» »

So igre otročje?

So igre otročje?

1
2
»

Zmajc ::

V času moje mladosti so igre igrali samo otroci in mladostniki, s tem ko ageneracije, ki so se prve srečale z video igrami ostarevajo, se zvišuje tudi povprečna starost igralcev iger. To je čisto normalen pojav. Čez čas bo igranje iger splošno, družbeno sprejemljiv hobi,s katerim se bodo ukvarjale vse starostne skupine.

Dokler pa bodo žive generacije, ki iger niso igrale pa bo za marsikoga igranje iger "otročje".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

kitl76 ::

Odličen odgovor.

stalker ::

Gagatronix je izjavil:

KSP sem pognal samo enkrat. Ko sem po gravitacijskem obratu koncal v neskoncni orbiti okoli sonca me je minil.

Povsem razumljivo. Jaz sem že od nekdaj vesoljski navdušenec in ta igra mi je dala zagon, da se učim orbitalne mehanike in raketne znanosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stalker ()

abyssus ::

Zmajc je izjavil:

V času moje mladosti so igre igrali samo otroci in mladostniki, s tem ko ageneracije, ki so se prve srečale z video igrami ostarevajo, se zvišuje tudi povprečna starost igralcev iger. To je čisto normalen pojav. Čez čas bo igranje iger splošno, družbeno sprejemljiv hobi,s katerim se bodo ukvarjale vse starostne skupine.

Dokler pa bodo žive generacije, ki iger niso igrale pa bo za marsikoga igranje iger "otročje".


/thread

Marsikdo rad tukaj primerja s športom; nekateri še vedno športamo zraven iger, nam sploh ni problem. Ko smo bili v šoli, smo prav tako športali oziroma trenirali pa zvečer vseeno igrali. Lahko si športnik in gamer hkrati.

Vsaka odvisnost je težavna, ni razloga, da se tukaj vsakič znova izpostavlja "gaming" kot nekaj slabega.

shadeX ::

Zmajc +1. Sicer pa smo ljudje že po naravi igriva bitja in so z nami že odkar obstajamo. Igre nas zabavajo in združujejo (socializirajo) obenem (ne mislim samo na video igre, ampak vse kar se lahko smatra kot igra - board igre (monopoly), športne aktivnosti (nogomet,..)). Video igre so samo način igre 21 stoletja.

V prihodnosti se bomo igrali tako, da si bomo nadeli očala, teleportirali v areno, čas zavrteli nekaj stoletij nazaj in se bojevali na življenje in smrt pred tisočerimi igralci za velike nagrade (ESports), seveda vse v varnem načinu.

Histroy of games

Tako da igre zagotovo niso otročje, mogoče je bil naslov mišljen "ali so video igre otročje", kar je spet negativen odgovor. It's just the way we work.

thetech ::

Aquafriend je izjavil:

In kaj je fora, da zdajsnje generacije spilajo igre do 40 leta. Nekaj, kar je otrocje, misljeno za otroke. Igre. Tudi fuzbal je otrocja igra ampak je vsaj sportna aktivnost in zdrav nacin zivljenja. Bog pomagaj taksni generaciji in tudi njihovim potomcem. Zgleda, da je civilizacija dosegla svoj vrh, zdaj pa samo se navzdol


Ti si pa res ena bukev.. Beseda igrica je pomanjševalnica besede igra. Skoraj vsak poklic, šport ali hobi lahko pretvoriš v pomanjševalnico. Torej je zate vse našteto otročje, ker se otročje sliši. Zviš v hiški?? Ohh, kako otročje.

Sicer pa beseda igre predstavlja širok pojem. Lahko gre za igre s kartami, družabne igre, gledaške igre itd. Torej je zate vse do otročje?

Kdaj točno smo se o pomanjševalnicah učili? 4 ali 5 razred.

In ja, danes ljudje vseh starostnih skupin tekmujejo v računalniških igrah ali video igrah. Igrice rečete samo telebani.

Moji kolegi so malo čez 30 in imajo po dva, en celo tri otroke, kljub temu, da občasno za razvedrilo odigrajo kakšen špil. Koliko imaš pa ti otok?

Ti si klasičen primer zaprtega stereotipneža.

kitl76 ::

Kaj imajo otroci vezo z igranjem? Jaz imam dve hčeri 42 let pa redno dnevno po urico ali dve igram.

jype ::

stalker je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

KSP sem pognal samo enkrat. Ko sem po gravitacijskem obratu koncal v neskoncni orbiti okoli sonca me je minil.

Povsem razumljivo. Jaz sem že od nekdaj vesoljski navdušenec in ta igra mi je dala zagon, da se učim orbitalne mehanike in raketne znanosti.
Igra je očitno tudi skrajno realistična, ker bi se mu tudi v resničnem življenju zaključek v taki orbiti zagotovo doživljensko zagabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

svinja ::

Aquafriend je izjavil:

In kaj je fora, da zdajsnje generacije spilajo igre do 40 leta. Nekaj, kar je otrocje, misljeno za otroke. Igre. Tudi fuzbal je otrocja igra ampak je vsaj sportna aktivnost in zdrav nacin zivljenja. Bog pomagaj taksni generaciji in tudi njihovim potomcem. Zgleda, da je civilizacija dosegla svoj vrh, zdaj pa samo se navzdol


s tvojim rojstvom smo definitivno bliže dnu

a ko pa generacije ležijo na kavčih in gledajo neumnosti na tv (vključno s tebi podobnimi osamljenimi razbevskanimi starčki) je pa ok.

in pa ne hvala božji pomoči, to naj ostane kar v tvoji domeni, intimno z župnikom v spovednici.

če pa ti nisi nisi imel nobene mere pri igranju iger, pa ne moreš te silno neokusne bebčkavosti, ki posledično zaudarja iz tebe, kar aplicirati na vse človeštvo.

si star, zagrenjen, osamljen, razočaran in betežen. predlagam kakšno drugo (bolj zdravo, kot sam praviš) udejstvovanje kot pa igranje steklega ščeneta po forumih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svinja ()

GrX ::

Aquafriend je izjavil:

In kaj je fora, da zdajsnje generacije spilajo igre do 40 leta. Nekaj, kar je otrocje, misljeno za otroke. Igre. Tudi fuzbal je otrocja igra ampak je vsaj sportna aktivnost in zdrav nacin zivljenja. Bog pomagaj taksni generaciji in tudi njihovim potomcem. Zgleda, da je civilizacija dosegla svoj vrh, zdaj pa samo se navzdol


Tvoje teme in tvoji odgovori na S-T so več kot otročji. Modrujejš, koliko ima kdo otrok in si izmišljuješ neke statistične podatke brez podlage. Meni je to skrajno otročje, verjamem pa, da se tebi zdi zrelo in odraslo. Otrok, prvo naredi dva otroka, potem pa modruj drugim kako, naj živimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

jype ::

Ti pa očisti avtomatsko orožje, s katerim po besedilu nastreljaš vejice, ker se ti zatika.

energetik ::

stalker je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

In kaj je fora, da zdajsnje generacije spilajo igre do 40 leta. Nekaj, kar je otrocje, misljeno za otroke. Igre. Tudi fuzbal je otrocja igra ampak je vsaj sportna aktivnost in zdrav nacin zivljenja. Bog pomagaj taksni generaciji in tudi njihovim potomcem. Zgleda, da je civilizacija dosegla svoj vrh, zdaj pa samo se navzdol

Obstajajo tudi igre, zaradi katerih se dejansko naučiš uporabnih stvari. KSP je, na primer, ena izmed njih.
Res je KSP ful uporaben v realnem življenju.. :D
Se pa strinjam, da se z njim naučiš stvari, ki jih morda zna 0,5% ljudi.

No, jaz trenutno nimam skoraj niti minute prostega časa, se pa občasno s hčerko usedem za PC, zalufam prastari Flight Simulator in ji pokažem kako se pristane s 747 v megli. Bolj uporabno, kot izvesti TLI z raketo. :)

Ali so otročje ali ne, ne vem, zakaj se ne bi do konca življenja občasno igrali. Dokler to seveda ne postane obsedenost.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Nekaterim je izgleda smisel življenja le delo. 16 ur pol pa spat. Samo zakaj rabiš toliko delat, če v bistvu ne smeš na ničemur tega zapravit?!? Počitnice so tudi otročje, športi tudi, hobiji prav tako, nepotrbna lastnina, da ne bi o veri,... Damn, ni druge kot štrik, ali pa suženjstvo.
Magic

dolenc ::

Pa to je pol že delo, da tist štrik navežeš na cipreso in se obesiš, bolš da greš igrce igrat.

jype ::

Suženjstvo že imate.

Magic1 ::

Ja, res nam je vsem hudo. Cele dneve trpimo zaradi neumnosti po slo-techu. Jurček kot ponavadi nima pojma, kako je večino ljudi včasih živelo. Bolj kot ne trpimo zaradi simptoma polnih riti (ali pa pomanjkanja prepolne riti).
Magic

GrX ::

jype je izjavil:

Ti pa očisti avtomatsko orožje, s katerim po besedilu nastreljaš vejice, ker se ti zatika.

Tvoja poved je slovnično nepravilna oziroma nejasna. Fašist!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

jype ::

Magic1 je izjavil:

Ja, res nam je vsem hudo. Cele dneve trpimo zaradi neumnosti po slo-techu. Jurček kot ponavadi nima pojma, kako je večino ljudi včasih živelo. Bolj kot ne trpimo zaradi simptoma polnih riti (ali pa pomanjkanja prepolne riti).
Sodobno suženjstvo zaradi epidemije morbidne debelosti ni nič manj škodljivo.

GrX je izjavil:

jype je izjavil:

Ti pa očisti avtomatsko orožje, s katerim po besedilu nastreljaš vejice, ker se ti zatika.

Tvoja poved je slovnično nepravilna oziroma nejasna. Fašist!
Teško je drugima!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

GrX ::

jype je izjavil:

Teško je drugima!

Tudi te povedi ne razumem.

renofkinja ::

Jansa je kriv

Jerry000 ::

Računalniške igre so tko otročje kot so filmi. Mi pa gre na živce ker govorijo "igrice"...bom začel uporabljat besedo "filmčke"

          ::

"nezrel" je izraz, s katerim zagrenjeni ljudje opisujejo tiste, ki se znamo tudi poveseliti ali pozabavati.

Glugy ::

Rajše sem otročji kot pa nesrečen :) Bistvo življenja je da si samovzdržen z svojimi financami da potem lahko delaš kar hočš. O čem otrok sanja ? O svobodi. Odrasteš zato da si lahko svoboden otročji otrok v prostem času ki pa zna narediti v službi stvari tko k je treba. Jz se ti smejem če si kot odrasel otročji ampak čist dobrohotno ker si mislim ej care si; delaš kar te osrečuje bravo !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

jype ::

          je izjavil:

"nezrel" je izraz, s katerim zagrenjeni ljudje opisujejo tiste, ki se znamo tudi poveseliti ali pozabavati.
"Zrel" v Zgornjesavinjski dolini pomeni "patološko neroden" ali "intelektualno omejen" (ali oboje).

Glugy je izjavil:

Bistvo življenja je da si samovzdržen z svojimi financami da potem lahko delaš kar hočš.
Tega te je naučila kapitalistična propaganda. Bistvo življenja je, da svoji skupnosti pomagaš do višjega življenskega standarda.

link_up ::

jype je izjavil:

          je izjavil:

"nezrel" je izraz, s katerim zagrenjeni ljudje opisujejo tiste, ki se znamo tudi poveseliti ali pozabavati.
"Zrel" v Zgornjesavinjski dolini pomeni "patološko neroden" ali "intelektualno omejen" (ali oboje).

Glugy je izjavil:

Bistvo življenja je da si samovzdržen z svojimi financami da potem lahko delaš kar hočš.
Tega te je naučila kapitalistična propaganda. Bistvo življenja je, da svoji skupnosti pomagaš do višjega življenskega standarda.


Zadnja poved je lepa jype!
In and Out

Gagatronix ::

stalker je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

KSP sem pognal samo enkrat. Ko sem po gravitacijskem obratu koncal v neskoncni orbiti okoli sonca me je minil.

Povsem razumljivo. Jaz sem že od nekdaj vesoljski navdušenec in ta igra mi je dala zagon, da se učim orbitalne mehanike in raketne znanosti.


Pred leti sem se igral z enim izjemno realisticnim Space Shuttle simulatorjem, pri katerem moras pred samim vzletom iti cez celotni pre-flight checklist (mislim da je nekje 14 A4 strani) in tisto mi je bilo dosti bolj vsec.

gruntfürmich ::

Magic1 je izjavil:

Nekaterim je izgleda smisel življenja le delo. 16 ur pol pa spat. Samo zakaj rabiš toliko delat, če v bistvu ne smeš na ničemur tega zapravit?!? Počitnice so tudi otročje, športi tudi, hobiji prav tako, nepotrbna lastnina, da ne bi o veri,... Damn, ni druge kot štrik, ali pa suženjstvo.

za nizkointeligentne ljudi je point življenja samo oprabljanje osnovnih bioloških funkcij, kot sta preživeti in se razmnoževati; če omogočajo finance pa še zgraditi zavetje.
zato se ne preveč hudovati če poznajo samo to in jim je zabava tuja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Tega te je naučila kapitalistična propaganda. Bistvo življenja je, da svoji skupnosti pomagaš do višjega življenskega standarda.
to pa je verjetno tako da živiš kot neodgovoren levičar: uničuješ skupnost in zažiraš uspešne?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

to pa je verjetno tako da živiš kot neodgovoren levičar: uničuješ skupnost in zažiraš uspešne?
Neodgovorni levičarji obstajajo izključno v kapitalistični propagandi, zunaj pravljic pa ni nobenega takega.

Kapitalisti seveda niste takšni: Zelo radi se pustite subvencionirat, si zgradit infrastrukturo z denarjem revežev, potem jih pa zmerjat, ker naj bi bili finančno nepismeni.

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

zunaj pravljic pa ni nobenega takega...
ni že počasi čas da začneš spoznavati svet izven svojega namišljenega balona?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družba in njeno pojmovanje "otročjega" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8711801 (9318) Unknown_001
»

Odnos družbe do iger (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18035238 (30645) m0LN4r
»

število SLO igralcev video igric

Oddelek: Igre
343143 (2044) Jerry000
»

Vietnam bo blokiral igranje spletnih iger ponoči

Oddelek: Novice / NWO
228588 (7497) MrStein

Več podobnih tem