» »

Mravlje

Mravlje

1
2
»

Raptor F16 ::

torentino je izjavil:

Lani so mi zatavale v 1000€ switch, je samo ustrelilo en dan iz napajalnika, letos v glavni server, boom, par ur čiščenja in popravljanja. Delavnica, nič hrane, izgleda jim delavni ambient paše..Nastavil hišico z strupom. Isto v EV, očitno jim prijajo el. zadeve...


Elektro potencial jih očitno privlači:
https://antark.net/ant-pests/ant-pests-...

PrihajaNodi ::

radmannsdorf je izjavil:

ŠuUuuuššŠŠššŠŠššŠŠŠšššŠšš!!!


Omg. Tipa bi morali strpati v zapor
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

neverlucky ::

PrihajaNodi je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

ŠuUuuuššŠŠššŠŠššŠŠŠšššŠšš!!!


Omg. Tipa bi morali strpati v zapor


1/7 ljudi se strinja s tabo. 6/7 je vseeno.

Sem pogledal posnetek. Definitivno zelo zanimivo. Se mi ne zdi sporen posnetek nikakor.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Seveda jim je vseeno, zato pa gremo v propad
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

neverlucky ::

PrihajaNodi je izjavil:

Seveda jim je vseeno, zato pa gremo v propad


Prav nič ne spremeniš ničesar, če nekdo enkrat za znanost in zanimivost uniči eno mravljišče. Ne pretiravaj.

PrihajaNodi ::

neverlucky je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Seveda jim je vseeno, zato pa gremo v propad


Prav nič ne spremeniš ničesar, če nekdo enkrat za znanost in zanimivost uniči eno mravljišče. Ne pretiravaj.


Ali pa ljudi
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrihajaNodi ::

Kaj si storila z mravljami?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

VaeVictis ::

Dokler se ne znebiš matico bodo mravlje vedno prišle.

Včasih pomaga, da redno pospraviš vso hrano, sladkor, drobtine,...

Drugače pa une vabe s strupom pobijejo cel panj, sam traja ponavadi teden do dva.

ps: Nodi, mravlje brez matice umrejo, tako da, če samo neseš mravlje v gozd si jih praktično pobil, samo malce dlje časa bo trajalo.

PrihajaNodi ::

Zato pa je nujno potrebno zvabiti matico v kazarec s sladkorjem
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

FormerUser ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj si storila z mravljami?

Mravlje bodo lahko še dober mesec rajale, ker imam trenutno druge prioritete in se nimam časa ukvarjati z njimi, potem bom pa zanje, izmed danih predlogov, poiskala dokončno rešitev. Tako da hvala vsem, za nasvete.

Raptor F16 ::

FormerUser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj si storila z mravljami?

Mravlje bodo lahko še dober mesec rajale, ker imam trenutno druge prioritete in se nimam časa ukvarjati z njimi, potem bom pa zanje, izmed danih predlogov, poiskala dokončno rešitev. Tako da hvala vsem, za nasvete.


"Facepalm"

Kas prsmajena...
Golazen maš v bajt, ti bi pa čakala, da se ti še kje zaredi. Ej jst ti pridem tiste vabe nastavt, pa pult pobrisat če je to tak problem sprot po šihtu v merkur skočt in doma pogledat od kod lezejo.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Raptor F16 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj si storila z mravljami?

Mravlje bodo lahko še dober mesec rajale, ker imam trenutno druge prioritete in se nimam časa ukvarjati z njimi, potem bom pa zanje, izmed danih predlogov, poiskala dokončno rešitev. Tako da hvala vsem, za nasvete.


"Facepalm"

Kas prsmajena...
Golazen maš v bajt, ti bi pa čakala, da se ti še kje zaredi. Ej jst ti pridem tiste vabe nastavt, pa pult pobrisat če je to tak problem sprot po šihtu v merkur skočt in doma pogledat od kod lezejo.


Glej nočejo vsi morit živih bitij naokoli. Reši se kraljico in preseli kolonijo drugam, pač malo več dela.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

SeMiNeSanja ::

@PrihajaNodi - zdaj pa nehaj že trollat.

Ko boš sam 'preselil kakšno kralico' se pa spet oglasi. Dotlej pa se ne delaj pametnega, ker nimaš pojma o čem govoriš.

predi ::

Meni po navadi vdrejo čez okno v kuhiji/jedilnici. Takoj ob prvih skavtih na okenski polici spomladi vzamem ven Raid (pena, tisti s cevko, podobno kot WD40) in pošpricam izvorno točko. Tistih par skavtov pomre, strup ustvari neprehodno prepreko in zadevo reši za celo leto.

          ::

kuall je izjavil:

Pusti mravlje pri miru, saj ti niso nič napoti. Jaz sem danes sesal sobo in sem videl 2 pajka v sobi in sem ju pustil živeti. Psihoti bi ju pa posesali, kar je večina ljudi.
Komarje in muhe že pobiješ, ker ti težijo, pajke in mravlje pa pustiš živeti.


Za muhe pride prav električni loparček. Je zelo zanimivo, ko se muha pobliska >:D. Pajke, martinčke in podobno pa samo preselim. Imam že celo kolonijo - v vrečki za prah od sesalca.

PrihajaNodi ::

Zivjo. Zanima me ce si uspela resiti mravlje in kako?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

A. Smith ::

Mislim, da se je z mravljami zgodilo tole:
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

zmaugy ::

Cimet. Sem ga pred leti nasul zunaj hiše na poti po kateri so prihajale v hišo in je bilo konec praktično isti dan.
Pred tem pa ni nič pomagalo, od insekticidov naprej.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

LeQuack ::

A to si vsak dan en spomni neko novo stvar ki ustavi mravlje? Vse možne začimbe, stare nogavice, sadje, zelenjava, eterična olja, storž, itd.
Quack !

Pika na i ::

Ne pozabi na sol.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Pri nas so bile zelo trdovratne več let. Kot rečeno, ena malo večja vrečka cimeta zunaj in znotraj je to končala isti dan.
Ne vem kaj drugega naj vama napišem.
Moj razmislek je bil, da jim to zjebe orientacijo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Stikalo ::

@Hipatija

najbolj učinkovit je "strup" za mravlje. Ponavadi je narejen iz okoli 15 % borove kisline, ostalo so pomožne snovi in hrana. Mravlje to pojejo, ker ne občutijo borove kisline. Potem jim pa počasi uniči notranja prebavila. Najboljše pri tem je, ker deluje zakasnjeno in nesejo hrano tudi matici.

PrihajaNodi ::

Pantakan, ce ze.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

pe3c ::

Se letos nekaj casa borim z (vsaj mislim) faraonkami v stanovanju. Na zacetku jih je bilo malo, tu in tam kaksna, pred tremi tedni pa celo gnezdo. Zanimivo, da jih skoraj ni bilo nikjer v hrani. Pasti (Forth in Loxiran) in kupljeni pripravki (Forth in Effect) niso delovali in so predvsem premocni. In rezultat je bil, da so mravlje hodile mimo, ali pa pocrkale na licu mesta.

Kot je napisal @andrejn, zato lahko uporabis boraks, sol borove kisline, ki ga dobis v npr. lekarni: 3 zlicke boraksa in 15 zlick mletega sladkorja (1:3) sem raztopil priblizno 3 deci mlacne vode. Dobis raztopino podobno sirupu. Raztopino nato nalijes na koscke vate in jih postavis na nizke podstavke (zamaski ali podobno). Skrbeti je potrebno, da se raztopina prevec ne strdi (dodajas vodo). To je po receptu, ki sem ga nasel na internetu.
Mravlje so navalile kot nore, prej na skoraj nic niso sle. Po tednu dni so se nekje razpolovile, sedaj drugi teden jih je zelo malo.

Sicer sedaj cakam, da se zmenimo za uradno dezinsekcijo celotnega bloka iz strani NLZOH, vendar to poteka pocasi vsaj 50 % stanovalcev za, preko upravnika).

techuser ::

Jaz sem se mravelj v bloku rešil tako, da sem moral rešiti kar za vse stanovalce drugače ni šlo. Ko sem nastavljal pasti samo v svojem stanovanju ni bilo efekta. Potem sem kupil približno 10 pasti in jih razdelil sosedom. V nekaj mesecih jih ni bilo več. Od takrat je že več ko 10 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

pe3c ::

@techuser
Sam sem pripravljen tudi na to, ker strosek za cel blok (16 stanovanj) niti ni velik. Problem je, ce folk v mravljah ne vidi problema, in noce sodelovati.

PrihajaNodi ::

Mravlje se resuje ne pobija.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

radmannsdorf ::

< 3
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Faraonke

Oddelek: Loža
359765 (4569) Compufreek
»

"Leteče" mravlje v kopalnici! :S

Oddelek: Loža
3718970 (16708) mihec87
»

mravlje v hisi

Oddelek: Loža
2110006 (9079) Tear_DR0P
»

Mravlje

Oddelek: Loža
206084 (5636) Matev
»

Kako se rešiti faraonk?

Oddelek: Loža
1613476 (12979) Matev

Več podobnih tem