» »

Huawei P20 Pro ali P30 ?

Huawei P20 Pro ali P30 ?

Goran's Blog ::

Pozdravljeni,

če se gre v nakup katerega kupiti raje P30 ali P20 PRO ?
Seveda zakaj enega ali drugega. (zadnjo težavo z Googlom pa vam ni potrebe omenjati).

DePalmo ::

Imam P20 Pro in ga bom menjal. Razlog je da kljub temu da zna delat fantastične slike, fotoaparat za vsakdanjo uporabo ni dober in dela zmazke. Tako da odkar ga imam, ni več slik otrok in psa ker so vse zamegljene ali stresene pa ni važno kako slikam. Če pa delaš slike narave oz. stvari ki so pri miru, pa zna presenetiti. Tako kot z nočnimi slikami, pod pogojem da je telefon na stojalu.
Drugače je sam telefon zelo dober, hiter, ne šteka, signala nikoli ne zmanjka (v primerjavi z Xiaomijem), kvaliteta zvoka je dobra. Če bi bila kamera vsaj povprečna za vsakdanjo rabo, ga nebi prodajal.

P30 Pro pa še nimam mnenja, ga grem jutri pogledat.

Goran's Blog ::

Ok hvala za odgovor.
Ne spogledujem se z P30 PRO ampak navadnim P30.
Primerjave kaže da za P20 PRO gre v prid kamera (vsaj po številkah)
P20 PRO 40MP + 20MP + 8MP P30 40MP + 16MP + 8MP ter baterija ima 4000mAh proti 3650 mAh katero ima P30.
Procesor ima P30 boljši, grafično slabšo kar gledam.

ziga1990 ::



jaz osebno bi vzel P30
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Bellzmet ::

@depalmo: da rečeš, da so fotke na P20 Pro "zmazek" pomeni da ali ne znaš nastaviti/uporabljati fotoaparata ali pa je telefon zrel za na servis.

edi45 ::

Kot je omenil Depalmo, sam sem bil zelo razočaran, kar se tiče slik in video posnetkov, predvsem zaradi oglaševanja. Drugače kot telefon sam po sebi ni slab, je zelo hiter in odziven, prav tako čitalec prstnih odtisov nenormalno hitro odklene telefon.

Machete ::

Bellzmet je izjavil:

@depalmo: da rečeš, da so fotke na P20 Pro "zmazek" pomeni da ali ne znaš nastaviti/uporabljati fotoaparata ali pa je telefon zrel za na servis.


Moja partnerka ga ima in isto opažva da za otroke slikat je izjemno slab. Za tihožitje pa vrhunski. Tako da očitno imajo stabilizator ali SW korekcijo crap.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

codeMonkey ::

Jaz imam P20, pa so slike otrok odlične. Mogoce jih PRO poslabsa 😁

Machete ::

Mogoče maš sam lepše otroke.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

D3m ::

codeMonkey je izjavil:

Jaz imam P20, pa so slike otrok odlične. Mogoce jih PRO poslabsa 😁


A prej so bili pa grdi al kaj? :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

codeMonkey ::

Ne stekam 😁 Od P20 PRO bi pricakoval, da je boljsi kot P20...

Otroci so bili pri meni najbolj popaceni na zacetku, ko se nisem opazil, da je "beauty level" navit, pa so bli editirani kot Ceca na reklamnem panoju. Splaca se preveriti ce so nastavitve OK.

DePalmo ::

OK, da dodam.
Telefon je že bil na servisu in kamera je bila zamenjana, čeprav naj z njo nebi bilo nič narobe.
Kaj še lahko dodatno nastaviš pri fotoaparatu? Pro načina NE mislim uporabljat, sem pa že ugasnil AI in uporabljam vglavnem način Fotografija. Do sedaj sem uporabljal 10 MP, sedaj se igram z 40 MP, rezultati niso ravno pričakovani.
Ja, oglaševan je kot da je boljši kot marsikateri DSLR, ampak je to le oglaševanje. In tudi jaz sem se ujel na to.

Evo, primere: https://imgur.com/a/2qzIU3b
Na koncu je edina slika kjer me je telefon impresioniral, ker je bila slika narejena pozimi okoli pol polnoči v čisti temi. Ampak v Pro načinu, slika mislim da je bila nekje tretja zapovrstjo, pa imel sem ga naslonjenega na steber. Ostalo pa lahko vidite o čem se gre ...

Enkrat mi je električar pokazal njegovega P10 Pro in tisti pa res dela fantastične slike!

Dimnik ::

Tole me spominja na samsunga s8, nekateri so imeli težave z izostritvijo, si moral malo s prstom štrncnit po kameri, da je izostril sliko, če ne so bili podobni zmazki....probaj mogoče je podobna težava

GRT ::

DePalmo je izjavil:

Imam P20 Pro in ga bom menjal. Razlog je da kljub temu da zna delat fantastične slike, fotoaparat za vsakdanjo uporabo ni dober in dela zmazke. Tako da odkar ga imam, ni več slik otrok in psa ker so vse zamegljene ali stresene pa ni važno kako slikam. Če pa delaš slike narave oz. stvari ki so pri miru, pa zna presenetiti. Tako kot z nočnimi slikami, pod pogojem da je telefon na stojalu.
Drugače je sam telefon zelo dober, hiter, ne šteka, signala nikoli ne zmanjka (v primerjavi z Xiaomijem), kvaliteta zvoka je dobra. Če bi bila kamera vsaj povprečna za vsakdanjo rabo, ga nebi prodajal.

P30 Pro pa še nimam mnenja, ga grem jutri pogledat.

To kar navajaš lahko pomeni samo to da ali je nekaj narobe z telefonom, fotoaparatom, ali pa ne znaš nastavit oziroma slikat. No ja, je še ta možnost, ki jo navaja Machete.
To da ne dela slik za vsakdanjo rabo je enostavno neumnost. Res da fotoaparat ni na nivoju P30 pro je pa še vedno trenutno eden boljših.
Vse kar je na P30 pro boljše je fotoaparat, hitrost polnenja in hitrost delovanja samega telefona in pa mogoče sam dizajn vse ostalo pa je boljše na P20 pro.

Lonsarg ::

Jaz ima P20 Pro in kamera kar se tiče kvaliteta fotke je res izjemna.

Auto-mode po drugi strani je dokaj slab za premikajoče ljudi (torej ki ne pozirajo), če hočeš to slikat brez preveč zmazkov je skoraj nuja Pro Mode, kjer nastaviš S nastavitev na tam cirka 1/1000 do 1/2000, potem dobiš v primeru dobre svetlobe res provo sports fotkanje. Meni to ni odveč ker sm tut iz profi fotiča navajen da je zmazek(še vsi profi fotiči so imeli zanič auto-mode), če ne grem v S mode za hitro premikajoče zadeve, za vse ki bi radi striktno auto mode je to kar dealbreaker.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

DePalmo ::

Dejstvo je da moj X let star Nexus 5x dela boljše fotke. Oz. dela boljše vsakodnevne fotke, je pa slab če hočeš narediti lepo sliko pokrajine. Samo je pač star in zame neuporaben, ker je prepočasen.

Naj bo dovolj o tem, sem pač povedal da je kamera precenjena in da avtor nebo razočaran kot sem bil jaz. Za P30 pa svetujem da se ga gre probat, sem prepričan da ga imajo kje v kakšni poslovalnici in ga enostavno vzameš v roke.

bambam20 ::

DePalmo je izjavil:

Dejstvo je da moj X let star Nexus 5x dela boljše fotke.


Ne dela.Nikol.

klinker ::

bambam20 je izjavil:

DePalmo je izjavil:

Dejstvo je da moj X let star Nexus 5x dela boljše fotke.


Ne dela.Nikol.


Ker ga ocitno niste imeli. 5X ima fotkic, ki se danes nese scat marsikateri flagship in povsem verjamem da v dolocenih pogojih nese scat tudi te Huaweie ter ostale.
Fotkic na fonu mora bit nastiman tako da na auto dela cim boljse fotke, ne pa da se bos igrackal. Za igrackanje ima folk prave fotkice, ki ves ta telefonski drek poslje jokat v kot. Fotkic na fonu je narjen za to, da ga v zeljenem trenutku vzames iz zepa, zazenes kamero in slikas. Napredne nastavitve seveda ne skodijo, vendar primaren namen fotkica v fonih je ujemanje trenutkov, ne pa fotoshootingi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

ziga1990 ::

^^ saj to je problem nekateri telefoni imajo odlične fotke na Auto načinu pri nekaterih pa rabiš ročno nastavit, da dobiš odlične
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

DePalmo ::

Evo, je klinker lepo povedal bistvo, pri mojem prispevku ste pa zgrešili takoj naslednji stavek kjer sem povedal praktično isto ampak z drugimi besedami.

hojnikb ::

a res bi kupo huawei at this point? Ce tole kaj drzi, bojo zadeve navadni bricki slej ko prej. Nic updejtov (sploh security), play stora pa verjetno se kaj. K Lumia.
#brezpodpisa

p0ki ::

Sam mam čisto frišnega mate 20 pro in je raketa od telefona, kar se tiče slik je svetoven! Recommend
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Goran's Blog ::

hojnikb je izjavil:

a res bi kupo huawei at this point? Ce tole kaj drzi, bojo zadeve navadni bricki slej ko prej. Nic updejtov (sploh security), play stora pa verjetno se kaj. K Lumia.


Hja ne vem za sedaj trdijo tudi na strani Googla če sem prav zasledil, da za obstoječe modele da naj bi delovalo vse skupaj bo pa problem z naslednjimi modeli ki jih bo izdal Huawei.

Kaj bi pa pri drugih firmah primerjal recimo z P30, P20 PRO, P20 Mate Pro z podobnimi cenami, recimo Samsung Galaxy A50 ali kaj podobnega ne vem ?

hojnikb ::

glede na to, da ne smejo vec sodelovat z us firmami (kot je google) v takem primeru odpadejo future updejti tudi za obstojece modele.
#brezpodpisa

Goran's Blog ::

hojnikb je izjavil:

glede na to, da ne smejo vec sodelovat z us firmami (kot je google) v takem primeru odpadejo future updejti tudi za obstojece modele.


Ne vem kar vidim pravijo drugače:
Perhaps the most useful piece of information about current Huawei phones is Google's statement issued to TechRadar:

“We are complying with the order and reviewing the implications. For users of our services, Google Play and the security protections from Google Play Protect will continue to function on existing Huawei devices,” a spokesperson told us.

That's good news if you’ve just spent large amounts of money on a Huawei P30 Pro: as alluded to above, current devices from the Chinese brand will continue to get security updates and access to the Play Store for the foreseeable future, as Google has promised not to leave those out in the cold.

"Huawei will continue to provide security updates and after-sales services to all existing Huawei and Honor smartphone and tablet products, covering those that have been sold and that are still in stock globally."

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

Kaj ga odnese pixel v vseh pogledih? Eni ste res...

blackbfm ::

Prvi pixel je neke tri generacije zadaj.. Da bi imel mate 20 pro slabsi soc in kamero, zelo dvomim:))

kanarin ::

Goran's Blog je izjavil:

hojnikb je izjavil:

a res bi kupo huawei at this point? Ce tole kaj drzi, bojo zadeve navadni bricki slej ko prej. Nic updejtov (sploh security), play stora pa verjetno se kaj. K Lumia.


Hja ne vem za sedaj trdijo tudi na strani Googla če sem prav zasledil, da za obstoječe modele da naj bi delovalo vse skupaj bo pa problem z naslednjimi modeli ki jih bo izdal Huawei.

Kaj bi pa pri drugih firmah primerjal recimo z P30, P20 PRO, P20 Mate Pro z podobnimi cenami, recimo Samsung Galaxy A50 ali kaj podobnega ne vem ?


Pa ste eni res hecni - želite primerjati flagshipe za 700+ € z mid-rang telefoni za 300€ ..če želiš te Huaweie primerjati s primerljivimi Samsungi potem vzami S9 in S10(e). Ali pa za (občutno) nižjo ceno Xiaomi flagshipe - Mi9, Mi Mix3, ugodno se kje da dobit recimo (še vedno odličen) Mi Mix2s

jype ::

Nexuse 5x se še vedno dobi za drobiž:

https://www.ebay.co.uk/itm/264118372993...

Čeprav je cheap, dela super fotke tudi v zoprnih pogojih:

blackbfm ::

Zgleda dost anemicna fotka. V takih pogojih je treba preosvetlit da dobi mal vec življenja..

klinker ::

Imas prav. Je prevec resnicna s prevec dobrimi detajli in brez suma ko zoomas, za razliko od novodobnih beauty jajc >:D

DePalmo ::

Evo, če bi take fotke delal P20 Pro, nebi nič jambral. Tak pa ...

GRT ::

Hahaha saj človek ne ve al se delate norca al podjebavate al pa res nimate pojma, kaj je dobra slika. Pa boljše slike mi je delal že Sony Ericsson, iz tega zmazka ne veš al je gor buldog al čivava.

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

K0l1br1 ::

Za telefon sploh niso slabe slike.

GRT ::

Anney je izjavil:

Dej ga na servis.

Točno to. Najbolj žalostno pa je, da se oglašajo več ali manj samo taki, ki ga v živo sploh še niso videli ali preizkusili.
Kot že rečeno, čeprav kao je že bil na servisu, (čeprav jaz to bolj malo verjamem in sem prepričan, da je to samo podjebavanje)
ali je nekaj narobe z fotoaparatom, nastavitvami ali pač uporabnik ne zna uporabljat telefona kot fotoaparata. Najprej enga rukni, da se ne boš tresel pa potem slikaj.

klinker ::

GRT je izjavil:

Hahaha saj človek ne ve al se delate norca al podjebavate al pa res nimate pojma, kaj je dobra slika. Pa boljše slike mi je delal že Sony Ericsson, iz tega zmazka ne veš al je gor buldog al čivava.


Jst sem mislu da je macka :D

Anney je izjavil:

Kaj manjka na p20 pro? Dej ga na servis.

https://ibb.co/DrHqYnK
https://ibb.co/k6XXpyk
https://ibb.co/m9byQ35
https://ibb.co/ykZSjjZ


Zdaj pa naredi se slike v enakih pogojih ;)
Pa nic bat, fotkic je dober, eni samo ne znajo brat odebeljenih besed :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

bambam20 ::

klinker je izjavil:

bambam20 je izjavil:

DePalmo je izjavil:

Dejstvo je da moj X let star Nexus 5x dela boljše fotke.


Ne dela.Nikol.


Ker ga ocitno niste imeli. 5X ima fotkic, ki se danes nese scat marsikateri flagship in povsem verjamem da v dolocenih pogojih nese scat tudi te Huaweie ter ostale.



No, kar prilepi sem slike tvojega Nexusa, da vidimo.

GRT ::

bambam20 je izjavil:

klinker je izjavil:

bambam20 je izjavil:

DePalmo je izjavil:

Dejstvo je da moj X let star Nexus 5x dela boljše fotke.


Ne dela.Nikol.


Ker ga ocitno niste imeli. 5X ima fotkic, ki se danes nese scat marsikateri flagship in povsem verjamem da v dolocenih pogojih nese scat tudi te Huaweie ter ostale.



No, kar prilepi sem slike tvojega Nexusa, da vidimo.

Nisi prebral odebeljenega teksta. On to govori za določene pogoje. Hahaha, ki jih seveda postavlja samo on.
Si predstavljam kakšni so ti pogoji.
Zasral ste še eno temo. Kdo drug kot Klinker and kompani. Tema je Huawei P20 Pro ali P30?
Vi ste pa privlekli tu not ni da ni od Nexusov do čivav.

jobers2 ::

zdravo
vem da je tema že nekaj časa neaktivna pa vendarle
imam p30 pro in sedaj me zanima pri slikanju v prostoru mi kr nekaj dodaja žive barve odvisno pod katerim kotom držim telefon. vse funkcije dodatne so izklopljene slikam pa v načinu fotoaparat. sedaj sem opazil tudi da ko telefon v roki malo stresem da notri nekaj roštlja ne vem al je to normalno ali ne telefon imam sedaj 2 dni . res me zanima ali ima mogoče še kdo to izkušnjo ?

Anney ::

Imaš umetno inteliginco (AI) izklopljeno?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

louser ::

Dimnik je izjavil:

Tole me spominja na samsunga s8, nekateri so imeli težave z izostritvijo, si moral malo s prstom štrncnit po kameri, da je izostril sliko, če ne so bili podobni zmazki....probaj mogoče je podobna težava

P10 je isto delovala na štrcanje :8)

Ales ::

jobers2 je izjavil:

zdravo
vem da je tema že nekaj časa neaktivna pa vendarle ...
... pa vendarle bo tvoj prispevek obudil zombije, ker bo folk nadaljeval pogovor tam, kjer se je ustavil.

Odpiranje nove teme nič ne stane, sploh kadar je težava popolnoma off topic. Se istega telefona nimaš.

Domobrancek ::

Ales je izjavil:

jobers2 je izjavil:

zdravo
vem da je tema že nekaj časa neaktivna pa vendarle ...
... pa vendarle bo tvoj prispevek obudil zombije, ker bo folk nadaljeval pogovor tam, kjer se je ustavil.

Odpiranje nove teme nič ne stane, sploh kadar je težava popolnoma off topic. Se istega telefona nimaš.


Razen tega, da se potem vsi vžgejo, ker si odprl novo temo.

GRT ::

Ales je izjavil:

jobers2 je izjavil:

zdravo
vem da je tema že nekaj časa neaktivna pa vendarle ...
... pa vendarle bo tvoj prispevek obudil zombije, ker bo folk nadaljeval pogovor tam, kjer se je ustavil.

Odpiranje nove teme nič ne stane, sploh kadar je težava popolnoma off topic. Se istega telefona nimaš.

Ti si prvi od teh ¨zombijev¨ ki se je oglasil po nepotrebnem.
Res pa je, da ne vem kaj spama v temi, ki nima veze z P30 PRO, posebej ne z vprašanjem, ki ga je zastavil.
Obstajajo bolj primerne že odprte teme.
Če ne pa novo ja bolje kot smetit v tej temi.
Če vsi drugi odpirajo veliko bolj trapaste teme ne vem zakaj ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega telefona srednjega razreda

Oddelek: Mobilne tehnologije
365820 (4844) Stikalo
»

Huawei MATE 20 Pro - VREDEN NAKUPA?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8814927 (9433) M-XXXX
»

Kateru telefon do 300 eur ima najboljšo kamero?

Oddelek: Mobilne tehnologije
162046 (1608) BorutO
»

Huawei p20 pro ali samsung s9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014273 (11611) cordoba

Več podobnih tem