» »

Nakup novega telefona srednjega razreda

Nakup novega telefona srednjega razreda

KiNgKoNgX ::

Pozdravljeni,

kot ste verjetno že opazili, kupujem nov mobitel srednjega razreda. Da bom nehal smetiti po drugih temah sem se odločil, da vse skupaj strnem v eno. Torej, odločam se med sledečimi modeli:

1. Huawei P30 Lite - Vem da so te Lite verzije načeloma precej "sprane" a sem bral, da je ta dejansko precej v redu. Sam si kakšne tri mesece lastim P30, in sem z njim izjemno zadovoljen. Cena za Lite je 300-320 eur.

2. Samsung Galaxy A9 - Kljub temu da bo ta model kmalu star že leto dni ima po večini odlične ocene, v Big Bangu in A1 ima še vedno ceno okoli 600 eur, da se pa dobiti tudi za kakšnih 350 eur.

3. Samsung Galaxy A50 - Cena 300-320 eur.

4. Samsung Galaxy A70 - Cena 360-420 eur.

Pa še vsi skupaj na kupu. Vsakega mnenja/nasveta bom zelo vesel, ker se mi malo mudi.

Stikalo ::

Sam sem primerjal ravno te, sicer ne zase, in se potem odločil za P30. A50 in A70 sta ogromna telefona. Plus pri njima je AMOLED, sicer pa ne vem v čem je današnji IPS kaj slabši kot AMOLED. P30 ima verjetno najboljši fotkič. Na mimovrste je bil s popustom cca 280 € (je bila akcija -10%)

Kako pa samsung kaj updejta svoje telefone? Verjetno huawei bolj poskrbi (kolikor bo sedaj lahko)

KiNgKoNgX ::

Tudi sam sem v dilemi zaradi tega. P30 ima odličen fotoaparat, kar je vsekakor ena izmer prioritet, sta mi pa bolj všeč AMOLED zaslona pri Samsungih. Bral sem malo na GSMArena, in posodobitve za A50 prihajajo veliko bolj redno kot za A70 (kar je pomembno, saj naj bi zadnja posodobitev pri A70 bistveno izboljšala čitalec prstnih odtisov).
Stay True 2 the Scene, Stay Loyal 2 the Game

Stikalo ::

Sam mislim, da razlike pri zaslonu na prvi pogled še zdaleč niso več tako očitne, da bi rekel, da moraš nujno imeti. IPS recimo nima popolne črnine, cca. 15 % več pokuri, mogoče barve niso zelo točne... ne moreš imeti always on display. Ampak, ko v roke primeš telefon tega ne opaziš. Brez problema lahko pri srednjem razredu vzameš IPS, razlike so banalne.

Sam imam LG V30, njihova OLED tehnologija je zelo slaba. Slika je "umazana", čudne barve, vsak IPS je boljši. Je pa samsungov AMOLED neprimerno boljši.

Drugače pa raje primerjaj fotoaparat :)
tukaj premikaj zeleni kvadratev v low light.

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?id...

louser ::

Huawei P20, nov za okrog 350 eur.
Honor 20 za kakih 400eur nov.
Xiaomi Mi9 Pro za kakih 400eur nov.
To so cene iz Geizhals, bi se jih verjetno dalo kje ceneje dobiti.

Andraz1988 ::

Xiaomi mi9t, ima amoled cena caa 275€

TheBlueOne ::

Midva kupujeva v tem rangu in sva parkar kupovala zanjo. Zakljucek sem imel taksen:

Xperia XZ2 Compact je okoli 350EUR najboljsi majhen
Za mojo sva vzela Galaxy s10e za 600EUR s tremi leti garancije (mozno tudi 550EUR dve leti garancije, drugi prodajalci), ce imas rad brend, potem je verjetno to to
Oba kupljena pri Amazonu od Amazona, ker so do sedaj super resevali reklamacije.

Konkurenti so se bili, amapk jih ni prodajal direktno amazon:
Pixel 4a, kot najboljsi kompromis 400EUR
OnePlus 7, (ne OnePlus 7 Pro), verjetno najvec za tistih 500EUR
in xiaomi Redmi Note 7, ki pa na koncu ni navdusil, za manj kot 200EUR

Zgodovina sprememb…

KiNgKoNgX ::

louser je izjavil:

Huawei P20, nov za okrog 350 eur.
Honor 20 za kakih 400eur nov.
Xiaomi Mi9 Pro za kakih 400eur nov.
To so cene iz Geizhals, bi se jih verjetno dalo kje ceneje dobiti.


Pa nima P30 Lite boljši fotoaparat kot P20? Saj vem da pri tehnologiji večkrat novo ni vedno boljše, ampak nekako si želim da bi tudi ona imela letošnji model telefona.


TheBlueOne je izjavil:

Za mojo sva vzela Galaxy s10e za 600EUR s tremi leti garancije (mozno tudi 550EUR dve leti garancije, drugi prodajalci), ce imas rad brend, potem je verjetno to to


Huh, rade volje bi ji kupil S10, ampak že tako jih bom poslušal, zato sem si budžet nastavil med 300-400 eur.

Hvala vsem tudi za druge predloge, ampak nekako sem si rekel da bom izbiral med tistimi iz prvega posta (sem tudi malo na tesnem s časom). Pa še to sem A9 bolj ali manj črtal s seznama.

Torej, P30 Lite, A50 ali A70.
Stay True 2 the Scene, Stay Loyal 2 the Game

louser ::

Lanski high-end. Podpora boljša, fotografija boljša.
Galaxy S9, rabljen.

KiNgKoNgX ::

Rabljeni ne pridejo v poštev. Pri P20 pa mi ni všeč, da ima gumb.
Stay True 2 the Scene, Stay Loyal 2 the Game

XIIT ::

Oneplus 7 z Gearbesta za 400€ (pri dostavi izbereš Priority Line EU in ga dobiš brez dodatnih stroškov).

Lite verzije imajo katastrofalne kamere - imam P9 Lite ter Honor 9 Lite.

Pred kratkim sem imel v rokah tudi Galaxy M30 (izšel letos februarja), ki stane okrog 300€ pa sem bil negativno presenečen nad kakovostjo fotografij.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

hojnikb ::

louser je izjavil:

Lanski high-end. Podpora boljša, fotografija boljša.
Galaxy S9, rabljen.

a tako kot s8, predlanski flagship, ki je ze brez updejtov? dzis..
#brezpodpisa

KiNgKoNgX ::

Mislim, da je govoril o P20.
Stay True 2 the Scene, Stay Loyal 2 the Game

louser ::

hojnikb je izjavil:

louser je izjavil:

Lanski high-end. Podpora boljša, fotografija boljša.
Galaxy S9, rabljen.

a tako kot s8, predlanski flagship, ki je ze brez updejtov? dzis..

Laž
https://www.sammobile.com/samsung/galax...

TheBlueOne ::

KiNgKoNgX je izjavil:




TheBlueOne je izjavil:

Za mojo sva vzela Galaxy s10e za 600EUR s tremi leti garancije (mozno tudi 550EUR dve leti garancije, drugi prodajalci), ce imas rad brend, potem je verjetno to to


Huh, rade volje bi ji kupil S10, ampak že tako jih bom poslušal, zato sem si budžet nastavil med 300-400 eur.


Jaz sem imel isti cilj, ampak bejbe pac imajo praviloma rade brend. Tega je dejansko zelo vesela, kaksnega kitajca, kjer bi moral razlagati zakaj je super verjetno ne bi bila tako vesela. Drugace je s10e :) .

kalorijagr ::

Pixel 3a.

TheBlueOne ::

kalorijagr je izjavil:

Pixel 3a.


Je bil moj favorit in bi bila zadovoljna, ampak ga nisem nasel od kaksnega vsecnega prodajalca. Pa sem v Avstriji, tako, da je za Slovenijo verjetno se slabse in Pixli menda niso kralji zanesljivosti.

kalorijagr ::

V Sloveniji ga kupis v trgovini. Poglej na ceneje.si. Zagotovo boljša naprava od p30 lite. Fotoaparat pa je skoraj identičen flagshipu:)

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

No ja, bel znizan iz 480 na 450, crn 420€. Drugace so na amazonu crni tudi po 350€.

Jaz ga nisem vzel, ker ko sem se zanimal kako je, ce je kupljen preko preprodajalca, so nekateri v Avstriji menda imeli tezave pri uveljavljanju garancije. Uradno ga namrec ne dobis v Avstriji in je google menda iz prve zelel, da se obrnejo na prodajalca, prodajalec pa na google. Sem skakal po forumih.... In menda so kar muhasti, meni pa se ne da hecat s telefonom od moje.

Jaz kupujem, ce se da direktno od Amazona, ne vem ce posilja v Slo, imam pa samo odlicne izkusnje. Ko me je zafrkaval GPS, sem ga poslal na servis in niso odpravili. Dal reklamacijo reklamacije, Amazon vprasal, ce zelijo video, so mi napisali, da verjamejo strankam in ponudili vracilo kupnine. Od nakupa je minilo leto in pol. Ko ne kupujes zase je to vredno se vec.

kalorijagr ::

Ne razumem te, govoriš bedarije in nesmisle. Pa ni Avstrija Svet. Ni se Svet začel z Avstrijo pa tudi končal se ne bo.

Prodano napravo je dolžan pošiljati na servis prodajalec (če tako želi kupec), zato ne vem, zakaj imaš tako veliko težav. 420 daš v Sloveniji in rešeno. 70 evrov te ne bo ubilo. Sicer pa se zdi, da se prepričuješ, da si opravil dober nakup in zdaj spamaš in trolaš. S10e za 600 evrov je pač slab nakup in spada v kategorijo heca ;)

TheBlueOne ::

Ja ce si geek, ce si obicajna bejba praviloma ni tako. Moje je takoj ko je dobila s10e rekla, da je idealen, ker je hiter, lep, lep diplay in lepe fotke. Za Pixla bi bilo sigurno, da je vesela in da je OK.

Ce bi bil v Nemciji bi morda se morda vzel Pixla, ker ga lahko dobis od googla ali ceneje v MM. Sicer sem pa povedal na zacetku, kaksna je bila koncna izbira. Sam si kupujem telefone pod 400€, ker sem skrt in ne dam toliko na brend.

Xperia XZ2 Compact je okoli 350EUR najboljsi majhen
Za mojo sva vzela Galaxy s10e za 600EUR s tremi leti garancije (mozno tudi 550EUR dve leti garancije, drugi prodajalci), ce imas rad brend, potem je verjetno to to
Oba kupljena pri Amazonu od Amazona, ker so do sedaj super resevali reklamacije.

Konkurenti so se bili, amapk jih ni prodajal direktno amazon:
Pixel 4a, kot najboljsi kompromis 400EUR
OnePlus 7, (ne OnePlus 7 Pro), verjetno najvec za tistih 500EUR
in xiaomi Redmi Note 7, ki pa na koncu ni navdusil, za manj kot 200EUR


Jaz bi OPu svetoval, naj vprasa svojo.

quadro933 ::

Kdor pravi, da ni več bistvene razlike med AMOLED zasloni in IPS ne ve kaj govori. Imam Huawei P20, moj stari Samsung A5 2016 ima bistveno boljši zaslon kot pa ta Huawei P20. Barve, svetilnost, skratka vse...

Ženi bom zato kupil Samsung A50, čeprav sem se zagrel za P30 Lite. Fotke so pa tam tam. Sam sem tudi zelo razočaran na fotoaparatom pri P20.

Moje mnenje.

lp

KiNgKoNgX ::

Saj vem da kompliciram, in se zavedam da za ta denar ne bom dobil flagship telefona, in da so karakteristike med napravami v tem cenovnem rangu zelo podobne. Če bi mi nekdo potrdil, da "je ta za 15% hitrejši, ta ima za 15% boljšo kamero" bi se nekako lažje odločil, tako pa so si vsi trije podobni. V štartu sem se zapičil v P30 Lite ker si sam lastim P30 in sem z njim super zadovoljen, ampak to opcijo počasi opuščam. Tako da se bom verjetno odločil med Samsungoma. Lahko da bom imel možnost dobiti povsem nov, nerabljen A50 za 240 eur direktno od Samsung Slovenija. Torej ostane ta opcija, ali pa nov A70 iz nemškega Amazona za 350-360 eur.

Verjetno bi bil nor, če za ta denar nebi vzel A50? Nikjer ne vidim, da bi bila razlika med njima vredna dobrih 100 eur. Sploh pa bi se rešil tujine.
Stay True 2 the Scene, Stay Loyal 2 the Game

toro69 ::

LG v30, LG G8
Flagshipi za 350€ na amazon

KiNgKoNgX ::

LGja pa vsekakor ne.

Nihče ni komentiral dveh Samsungov ki jih že ves čas omenjam...
Stay True 2 the Scene, Stay Loyal 2 the Game

hojnikb ::

>Kdor pravi, da ni več bistvene razlike med AMOLED zasloni in IPS ne ve kaj govori. Imam Huawei P20, moj stari Samsung A5 2016 ima bistveno boljši zaslon kot pa ta Huawei P20. Barve, svetilnost, skratka vse...

škoda edino, ker ima večina amoled displayov gnilo pentile matriko in dost očitno burnin, če uporabnaš konstatno kakšne statične stvari (tipkovnica, messages app itd..)
#brezpodpisa

toro69 ::

KiNgKoNgX je izjavil:

LGja pa vsekakor ne.

Nihče ni komentiral dveh Samsungov ki jih že ves čas omenjam...


Ker se samsugov ponavadi vsi otepajo. Po enem letu ponavadi začnejo srati.

KiNgKoNgX ::

O tem pa še nikoli nisem nič slišal...
Stay True 2 the Scene, Stay Loyal 2 the Game

quadro933 ::

Sam imam še a5 2016, dela bp, z zaslonom ni nič narobe. Žena ima a5 2015 model, tud dela bp. Imam pa še tablico tab 3 8.0,ki še kar dela...

Zase sem lani kupil p20...

Po moje bo moj naslednji spet samsung. Huawei me nekak ni prepričal.

Stikalo ::

toro69 je izjavil:

LG v30, LG G8
Flagshipi za 350€ na amazon


Fotografije so bistveno boljše pri LG V30 in G8 kot pri P30 lite in A50. Ima pa za moj okus LG zelo slab OLED zaslon.

GSMarena daje lažni vtis o kvaliteti fotografije za P30 lite.
 primerjava

primerjava



Evo, danes sem v slabi svetlobi primerjal LG V30, Huawei p30 lite, LG nexus 5X. GSMarena se je tokrat izkazala za slabo izhodišče in je v resnici fotografija od P30 lite BISTVENO slabša kot 4 leta starejši model LG nexus 5X, dejansko v slabi svetlobi naredi Nexus 5x res boljšo fotko.


A50 sem testiral v fizični trgovini in lahko potrdim, da je fotografija bistveno slabša od recimo mojega LG V30. Tukaj se vidi, da v slabi svetlobi LG v30 naredi bistveno boljše fotografije.

 Primerjava P30 Lite, A50, LG V30

Primerjava P30 Lite, A50, LG V30



Torej A50 in P30 lite v slabi svetlobi naredita SLABE fotografije. Name p30 lite ni naredil vtisa, če bi izbiral bi raje kupil A50, obe imata slab fotkič, a vsaj A50 ima dober zaslon :) Sem prav razočaran da smo sli iz boljšega fotoparata na slabšega [nexus 5x -> P30 lite]

Mogoče velja premisliti o nakupu LG G8, če ti je fotografija velik faktor.

KiNgKoNgX ::

Mi je, ja, vem pa da v tem cenovnem rangu ne morem pričakovati čudeža. Lahko še kaj napišeš o A70?

Hvala zaenkrat.
Stay True 2 the Scene, Stay Loyal 2 the Game

bobby ::

kalorijagr je izjavil:

Ne razumem te, govoriš bedarije in nesmisle. Pa ni Avstrija Svet. Ni se Svet začel z Avstrijo pa tudi končal se ne bo.

Prodano napravo je dolžan pošiljati na servis prodajalec (če tako želi kupec), zato ne vem, zakaj imaš tako veliko težav. 420 daš v Sloveniji in rešeno. 70 evrov te ne bo ubilo. Sicer pa se zdi, da se prepričuješ, da si opravil dober nakup in zdaj spamaš in trolaš. S10e za 600 evrov je pač slab nakup in spada v kategorijo heca ;)



Kje si te "dolžnosti" prebral, ne vem. Ampak nehaj kozle streljat.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kalorijagr ::

bobby je izjavil:

kalorijagr je izjavil:

Ne razumem te, govoriš bedarije in nesmisle. Pa ni Avstrija Svet. Ni se Svet začel z Avstrijo pa tudi končal se ne bo.

Prodano napravo je dolžan pošiljati na servis prodajalec (če tako želi kupec), zato ne vem, zakaj imaš tako veliko težav. 420 daš v Sloveniji in rešeno. 70 evrov te ne bo ubilo. Sicer pa se zdi, da se prepričuješ, da si opravil dober nakup in zdaj spamaš in trolaš. S10e za 600 evrov je pač slab nakup in spada v kategorijo heca ;)



Kje si te "dolžnosti" prebral, ne vem. Ampak nehaj kozle streljat.


Japek Bobby, pojdi se pozanimat. Sem vesel, da se vedno oglasi poznavalec;)

17. člen

Garancija dajalca garancije pravno zavezuje pod pogoji, določenimi v garancijskem listu in oglaševalskem sporočilu.

Pravice iz naslova garancije lahko potrošnik uveljavlja tudi proti prodajalcu.

21.b člen

Če blago, za katero je izdaja garancije obvezna, ne deluje brezhibno ali nima lastnosti, navedenih v garancijskem listu ali oglaševalskem sporočilu, lahko potrošnik najprej zahteva odpravo napak. Če napake niso odpravljene v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je proizvajalec, prodajalec ali pooblaščeni servis od potrošnika prejel zahtevo za odpravo napak, mora proizvajalec potrošniku brezplačno zamenjati blago z enakim, novim in brezhibnim blagom.

Če proizvajalec v roku iz prejšnjega odstavka ne popravi ali ne zamenja blaga z novim, lahko potrošnik razdre pogodbo ali zahteva znižanje kupnine.

Za zamenjano blago ali zamenjan bistveni del blaga z novim mora proizvajalec izdati nov garancijski list.

Pravice potrošnika iz tega člena ugasnejo po dveh letih od dneva, ko je potrošnik zahteval brezplačno odpravo napak ali zamenjavo blaga z novim.

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Se popolnoma strinjam s tabo, ampak beseda je bila za nakup izven nasih meja. Zam si pa s tem lahko rito obrises.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kalorijagr ::

Napisano je bilo za Slovenijo, mogoce premalo razumljivo. Sem najprej rantal o Avstriji in predlagal nakup v Slovenini, kjer si krit.

bobby ::

Naslednjic oa pisi bolj razumljivo. Lento "Japka" ti pa vracam.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Stikalo ::

KiNgKoNgX je izjavil:

Mi je, ja, vem pa da v tem cenovnem rangu ne morem pričakovati čudeža. Lahko še kaj napišeš o A70?

Hvala zaenkrat.


Ne vem, pomojem je isto sra*je kot A50.

Priporočam, da obiščeš kakšen center, kjer se lahko igraš s telefoni. Najbolje kje, kjer je slaba svetloba. Sam sem v Mercator Šiška. Ali greš pa bolj popoldne, ko ni svetlobe. Slikaš s telefonom in primerjaš fotografije.

Meni je pri telefonu fotoaparat največja utež, kaj mi bo fancy zaslon, če je fotkič toliko slabši.

Pri vseh mid range očitno trpi fotoaparat, še 4 leta starejši flagship LG nexus 5x nese P30 lite v slabi svetlobi.

Pač po svoje je pa tudi A50 čisto OK telefon. Je midrange. Verjetno je pa cost/performance očitno pri LG še najboljši.

Stikalo je izjavil:

KiNgKoNgX je izjavil:

Mi je, ja, vem pa da v tem cenovnem rangu ne morem pričakovati čudeža. Lahko še kaj napišeš o A70?

Hvala zaenkrat.


Ne vem, pomojem je isto sra*je kot A50.

Priporočam, da obiščeš kakšen center, kjer se lahko igraš s telefoni. Najbolje kje, kjer je slaba svetloba. Sam sem v Mercator Šiška. Ali greš pa bolj popoldne, ko ni svetlobe. Slikaš s telefonom in primerjaš fotografije. Zaslon pa oceni na oko in ne ali je AMOLED ali ne (če gledaš midrange)

Meni je pri telefonu fotoaparat največja utež, kaj mi bo fancy zaslon, če je fotkič toliko slabši.

Pri vseh mid range očitno trpi fotoaparat, še 4 leta starejši flagship LG nexus 5x nese P30 lite v slabi svetlobi.

Pač po svoje je pa tudi A50 čisto OK telefon. Je midrange. Verjetno je pa cost/performance očitno pri LG še najboljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stikalo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei P20 Pro ali P30 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
447339 (4487) GRT
»

Kateri telefon kupiti ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
353726 (2572) 2dark
»

Telefon do 350€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
509456 (7294) DeeCoy
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813422 (10095) toro69

Več podobnih tem