» »

Odnos družbe do iger

Odnos družbe do iger

«
1
2 3 4

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BigWhale ::

Furbo je izjavil:

Pa čestitke za punco, ki igra Fallout. :D


Dude? Seriously?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

Berserker ::

BigWhale je izjavil:

Furbo je izjavil:

Pa čestitke za punco, ki igra Fallout. :D


Dude? Seriously?


Kaj točno te je zmotilo pri tem postu?

Pri nas žal punce še zaničevalno gledajo na gaming kot nekaj otročjega. Seveda obstajajo izjeme, ampak so v manjšini.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

matobeli ::

Berserker je izjavil:

Pri nas žal punce še zaničevalno gledajo na gaming kot nekaj otročjega.


Saj tudi je. Preoblečeš se v nekoga drugega in se odpraviš klat robote in mutirane živali.
Primerljivo je nekje z branjem kakšnih 50 odtenkov sive. Odvisno od igre, mogoče tudi celo z "Lesi se vrača".

In če to koga moti je njegov problem:P

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

Bor H ::

Nič bolj otročje kot gledanje Avengerjev ali limonad :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

Berserker ::

Bor H je izjavil:

Nič bolj otročje kot gledanje Avengerjev ali limonad :)



Jaz sem pred leti gledal Srčno damo...

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

Furbo ::

matobeli je izjavil:

In če to koga moti je njegov problem:P


Jap, tvoj problem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

matobeli ::

Ah dej dej, če ti punca teži ker si otročji, kako je to moj problem;)

Sej moja, in očitno večina drugih, tudi zavija z očmi. Nisi sam.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

St235 ::

Berserker je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Furbo je izjavil:

Pa čestitke za punco, ki igra Fallout. :D


Dude? Seriously?


Kaj točno te je zmotilo pri tem postu?

Pri nas žal punce še zaničevalno gledajo na gaming kot nekaj otročjega. Seveda obstajajo izjeme, ampak so v manjšini.


Pri vas kje? V Spodnji Kungoti?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

ahac ::

Pri vas kje? V Spodnji Kungoti?


V Sloveniji? Pa to ne velja samo za punce, ampak na splošno (zato tudi tak naslov nove teme, ker v "Fallout 4" tole ni spadalo).
Se mi zdi, da imajo v povprečju ljudje v Sloveniji do gaminga dost bolj negativen odnos kot marsikje v tujini (EU, ZDA, ...)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Machete ::

Zakaj se sploh gre tukaj? O čem vi?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Aston_11 ::

Gaming je živa zguba časa, zato tak odnos. KOsilo se ne napravi, stanovanje se ne pospravi, fizično te papca, ni čudno, da je tak odnos do zapravljanja časa. Sediš na miru, pogovor pa teče v smeri, kaj si naredil. Prste premikal. Jao jao. In punce vam uspe dobit?

Machete ::

Ne ločiš med intenzivnim samodestruktivnim gejmingom in onim za kako uro, dve. Mogoče namesto debilnega filma?
Torej samo tvoji hobiji in veselje je tisto 'tapravo'? Zakaj, ker ne premikaš samo prstov, ampak recimo tečeš ža žogo? Ne bit smešen. Live and let live.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

djabi ::

Aston_11 je izjavil:

Gaming je živa zguba časa, zato tak odnos. KOsilo se ne napravi, stanovanje se ne pospravi, fizično te papca, ni čudno, da je tak odnos do zapravljanja časa. Sediš na miru, pogovor pa teče v smeri, kaj si naredil. Prste premikal. Jao jao. In punce vam uspe dobit?


To, kar si napisal od tebe pričakuje hetero družba in/ali družina. Kot LGBT "pripadnik" pa si lahko poiščeš primernega partnerja/partnerico (po potrebi), seveda pa to ni "must-have".

Sicer pa je vse to bedni izgovor proti igranju iger. Tudi drugje lahko zapravljaš čas, še manj "produktivno".
Po mojem je igranje iger na srečo, hazardiranje in razne stavnice dosti večja (in materialno nevarnejša) zguba časa.

Trololololol ::

Berserker je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Furbo je izjavil:

Pa čestitke za punco, ki igra Fallout. :D


Dude? Seriously?


Kaj točno te je zmotilo pri tem postu?

Pri nas žal punce še zaničevalno gledajo na gaming kot nekaj otročjega. Seveda obstajajo izjeme, ampak so v manjšini.

To, da je v sodobnem svetu gaming samoumeven, ne glede na spol. Ce dekle gejma, ni zo nic takega.
ce si pa med starodobniki, bos pa tako babo na internetu itak polizal v smislu:
omgg lulz what your gril wtf orly, yur tits ar big, let me fuk u.

fireX88 ::

Ocitno gre tem ljudem v nos to, da se ne znajo zabavat, imeti dober odnos s punco (brez ketne ali kaj podobnega) in poleg vseh zadolzitev najt na teden nekak ur igranja (namest da pogledas kaksen film shit od shita)...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

mr1two ::

Sam opažam, da je ta negativizem precej povezan s tem, koliko neka aktivnost traja in kako pogosto jo izvajaš. Če jo izvaja tudi sogovornik, je to OK, če ne je pa to "zguba časa".

Npr: Gledat vsak večer 2 uri TVja je normalno, če pa vsak dan igraš 2 uri iger je pa "zguba cajta". Isto velja, če se ukvarjaš s kakšnim drugim "neproduktivnim hobijem", med katere spada skejtanje, slackline, fuzbal, košarka, tek, kolesarjenje... Če je to enkrat na teden je seveda vse v redu.:|

Pa še pri Slovencih je ULTRA prisotno to, da če delaš karkoli, kar ni delo, zgubljaš cajt.

Tak Slovenc sreča kolesarja na cesti ob 10h dopoldan. Spusti šipo in se zadere "delat pejt, ne se okol fjakat!". Ta kolesar ob 14h začne smeno. Je dohtar, kirurg, ki bo temu Slovencu nekoč rešil življenje.

Kak se temu reče? Da si zaplankan do amena?
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

opeter ::

mr1two je izjavil:

Pa še pri Slovencih je ULTRA prisotno to, da če delaš karkoli, kar ni delo, zgubljaš cajt.

Tak Slovenc sreča kolesarja na cesti ob 10h dopoldan. Spusti šipo in se zadere "delat pejt, ne se okol fjakat!". Ta kolesar ob 14h začne smeno. Je dohtar, kirurg, ki bo temu Slovencu nekoč rešil življenje.


Kaj pa, če je na kolesu Jype?
Drugače pa se popolnoma strinjam z napisanim.

Pol pa bereš take komentarje:
Sobotainfo: GMT bo gradil večji skladiščno-logistični center

Tatiček 6. Oktober 2015 - 11:41
#5


Zelo ste navdušeni nad to novico. Razmislite, nato povejte koliko delovnih mest bo to prineslo Prekmurju. NI VSE ZLATO KAR SE SVETI ! V Prekmurju rabimo proizvodnje hale in proizvodnjo ne pa bencinske servise in skladišča !

Kot si napisal: zaplankanost do amena.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kuki27 ::

Jest pa glede na to da sm gejmr girl neb nikol zamenala tega, to je to, se usedeš pogikaš pomožnosti maš deca isto gika oz. saj upaš :) Jest bi bla happy af če bi lohk skp špilala :) tko da i guess ne najedamo use, sam ja takih bab je pa res bolj mal :P

SimplyMiha ::

Vi še igrate igrice?

Otroci...

Nič grem nazaj špilat.

Zgodovina sprememb…

kuki27 ::

SimplyMiha je izjavil:

Vi še igrate igrice?

Otroci...

Nič grem nazaj špilat.


wtf mate usi tok prot špilom? :) a nima usak svojo stvar k ga veseli, sej ni tko da živimo na kompu gor :)

Ciklamen ::

Če komu gre v nos da igraš igre, ko ga jebe :)

Je moj čas, in jaz ga bom porabil kak meni paše, ne pa kako ga drugi porabljajo.

Je pa seveda ekstrem, če visiš 12+h na špilih cele dneve, potem se je malo za vprašat kaj počneš z življenjem :)
- End of the Post ->

Unknown_001 ::

kuki27 je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Vi še igrate igrice?

Otroci...

Nič grem nazaj špilat.


wtf mate usi tok prot špilom? :) a nima usak svojo stvar k ga veseli, sej ni tko da živimo na kompu gor :)


Bom probal bit kratek, čeprav bi ti lahko natipkal cele litanije, sam ker vem, kok se ljudem da brat...

Najprej naj omenim da sem tudi sam bil strasten igralec iger do tam nekje 2012. Potem me je pa počasi začelo minevat. Občasno sem iz firbca preigral kak zanimiv špil in to je bilo to. Vendar sem popolnoma izgubil veselje s tem. Zakaj? Mogoče se bo slišalo neumno ampak tu so ključne stvari zaradi katerih mi je igranje iger postalo peto kolo. Čedalje več obveznosti in dela, začel sem se ukvarjati s športom in zaradi tega so se mi spremenile prioritete in hobiji. Prosti čas sedaj še raje preživim aktivno ali pa kaj ustvarjam ker mi je sedenje pred računalnikom postalo muka, saj se na koncu "seanse" počutim wtf, bolje bi bilo ko bi šel spat. Enostavno me igranje iger ne zabava več. Zakaj je to tako je pa že druga zgodba.

Ok v ozadju je res nek faktor odraščanja vendar najbolj me moti, da ogromno špilov si sploh ne zasluži ime videoigra, temveč bi jo prej poimenoval virtualno merjenje tiča. Seriously ? Vse se seli na online in s tem te igre potegnejo v skupine ljudi iz vsepovsod. Zdaj bi kdo rekel, ja in? Ja nč : ja in? dobro veste kakšno je splošno povprečje populacije na internetu. Egocentrirani, narcisi zakatere so vsi "fagi" , njihova slovnica itak ne premore drugega kot 1000000x slišanih kletvic, obnašanje pa na nivoju histeričnih retardov. Potem imaš celo normalne izjeme ampak žal je srečanje z njimi loterija. In komu kurca se da take otročje izpade prenašat? Mogočeje to celo ena glavnih zadev zaradi katerih ljudje danes prezirajo gejmerje. Drugo je tudi zasnova špilov ki sploh niso več zabavni ampak samo spodbujajo neko tekmovalnost in na njej tudi mastno služijo. Spet je res da obstajajo biseri ki jih je fino igrat ampak prav težko najdeš špil ki bi ti ustrezal in res nudil neko sprostitev.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

V glavnem igranje iger ni spoštovanja vredno, kultura je v podnu, da ne omenjam stalnega kreganja al je bol pc al plejstejšn, pojavil se je elitizem in dejansko se nekateri imajo za nekaj več ker so gejmerji (seriously kok slabo ti mora it da do tega prideš), marsikdo se ne zna o drugem pogovarjat kot o tem, večina iger dejansko je izguba časa, nekateri smo to že prerasli drugi pač še bodo ali pa tudi ne. Pač nismo še južna koreja kjer one ki znajo najhitreje drkat po tipkovnici častijo kot boga in hvalabogu da ni tako.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

opeter ::

Jaz sem en čas poskušal igrati Quake Arena, samo mi ni pritegnilo. Ne zaradi tega, ker sem bil slab od ostalih ipd. ampak iger nikoli nisem igral zaradi "nabiranja" točk ali nekega napredovanja*.

Igre sem igral zaradi enoigralskega načina ... morda zaradi zgodbe, ugank, vzdušja vse to malo počinjeno z akcijo (ali pa še to ne)? Morda.
Meni najboljša serija iger je bila Legacy of Kain, zelo rad sem igral tudi serijo Prince of Persia (novejše dele, da ne bo pomota, kjer ni bilo tistih 60 minutne omejitve).

Odkar pa so v večino Third-Person Shooter (tretjeosebne streljačine/TPS) iger uvedli nihajočo kamero med premikanjem (žal isto velja tudi za marsikatero prvooseno, torej FPS igro) sem bil primoran take igre izpustiti.

Primer premikanja kamere v novejših TPS igrah:


To recimo sploh ne morem gledat:


Primer kamere v starejših TPS igrah:

glejte od 0:55 naprej:


glejte od 1:00 naprej:


Primer premikanja kamere v novejših FPS igrah:

glejte od 3:51 naprej:


Primer premikanja kamere v starejših FPS igrah:

glejte od 6:38 naprej:


* Mogoče sem poskušal igrato kakšno arkadno dirkačino, da se odklenejo novi avti/proge (npr. Split/Second).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

ahac ::

V glavnem igranje iger ni spoštovanja vredno, kultura je v podnu, da ne omenjam stalnega kreganja al je bol pc al plejstejšn,
Kaj pa nogometni navijači, ki so tolk zaljubljeni v svoj klub, da se še pretepajo zaradi tega?

Pač nismo še južna koreja kjer one ki znajo najhitreje drkat po tipkovnici častijo kot boga in hvalabogu da ni tako.
Častimo pa tiste, ki znajo najboljš brcat žogo al pa tepst nasprotnika v ringu.

Sorry, jaz tle ne vidm nekih velikih razlik...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kuki27 ::

ahac je izjavil:

V glavnem igranje iger ni spoštovanja vredno, kultura je v podnu, da ne omenjam stalnega kreganja al je bol pc al plejstejšn,
Kaj pa nogometni navijači, ki so tolk zaljubljeni v svoj klub, da se še pretepajo zaradi tega?

Pač nismo še južna koreja kjer one ki znajo najhitreje drkat po tipkovnici častijo kot boga in hvalabogu da ni tako.
Častimo pa tiste, ki znajo najboljš brcat žogo al pa tepst nasprotnika v ringu.

Sorry, jaz tle ne vidm nekih velikih razlik...


well said :D

Unknown_001 ::

ahac je izjavil:

V glavnem igranje iger ni spoštovanja vredno, kultura je v podnu, da ne omenjam stalnega kreganja al je bol pc al plejstejšn,
Kaj pa nogometni navijači, ki so tolk zaljubljeni v svoj klub, da se še pretepajo zaradi tega?

Pač nismo še južna koreja kjer one ki znajo najhitreje drkat po tipkovnici častijo kot boga in hvalabogu da ni tako.
Častimo pa tiste, ki znajo najboljš brcat žogo al pa tepst nasprotnika v ringu.

Sorry, jaz tle ne vidm nekih velikih razlik...


V bistvu razlika je vogromna, vendar oboje ni ravno briljanten primer, ki bi si ga človek lahko jemal za vzor. In ne vem od kje ti asociacija na šport, natančneje fuzbal? Saj nismo stereotipni brazilci. Lahko tudi jaz začnem z extremi tvoje trditve izpodbijat, in ker jih je na obeh straneh ogromno mislim da raje ne bi o tem, kako se nikakor ne bi mogli nič zmenit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

kuki27> well said :D

Ja ni, ane!

Fizično nasilje je glorious, virtualno je pa otročje!

Aja, pa že dolgo ni nihče omenil, kako ljudje, ki v igrah streljajo, potem prej ali slej začnejo streljat tudi v resničnem življenju. Znanstveno dokazano, piše v zadnji številki medicinske revije.

Raptor F16> V bistvu razlika je vogromna

Aja? Jo lahko pojasniš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kuki27 ::

jype je izjavil:

kuki27> well said :D

Ja ni, ane!

Fizično nasilje je glorious, virtualno je pa otročje!

Aja, pa že dolgo ni nihče omenil, kako ljudje, ki v igrah streljajo, potem prej ali slej začnejo streljat tudi v resničnem življenju. Znanstveno dokazano, piše v zadnji številki medicinske revije.

Raptor F16> V bistvu razlika je vogromna

Aja? Jo lahko pojasniš?


Se prav po tvoje zato ker rada špilam avtomatsko pomen da bom equipala se z gunom šla na ne vem fax in strelala po folku?? wtf? zato ker kaj, se par tamalim bolnikom v Ameriki sname pomen da smo usi isti? :) lol in to je še "znanstveno dokazano". Itak ma usak svoj opinion ampak ni pa treba s strelanjem začet to je res najbl tipičn izgovor :)

jype ::

kuki27> Se prav po tvoje zato ker rada špilam avtomatsko pomen da bom equipala se z gunom šla na ne vem fax in strelala po folku??

Absolutno. A ti ne bereš dnevnega časopisja? Če ne bi bilo res, jim zagotovo ne bi pustili napisat tega!

kuki27> Itak ma usak svoj opinion ampak ni pa treba s strelanjem začet to je res najbl tipičn izgovor :)

Ok, naj bo: RapeLay @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

ahac ::

Se prav po tvoje zato ker rada špilam avtomatsko pomen da bom equipala se z gunom šla na ne vem fax in strelala po folku??

Jype trolla, ignoriraj ga. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kuki27 ::

ahac je izjavil:

Se prav po tvoje zato ker rada špilam avtomatsko pomen da bom equipala se z gunom šla na ne vem fax in strelala po folku??

Jype trolla, ignoriraj ga. :P


jap sm poštekala da je mal trollmaster :D

jype ::

Od kdaj se pa zagovarjanju družbenega mainstreama reče trolanje?

Zelo pogosto tak odnos do stvari gojijo ljudje, ki nimajo pojma - pa to ni omejeno le na igre. Debata o tem je zelo pomembna, me pa seveda zanima, čemu so argumenti igralcev iger tako šibki?

Naj presedlam:

Raptor F16> V bistvu razlika je vogromna, vendar oboje ni ravno briljanten primer, ki bi si ga človek lahko jemal za vzor. In ne vem od kje ti asociacija na šport, natančneje fuzbal? Saj nismo stereotipni brazilci. Lahko tudi jaz začnem z extremi tvoje trditve izpodbijat, in ker jih je na obeh straneh ogromno mislim da raje ne bi o tem, kako se nikakor ne bi mogli nič zmenit.

V resnici je igranje računalniških iger z družbenega stališča popolnoma enaka (družabna) aktivnost, kot brcanje žoge po dvorišču pred blokom, kar odrasli počno redkeje kot otroci - pa ne zato, ker bi bilo karkoli narobe z brcanjem žoge, temveč zato, ker jim družba pravi, da je to otročje. Pri igrah je podobno.

Pri sodobnem igranju računalniških iger si ljudje lahko sami poiščejo soigralce, v virtualnem svetu so razmeroma anonimni, predvsem pa jim ni treba obleči posebnega spodnjega perila, ki bi jih zaščitilo pred nasilnimi igralci nasprotnega moštva - dovolj je že splošno zdrav pišmevuhovski odnos, pa ti nihče ne more do živega. Pri otrocih je seveda drugače in pametno je, da se jim razloži, zakaj se je pametno do soigralcev obnašati kot do resničnih ljudi - predvsem zato, ker so soigralci resnični ljudje, ne glede na to, da se jih ne vidi.

Specifičen profil adrenalina in drugih hormonskih divjanj med igranjem igre ni bistveno drugačen od tistega pri udejstvovanju v fizičnih športih - v preteklosti sem že večkrat meril srčni utrip med takim početjem, pa bistvenih razlik med spolnim odnosom, igranjem računalniške igre in gonjenjem bicikla v resnici ni. Ko mi bo resnično dolgčas in bom imel na voljo ustrezne naprave, si bom omislil še fMRI glave.

vostok_1 ::

Kot povsot v lajfu. Je vse odvisno od osebe in kako je vzgojena.

Nekdo zapade v odvisnost, obsesijo, drugi uporabijo kot time killer, eni se celo kaj od tega naučijo, in nenazadnje lahko celo kdo služi s tem. Pew *khm* die *khm* pie, ki je najbrž premožnejši od kogarkoli tu na STju.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:



V resnici je igranje računalniških iger z družbenega stališča popolnoma enaka (družabna) aktivnost, kot brcanje žoge po dvorišču pred blokom, kar odrasli počno redkeje kot otroci - pa ne zato, ker bi bilo karkoli narobe z brcanjem žoge, temveč zato, ker jim družba pravi, da je to otročje. Pri igrah je podobno.



Specifičen profil adrenalina in drugih hormonskih divjanj med igranjem igre ni bistveno drugačen od tistega pri udejstvovanju v fizičnih športih - v preteklosti sem že večkrat meril srčni utrip med takim početjem, pa bistvenih razlik med spolnim odnosom, igranjem računalniške igre in gonjenjem bicikla v resnici ni. Ko mi bo resnično dolgčas in bom imel na voljo ustrezne naprave, si bom omislil še fMRI glave.


Kristusove gate, pa jaz nikjer nisem namensko hotel speljat temo na šport vs gaming. Ja super, če se že mormo it tole. Kaj ima veze to, da se začuda prečuda v ozadju dogajajo isti biološki procesi kot pri vseh drugih dejavnostih? Po takem sklepanju lahko rečemo da je vse en in isti K*, pa ni. Sorri. Edino kar lahko razberem iz tvoje trditve je da sta kolesar in gamer še vedno živa. Juhu, kdo bi si mislil. V ozadju poteka dihanje, hormonske reakcije, ... Ne vem določene primerjave so totalno mimo.

Ok, še glede družbeneg stališča. Res, je poteka interakcija med živimi bitji ki se med seboj sporazumevajo itd. S to razliko, da je medij informacij drugačen. To sta pa mogoče edini zadevi pri katerih sta si gaming in šport podobna.

Pa vzemimo igranje FIFE in igranje fuzbala za primer razlik
FIFA:
-telo je v večini pasivno, večja aktivnost je predvsem v očeh in motoriki prstov
-vse ostalo dogajanje je navidezno
-interakcija med upravljanimi objekti in soigralci poteka preko igralnega ploščka in mikrofona (ajde pogojno splitscreen)
-fizičnih naporov ni
-potrebe po energiji niso kaj dosti večje kot če samo ležiš na kavču
...

Fuzbal RL version 1.0
-telo je v celoti aktivno
-dogajanje je realno
-interakcija med soigralci in žogo je fizična
-telo je v intenzivnem fizičnem naporu
-potrebe po energiji so večje
...

pa sem izpostavil samo nekaj zadev ki so mi na hitro prišle na misel. Ok, mogoče izgleda zelo grobo sortiranje vendar mislim da se vsi strinjamo da gre pri prvem primeru za manipulacijo navideznega sveta, pri drugem pa za stik z realnim fizičnim svetom s katerim smo v kontaktu.

vostok_1 je izjavil:


Pew *khm* die *khm* pie, ki je najbrž premožnejši od kogarkoli tu na STju.


Le od kje neki denar... Samo igranje iger ne ustvari popolnoma ničesar, kot tudi športanje ne. Delo in zaslužek ustvari vedno tisti, ki nekaj ustvari, oz. naredi nek izdelek. vsi ostali pa samo mešajo denar.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

kuki27 ::

vostok_1 je izjavil:

Kot povsot v lajfu. Je vse odvisno od osebe in kako je vzgojena.

Nekdo zapade v odvisnost, obsesijo, drugi uporabijo kot time killer, eni se celo kaj od tega naučijo, in nenazadnje lahko celo kdo služi s tem. Pew *khm* die *khm* pie, ki je najbrž premožnejši od kogarkoli tu na STju.



True dat :) Pewdiepie-ja še res nism vidla da bi guns blazing šou po faxih strelat tko da mu ni švoh :)

jype ::

Raptor F16> Po takem sklepanju lahko rečemo da je vse en in isti K*, pa ni. Sorri.

A lahko potem razložiš, kaj natanko je drugače?

Raptor F16> Pa vzemimo igranje FIFE in igranje fuzbala za primer razlik

Zakaj pa igranje FIFE in fuzbala? To sta pa res čisto različni kategoriji.

Raptor F16> -vse ostalo dogajanje je navidezno
Raptor F16> -dogajanje je realno

V čem je po tvoje razlika med tem dvojim?

Raptor F16> Le od kje neki denar... Samo igranje iger ne ustvari popolnoma ničesar, kot tudi športanje ne. Delo in zaslužek ustvari vedno tisti, ki nekaj ustvari, oz. naredi nek izdelek. vsi ostali pa samo mešajo denar.

Ti plačuješ, on se pa smeje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Tr0n ::

Aston_11 je izjavil:

Gaming je živa zguba časa, zato tak odnos. KOsilo se ne napravi, stanovanje se ne pospravi, fizično te papca, ni čudno, da je tak odnos do zapravljanja časa. Sediš na miru, pogovor pa teče v smeri, kaj si naredil. Prste premikal. Jao jao. In punce vam uspe dobit?

Gaming je ena zelo cool oblika interaktivnega medija. Film, knjige, glasba, to je vse staticno. Pri igranju pa je igralec tisti, ki pise zgodbo, cetudi je ta zastavljena linearno. Tudi mozgancki in prsti dobijo kr dober workout. :)

ahac ::

Pa vzemimo igranje FIFE in igranje fuzbala za primer razlik

Več ljudi se s fuzbalom "ukvarja" tako, da ga gleda na TV. :P

Poglej npr teme v: https://slo-tech.com/forum/51
Trenutno vidim na prvi strani 2 o nogometu in sicer:
- Evropsko prvenstvo v nogometu 2016 v Franciji
- UEFA Champions League
in nič o dejanskem igranju nogometa (so pa teme o teku in igranju košarke).


Delo in zaslužek ustvari vedno tisti, ki nekaj ustvari, oz. naredi nek izdelek. vsi ostali pa samo mešajo denar.

To je spet tisto: "Če ne delaš fizično, ne delaš nič!" Po tej logiki verjetno večina Slo-Tech userjev samo meša denar...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

m0LN4r ::

V moji družbi je vsaj 5 parov z nama included, ki igrajo skupaj igre...
- Pač ne gledava TV in ne hodiva po 2 uri na dan na kavice.

Pri bratrancu v dunaju so pa kavč gaming partiji, tako normalna stvari, kot na vasi it na vaško tekmo al mašo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Tr0n ::

Jp, ampak Slovenija je, kot vedno, vsaj 10-15 let za casom. To, kar je drugje del vsakdanjika, nekateri komaj sedaj ugotavljajo, da obstaja. :)

m0LN4r ::

1. Ena slo
2. druga slo
3. tretja slo
4. cetrta slo
5. peta
6. Trenutno pa tole
7. En parti
8. drug parti

No in tu še ni notr Fife (ko se dobimo), Wii igre (spet en drug), lol, splitscreen, itn.
Še moj fotr je nabijal pinball na winxp pa silk worm na amigi... edino kar je, ampak je.

No pa saj tut starejše ženske nabijajo Facebook igre (farmvil, blebed), samo one tega ne štejejo, da tam klikajo po dve uri
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

XsenO ::

Gaming je hobi kot hobi. Če druge gledaš z vrha navzdol, ker ti ni všeč njihova izbira hobija je nekaj hudo narobe s tabo.
Žalostna je tudi predpostvka, da če imaš gaming kot hobi ne moreš imeti drugih hobijev.

Še moj fotr je nabijal pinball na winxp pa silk worm na amigi... edino kar je, ampak je.

Sem imel nonota, ki je dnevno nabijal Dyna blaster in nek klon tertisa na amigi
1 + 1 = 1

Unknown_001 ::

ahac je izjavil:




Delo in zaslužek ustvari vedno tisti, ki nekaj ustvari, oz. naredi nek izdelek. vsi ostali pa samo mešajo denar.

To je spet tisto: "Če ne delaš fizično, ne delaš nič!" Po tej logiki verjetno večina Slo-Tech userjev samo meša denar...


Naka, tako grdo pa spet ne posplošujem: Program je tudi neke vrste izdelek, je res? itd. Ciljal sem na razne ekonomiste, zaslužkarje od reklam (youtuberji), "športnike", meneđerje, ... Get it?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Raptor F16> Ciljal sem na razne ekonomiste, zaslužkarje od reklam (youtuberji), "športnike", meneđerje, ... Get it?

Saj jih ti plačuješ, zakaj nam razlagaš, da si ne zaslužijo svojega denarja?

Zmajc ::

Odnos družbe do iger se ne bo spremenil tako dolgo dokler igranje iger kot hobi ne bo prisotno v vseh starostnih in družbenih slojih. To pa še ne bo tako hitro.

m0LN4r ::

Zmajc je izjavil:

Odnos družbe do iger se ne bo spremenil tako dolgo dokler igranje iger kot hobi ne bo prisotno v vseh starostnih in družbenih slojih. To pa še ne bo tako hitro.

Marsikater hobi tudi ni...
Obstajajo pa že lep čas E-Sports, ESL, Trophy, CGS potem tudi mediji ala gameone, ginx, twitchTV, youtube (jah časi se spreminjajo). Al recimo je že kdo videl live dirko na iracing, srw?
Tudi slovenci imamo ligo, kjer sponzorji namenijo včasih kakšno nagrado, pa smo med najmanjšimi državami.
Pač to je tko k fuzbal navijači, kere kaj drugega razen fuzbala pa lastne ekipe nič ne zanima.

Čisto normalno je, zadeva se širi iz amerike na sever evrope, potem pa se počasi prebija še na balkan, težko ampak počasi se. So pa še vedno stari hobbiji zasidrani v beton prinas. Še ena generacija se menja, pa bo.

Pri igrah je tudi več skupin. Kot recimo fuzbalu, eni samo bršejo vsak popoldan žogo na igrišču pa majo polek gajbo pira, drugi se pa znjim ukvarjajo, kot športom.

evo.... recimo zumba, fitnes, yoga, je nekje na istem
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

opeter ::

Tr0n je izjavil:

Jp, ampak Slovenija je, kot vedno, vsaj 10-15 let za casom. To, kar je drugje del vsakdanjika, nekateri komaj sedaj ugotavljajo, da obstaja. :)


Na eni strani to sploh ni slabo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jerry000 ::

Žal je tko da v Sloveniji ta gaming še ni toliko razširjen. Punce tudi so v manjšini ko igrajo igre (moja ne igra, tako da včasih jo pa le prepričam da grema kako igro, na koncu ji je fajn). Pogrešam to odprtost v sloveniji. Igre ne smatram več kot otročja stvar. Če je to otročje potem sorry, je vsak ogled filma otročje. In nekateri gledajo film, sedijo 2h na kavču, jaz pa raje zaigram kako igro da lahko jaz vplivam in doživljam zgodbo...sedim pa isto kot oni pred TV. To je danes hobi in to je danes tudi šport (za tiste ki trdijo da ni šport mi razložte potem zakaj se šah smatra kot šport). Igre so tudi lahko družabne, ni boljšega občutka kot da pridejo prijatelji na obisk in skupaj odigrate kak fuzbal ali karkoli, veliko smehov in bonding. Ne vem tudi zakaj (zaprtomiselni ljudje) nekateri mislijo da če igraš da nisi nič aktiven...to je res neko zaprto razmišljanje in predsodki kateri so napačni.

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So igre otročje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
797665 (5746) gruntfürmich
»

eSports: Kaj spremljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
518194 (6863) m0LN4r
»

Doping testi na turnirjih v računalniških igrah so realnost

Oddelek: Novice / Igre
4116573 (13020) brunoland
»

Doping testi tudi za igralce računalniških iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
9530536 (23347) Superboyy

Več podobnih tem