» »

"Leteče" mravlje v kopalnici! :S

"Leteče" mravlje v kopalnici! :S

__Devil__ ::

Lep pozdrav!

Že nekaj časa imamo problem z "letečimi" in navadnimi mravljami v kopalnici. Če jih ne ubijaš en dan se jih nabere na stotine :S. Noter pa pridejo pri oknu verjetno, največ pa pri ploščicah, ker so 2-3 manjše luknjice in tam lahko mravlje pridejo skozi. Smo že poskušali z raznimi razpršili in podobnim a ne pomaga. Poskušali smo luknjo zadelati tudi z silikonom a vseeno pridejo noter in hodijo po tleh kopalnice, največ pa jih je v tuš kabini.
To se dogaja samo poleti. Pozimi jih ni. Slišal sem, da bi naj cimet pomagal za to? je to res?

Imate kakšne boljše ideje?

Zgledajo pa takole:






Hvala za pomoč!

Lp
  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Matev ::

leteče mravlje so matice
in te zgolj v enem obdobju poletijo

misek ::

Ti sam najdi luknjo, od koder prihajajo in tam poščpricaj z enim ubijalcem. Jih ne bo več. Pa luknjo zamaši.

jur3 ::

mah, mi smo jih imeli vse dolker nismo obnovili kopalnice. na koncu smo utotovili da sploh ni bil oken problem temveč ploščice in stena. hočem reči: edini način kako se losat mravelj je ali adaptacija ali da poiščeš mravljišče zunaj in ga uničiš (pomeni prekopat vrt [kar smo tudi naredili]). zdaj je problem rešen.
Dead enemy always smell good

darkolord ::

V tem času se jih je že znebil al pa so ga že požrle...

Pinturicchio ::

darkolord je izjavil:

V tem času se jih je že znebil al pa so ga že požrle...


:)):))

Tarzan ::

leteče mravlje so matice


Hardly. Leteči so mravljinci, ki grejo enkrat proti jeseni letet in oplajat matice, ki so neprimerljivo večje.

Okapi ::

Letijo oboji, matice in samci.

Zaleže pa najbolje pena proti mravljam, s pomočjo priložene cevko jo našpricaš v vsako luknjico in režo, v kateri se potem naredi strupena pena.


Pri nas dobiš Raid v taki obliki.

O.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

midi ::

jst sm tut mel težave s temi živalmi...no pomagala je sol. sol sem natrosil v tiste luknje in od tm jih ni bilo več vn...sedaj jih pa sploh več ni

__Devil__ ::

Očitno je pri nas res pomagal cimet.

T0RN4D0 ::

Jaz sem jim samo zamašil luknje in je bil mir. Dokler sem jih sesal, šprical in ne vem kaj delal so vedno kmalu prišle nazaj.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

The Player ::

Problem pri mravljah je to, da se rade zaredijo v objektih ki so dobro izolirani in topli. Mi recimo imamo problem z mraljami v zimskem vrtu. Ne vem kako so tja prišle, ampak sklepam, da so se ugozdile v fasadi in si naredile lep mravljišče, kar mi ni všeč :|
predstavljaj si da v bajti ne živiš sam, ampak še z mravljami, ki so si dom naredile v pregrešno dragi fasadi. Probleme delajo sam polet, logično k tkrt rojijo, ne pomaga pa nč, neki časa smo sesal, pol je oči zamašu luknjo, sam kva ti to nuca, če jo pol s svojo kislino razžrejo in naredijo novo.
če nimate problemov z mravljami, pa če mate mravljišče v okolici hiše jih raje pustite pri miru kot pa če uničite mravljišče. Mi smo namreč imeli problem, da smo imeli v bližini smreko, kjer so živele mravlje, potem ko smo posekal smreko,...no ja potem so se preselile v bajto :D

whatever ::

Mi smo namreč imeli problem, da smo imeli v bližini smreko, kjer so živele mravlje, potem ko smo posekal smreko,...no ja potem so se preselile v bajto :D


Good one:))

toms ::

Mravlje se naselijo v fasadi, ki je izolirana s stiroporom.
Pri nas so razžrli okoli 4 m2 fasade.
Pri obnovi fasade smo vse okoli stavbe, kjer pride izolacija v stik s tlemi, to nadomestili z stirodurom (pravijo, da mravljam ne diši), stik s tlemi zatesnili z ometom, tako da nikjer nimajo direkten dostop do izolacije.
Če pa imaš za izolacijo kameno volno, pa nimajo mravlje interesa se v njej ugnezditi.

T0RN4D0 ::

U majku jim vidim, spet so tu. Najhuje je to, da je cel dan mir, takoj ko pa ugasnem luč in grem spat začnejo te k?$# brenčat in letat in me napadat. Prižgeš luč in rinejo nad vrati cele kolone ven. In potem čez dan pozabiš, da bi zadihtal špranje, potem pa spet isto ponoč.

Tko, naj jutri nekdo nekaj napiše, da se bom podnevi spomnil na tega vraga. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

gulfstream ::

Pomaga cimet in mleti kalčki. Tudi sam ne bi verjel, če nebi sprobal.

Če to odpade, pa ti ostane samo eno, da greš po dozo acetona pod pritiskom in vžigalnik.

Kill them with fire!

eieieie1 ::

Jaz pa imam problem z nekimi majhnimi muhami pred vhodnimi vrati, ki vbistvu nič ne delajo ampak samo sedijo na steni... Ampak mi večkrat pridejo tudi v stanovanje in če jih ne pobiješ se kurbe zelo razmnožijo!! Pa še zelo grdo se razmažejo po steni ko jih ubiješ, saj pustijo črno sled ;(

Aja pa Raid deluje samo če direktno v muho pošpricaš, ampak se potem spet muha zalepi na steno in spet pusti grdo packo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Rias Gremory ::

@eieieie1:
hmm...lahko probaš nastavit kakšno skoraj prazno plastenko kole ali bilokatere sladke pijače in pustiš dokler se prasi** ne naberejo v plastenki potem jih pa likvidiraš po svoji volji.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

eieieie1 ::

Bom probal in upam da bo učinkovito ;((

Zdaj sem edino v hudi dilemi katero Colo moram kupiti, ali mercator, ali špar ali original ali cockta :D

Siddh ::

poceni mercator kolo, je najbolj sladka od vseh


PacificBlue ::

Za preganjanje muh uporabite stekleno posodo, kamor polozite navadno(prozorno) vrečko napolnjeno z vodo. Idejo sta mi povedala znanca, ki sta se vrnila iz potepanja po Nepalu in res pomaga.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

@eieieie1:
Tako kot je Siddh rekel najcenejšo ki jo vidiš pograbi, pa pokrovčk pošpari da ko se naberejo not sam zapreš pa so v penisu. :D
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

tiger22 ::

Mene pa zanima kje oziroma kako bi lahko dobil mravljinčjo matico da bi si lohk doma naredu mravljišče.

Matev ::

cukr posuj po tleh, pa bodo prišle same od sebe

Okapi ::

:)) Po svoje občudujem ljudi, ki nimajo pojma, pa jih to niti za hip ne zadrži, da se ne bi delali pametne.

O.

Matev ::

ali pa bodi ob času ko poletijo iz mravljišča tam in jih ujemi
(matice ko zapuščajo mravljišče namreč letijo - imajo krila)

Okapi ::

Na sex si seveda pozabil.;)

O.

tiger22 ::

Kako pa vem katere so matice in katiri samci in ali če jih dam skupaj se bosta zagotovo sparila. Kdaj pa približno pridejo ven?

Okapi ::

Malo poguglaj. Najdeš vse živo o gojenju mravelj. Matico pa je najbolj preprosto, skupaj z nekaj delavkami in jajčeci in ličinkami, izkopati iz mravljišča (kar se sicer ne sme, vsaj ne pri vseh vrstah mravelj). Lahko jih tudi kupiš (vsaj v tujini).

O.

Matev ::

Kako pa vem katere so matice in katiri samci


ne gre to pri mravljih tako

jajčeca so vsa enaka
a odvisno kako jih delavke hranijo
od hrane je odvisno ali bo iz jajčca izšla matica ali delavka ali pa vojščak

Okapi ::

ne gre to pri mravljih tako
jajčeca so vsa enaka
:DSprašuje, kako prepoznati, katera krilata mravlja je samica in katera samec.

O.

Matev ::

a kako prepozna če je samica?

ja tko da prepozna če je samec
in če samec ni potem je samica

Okapi ::

In kako prepozna samca?

O.

mihec87 ::

Bi znalo bit dovolj imeti samico pa mravlje, bi znale same vzgojit samca..

Okapi ::

Smo špricali spolno vzgojo, ne?:)) Če hočeš iz samice dobiti mravlje, mora biti samica že oplojena.

O.

Matev ::

PacificBlue ::

Sem vceraj sel malo pogledat na Lovrensko barje na Pohorju. Sem bil presenecen, ko sem videl koliko mravljišč sm videl ob poti..in koliko mravlj, ogromno. Da se ne bo usresnicila kaksna varianta tega filma Phase IV @ Wikipedia

mihec87 ::

Okapi je izjavil:

Smo špricali spolno vzgojo, ne?:)) Če hočeš iz samice dobiti mravlje, mora biti samica že oplojena.

O.


Sm pa mislu da to gre brezmadežno pri mravljah..:)

Pač je bol hit n miss način zgoraj, enkrat bo že trofo oplojeno samico(če nebo že mel polno bajto mravl)...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mravlje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711215 (8819) radmannsdorf
»

Faraonke

Oddelek: Loža
359758 (4562) Compufreek
»

Gojenje mravelj

Oddelek: Loža
53462 (2386) Mrakw
»

Mravljinčja matica

Oddelek: Pomoč in nasveti
91987 (1569) kkk7
»

Gel za gojenje mravelj

Oddelek: Loža
194284 (2850) Pyr0Beast

Več podobnih tem