navedel. Niti v fantastičnih filmih (science fiction) ni možno videti scen, ki se bodo odvijale tedaj na planetu (pomanjkanja: hrane, surovin, predvsem pa vode, nepredstavljivi kriminal,..itn).


prosim obrni tvojo kuglo za prihodnost še enkrat in mi povej ktere cifre se bodo žrebale v nedeljo za loto
Hvala.

louser ::

Cifix63 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Sem mu dal izpolnjeno vlogo zdej pa nej se sam odloč, ali bo pridobil cca 280 evrov ali ne. Zadevo sem mu obkrožil in z veliki črkami an dodaten list napisal kaj naj napiše....sam TRR pa EMŠO in podpisat mora....pa 3 izpiske od pošte

Varstveni dodatek je odvisen od višine pokojnine in razlika do 580 evrov.

tko da ja cca 280 bi pa moral dobit

solatko je izjavil:

XLapse - regres




Dobro si naredil, dober človek si!
Kaj bo pa zdaj naprej pri njem pa ni odvisno več od tebe. Koliko denarja mu bo sistem odredil in pod kakšnimi pogoji..to mislim.

Treba je vedeti nekaj.
Vsi ki ste zdaj še mladi, stari recimo 25 ali 30 let, ko boste prišli v "ta leta", pokojnin takrat sploh ne bo več.. to bo več ali manj kot preteklost. Mislite na to in si privoščite "to/tisto" raje danes, ne odlašat za nedoločen čas.
Kaj bo in kako bo tega ne vem, jasno pa je, da gre proti temu, kot sem navedel. Niti v fantastičnih filmih (science fiction) ni možno videti scen, ki se bodo odvijale tedaj na planetu (pomanjkanja: hrane, surovin, predvsem pa vode, nepredstavljivi kriminal,..itn).

Ne skrbi. Do penzije bomo poskrbeli za pravično deluje je premoženja.

Šimpanz ::

Ko bomo mi v penziji bo ponzionistov velik del volilnega telesa. Tako da se po moje noben ne bo upal zniževati penzij. Dodatnem varčevanju za penzijo pa jaz ne verjamem. Ravno pred mesecem dni je bil primer SOPa, kjer so nategnili obrrnike.

Cifix63 ::

solatko je izjavil:

Cifix63 - Neka vrsta pokojnine vsekor bo, saj te na bojo pustili kar crknt, ko ne boš mogel več delat, ker podobno smo razmišljali že takrat, ko smo bili stari 20-30 let, danes, ko jih imam 65 pa pokojnina kar lepo pride vsak mesec, je pa seveda nižja, kot so jih imele generacije takrat, ko je bilo razmerje 1:6 ali 7.


No upajmo, da bo, kot praviš...saj razumem kaj želiš reči...ampak razvoj dogodkov kaže na to, da se zadeve naglo spreminjajo/slabšajo. Sploh ni primerljivo s časi, ki jih navajaš. V enem letu se stvari spremenijo kot so se tedaj v dobrem desetletju.

@Šimpanz
dodatno varčevanje je zgolj velik nateg...se vedno znova potrjuje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet glede financiranja

Oddelek: Loža
438682 (7355) Mr_Globus
»

Vzdreževan družinski član

Oddelek: Loža
102234 (1760) imagodei

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810213856 (143209) Mr.B
»

Plačilo pogreba

Oddelek: Loža
166157 (4832) Phantomeye
»

Socialna pomoc? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024367 (18926) shadeX

Več podobnih tem