» »

Čudni mejli

Čudni mejli

Zzzzzzz ::

Zadnje čase (oz. zadnjih par dni) dobivam same neke čudne mejle. To naj bi bli (oz. so) virusi, saj mi jih moj antivirusni program pobriše, vendar tega je na tone. V prilogi mejla, ki ga dobim, je 100kb datoteka, okužena z virusom W32.Sobig.Worm.

Vsake toliko pa je tudi kak e-mail, ki me kao "obvešča", da imam virus na računalniku. Nekej takga:
---------------------
This e-mail is generated by the Eureka Online mail server to warn you that the e-mail sent by zvonko@harije.si to kumbuke4@eol.lk is infected with virus: Win32/Sobig.F@mm.

If you are the sender:
The scanned e-mail has your address in the <From> header field. Either your
computer is infected or someone's computer having your e-mail address in
the address book has been infected.

Eureka Online offers a service to protect your computer from viruses. Please contact marketing@eureka.lk for further details.
---------------------

Naslovi (subjekti) mejla so ponavadi:
Thank you!
Re: Your application
Re: Approved
Re: Re: My details
Thank you!
Re: Wicked screensaver


Kaj mi je za narediti? Virusa ne bi smel imeti, ker sem računalnik po dolgem in počez pregledal z antivirusnim programom in s tistim posebnim programčkom za odstranjevanje določenega virusa, ki sem ga snel s Symantecove strani. Any ideas?

Cokolesnik ::

Dokler imaš nameščen protivirusni program, naj te to ne skrbi. Ker v zadnjem času po spletu krožijo številni črvi, med katerimi je tudi "generator" problematične e-pošte, pač prejmeš veliko nesnage. Slednjo pobriši iz poštnega programa in zaspi mirno v noč. :)

Pazi le na to, da boš imel vedno osvežen protivirusni program z najnovejšimi virusi. Nortonov pa na primer kar sam posodablja bazo virusev. Svetujem ti tudi požarni zid (tudi tistega, ki je vključen v WinXP, če jih uporabljaš).

Lahko tudi poskusiš z vnosom določenih značilnosti tovrstnih sporočil v črno listo in tvoj poštni program bo takšna sporočila, ki bodo ustrezala danim kriterijem, predhodno izbrisal ali preusmeril v željeno mapo (npr. Izbrisana sporočila).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Mobidick ::

Meni se čisto isto dogaja. Pa kaj se nič ne da naredit.
Takle je pa source:



Pa pri vseh teh mailih je Received: from MAFALDA (mafalda.fri.uni-lj.si [193.2.72.180])
Kaj storiti? Ali samo mirno brisati maile (12 na dan)
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

roCkY ::

Vpiši med spam pa bo mir. Konc tedna sem dobu občasno tega do 40 vsako uro!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kraja identitete email naslov

Oddelek: Pomoč in nasveti
141757 (1055) zmaugy
»

Computer infected

Oddelek: Pomoč in nasveti
81667 (1478) boss-tech
»

Končno. Na mojem računalniku z linuxom sem odkril virus.

Oddelek: Programska oprema
161497 (1211) suse80
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711302 (8665) frikihamster
»

Nov članek

Oddelek: Novice / Nova vsebina
332456 (2456) Jeebs

Več podobnih tem