» »

Kateru telefon do 300 eur ima najboljšo kamero?

Kateru telefon do 300 eur ima najboljšo kamero?

BorutO ::

Rad bi si kupil nov telefon, ker je moja stara Nokia iz časov windows phona, že skoraj out. Trenutno imam še tri delujoče mobilne telefon Nokia … Lumia 640 XL, Nokia 5 in Nokia Lumia 1020 … Nekoč sem za telefone dajal nad 800 eur. Danes toliko več ne dam nikoli za telefon, pač pa maksimalno 300 eur, več niso vredni.

V glavnem, zelo zadovoljen sem bil s fotoaparatom N95, ki sem jo imel in Lumio 1020. Pač, telefona nad 800 eur, ko sem ju takrat kupil.
Vem da telefon do 300 eur ne more imeti tako dobre kamere, kot nek telefon nad 800 eur, recimo, me pa vseeno zanima kateri ima najboljšo kamero do 300 eur. Sem pa bolj ljubitelj Nokia telefonov, če pa je kateri koli drug, pa mi je tudi vseeno.

cekr ::

Ne pretiravaj. Omenjeni telefoni v svojem času niso bili nikoli nad 800€.
Recimo L950xl je bila komaj malo nad 600€ pa je bil highend. No, mislili so vsaj, da je.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

AnjaNja ::

Ni druge kot da prebrskaš splet-teste in ocene ;) In se odločiš.

XLapse ::

kakšen HUAWEI se bo najdel, poglej jih malo, majo kr ql kamere.
alien technology

DePalmo ::

Za tak denar LG, Xiaomi, Pocophone. Sam sem videl samo Xiaomi Mi A2 in ima nadpovprečno kamero, a če se ti gre za res čiste slike boš razočaran. Sam sem vzel Huawei P20 Pro ker naj bi bil top of top kar se kamere tiče in slike niso to kar bi mogle bit, ga marsikateri cenejši telefon prekaša.

XLapse ::

Samsung A9 je 324€ pr telekomu baje... Ma pa sposobno kamero.
alien technology

Magic1 ::

Trenutno še najboljši p/p fone za 300-350€.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_pocopho...
Magic

mat11 ::

LG V30, trenutno pri Telekomu 24x10 evrov z tem na bolhi okoli 300 evrov.
mat

klinker ::

XLapse je izjavil:

Samsung A9 je 324EUR pr telekomu baje... Ma pa sposobno kamero.


+1
Boljse kamere ne bos dobil v tem cenovnem razredu. Pa overall je telefon kr dober.
Drugace kak refurbished Pixel 2 na ebay je tudi ok opcija po moje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Konoplja ::

kakšen Xiaomi?

Dimnik ::

Glej huawei, xiaomi in lg

louser ::

Ali pa rabljena prejšnja generacija high enda.

red_baron ::

Tu poglej teste in so odloči:

https://www.dxomark.com/category/smartp...

Je pa xiaomi pocophone kar visoko in ga dobiš pod 250€ že verjetno.

klinker ::

Zato ker Xiaomi kr malo nateguje pri teh testih, je bil tudi clanek na to.
So postane slike od Pocota v Xiaomi temi in so nocne boge, oz. zelo ocitno in zelo slabo sprocesirane. Poco je overall zelo ok za svojo ceno, ima pa zato tudi minuse logicno.
V rangu 300EUR....rabljen S8, A8, A9, P20, Pixel 2 z ebay, mogoce sem se kaj spustu, so pa to kr med boljsimi kamerami za svojo ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Dimnik ::

Preden predlagaš A9, mogoče tudi A8(nisem gledal), lahko ima 5,6 kamer, si poglej slike v slabi svetlobi...od samsunga pride v poštev samo S serija.

louser ::

klinker je izjavil:

Zato ker Xiaomi kr malo nateguje pri teh testih, je bil tudi clanek na to.
So postane slike od Pocota v Xiaomi temi in so nocne boge, oz. zelo ocitno in zelo slabo sprocesirane. Poco je overall zelo ok za svojo ceno, ima pa zato tudi minuse logicno.
V rangu 300EUR....rabljen S8, A8, A9, P20, Pixel 2 z ebay, mogoce sem se kaj spustu, so pa to kr med boljsimi kamerami za svojo ceno.

Problem je v tem, ker nimate pojma, kaj ti testi dejansko pomenijo.
S pametnim nastavljanjem nastavitev, ob dobrimi pogoji in ročnim retuširanjem lahko tudi s S7 od Samsunga narediš ekvivalent fotke P30 Pro. Če ti do tega ni in si tipa vzemi telefon, škljocni in naloži fotko, potem je izbira jasna.

Test na DXO pomeni, da je proizvajalec dovolj prilagodil svoje čirule-čarule za dobro oceno, ne pa nujno za vedno dobre rezultate pri potrošniku. Na srečo je DXO bench dokaj obširen in pokrije kar dosti tudi pri potrošniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

BorutO ::

Malo sem primerjal te telefone, ki ste jih omenili, in sem se odločil za Samsunga a9, ki je bil še najboljši od vseh tu omenjenih. Hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri nov telefon naj kupim

Oddelek: Mobilne tehnologije
81005 (724) aiko
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813402 (10075) toro69
»

Huawei p20 pro ali samsung s9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014328 (11666) cordoba
»

Nov telefon do max. 200 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
276348 (4517) Stari maček

Več podobnih tem