» »

Najbolši nakup zvočne

Najbolši nakup zvočne

dzupan9 ::

Zdravo!
Mene zanima katero zvočno se mi splača kupiti in sicer mam ojačevalec pač 5.1 z optičnim vhodom in bi to rad povezu. Sam zvočna mora imeti optični izhod in mora spustiti dolby digital zvok preko te optične povezave ker sem si sposodil eno terratec 5.1 zvočno kartico z optičnim izhodom in ugotovil da lahko pošlje samo stereo signal preko optike:(

Hvala
Denis

5er--> ::

Kakor jaz vem "spustijo" vse zvočne kartice "le" stereo signal preko optike. Ta signal je kodiran in ga mora pač tvoj ojačevalec odkodirat. To vem ker smo v KŠOK-u to sprobavali na Audigy 1 Platinum in nekem Yamaha zvočniškem sistemu. Povezava je bila preko optike. V Audigy gonilnikih smo dali, da testira vseh 6 kanalov pa je bilo vedno le Front Left, Front Right. Ko smo pa par AC3 demotov spustili preko Power DVD-ja, je vse delalo tako kot je treba.

dzupan9 ::

Trenutno sem ugotovil na netu da piše za audigy2 da ima dolby digital and ac3 on optical digital output. Zdei si je pa še treba sam to stvarco sposodit pa da vidmo kaj bo:) Hvala vseen. ČAw

dzupan9 ::

Pa še tk mal za nasvet. Ko si reku da ''nobena'' kartica ne spusti druga kot stereo kanal in da ta signal more moj ojačevalc dekodirat. To že ja, sam s tem nisem zadovoljn, ker stereo signal lahko ojačevalec odkodira le samo naprimer v dolby surround ne pa v Digital dolby surround al pa v DTS in ni takega ojačevalca da bi biu zmožen to naredit. To je pa razlika. Ker v dolby surround-u dela front left in front right le mono ne stereo, pa woofer dela kr neki posvoje ne dobiva impulzov kdai točn se nej zalaufa in tud zvok ni bi lahk reku ''čist'' pa nč. No skratka upam da se bo najdla kakšna kartica meni primerna k bo zmožna 5.1 signal spustit čez optiko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384865 (1281) KTr1sk
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310713 (9988) T-Majo
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122288 (2019) link_up
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537734 (6489) gumby
»

Dolby Digital encoding na integrerani zvočni?

Oddelek: Zvok in slika
171811 (1575) dolenc

Več podobnih tem