» »

Kako delujejo pištole za signalne rakete?

Kako delujejo pištole za signalne rakete?

Ribič ::

Živjo, ne vem točno kam bi temo uvrstil, zato bom kar v loži vprašal.

Zanima me nekaj glede tistih signalnih pištol, ki imajo 6 mm slepe naboje, spredaj pa se namesti nastavek za 15 mm signalne rakete. Pištolo se nacijla v zrak in sproži, naboj/raketa pa potem odleti v zrak in (odvisno od vrste) zažvižga oz. poči ali pa samo zasveti. Za boljšo predstavo sem spodaj podal še link do takšnih signalnih raket. Zanima me pa kako točno deluje izstreljevanje teh raket. Kaj tukaj povzroči, da raketa odleti? Ali ima tisti slepi naboj takšno moč, da raketo izstreli iz pištole ali ima raketa lasten pogon in sama odleti? Če bi raketo ročno prižgal na tleh, bi poletela ali bi počila na mestu?

http://www.mshop.si/orozje/signalne/sig...

Hvala za odgovore, lp.
Vse ribe so mi pobegnile!

Raptor F16 ::

Podobno kot pirotehnika za novo leto. Raketa ima svoj "pogon".

matobeli ::

Sem skor prepričan da je pri vseh različicah pogon od slepega naboja, v "raketi" pa je not tisto kar da učinek.

In ja, sile ima dost, en navaden najmanjši 6mm lahko zabije žebel 5cm v beton.

Če bi imela raketa svoj pogon bi blo precej zoprno držat pištolo.

#000000 ::

Deluje tako, da vzameš pravo ali tki, plinsko oz, plašilko kot nekateri rečejo, vstaviš v cev pripadajoč RAZPOČNIK oz, slepi naboj, ter imaš na orožju, ali startni pištoli navijačen nastavek kamor vstaviš raketni naboj oz. raketo.

KO pritisneš na sprožilo ogenj-pritisk vžge raketni naboj-delec in fiuuuuu ona gre v luft.

Matobeli, vsako tako raketno telo ima svoj pogon, ker je metek ne more puhnit v luft 20-30-celo 70 metrov,

POtem ko dogori prva faza je šele vizualni in slišni effekt, ni pa pri vseh isto, so pa te raketice večinoma dvo fazne vsaj, nekatere celo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

PacificBlue ::

Sem nekoč ponoči streljal s signalno pištolo iz balkona. Po smoli zadel žleb od strehe, kjer se je izstrelek odbil in priletel v ribnik pred bajto. :))
I’m out.
:3

matobeli ::

Bom kolega vprašal, je delal samogradnje, ampak kolkor vem je čist lepo odneslo tudi tiste "rakete" ki se niso sploh vžgale.

Sploh pa potisnega polnila nimajo une petarde za na pištolo, drugač mi je ne bi bilo treba vršt.

Se pa to čist enostavno preiskusi, samo raketko narobe obrneš in vstreliš. Če gre ven je kriv razpočnik, drugače pa black magic.

Ribič ::

Ja, se mi je zdelo, da bo naboj tisti, ki zagotovi hitrost, ne pa sama raketa.
Zmotilo me je, ker stvarem pravijo rakete, kar v bistvu niso, če nimajo lastnega pogona.
Vse ribe so mi pobegnile!

matobeli ::

Ja, v angleščini se jim reče "flare" mi imamo pač "signalna raketa", če rečeš samo raketa v resnic misliš raketo in fališ.

Ribič ::

Tale "flare" žal ni pravi angleški izraz, ker slednji v bistvu pomeni nek naboj s svetlobno signalizacijo. Za tiste, ki pa počijo, sem pa zasledil izraz "scare cartridges".
Vse ribe so mi pobegnile!

koyotee ::

Raptor F16 je izjavil:

Podobno kot pirotehnika za novo leto. Raketa ima svoj "pogon".


Ti signalne pištole še videl nisi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

thetech ::

koyotee je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Podobno kot pirotehnika za novo leto. Raketa ima svoj "pogon".


Ti signalne pištole še videl nisi.

Je, ampak zgolj na sliki in v filmih..

Raptor F16 ::

koyotee je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Podobno kot pirotehnika za novo leto. Raketa ima svoj "pogon".


Ti signalne pištole še videl nisi.


Zakaj govorimo o raketah?

matobeli ::

Ribič je izjavil:

Tale "flare" žal ni pravi angleški izraz, ker slednji v bistvu pomeni nek naboj s svetlobno signalizacijo. Za tiste, ki pa počijo, sem pa zasledil izraz "scare cartridges".


Ja sej, primarno se izstreljuje neke svetlobne projektile. To da daš petardo gor ni bil prvotni namen.

So pa te pištole eni hibridi, prava "flare gun" ima vse v enem naboju. Eksplozivo in svetlobni efekt. Ker je tako pač bolj zanesljivo če se rabiš kakorkoli zanašat na signal ki ga želiš poslat.

Ribič ::

matobeli je izjavil:

In ja, sile ima dost, en navaden najmanjši 6mm lahko zabije žebel 5cm v beton.

Zanimivo. Ali imaš morda kaj bolj podrobne informacije glede tega?
Sem malo gledal te 15mm "rakete" in ponekje na izdelkih piše, da se jih lahko sproži s 6mm slepimi ali pa celo 22mm slepimi naboji.

Če pravilno razumem, so za 6mm naboje mišljeni tile:
http://www.mshop.si/6mm-kratki-slepi-na...

Kaj točno pa je mišljeno pod 22mm slepimi naboji? Verjetno ne gre za kaliber oz. premer nabojev.
Vse ribe so mi pobegnile!

Stari maček ::

Ribič je izjavil:

matobeli je izjavil:

In ja, sile ima dost, en navaden najmanjši 6mm lahko zabije žebel 5cm v beton.

Zanimivo. Ali imaš morda kaj bolj podrobne informacije glede tega?
Sem malo gledal te 15mm "rakete" in ponekje na izdelkih piše, da se jih lahko sproži s 6mm slepimi ali pa celo 22mm slepimi naboji.

Če pravilno razumem, so za 6mm naboje mišljeni tile:
http://www.mshop.si/6mm-kratki-slepi-na...

Kaj točno pa je mišljeno pod 22mm slepimi naboji? Verjetno ne gre za kaliber oz. premer nabojev.

Seveda je mišljen kaliber 22...:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820209890 (25205) gruntfürmich
»

Uporabljate zabavno pirotehniko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712286 (8652) jest10
»

S pištolo nad predsednika stranke

Oddelek: Loža
203384 (2493) Blazz
»

katera pirotehnična sredstva boste metali? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10012260 (6928) zdravc1974
»

Pirotehnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9927101 (22343) jest10

Več podobnih tem