» »

mravlje v hisi

mravlje v hisi

mtosev ::

ker mamo ze 3x al vec od tega v 4 1/2 letih od vselitve v novo hiso mravlje mi ni jasno kako se jih resit.

strupi odpadejo, ker mamo psa in bi se lahko zastrupil.


kaksne ideje?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: mtosev ()

bajsibajsi ::

Baje, da cimet pomaga do neke mere. ^^

BigWhale ::

Cimet jih ustavi ja... V vse luknje iz katerih lezejo ga natresi in se jih bos resil. Vsaj jaz sem se jih. Ni pomagala nobena past za mravlje in nic. Cimet je resil problem.

T0RN4D0 ::

A psi majo radi strupe? One raide plastične k jih lahko skriješ kamorkoli? :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Bob Rock ::

pr nas pomaga un rdec raid...ko bi naj par tednov drzal...
Povsod, ko so kake luknje ali cevi se nasprica...pa je cca 3 tedne mir, pol pa treba spet naspricat
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

c0dehunter ::

Pri nas je podoben problem. Mlajša sestra se sicer proti nadlegi bori z unikatnim improviziranim MravljaKiller® pripravkom iz vode in ceta, medtem ko mati kupujejo promising RAIDove pasti, ki naj bi okužile celo gnezdo. Nothing happened so far :|

Zdaj pride na vrsto torej cimet.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

jan01 ::

Pecilni prašek odganja. Ponudi jim še zmešan sladkor v prahu s pecilnim praškom...

mtosev ::

eno neumno vprasanje: a bo cimet odgnal tudi mravlje katere so ze notri?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

koyotee ::

Ne mtosev, mravlje, ki so že v hiši, čutijo, da jih hočeš zatreti, zato cimet proti njim ne deluje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

PINki ::

Haha. Mam tud jst podobno težavo. V kuhinji jih mamo pa v špajzu kjer mam insekte za mojga exota in valda tud v njegovem terariju. Ampak so zlo mejhne tko, da zaenkrat še ni tok resno. Bi se jih pa rad rešil.

feryz ::

Mralje ponavadi ne živijo v hiši, ampak hodijo noter le po hrano. Najdite pot in jo presekajte z Biokilom. Postopka ponavadi ni treba ponoviti oz. izvesti ga moramo vsak pomlad. Vrata pač ne dihtajo dovolj.

Rupa ::

Po mojih izkušnjah je zlo odvisno za kakšne mravlje gre. Navadne mravlje lahko samo odganjaš s soljo, čimetom, raznimi domačimi pripravki. Kake faraonke so pa druga zgodba, ker s preganjanjem narediš več škode kot koristi. Tam je treba uničit celotno kolonijo, da je mir.
V stanovanjskih blokih je to ponekod hud problem, ker se mravlje potem samo preselijo k sosedom za kak mesec, če vsi hkrati ne sodelujejo pri iztrebljanju.

Skratka.. za običajne mravlje samo sprobaš, katero od sredstev, ki jih kupiš v trgovini, deluje in to potem uporabljaš (Biokill je kar učinkovit). Za faraonke svetujem pomoč ljudi, ki se malo bolj spoznajo in uporabljajo drugačen strupe in njih koncentracije, kot jih ti dobiš v trgovini.

DimmniBurek ::

Zdej vidim da mi vse leze po sobi:( Mravlje namreč... Biokill smrdi? Ker v tej sobi pač spim in nebi rad umrl glih...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Okapi ::

Za faraonke je najboljša Raid pena. Pogledaš, kje hodijo, in navadno vedno prihajajo iz nekih špranj, razpok, izza pohištva in podobnih težko dostopnih krajev. Ta Raid ima cevko, s katero našpricaš to peno v vse te špranje in imaš vsaj par mesecev mir. Potem pa, če pridejo ponovno, pač ponoviš vajo.



O.

Looooooka ::

cimet je po novem baje karcenogen....pazi psa :P

dela ::

Jaz sem jim letos s poprom zaprl poti, ujete sem pa moral zmasakrirat. Potem je pa foter enkrat poper posesal, pa so že naslednji dan bile spet notri.

Cimet je verjetno še bolj efektiven kot poper, sem pa bral, da bi naj pomagala tudi čili v prahu in meta.

Mogoče bi moral samo eno mravljo pohabit, pa bi ona šla ostalim nazaj povedat, da z mano ni fajn češenj zobat in naj spokajo kam drugam. So tolk brihtne? :D

Okapi ::

So tolk brihtne?

Ja, v še večjem številu bi se prišle maščevat.:P

O.

DimmniBurek ::

Je možno da mravlje žrejo stiropor? Imam malo znižan strop na eni strani in tiste stiropor plošče čez. In zdej prav nagravžno škripa... Čudno mi je ker hodijo skozi eno špranjo pri oknu ven in noter, samo nič ne nesejo ven....
There Is No Stronger Drug Than Reality

gzibret ::

Zakaj se ne poslužujete najbolj enostavne rešitve - redno čiščenje stanovanja - sesanje in vsakotedensko pomivanje tal z blagim čistilom.


Packi grdi.....

Če imate polno drobtin po tleh, čipsa in bobi palčk, pol ni čudno, da mravlje prilezejo notri, saj jih prav lepo krmite. Pa očitno tudi tal ne pomivate redno, da si lahko mravlje kemično označijo pot do hrane in potek avtocest.

Ne boste verjeli, kakšen izjemen učinek lahko ima mokra krpa, namočena v blago milnico...
Vse je za neki dobr!

DimmniBurek ::

@gzibret
Imam luknjo pri oknu, tko da imajo neko pot noter, po tleh nimam usrano, niti ne jem podobne svinjarije kot si jo prej naštel. In hodijo mi po zidu v kot in po vogalu navpično v pranjo v nižjem stropu. Kaj je tam noter užitnega za mravlje-nimam pojma. Razen če mi žrejo stiropor, kar je možno :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

globoko grlo ::

A pol tut izolacijo (stiropor) požrejo?
Kako se pa miške odkrižat? Mačka glih nebi nabavu pa ga futri pol leta da zraste, pol se bo pa razmnožu na 10x.

kkšna ideja?

Tear_DR0P ::

gzibret - zarad takih kot si ti se je faraonk jebeno težko znebiti, ker so ljudje prepričani da pri njih je pa tako čisto, da faraonk sigurno nimajo.

faraonke se bodo pojavile povsod kjer je toplo vse leto, nažrle bodo izolacijo, poiskale vso hrano, tudi tisto lepo pospravljeno in jo izkoristile v svojo korist, kot vir hrane bodo uporabljale tudi smeti, če so dovolj blizu hiše. zajeb je pa še, ker lahko več matic živi skupaj. sorodnik je uspešno našel pet matic, ki so si za gnezdo izbrale kar njegovo puhovko.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mravlje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7710992 (8596) radmannsdorf
»

Faraonke

Oddelek: Loža
359710 (4514) Compufreek
»

"Leteče" mravlje v kopalnici! :S

Oddelek: Loža
3718870 (16608) mihec87
»

Mravlje

Oddelek: Loža
206073 (5625) Matev
»

Kako se rešiti faraonk?

Oddelek: Loža
1613453 (12956) Matev

Več podobnih tem