» »

Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive

poweroff ::

Torej, rad bi vzpostavil skupno mapo v Microsoft OneDrive. Če to storim preko spletnega vmesnika, je vse skupaj precej enostavno. Vendar pa na računalniku lahko OneDrive odprem tudi preko Raziskovalca. Rad bi, da bi se ta skupna mapa videla preko Raziskovalca - pa se ne vidi, oziroma tega ne znam nastaviti.

Skratka, kako narediti, da se skupna mapa, ki jo uporablja več uporabnikov pri posameznem uporabniku (v njegovem računalniku) vidi kot dodaten pogon ali element, ki si ga je mogoče ogledati z Raziskovalcem (in po njem tudi klikati).
sudo poweroff

SeMiNeSanja ::

Pa si namestil OneDrive odjemalca?

imagodei ::

poweroff je izjavil:

Torej, rad bi vzpostavil skupno mapo v Microsoft OneDrive. Če to storim preko spletnega vmesnika, je vse skupaj precej enostavno. Vendar pa na računalniku lahko OneDrive odprem tudi preko Raziskovalca. Rad bi, da bi se ta skupna mapa videla preko Raziskovalca - pa se ne vidi, oziroma tega ne znam nastaviti.

Skratka, kako narediti, da se skupna mapa, ki jo uporablja več uporabnikov pri posameznem uporabniku (v njegovem računalniku) vidi kot dodaten pogon ali element, ki si ga je mogoče ogledati z Raziskovalcem (in po njem tudi klikati).

Na spletnem vmesniku OneDrive imaš link "Sync now" ali nekaj takega. Neposredno nad samo vsebino oziroma spiskom map/datotek v OneDrive.

Klikneš to, pa te pobara, če želiš namestit OneDrive klienta. Po nekaj klikanja se ti v Polknih, v File Explorerju pod Favorites pojavi mapa OneDrive.

Vsaj tako je pri O365 Business varianti...
- Hoc est qui sumus -

krneki0001 ::

Tudi pri običajnih windows 10 je tako.
Potem pa desni gumb, settings in pod zavihkom account klikneš na choose folders in izbereš katere mape ti bo sinhroniziralo med tvojim računalnikom in oblakom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

poweroff ::

Ja, OneDrive odjemalca imam, dal sem da se sinhronizirajo vse mape, ampak teh sharanih ne vidim. V web odjemalcu pa jih vidim...
sudo poweroff

TheBlueOne ::

Lahko dolocis kaj ti sinhronizira. V sluzbi imam nekako tako: desni klik v glavno mapo nato nekaj v smislu "izberi kaj bos sinhraniziral" (jaz iamm v nemscni), tukaj dolocis kaj ti sinhronizira z racunalnikom.

Bizkit45 ::

deljene (šerane) mape lokalni program za sinhronizacijo ne vidi, saj ta vsebina ni v tvojem "oblaku". Očitno je program tako spisan, da vidi samo tvoj content in ne content šeranih map. poizkusi narediti tako, da šerano mapo sinhroniziraš v svoj oblak, potem pa s programom na lokalni pc. imel boš dvojno porabo prostora (pri kreatorju mape in pri sebi), ampak bi v osnovi moralo delovati - če onedrive sploh omogoča sync šeranih map v svoj oblak.

poweroff ::

Aha, se pravi tako ne gre, da bi en user naredil sharano mapo, dal notri datoteke in bi potem do njih vsi dostopali - poraba prostora pa bi bila samo enkratna?
sudo poweroff

Bizkit45 ::

ne poznam točnega ogovora, mogoče se da mogoče, ne, ampak če si poizkusil vse, potem verjetno ne gre. sam tega nisem preizkušal. bi pa rekel da je omejitev točno v tem kot sem ti opisal zgoraj..
nov skupen account? in vsem na novo pripeti? če gre za skupen projekt, je to nekako najlažja rešitev..

Bye ::

OneDrive ne dela. Navzlic nekajkratnim poskusom javlja napako 0x8004def5. Any tips? Thank ya.

crniangeo ::

Tole kar zelis podpira sharepoint online, kjer mas lahko onedrive za skupne mspe
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Dzeky ::

Zivjo.
Težavo imam z one driveom.
Imel sem osnovni brezplacni paket do 5 gb. To kapaciteto sem presegel na 8gb, nakarvsem dobil obvestilo naj vzamem paket za 2€ na mesec in dobim 100gb. Ker ga nisem pravočasno kupil so ki izbrisali vse slike.
Ali kdo ve, ce obstaja možnost dobiti od njih te slike nazaj?
lp

Machete ::

Mislim, da ne. Sicer je 30 dni omogočen restore, če jih sam zbrišeš. Kako je to s presežno kapaciteto ne vem. Pokliši MS slo ali piši na support.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Senad0 ::

Ali ima kdo email od one drive support(microsoft) dejansko bi rabil email in ne pogovor s kaksnim računalniškim svetovalcem...
hvala lp

jonystar ::

V OneDrive imam mape, ki so oštevilčene: 1,2,3,4,5,... Problem nastane, ko pridem do mape 10. Mape niso razvrščene po številkah saj so prikazane 1,10,11,12,2,3,4,5... izgleda tako:
 mape

mape



Kako to popraviti.

Jure14 ::

01_januar
02_februar

brbr21 ::

Težko, če ne veš kako datotečni sistem obravnava (sortira) imena . :) Ni to problem OneDrive.
Ker so imena obravnavana kot tekst, bo najlažje, če daš pri enoštevilčnih, torej od 1-9 spredaj še 0. Če jih je več kot 99, pa 00... torej 01, 02, 03...

Invictus ::

Če uporabljaš datum, je najbolje uporabiti tole:

https://www.cl.cam.ac.uk/~mgk25/iso-tim...

Potem ni problemov s sortitanjem na nobenem OSu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Jaz imam ekstra 200GB kakor vidim. Prej sem imel 215GB (4 eur na mesec nek že starješi paket je to) in sedaj imam 415 GB.
I'll take it.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gwtlwesncw ::

WTF - Pri nas imamo 1TB vsak od šestih v OneDrive še v okviru Office 365 za 50 baksov ali manj, glede na bundle... Uporabljam itak samo jaz, pa imam maks 400GB zasedenega ne-dedupliciranega, če sploh. Ne uporabljamo pa za herbarij... Drugače pa ja, integrirano v fs folder, normalno, kjer upoštevaš pravila sortiranja v poimenovanjih (01. abc), če potrebuješ. Izgleda najeto še 4 leta v prihodnost, zanimivo.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OneDrive z več računi

Oddelek: Pomoč in nasveti
61462 (1135) TheBlueOne
»

Avtomatsko shranjevanje namizja na OneDrive

Oddelek: Pomoč in nasveti
61154 (983) Mercier
»

Onedrive meče datoteke v koš..

Oddelek: Programska oprema
223068 (2196) hdx
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614161 (7736) crniangeo
»

Lumia 640 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131856 (1607) 2f4u

Več podobnih tem