» »

Kateri Cloud Storage Provider?

Kateri Cloud Storage Provider?

Jst ::

Hello!

Iščem nekaj podobnega dropboxu. Sinhronizacija med večimi napravami, torej več telefonov, tablic, računalnikov. Dobro bi bilo, da podpira več uporabnikov. File Explorer / Win integration. Stare verzije datotek niso potrebne, ampak če podpira, kul.

Ena opcija, ki mi jo MS ponuja je Onedrive za 2 EUR na mesec 1 TB, en uporabnik. Kar je višje, pa moraš vzeti Office paket in podpira do 6 uporabnikov. Ampak Office ne rabim.

Iščem in iščem, ampak ne najdem nič podobnega Dropboxu. Dropbox je pa relativno drag.

Imate vi kakšne ideje?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pegasus ::

Nextcloud si postavi nekje ...

Mavrik ::

Za kolk ljudi pa to rabiš? A to hočeš svoji družini narest al bi rad firmo fural?

Google Drive je npr. 10EUR/mesec 2TB za celo družino (do 6 uporabnikov). Potem pa pač vedno lahko self-hostaš z NextCloud ipd. če hočeš plačati s časom namesto z denarjem.
The truth is rarely pure and never simple.

Jst ::

Koliko ima google drive omejitev ene datoteke. Dropbox Plus 10EUR/mesec ima samo max 2GB na datoteko.

Rabim za 2 ali 3 ljudi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

5TB je omejitev, ampak če boš warez delil ne bo ok.
The truth is rarely pure and never simple.

Jst ::

Noben warez ali karkoli podobnega. Smo leta 2020. Kdaj je izšel HL2? Takrat sem ga kupil prek Steama in od takrat imam vse špile kupljene. Priznam pa, da do ene 2010, sem imel nekaj programčkov (tam do okoli $30) piratskih. Sedaj pa že leta vse lepo plačam kot pridna ovčka na vrsti za striženje. Itak so programi sedaj poceni, razen nekaj izjem, s katerimi služiš kruh. Za te pa par tisočakov na leto ni problem.

Iščem Cloud Storage ne najcenejšega, ampak najbolj uporabnega. Da ima ne-buggy app za android. Dobro integracijo v Win. Pameten klient na desktopu - kar googlov vsaj do konca leta 2018 ni bil in mi delal probleme.

Neumno mi je plačevati za OneDrive z Office, ker imam Office itak kupljen.

Dropbox Professional je 17EUR/mesec za 3TB. Glede na druge ponudnike je drago in ni za več uporabnikov.

Dropbox Business Advanced 18EUR/mesec. Piše: "/ user / month, starting at 3 users". Kaj to pomeni? Da vsak plača 18 (kar bi bilo logično glede na Professional)?

...

Moram si narediti eno tabelo za vse "quirke", ki jih imajo različni ponudniki. Sem iskal po spletu, če je kdo zbral vse skupaj v pregledno tabelo, da bi prihranil čas... Hashtag being lazy. (je to še "in"?)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

modelno1 ::

cloudwars.net?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

jype ::

Jst je izjavil:

Noben warez ali karkoli podobnega.
Mavrik pri tem misli predvsem na javno deljenje povezav na google drive, česar bržkone ne boš počel (je pa kar popularno).

Jst je izjavil:

Moram si narediti eno tabelo za vse "quirke", ki jih imajo različni ponudniki. Sem iskal po spletu, če je kdo zbral vse skupaj v pregledno tabelo, da bi prihranil čas... Hashtag being lazy. (je to še "in"?)
Načeloma z Windows ekosistemom težko prideš skozi bolje kot z Office paketom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dunda ::

Meni je res všeč pCloud.
https://www.kacnje.eu

SaXsIm ::

pCloud sam odsvetujem. Sem se kar nekaj časa mučil z njim, ampak mi nikakor ni uspelo ugotoviti, kakšna konstelacija nebesnih teles je potrebna, da zažene automatic photo upload, sem odprl več ticketov na support, pa ni pomagalo. Pri dropboxu in onedriveu je zadeva 3 sekunde po narejeni fotki na cloudu.
SaXsIm

dunda ::

Zanimivo. Sam sicer tega (shranjevanja fotk) ne uporabljam (več), nisem pa imel nobenih težav.
Seveda pa ne izključujem možnosti. Za poskusiti je.
https://www.kacnje.eu

broken/link ::

SaXsIm je izjavil:

pCloud sam odsvetujem. Sem se kar nekaj časa mučil z njim, ampak mi nikakor ni uspelo ugotoviti, kakšna konstelacija nebesnih teles je potrebna, da zažene automatic photo upload, sem odprl več ticketov na support, pa ni pomagalo. Pri dropboxu in onedriveu je zadeva 3 sekunde po narejeni fotki na cloudu.

Sem imel popolnoma isti problem. in me je prijetno pozitivno presenetilo, ko je ta funkcionalnost začela delovat - to se je zgodilo enkrat v zadnjem mesecu. in trenutno dela, lahko samo potrkam po lesu.

pred tem pa ja - obup. si moral zapirat/odpirat aplikacijo, onemogočat/omogočat avtomatski upload,...

Jst ::

Ker se gre za družino, bi res rad videl več-uporabniško opcijo.
Ena uporabnica / telefon bo približno enkrat na mesec na koncertu. Ene 50-100 slik in več par GB posnetkov. To bi rad, da se synca na cloud, da lahko potem gleda slike na prenosniku, v službi,...

Jaz bi imel rad slike z telefona, kar jih je malo, odkar mi je umrl pes, syncane. Velikih videov ne delam. Glavni so mi pa enkriptirani kontejnerji, kjer pa imam podatke, zato iščem ponudnika, ki nima omejitve velikosti datotek. (In zaradi videov opisanih zgoraj.)

Spet omenjam dropbox, ampak ima super app za android, kjer je fotka 3 sekunde po slikanju na cloudu in dobro integracijo z Win, kjer se sinhronizira z EntertainmentPCjem.

Ampak po branju danes, še vedno ne razumem vseh zank in ugodnosti na "business" strani.


---

Google drive je privlačen, ampak aktivno delam, da se Googla rešim. Duckduckgo uporabljam že ene leto dni ekskluzivno. Edino GMaila se ne morem rešiti. Ter androida. Ampak se mi je zaslon na telefonu začel čudno obnašati in bom gledal za telefoni brez google services.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

weasel ::

Shameless plug: Koofr :)

Jst ::

Cenik za koofr:

XX, 1 TB, 10 €/m. OK, je v EU, to je super. Aplikacije so, ne vem pa, kako so zanesljive.

Omejitve velikosti datotek?

MS ponuja za malo več Office 365 Personal z 1TB za 7EUR/m.
Za 10EUR/m pa "6 TB total (1000 GB each for 6 users)" in mnogo drugih stvari, povezanih z productivity.


---

Sedaj gledam za Synology-like, kjer bi kupil 6bay NAS (sedaj imam 4 HDD in 1 SSD; en disk lahko crkne in so podatki še vedno gor), z self hosting in appi. Ampak tukaj je pa še večja zmešnjava. Appi za android so polni bugov ali/in folku se ne sinhronizirajo podatki ali/in slaba integracija tako na Win, kot na mobilni strani,...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dober dan ::

Skoči do bližnje trgovine, pa dobiš office personal za 45€ za eno leto, pa ima poleg 1TB prostora. Na netu je dražji.. ne vem, zakaj, ampak jaz to koristim že tretje leto zapored. Najceneje, pa super dela vse. Edini minus pri onedrive je, da kakšen video strimat direktno iz Clouda je pain in the ass..

dunda ::

Meni je pa OneDrive nagajal na polno. Pri večjem številu datotek se mu je mešalo na polno.
Sam tudi uporabljam sinhronizacijo poljubnih map na poljubne mape na drugih računalnikih, zraven pa tudi arhiviranje (ne sinhronizacije). Meni se je v res obsežnem testiranju najbolje izkazal zgoraj omenjeni pCloud. Res pa je, da ga na telefonu skoraj ne uporabljam in ne izključujem, da so imeli tam kakšno težavo kot sta omenila dva zgoraj.
https://www.kacnje.eu

Jst ::

>Skoči do bližnje trgovine, pa dobiš office personal za 45EUR za eno leto,

Če ne plačuješ mesečno, ampak enkrat na leto, je 60EUR in "6 TB total (1000 GB each for 6 users)".

Ceneje, se ti ne zdi?


---

Meni je pa Google Drive, ko sem ga uporabljal, nagajal. Ni sinhroniziral, takoj, ko se datoteka sproti. Ponavadi šele po naslednjem resetu. Pa če sem dal Shutdown je vedno "this application is not responding" (ali kaj že piše). A ker ne ugašam računalnikov (in prenosnikov), ampak ga dam spati, se je vse skupaj dostikrat kaj zmešalo in sem dobil ali dve datoteke ali staro verzijo. Kar je pa za enkriptirane kontejnerje NUJNO, da se sinhronizirajo takoj. Pa niti niso veliki. Dropbox je bil na tej strani mnogo boljši.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

T-h-o-r ::

ftp
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Jst ::

Sorry za trikratni popravek.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

McClane ::

Če ti gre za zasebnost in ti je 200GB dovolj potem poglej še Tresorit. Imaš sync, End-to-end enkripcijo ipd..
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Netrunner ::

Jaz sem vzel synology nas in uporabljam njihovo cloud opcijo pa zadeva deluje super za moje potrebe.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

TheBlueOne ::

Definitivno OneDrive, ce ima se vedno edini v osnovnih paketih, da lahko obnovis stanje do meseca nazaj. Pomeni, da ce kaj zbrises ali ce te shekajo, ce ti sifrirajo podatke itn. jih b.p. dobis nazaj.

Jaz placam na Amazonu 6 ali sedem licent za Office okrog 70€. Vsaka pride z 1TB OneDrivom

louser ::

McClane je izjavil:

Če ti gre za zasebnost in ti je 200GB dovolj potem poglej še Tresorit. Imaš sync, End-to-end enkripcijo ipd..

End to end ima tudi Google, ampak je opt in.

https://cloud.google.com/storage/docs/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Evolve ::

Onedrive.

uporabljam že več let na več napravah. brez težav.

Lonsarg ::

Office 365 Home če plačuješ letno in porabiš paket za 6 oseb te pride 1.375EUR/osebo na mesec za Office + 1TB Onedrive. Sharing is caring:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

slitkx ::

Koofr letni plan se mi izteče čez nekaj dni? Je v zadnjem letu na sceno prišel kak dober kompetitor?
Kufr mi dobro služi, a ne škodi vedeti za še kaj drugega. Edino, kar me moti pri Kufru, je dejstvo, da moram Axcrypt-ane fajle najprej prenesti na npr. Google Drive oz. jih zDL-ati, preden jih lahko odprem z AxCrypt (pa še to je najbrž bolj AxCrypt-ov problem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

alternativa google foto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
587239 (2195) zuz3k
»

Dropbox bo v brezplačni verziji podpiral le tri naprave (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
7812242 (7665) SaXsIm
»

Kateri free cloud storage uporabljate?

Oddelek: Programska oprema
416783 (2129) KTr1sk
»

Oblačne storitve $$$

Oddelek: Omrežja in internet
355270 (2703) St235
»

Kateri free cloud storage (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5213143 (11291) Anney

Več podobnih tem