» »

Avtomatsko shranjevanje namizja na OneDrive

Avtomatsko shranjevanje namizja na OneDrive

BorutO ::

Zanima me, če kdo ve kako točno nastaviti v OneDrive (PC dekstop verzija), da vse iz namizja avtomatsko shranjuje v OneDrive? Nekaj časa mi je to delalo, zdaj po ponovni namestitvi Windowsa, mi več tega ne dela. Shrani samo, če ročno prenesem/kopiram datoteko v onedrive.

_Denny_ ::

Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

BorutO ::

Ne deluje mi. Zgleda pa, da tudi ne razumem bistva, ki mi ga prikazuje sporočilo …



Ko kliknem na "več informacij", mi pač odpre to stran:
https://support.office.com/sl-si/articl...

potem naredim isto, kot piše v tem opisu:
"Mapa je na drugem nosilcu , kot je OneDrive: OneDrive je nastavljen za sinhronizacijo v drugem nosilcu, kot je mapa, izbrana za zaščito. Nekaj najpogostejših načinov za to se lahko zgodi, je 1) Če nastavite računalnik tako, da je OneDrive na pogonu D: Drive, vendar je mapa» dokumenti «na pogonu C: Drive ali 2), če so vaše mape opozorile na omrežno sredstvo (to bi se najverjetneje zgodilo v šoli ali službi). To težavo odpravite tako, da nastavite OneDrive na isti nosilec kot mapo, ki jo želite zaščititi. V nastavitvah OneDrive kliknite Odstrani povezavo s tem računalnikom. Ko odstranite povezavo, se znova vpišite in izberite mesto korenske mape, ki je na istem nosilcu kot mapa, ki jo želite sinhronizirati. Mapo, ki jo želite sinhronizirati, lahko tudi ročno premaknete v isti nosilec kot OneDrive tako, da z desno tipko miške kliknete mapo, izberete zavihek mesto in izberete mesto, ki je na istem nosilcu kot OneDrive."


Ampak vseeno mi noče sinhronizirati, ker mi potem spet napiše isti error.

_Denny_ ::

Lol obup od prevoda...ravno zaradi teh stvari vedno zagovarjam angleščino.

Torej - program pravi, da imaš mape na različnih particijah, recimo Onedrive na D:\ in Desktop/Pictures/Documents na C:\. Premakni Onedrive mapo na C:\ in bo delovalo (Google "move onedrive").

Če imaš vse na istih particijah in vseeno javlja napako, potem je to nek bug v novem updatu in ne moreš narediti nič, razen počakati, da ga odpravijo in medtem sam premikaš/kopiraš fajle med mapami. Lahko tudi pogledaš, če ga je že kdo objavil v Feedback Hub appu in ga po potrebi objaviš sam.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

BorutO ::

Imam onedrive datoteke na F particiji oz. Sem one drive premaknil v F, pa ni pomagalo, potem pa v C pa isto ni pomagalo, v obeh primerih mi javi napako. OneDrive pa v C ne bom shranjeval, ker mi potem nič ne pomaga, če morem windows na novo instalirati, saj mi potem vse zbriše.

s1ck ::

BorutO je izjavil:

OneDrive pa v C ne bom shranjeval, ker mi potem nič ne pomaga, če morem windows na novo instalirati, saj mi potem vse zbriše.


But ... it's cloud

Mercier ::

Pa ravno v tem bi bila dodana vrednost, da ti v primeru nove namestitve OS-a vso navlako potegne nazaj v računalnik. Če daš noter namizje etc.

Po moje je tako, da če daš namizje in te mape na F:, potem lahko določiš "varovanje" teh posebih map in ti jih bo avtomatsko premaknilo v mapo onedrive-a in sinhroniziralo. Enkrat sem za test to probal z privzetimi nastavitvami in se je odvilo kot napisano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Cloud Storage Provider?

Oddelek: Programska oprema
261954 (640) slitkx
»

Microsoft OneDrive

Oddelek: Operacijski sistemi
192430 (623) gwtlwesncw
»

Onedrive meče datoteke v koš..

Oddelek: Programska oprema
223070 (2198) hdx
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614169 (7744) crniangeo
»

MS OneDrive

Oddelek: Programska oprema
91134 (768) Machete

Več podobnih tem