» »

Kako to da vlomilci vedno najdejo svoj plen?

Kako to da vlomilci vedno najdejo svoj plen?

Temo vidijo: vsi
«
1
2

forplan ::

Imeli smo debato o vlomilcih, ker so pred kratkim vlomili k znancem in pa tudi cajtenge so vedno polne novice koliko so pobrali. (predvidevamo da je vse res)

Kako vlomilci iščejo in kaj jih zanima? Verjetno imajo nekakšno "statistiko" kjer ljudje shranjujejo vrednejše stvari...

Recimo nakit verjetno malokdo skriva po vsaki uporabi... Pri denarju se verjetno pojavljajo vzorci kje v hiši oziroma prostorih bi se le ta lahko nahajal...

Kako je pa z detektorji kovin? Se ne spoznam, sem pa enkrat po dokumentarcih slišal da lahko tisti letališki zaznajo dolarje če je več bankovcev skupaj npr. ne zaznajo če maš recimo 300$ Če bi pa imel kakih 3000$ pa naj bi že zaznali, ker kao barva in pa tiste niti vsebujejo nekaj kovin. Ne verjamem da bi vlomilci nosili s sabo tako močne detektorje... Ali pač ker ne poznam kaj so sposobni detektorji? In pa če to deluje na evrih.

Kaj pa recimo zlato, srebro? Ljudje imajo to večino doma, če kupijo za naložbo. Kako težko je to najdit s detektorjem. Vem da obstaja več vrst detektorjev, tudi samo za zlato, ki ločijo kovine in jih npr. železo ne more zavesti. Na kakšni razdalji delajo ti detektorji? Če samo po sobi zamahnejo verjetno ne piska, če imajo pa čas in gredo okrog omar, miz... pa potem verjetno piska?

Pri znancih so tako pospravili denar, nakit in nekaj elektronike medtem ko jih ni bilo doma (nisem pa spraševal kako so to skrivali). Imajo posnetek vlomilca od daleč pred vhodom in del avta, to so predali policiji, ti so popisali in zaključili zadevo.
da se strinjam

Killermode ::

Če malo pomisliš je v stanovanju/hiši zelo malo praktičnih mest za skrivanje vrednostnih stvari.

Velikokrat se kdo celo v gostilni pohvali, da ima ne vem koliko in koliko zlatnine in ga ne skrbi, da ga bi skrival in ga hrani kar na nočni omarici. Informacije potujejo hitro.

Okna v kakšni hiši z bolj oddaljenimi sosedi so ponavadi odprta in nezakrita tudi ponoči. Skozi katera lahko nepridipravi neopaženi opazujejo vso dogajanje v hiši po več dni.

rogi2010 ::



Ne vem koliko je sicer resnice, sliši se pa logično kar pravi

Stari maček ::

Ljudje so zelo predvidljivi. Pa enkrat bi moral videti stanovanje po vlomu, in ti bi bilo vse jasno...

Raptor F16 ::

Običajno je tako. Najprej se po vasi začne vozit vozilo neznanih registrskih. Vsake toliko pride peške okoli kakšen neznanec ki ga še nisi videl. Čez čas lahko dobiš čuden NEPRIČAKOVAN obisk "akviziterja", "anketarja", "električarja z elektro firme", "random zavarovalnega agenta"... Bognedaj imeti kaj odprto in se dalj cajta pregovarjat, še slabše kogarkoli povabit čez prag.

Verjemi, da se"delovišče" prej temeljito pregleda. Jaz vsakega nepoznanega dripca pošljem v tri krasne ne glede na to kako butasto prisiljen nasmeh ima. Ne poznam, adijo.

Zgodovina sprememb…

XLapse ::

to samo do mizarja da ti naredi majhen skriti nedosegljiv predal v plehu omare al neki in tam spravi keš. ne moreš to najdet
alien technology

Raptor F16 ::

XLapse je izjavil:

to samo do mizarja da ti naredi majhen skriti nedosegljiv predal v plehu omare al neki in tam spravi keš. ne moreš to najdet


Tišler z lahkoto :))

Gagatronix ::

Ljudje so predvidljivi, poklicni vlomilci pa izkuseni. Enostavno ko pasulj.

_Denny_ ::

Skriti predali so tudi predvidljivi, ker vidiš kar nekaj tega v filmih. Sam bi dal denar tja, kjer ga najmanj pričakuješ, recimo ga daš v kozarec za vlaganje, kupiš 10kg pralnega praška, jo zakoplješ vanj in vse skupaj pustiš v kopalnici zraven pralnega stroja. Tu sigurno ne bi iskal noben...vsaj do zdaj :))
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

kunigunda ::

_Denny_ je izjavil:

Skriti predali so tudi predvidljivi, ker vidiš kar nekaj tega v filmih. Sam bi dal denar tja, kjer ga najmanj pričakuješ, recimo ga daš v kozarec za vlaganje, kupiš 10kg pralnega praška, jo zakoplješ vanj in vse skupaj pustiš v kopalnici zraven pralnega stroja. Tu sigurno ne bi iskal noben...vsaj do zdaj :))

Sploh ne vem zakaj bi denar imel doma, razen ce se ni blo moznosti na banko nest.

solatko ::

Najboljši informativni portal za vlomilce je FB, saj folk tam objavlja vse kar ima, pa tudi to, kdaj so odsotni.
Ogledujejo si tisti, ki rabijo kaj zanimivega, potem pa gre naročilo naprej. Nikoli ne vlamljajo razni "električarji, zavarovalni agenti, prodajalci,....... oni samo zbirajo informacije, previloma potem, ko ljudje sami na FB in drugih socialnih omrežjih objavijo svoje podatke.

Če imaš gotovino v kuverti na mizi, se ga bo le redko kdo dotaknil, saj predvideva, da imaš pripravljene položnice, hehe.:)
Bolj skriješ, lažje najdejo, saj imajo dovolj prakse.
Delo krepa človeka

Bwaze6 ::

Precej informacij verjetno dobijo kar od bančnih uslužbencev, vsaj tako si jaz razlagam vlome, kjer poberejo npr. denar, ki ga ljudje dvignejo za razne pologe. Tega je bilo v našem kraju preveč, da bi bilo slučajno.

joze67 ::

kunigunda je izjavil:

Sploh ne vem zakaj bi denar imel doma, razen ce se ni blo moznosti na banko nest.
Počakaj, da MDS uveljavi svojo idejo o e€ in s€ (elektronski in hard core cash) z različnima tečajema in negativnimi obrestnimi merami, in kupi dober sef, dokler so poceni.

solatko ::

Bwaze6 - Kdo pa še danes dviguje gotovino za pologe, kje živiš?
Se pa dogaja, da tudi na banke hodijo nekateri opazovat dogajanja ali celo spremljajo starejše osebe, ko opravijo večji dvig na bankomatih (par sto €) in jim potem izmaknejo torbice,.... Samo to ne spada pod vlome, temveč pod rope ali žepne tatvine.

Je pa veliko vlomov (o tem redko poročajo, so pa policijski zapisniki), oziroma večina, kjer vlomilci ne dobijo niti toliko, da bi pokrili stroške za bencin.:'(
Delo krepa človeka

Killermode ::

solatko je izjavil:

Je pa veliko vlomov (o tem redko poročajo, so pa policijski zapisniki), oziroma večina, kjer vlomilci ne dobijo niti toliko, da bi pokrili stroške za bencin.:'(

Ojoj bogi vlomilci. Dejmo jim en dobrodelni sklad ustvarit, da jim lahko pokrijemo vsaj bencin.

MIHAc27 ::

V časopisu itak poročajo samo bombastične novice. Vlomil in odnesel 10000€ se sliši bolj zanimivo kot Vlomil in samo razbil šipo, prestrašil mačka in pojedel piškote z mize.

Isto je z prometnimi nesrečami. V časopisu boš zasledil mogoče 2-3 novice, dnevno se zgodi pa 100 karambolov in več.

Eno poznam, ki je imela trezorček... ključe pa spravljene kar zraven. So odnesli kar nekaj zlatnine.

Spalnica, dnevna, mogoče kuhinja z kakim predalov z kramo in položnicami... to bi jaz verjetno prvo iskal, pa lopovi tudi.
Kopalnica in kak skrit kotiček v kleti pa so po moje bolj varni.
Ideja z praškom zagotovo ni slaba.

Raptor F16 ::

_Denny_ je izjavil:

Skriti predali so tudi predvidljivi, ker vidiš kar nekaj tega v filmih. Sam bi dal denar tja, kjer ga najmanj pričakuješ, recimo ga daš v kozarec za vlaganje, kupiš 10kg pralnega praška, jo zakoplješ vanj in vse skupaj pustiš v kopalnici zraven pralnega stroja. Tu sigurno ne bi iskal noben...vsaj do zdaj :))


Največja bedarija. In potem en, ki ne ve odnese v smeti.

Cr00k ::

Killermode je izjavil:

solatko je izjavil:

Je pa veliko vlomov (o tem redko poročajo, so pa policijski zapisniki), oziroma večina, kjer vlomilci ne dobijo niti toliko, da bi pokrili stroške za bencin.:'(

Ojoj bogi vlomilci. Dejmo jim en dobrodelni sklad ustvarit, da jim lahko pokrijemo vsaj bencin.


Kakšen sklad? Si falil point... vlomilci NE NAJDEJO vedno svojega plena in da je naslov zavajajoč.

Smrekar1 ::

forplan je izjavil:

Imeli smo debato o vlomilcih, ker so pred kratkim vlomili k znancem in pa tudi cajtenge so vedno polne novice koliko so pobrali. (predvidevamo da je vse res)

Kako vlomilci iščejo in kaj jih zanima? Verjetno imajo nekakšno "statistiko" kjer ljudje shranjujejo vrednejše stvari...

Recimo nakit verjetno malokdo skriva po vsaki uporabi... Pri denarju se verjetno pojavljajo vzorci kje v hiši oziroma prostorih bi se le ta lahko nahajal...

Kako je pa z detektorji kovin? Se ne spoznam, sem pa enkrat po dokumentarcih slišal da lahko tisti letališki zaznajo dolarje če je več bankovcev skupaj npr. ne zaznajo če maš recimo 300$ Če bi pa imel kakih 3000$ pa naj bi že zaznali, ker kao barva in pa tiste niti vsebujejo nekaj kovin. Ne verjamem da bi vlomilci nosili s sabo tako močne detektorje... Ali pač ker ne poznam kaj so sposobni detektorji? In pa če to deluje na evrih.

Kaj pa recimo zlato, srebro? Ljudje imajo to večino doma, če kupijo za naložbo. Kako težko je to najdit s detektorjem. Vem da obstaja več vrst detektorjev, tudi samo za zlato, ki ločijo kovine in jih npr. železo ne more zavesti. Na kakšni razdalji delajo ti detektorji? Če samo po sobi zamahnejo verjetno ne piska, če imajo pa čas in gredo okrog omar, miz... pa potem verjetno piska?

Pri znancih so tako pospravili denar, nakit in nekaj elektronike medtem ko jih ni bilo doma (nisem pa spraševal kako so to skrivali). Imajo posnetek vlomilca od daleč pred vhodom in del avta, to so predali policiji, ti so popisali in zaključili zadevo.


Preden vprašaj "zakaj", vprašaj "ali". Bo kdo pisal zgodbe o tem kako so vlomilci vdrli v hišo in pobrali zgolj nekaj malenkosti, ker so bile vredne stvari dobro skrite?
Bi to povedal medijem? Jaz ne bi.

Zgodbe o vlomilcih v medijih in še kje so tiste, kjer so svoj plen našli zato, ker so te zgodbe zanimive in ker tisti, ki so svoje stvari dobro skrili, o tem pretežno molčijo.

To je glavni razlog, ostalo so podrobnosti.

pol3ni ::

Poznam nekoga ,ki ga je imel v vrečki in lepo spravljenega v zamrzovalni skrinji:)

Magic1 ::

To pa odvisno kakšno si dobil. Sam to da moraš omejevati njej dostop do stvari, je kar fucked. Nekdo ima probleme. Mogoče ti, mogoče ona. Se sočustvujem s tabo v vsakem primeru, mentale težave niso majhna stvar.
Magic

Bwaze6 ::

solatko je izjavil:

Bwaze6 - Kdo pa še danes dviguje gotovino za pologe, kje živiš?
Se pa dogaja, da tudi na banke hodijo nekateri opazovat dogajanja ali celo spremljajo starejše osebe, ko opravijo večji dvig na bankomatih (par sto €) in jim potem izmaknejo torbice,.... Samo to ne spada pod vlome, temveč pod rope ali žepne tatvine.

Je pa veliko vlomov (o tem redko poročajo, so pa policijski zapisniki), oziroma večina, kjer vlomilci ne dobijo niti toliko, da bi pokrili stroške za bencin.:'(



Živim na vasi. :) Zakaj točno ljudje še vedno za nakupe (oz. vsaj za pologe) rabljenih avtov ali celo hiš, nepremičnin dvigujejo gotovino, moraš pa njih vprašat. Pogosto je šlo tudi za manjše vsote, za nakup bele tehnike, strojev, kjer marsikje še vedni ponujajo popust za gotovino. Vsekakor pa je šlo za vlome pri ljudeh, ki so prejšno popoldne dvignili denar, naslednji dan pa je bilo vlomljeno - pogosto niso dobili denarja. Eden od njih je povedal, da policijo ne zanima iskanje morebitnih sostorilcev na bankah, ker slovenski pravosodni sistem ni ravno uporaben za to. Še naročnikov težjih kriminalnih dejanj ne znajo prijeti, ko slučajno ujamejo podizvajalce...

St235 ::

Temu se strokovno rece baba cula baba rekla. Nima nicesar z argumentirano debato in jasno prikaze omejenost intelektualnega dosega.

ziga1990 ::

Najprej ogledujejo teren in kdaj si ti doma oz kdaj je najbolj varno odtujiti plen avto je še najlažje opazovat ker ga ima veliko ljudi zunaj na dvorišču. Kaki delavci ki pridejo k tebi kaj narediti lahko opazijo kaj kar bi bilo zelo vredno in povejo svojim kolegom ti pa opazujejo potem kdaj je hiša prazna.

Saj obstajajo tudi tatovi ki sloh ne vejo kaj je v hiši in samo vlomijo ko te ni in vzamejo vse kar je vredno in lahko nesejo pri tem imajo telefoni,nakit in gotovina prednost, ker lažje pobegnejo v primeru težav, ker ravno nemoreš pobegnit z 65 inčno televizijo ali namiznim računalniškom
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Bwaze6 ::

Temu se strokovno rece baba cula baba rekla. Nima nicesar z argumentirano debato in jasno prikaze omejenost intelektualnega dosega.



No, s tako visoko zahtevo po strokovnosti lahko forum potem kar zapremo.

:)

Jaz ne vem, kaj bi še rad, čase vlomov, naslove, imena in priimke oškodovanih? Ja, imam samo govorice, ki so se širile kar nekaj časa, in potem pogovor s sovaščanom, ki se mu je točno to zgodilo - dvig denarja, naslednji dan dopoldne vlom. O tem, da nekdo iz bančne poslovalnice namiguje vlomilcu, so govorili vsi v mojem kraju. Seveda ne prenašam tega na celotno Slovenijo, ampak pri nas se je to definitivno dogajalo. Zdaj sicer že nekaj let ne - verjetno tudi zaradi vse manj dvigov gotovine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

HappyPills ::

Pri nas, od kar so nam naselili cigane, je tako, da dekleta in otroci čez dan hodijo gor in dol po ulicah in čekirajo zadeve, vidijo katere hiše so prazne, kaj je kaj na dvoriščih za odnest itd. Ponoči pridejo in je čistilna akcija. :). Odpeljejo tudi kšn žleb al pa kej če ne rabiš.

St235 ::

Bwaze6 je izjavil:

Temu se strokovno rece baba cula baba rekla. Nima nicesar z argumentirano debato in jasno prikaze omejenost intelektualnega dosega.



No, s tako visoko zahtevo po strokovnosti lahko forum potem kar zapremo.

:)

Jaz ne vem, kaj bi še rad, čase vlomov, naslove, imena in priimke oškodovanih? Ja, imam samo govorice, ki so se širile kar nekaj časa, in potem pogovor s sovaščanom, ki se mu je točno to zgodilo - dvig denarja, naslednji dan dopoldne vlom. O tem, da nekdo iz bančne poslovalnice namiguje vlomilcu, so govorili vsi v mojem kraju. Seveda ne prenašam tega na celotno Slovenijo, ampak pri nas se je to definitivno dogajalo. Zdaj sicer že nekaj let ne - verjetno tudi zaradi vse manj dvigov gotovine.

Na med over net te bodo veseli.

Bwaze6 ::

Bolj, kot si me očitno vesel ti?

louser ::

Na banki ti čisto brez pomislekov našopajo par čukov vsem na očesu.

Tistih par ur, ko sem se šetal s pari I čuki v žepu sem prekleto čuval denarnico.

          ::

In ko omeniš, da se ti je edini vlom v avto zgodil v garažni hiši neposredno po večjem dvigu gotovine, te idiot Mavrik pobriše. Mavrik, taki pezdetki kot si ti so dobro uspevali v srednjem veku, ko so postavili neko dogmo, nato pa kritično misleče zažigali na grmadah. Na kozlanje mi gre ob takem folku!

Aquafriend ::

forplan je izjavil:



Kako vlomilci iščejo in kaj jih zanima? Verjetno imajo nekakšno "statistiko" kjer ljudje shranjujejo vrednejše stvari...

Recimo nakit verjetno malokdo skriva po vsaki uporabi... Pri denarju se verjetno pojavljajo vzorci kje v hiši oziroma prostorih bi se le ta lahko nahajal...



Sej ne najdejo vedno vsega. Mojim starsem so vlomili in jim odnesli nakit, tv, elektroniko. Gotovine, ki je bila v stanovanju pa niso najdli. So pa skoraj vse premetali tako da kdor dost casa isce ta ponavad najde. Ce preisces vse zivo bos verjetno tudi kaj najdel.

Heisenberg ::

verjetno vadijo takole



sicer sem pa (verjetno kakih 15 let nazaj) gledal na Discovery Channel neko oddajo o vlomilcih in zavarovanje proti vlomu.

Tip je bil profi in sedaj prodaja svoje znanje za zavarovanje domov.

Najprej je testiral dom. V roku 5 minut !!! Je našel vse, tudi tiste najbolj skrite zaklade.

Še danes se spomnim, da sem samo debelo gledal in še enkrat premislil, ali je res pametno imeti vredne stvari doma.

Aquafriend ::

Pa sej je v bistvu logicno, da ce skrivas doma, da vlomilec lahk vse najde. Tudi ce je v sefu. Lahk mu samo otezis. Ce ima dovolj casa lahko najde prakticno vse.

Phantomeye ::

Mislim, načeloma stvari v hiši ne skrivaš, ker je tvoja hiša. Prostori so si pa med sabo podobni. Vsi imamo kuhinjo, dnevno, spalico. vsi imamo omare, predale, itd.

Poleg tega pa vlomilci ne vlamljajo v random hiše. Ponavadi imajo neko informacijo, ki jo kombinirajo z opazovanjem stanovanja, v katerega vlomijo.

Sosed je privatnik, ki je imel doma denar. njemu so vlomili na točno tisti dan, ko je bil on službeno odsoten, žena, ki pa je vedno doma, pa je šla na obisk k staršem in je imela namen prespat pri njih.

Ni ga naključja, da bi nekdo ravno na ta dan vlomil slučajno.

Pri drugem sosedu, isto privatnik, so pa skušali vlomiti, ampak je ravno tisti dan njegov sin zbolel, in je praktično uletu v prvi štuk, ko so bili noter. Bi si mislil, da vlomilci vsaj znajo štet ljudi, ki živijo v hiši. K sreči so tipi zbežali. Lahko bi se končalo drugače.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Aquafriend je izjavil:

Pa sej je v bistvu logicno, da ce skrivas doma, da vlomilec lahk vse najde. Tudi ce je v sefu. Lahk mu samo otezis. Ce ima dovolj casa lahko najde prakticno vse.


Meni ne more nic najt, ker nic nimam... samo neke stare PC skatle :lol:

Gagatronix ::

Aquafriend je izjavil:

forplan je izjavil:



Kako vlomilci iščejo in kaj jih zanima? Verjetno imajo nekakšno "statistiko" kjer ljudje shranjujejo vrednejše stvari...

Recimo nakit verjetno malokdo skriva po vsaki uporabi... Pri denarju se verjetno pojavljajo vzorci kje v hiši oziroma prostorih bi se le ta lahko nahajal...



Sej ne najdejo vedno vsega. Mojim starsem so vlomili in jim odnesli nakit, tv, elektroniko. Gotovine, ki je bila v stanovanju pa niso najdli. So pa skoraj vse premetali tako da kdor dost casa isce ta ponavad najde. Ce preisces vse zivo bos verjetno tudi kaj najdel.


Povprecen vlom traja nekaj minut, ker dlje kot se lopov zadrzuje na mestu zlocina, vecja je verjetnost, da ga dobijo. Razen ce gre za neko osamljeno hiso bogu pod ritjo.

DeeJay ::

Pred leti so vlomil našim prjatlom in oni sploh nebi takoj pogruntal, da se je dejansko zgodu vlom, če nebi bli copati na napačnem mestu, kot jih ponavad puščajo. Vse ostalo je blo na svojem mestu. Pobral so nakit in 2000€ gotovine , ki sta jo ravno dvignla za kurilca (popust na gotovino). Naklučje? Noben ne ve.

Heisenberg ::

DeeJay je izjavil:

Pred leti so vlomil našim prjatlom in oni sploh nebi takoj pogruntal, da se je dejansko zgodu vlom, če nebi bli copati na napačnem mestu, kot jih ponavad puščajo. Vse ostalo je blo na svojem mestu. Pobral so nakit in 2000€ gotovine , ki sta jo ravno dvignla za kurilca (popust na gotovino). Naklučje? Noben ne ve.


Tole mi je preveč znano... v našem primeru se je izkazalo da je bil nekdo zelo blizu (družina).

Šola: vedno bodi tiho glede denarja, tudi bližnjim, ki niso v hiši.

Aquafriend ::

Tudi jaz lahko to potrdim. Namrec moji starsi so takrat okol razlagal, da bodo nekaj kupili (pripravljen denar). Pa tudi par dni pred vlomom so prakticno vsi vedeli, da jih tist dan dolocene ure ne bo doma.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

sj ne vem ali je bila kdaj statistika, kdo največkrat krade? in tko na blef po spominu bi rekel da nekdo od bližnjih. in kar se lepo sklada z vsemi temi zgodbami.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Raptor F16 ::

Heisenberg je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Pred leti so vlomil našim prjatlom in oni sploh nebi takoj pogruntal, da se je dejansko zgodu vlom, če nebi bli copati na napačnem mestu, kot jih ponavad puščajo. Vse ostalo je blo na svojem mestu. Pobral so nakit in 2000€ gotovine , ki sta jo ravno dvignla za kurilca (popust na gotovino). Naklučje? Noben ne ve.


Tole mi je preveč znano... v našem primeru se je izkazalo da je bil nekdo zelo blizu (družina).

Šola: vedno bodi tiho glede denarja, tudi bližnjim, ki niso v hiši.


Doma smo vedno imeli pravilo da se o denarju ne pogovarja. V pričo nikogar.

solatko ::

Pri nas se je pa vedno vedelo, kje je denar, saj si v celem stanovanju nešel težko več kot 100€, večinoma drobiž, ki smo ga imeli vsak pri sebi za kakšno kavico, oziroma nakupe, kjer ne jemljejo kartic. Gotovina pomeni, da plačaš preko banke na predračun in ravno tako dobiš popust, ne rabiš imet 2k€ doma niti pol ure,....

Večji problem so tehnične naprave, prenosnik za 3-4k€, namizni računalnik, kjer je samo grafična kartica nekaj k€, orodje za nekaj k€,... in ti pri vlomu to odnesejo, zavarovalnica pa tega pač ne plača.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Jaz se sploh ne sekiram. Denarja doma nimam, tehniko ce mi spizdijo imam zavarovano proti kraji in imam tudi kamero kakor tudi 4 sosede od katerih sta vsaj dva vedno, ampak cisto vedno doma.
Ce pa je nekdo tako obupan, da pokrade rabljene stvari, ki so mogoce na oglasih vredne nekaj desetakov pa naj ma.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

soncee1 ::

jaz imam vso gotovino doma, ker pač bankam ne zaupam. Ni sicer hranjeno v sefih, je pa na skrivnem mestu. Imam pa dva dobermana ki se sprehajata zunaj ali v hiši, hiše niti ne zaklepam

XLapse ::

soncee1 je izjavil:

jaz imam vso gotovino doma, ker pač bankam ne zaupam. Ni sicer hranjeno v sefih, je pa na skrivnem mestu. Imam pa dva dobermana ki se sprehajata zunaj ali v hiši, hiše niti ne zaklepam

lol, epic
alien technology

ziga1990 ::

soncee1 je izjavil:

jaz imam vso gotovino doma, ker pač bankam ne zaupam. Ni sicer hranjeno v sefih, je pa na skrivnem mestu. Imam pa dva dobermana ki se sprehajata zunaj ali v hiši, hiše niti ne zaklepam


ko boš enkrat prišel domov pa boš brez gotovine in dobermanov.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Highlag ::

Dobermani niso nobena ovira za vlomilce. Sosedu so pesa poškropili s solzivcem, je bil še 14 dni ves bogi.
Never trust a computer you can't throw out a window

Aquafriend ::

tocno, ne se zanasat niti na pse, niti na kamere. Morda zaleze pri priloznostnih tatovih. Pri bolj resnih pa ne.

svecka ::

Pred leti so nas oropali. Psa so nam odpeljali stran in potolkli za progo. vedeli so vse kje imamo, od izvijačev (s katerim so vrdli v vrata), žaklov, karjol (za transport kolin), vedeli so kje imamo skrinje, kje imamo meso spravljeno...pokrali so nam vse koline za 2 družini, ki so bile ravno narejene 2 dneva nazaj. Policaji so imeli od prstnih odtisov, stopal čevljev,...briga jih, sam popisal je in šel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

XLapse ::

alien technology
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515528 (1101) G_mAn
»

Vlamljanje in zaščita (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16422222 (8306) kamiKaZaA
»

Vlomi v soseski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317683 (11768) T-h-o-r
»

Napad na MySQL.com obiskovalcem stregel zlobno kodo

Oddelek: Novice / Varnost
4110213 (8050) MrStein
»

Video nadzor stanovanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
164292 (3949) matej888

Več podobnih tem