» »

zamenjati ali ne?

zamenjati ali ne?

«
1
2

Baja ::

trenutno vozim golfa 4 karavan, 1.9 tdi, letnik 2000, 400kkm. imam moznost dobiti pežoja 206+, 1.4, letnik 2010, 77kkm, od prvega lastnika.

edino kar bi pri menjavi mogoče pogrešal, je velik prtljažnik golfa. golf mi sicer vredu služi, bi pa bilo potrebno zamenjati prtjažna vrata (ampak kar sem do sedaj našel je blo isto rjavo kot moja). no, pa 10 let starejši je :) o menjavi razmišljam bolj zato, ker poznam lastnika in zgodovino avta. in se mi zdi da je skoraj prelepa priložnost za izpustiti.

bi menjali? zvozili golfa do konca (tak je bil namen)?

anketar ::

zvoz do kraja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

nsa_ag3nt ::

P206 je bolj mestni (ženski) jajček brez prtljažnika.

Odvisno od namena uporabe če boš menjal.Jaz nebi.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Zakaj bi sel iz bullet proof motorja na taka jajca? Ti motorji dosegajo krepko cez 500k km. Sparaj za kaj bolj konkretnega.

MihaK3 ::

Če so edina napaka golfa rjasta vrata prtljažnika, potem ne menjaj za ta jajček, ne glede na kilometre in znano zgodovino...

Blinder ::

206, plus ali ne plus, je isto star kot golf IV. Edino kar je je da ima 10 let manj rje.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

goni do konca, 1.9tdi je stroj, ki lahko gre z dovolj vzdrževanja do miljona. Vrate zamenjaj in gasa.
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Vrata daj popravit. Več kot 100 evrov ne bo popravilo in vozi dalje.

Dr_M ::

P 206 ti vsaj zgnil ne bo, tako kot golf.
Pa ce je to 1.4 bencinar, je to motor za vedno. Edino zelo zejen je.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Stari maček ::

Zdaj imaš avto. Potem bi pa samo klel...

shadeX ::

OP, moraš vedet da več kot polovica foruma je VW fanatikov, tako da so odgovori povsem subjektivni.

Stari maček je izjavil:

Zdaj imaš avto. Potem bi pa samo klel...


Resno primerjate avto s skoraj pol milijona km, kjer se samo čaka da se začne gonit vse po vrsti z avtom, ki ima 77k km?

Odvisno sicer koliko km delaš, ampak jaz bi menjal, no questions asked. Sploh če ti je avto všeč.

tony1 ::

Pozabi na menjavo, golf je precej boljši avto.

Raptor F16 ::

Če si glavne starostne napake na trenutnem odpravil, zvozi do konca. Pri Pežoju še pridejo na vrsto.

profii ::

Raptor F16 je izjavil:

Če si glavne starostne napake na trenutnem odpravil, zvozi do konca. Pri Pežoju še pridejo na vrsto.


točno to.

mirancar ::

golf je boljši ampak dražji avto na dolgi rok
nevem v kakem stanju je golf ampak če hočeš samo prhrant denar vzem pežoja, ki predvidevam da je brezhiben
če si konfidenten v delovanje golfa pa ga obdrž ane. avto bo delal dokler ga boš rihtal ($$$), če si ga pred kratkim zrihtal in nič ne ropota zakaj pa ne?

MihaK3 ::

Kaj, a Pežoja bo pa zastonj dobil, da bo kar takoj cenejši? :)) Hiter pregled po avto.netu da oceno vrednosti okoli 3k, za Golfa tega letnika in s temi kilometri pa več kot 500EUR ne bo dobil, z 2,5k ga bo rihtal pa še dolgo, še posebej če zna kaj postoriti sam (kar sumim, da ja), poraba je tudi nekaj manjša, edino cestni sklad je res nekaj večji. Bi moral imeti z Golfom res smolo, s Pežojčkom pa veliko srečo, da bo le ta v doglednem času postal cenejši. Pa sicer nisem nek velik zagovornik Vwjev, ampak tole preprosto ni dovolj dobra menjava v nobenem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

mirancar ::

ni povedal za kolko ga dobi. ker je poudarjen "da ima to priložnost" se gre verjetno za neko simbolično ceno od mame, zato je v dilemi. Na avto.net lahk zbere ker kol drug avto ko bo naveličan golfa, tukaj se mu gre za *priložnost*.
Tko da ja: predpostavka je da bo pežoja bo dobil skoraj zastonj.

MihaK3 ::

Takilih tem sem na raznih forumih videl že kar precej in ponavadi se je šlo samo za to, da je omenjena priložnost samo dejstvo, da gre za avto z znano zgodovino in realnimi kilometri, če bi bila še cena simbolična, najbrž vseeno ne bi bilo dileme, pa še potem če dela veliko relacijskih kilometrov (kar vse kaže da jih), bo P206 z 1,4 bencinarjem komaj komaj kaj cenejši od Golfa z 1,9 tdi oz bo moralo na sledenjem krepnit kaj večjega, da bo naredilo razliko, samo to lahko tudi na prvem, ker vseeno je tudi že skoraj 10 let star avto in pa tudi niso ravno biseri zanesljivosti...

mihor ::

Še en glas za zvozit do konca.

Če slučajno še kolebaš, si za foro poglej zadnje amortizerje na pežoju. Aja, nima jih...

Raptor F16 ::

mihor je izjavil:

Še en glas za zvozit do konca.

Če slučajno še kolebaš, si za foro poglej zadnje amortizerje na pežoju. Aja, nima jih...


Ti veš, da se amortizerji (dušilci nihanja) vgrajujejo tudi na poltoge preme z listnatim vzmetenjem?

Brez tega bi bil avto nevaren za vozit.

Zgodovina sprememb…

MihaK3 ::

mihor je izjavil:

Še en glas za zvozit do konca.

Če slučajno še kolebaš, si za foro poglej zadnje amortizerje na pežoju. Aja, nima jih...

No, no, listnatih vseeno nima, zadaj je torzija, ki pa zna z leti krepnit neodvisno od kilometrov...

mihor ::

Raptor F16 je izjavil:

mihor je izjavil:

Še en glas za zvozit do konca.

Če slučajno še kolebaš, si za foro poglej zadnje amortizerje na pežoju. Aja, nima jih...


Ti veš, da se amortizerji vgrajujejo tudi na poltoge preme z listnatim vzmetenjem?


Kot šminko na prašiča. Kakorkoli že, 206 je kanta.

Raptor F16 ::

mihor je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

mihor je izjavil:

Še en glas za zvozit do konca.

Če slučajno še kolebaš, si za foro poglej zadnje amortizerje na pežoju. Aja, nima jih...


Ti veš, da se amortizerji vgrajujejo tudi na poltoge preme z listnatim vzmetenjem?


Kot šminko na prašiča. Kakorkoli že, 206 je kanta.


Kakšna šminka, nesrečnik ... sploh veš kaj pišeš? Avto brez dušilke se ne bi smel vozit več kot 50 na uro, sploh pa ne tak ki bi imel listnato vzmetenje (večina kapelic).

WizzardOfOZ ::

mihor je izjavil:

Še en glas za zvozit do konca.

Če slučajno še kolebaš, si za foro poglej zadnje amortizerje na pežoju. Aja, nima jih...



Seveda ima amortizer (blažilec), klasičnih fedrov nima, ker ima namesto tega torzijsko vzmet.

Raptor F16 ::

MihaK3 je izjavil:

mihor je izjavil:

Še en glas za zvozit do konca.

Če slučajno še kolebaš, si za foro poglej zadnje amortizerje na pežoju. Aja, nima jih...

No, no, listnatih vseeno nima, zadaj je torzija, ki pa zna z leti krepnit neodvisno od kilometrov...


Misliš podoben sistem kot ga imajo nekatere prikolice? Os kvadratnega prereza, ki je zagozdena med gumi trakove v cevi?

V tem primeru moraš zamenjat gumijaste trakove v cevi.

Krepne pa takrat ko not zaidejo smeti in prah, ki se zažrejo v gumijaste trakove.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Ja podoben sistem, ki pa deluje dovolj dobro, da ga vgrajujejo v take avte, ker je mnogo cenejša zadeva.

pero50 ::

V top gearu - worst car in history so vozili mislim da 308 podobnega letnika. Prišel je v finale, spomnim se to, da je volan kot "bag full of laundry", nagrade za najslabši avto pa ni dobil, ker ga je prehitel lexus sc430

Osebno bi zvozil golfa, ko pa se odločiš menjat pa zamenjaj za nekaj konkretnega, vrednega menjave.

Sicer pa pojdi na testni krog in poglej kako se ti dopade, tiste torzije zadaj ne bi opazil, če ti nebi omenili tukaj. Razlike med normalno vožnjo se praktično ne opazi. Vedi pa, da bo ta pežo čez 5 let vreden pol manj, kot tudi tvoj golf.

Stari maček ::

shadeX je izjavil:

OP, moraš vedet da več kot polovica foruma je VW fanatikov, tako da so odgovori povsem subjektivni.

Stari maček je izjavil:

Zdaj imaš avto. Potem bi pa samo klel...


Resno primerjate avto s skoraj pol milijona km, kjer se samo čaka da se začne gonit vse po vrsti z avtom, ki ima 77k km?

Odvisno sicer koliko km delaš, ampak jaz bi menjal, no questions asked. Sploh če ti je avto všeč.

Golf s pol milijona km je 10x zanesljivejši od francoskih jajc. Če ti to ni jasno, te bo pa še življenje izučilo.

Sami ::

Imel sem Golfa IV Variant 1,9TDI, prodal sem ga pri 440k km, prtljažna vrata so standard...to lahko dobiš na kakem odpadu in pobarvaš ali dobiš celo iste barve.

Golf je dosti boljši avto od P206+....1,9TDI je z rednim vzdrževanjem stroj.

Jaz nebi menjal.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

WizzardOfOZ ::

Stari maček je izjavil:

shadeX je izjavil:

OP, moraš vedet da več kot polovica foruma je VW fanatikov, tako da so odgovori povsem subjektivni.

Stari maček je izjavil:

Zdaj imaš avto. Potem bi pa samo klel...


Resno primerjate avto s skoraj pol milijona km, kjer se samo čaka da se začne gonit vse po vrsti z avtom, ki ima 77k km?

Odvisno sicer koliko km delaš, ampak jaz bi menjal, no questions asked. Sploh če ti je avto všeč.

Golf s pol milijona km je 10x zanesljivejši od francoskih jajc. Če ti to ni jasno, te bo pa še življenje izučilo.


Vse je odvisno od servisiranja avta. Vsak avto lahko crkne. Dejstvo pa je, da nemci zadnje čase crkujejo bolj kot francozi, ker so začel še bolj šparat na materialih. (govorim za nove avtomobile)
Drugače pa tudi stari renaulti delajo. Kolega ima megana 1.6 letnik 1999 z več kot pol milijona kilometrov in še kar dela brez problemov. Vreden ni nič, pelje te pa brez problemov naokoli.

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

Pri 400.000 km se šele prvič prevrti kilometre in vozi dalje :))

Menjaj zadnja vrata, dober kraj za oglase je oglasnik na facebuku, ker se najde veliko avtov za dele (pa po navadi so spredaj razbiti). Če bi menjaval avto bi verjetno jurja moral doložiti. Daj tega jurja na banko pa ga uporabi za kakšno popravilo.

Baja ::

hvala dečki, golf ostane.

Pac-Man ::

mihor je izjavil:

Če slučajno še kolebaš, si za foro poglej zadnje amortizerje na pežoju. Aja, nima jih...


Res ne vem, kaj si gledal. Amortizer je prav lepo viden v prvi minuti in pol.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

anketar ::

KAVINSKY je izjavil:

Pri 400.000 km se šele prvič prevrti kilometre in vozi dalje :))
.


dobra

IL_DIAVOLO ::

Jaz pravim, tisti ki ima ohranjenega tdi-ja 4-ko, naj bo srecen da ga ima.

@Baja Ce je notranjost ok, bi ti svetoval da se naredis veliki servis in ga lahko vozis se vsaj 5 let.

shadeX ::

Stari maček je izjavil:

shadeX je izjavil:

OP, moraš vedet da več kot polovica foruma je VW fanatikov, tako da so odgovori povsem subjektivni.

Stari maček je izjavil:

Zdaj imaš avto. Potem bi pa samo klel...


Resno primerjate avto s skoraj pol milijona km, kjer se samo čaka da se začne gonit vse po vrsti z avtom, ki ima 77k km?

Odvisno sicer koliko km delaš, ampak jaz bi menjal, no questions asked. Sploh če ti je avto všeč.

Golf s pol milijona km je 10x zanesljivejši od francoskih jajc. Če ti to ni jasno, te bo pa še življenje izučilo.


Življenje me je izučilo toliko, da sem takrat za relativno nov Audi zmetal gore denarja za popravila (poleg nakupa), nato ko mi je bilo dovolj sem ga zamenjal s francosko kanto, ki jo imam še danes z njo pa samo obvezne stroške torej gume, obvezni servis ipd.

ko pa se odločiš menjat pa zamenjaj za nekaj konkretnega, vrednega menjave.


To je spet tvoje mnenje. Zame je vredno menjave to da kupim čim cenejši avto s katero imam potencialno čim manjše stroške, ker mi je za avto škoda denarja.

Sem kot že rečeno v svojih časih za avto delal preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

IL_DIAVOLO ::

V kolikor imas velike stroske, seveda menjas.

zobnik ::

1.9 tdi lahko brez težav in S PRIMERNIM vzdrževanjem, normalno vožnjo zdrži 600-700.000km.
1 mesec nazaj sem hotel kupit audi a3 s 480.000km na števcu.

shadeX ::

Čak a nimaš ti Cliota na plin in ga tudi prehvalil? Zakaj kupuješ dražji avtomobil?

Več kilometrine? Udobje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Raptor F16 ::

zobnik je izjavil:

1.9 tdi lahko brez težav in S PRIMERNIM vzdrževanjem, normalno vožnjo zdrži 600-700.000km.
1 mesec nazaj sem hotel kupit audi a3 s 480.000km na števcu.


S "primernim" vzdrževanjem take kilometre doseže vsak. Sam vse boš mogu s časom zamenjat :>

Stari maček ::

shadeX je izjavil:

Stari maček je izjavil:

shadeX je izjavil:

OP, moraš vedet da več kot polovica foruma je VW fanatikov, tako da so odgovori povsem subjektivni.

Stari maček je izjavil:

Zdaj imaš avto. Potem bi pa samo klel...


Resno primerjate avto s skoraj pol milijona km, kjer se samo čaka da se začne gonit vse po vrsti z avtom, ki ima 77k km?

Odvisno sicer koliko km delaš, ampak jaz bi menjal, no questions asked. Sploh če ti je avto všeč.

Golf s pol milijona km je 10x zanesljivejši od francoskih jajc. Če ti to ni jasno, te bo pa še življenje izučilo.


Življenje me je izučilo toliko, da sem takrat za relativno nov Audi zmetal gore denarja za popravila (poleg nakupa), nato ko mi je bilo dovolj sem ga zamenjal s francosko kanto, ki jo imam še danes z njo pa samo obvezne stroške torej gume, obvezni servis ipd.

ko pa se odločiš menjat pa zamenjaj za nekaj konkretnega, vrednega menjave.


To je spet tvoje mnenje. Zame je vredno menjave to da kupim čim cenejši avto s katero imam potencialno čim manjše stroške, ker mi je za avto škoda denarja.

Sem kot že rečeno v svojih časih za avto delal preveč.

Ker si bil frajerček in kupil zjahano škatlo, uvoženo iz tujine z zbitimi 400.000 kilometri. Ampak to ni Švaba kriv.

rejven ::

sem se prav mogu zlorigarat po dolgem cajtu, fak kere debate:)

kle govorimo o tem a zamenjat 19 let stara jajca za na odpad z 10 let novejšim avtom. Mislim kaj je kle fakino za razmišlat, vsak €, ki bi ga fukno v prvega je boljš, da ga šenkaš.
Res ne razumem enih z navezanostjo na pleh oz. stara jajca, sploh nemška ( ne govorim, da so nemški avti slabi) in podrkavanje vseh drugih, sploh mam občutek, da so francozi tukaj na tapeti:). Kot, da je motor edina stvar na avtu, ki se s kilometri pokvari oz. je v slabšem stanju.
Pred kratkim sem naročil za "prvi" avto( brez financiranja) novega Kio Ceeda karavana,avtomatik bencinarja za cca 25k, nisem niti vprašal ker motor ma, nimam pojma kolk ma konjev, vzel sem vse asistenčne dodatke in to je to.
Drug avto, ki ga vozim jaz pa ostane pri bajti, kupljen nov, ma 12 let, cca 130k km, opral ga nisem že 4 leta, delam redne servise in preventivno menjam, če mi kaj svetujejo, kupim nove gume ko je treba(amzs test) in to je to. Lahko bi tud tega menjal ampak nimam neke potrebe. Ko bo prva večja okvara oz čez par let ga bom menjal, staro za novo, ker jajcat za 500€ s folkom se mi ne da.

Vsak ki pravi, da je 19 let star švaba bolš od 9 let starga francoza, korajca, itd, je bumbar.

gddr85 ::

od ene 206ke zna bit res boljši :P

chucki ::

rejven je izjavil:

sem se prav mogu zlorigarat po dolgem cajtu, fak kere debate:)

kle govorimo o tem a zamenjat 19 let stara jajca za na odpad z 10 let novejšim avtom. Mislim kaj je kle fakino za razmišlat, vsak €, ki bi ga fukno v prvega je boljš, da ga šenkaš.
Res ne razumem enih z navezanostjo na pleh oz. stara jajca, sploh nemška ( ne govorim, da so nemški avti slabi) in podrkavanje vseh drugih, sploh mam občutek, da so francozi tukaj na tapeti:). Kot, da je motor edina stvar na avtu, ki se s kilometri pokvari oz. je v slabšem stanju.
Pred kratkim sem naročil za "prvi" avto( brez financiranja) novega Kio Ceeda karavana,avtomatik bencinarja za cca 25k, nisem niti vprašal ker motor ma, nimam pojma kolk ma konjev, vzel sem vse asistenčne dodatke in to je to.
Drug avto, ki ga vozim jaz pa ostane pri bajti, kupljen nov, ma 12 let, cca 130k km, opral ga nisem že 4 leta, delam redne servise in preventivno menjam, če mi kaj svetujejo, kupim nove gume ko je treba(amzs test) in to je to. Lahko bi tud tega menjal ampak nimam neke potrebe. Ko bo prva večja okvara oz čez par let ga bom menjal, staro za novo, ker jajcat za 500€ s folkom se mi ne da.

Vsak ki pravi, da je 19 let star švaba bolš od 9 let starga francoza, korajca, itd, je bumbar.


20 let star bmw redno vzdrževan ima boljše vozne lastnosti, kot par let star peđo. Imam oba doma :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

bambam20 ::

chucki je izjavil:


20 let star bmw redno vzdrževan ima boljše vozne lastnosti, kot par let star peđo. Imam oba doma :)



Ne no. Saj veš, da nihče ne vzdržuje starih bmw-jev. ;)

rejven ::

"
20 let star bmw redno vzdrževan ima boljše vozne lastnosti, kot par let star peđo. Imam oba dooma :)"

Ti cist verjamem, ampak vozne lastnosti je sam en aspekt, ki ti pri trenutnem prometu in prometu na splošni bolj malo koristi, avti oač niso za dokazovanje kdo ma večjega, ampak za čimbolj komot pridit od točke a do b. Vse ostalo je sigurno na strani francoza:)

bambam20 ::

rejven je izjavil:

"
20 let star bmw redno vzdrževan ima boljše vozne lastnosti, kot par let star peđo. Imam oba dooma :)"

Ti cist verjamem, ampak vozne lastnosti je sam en aspekt, ki ti pri trenutnem prometu in prometu na splošni bolj malo koristi, avti oač niso za dokazovanje kdo ma večjega, ampak za čimbolj komot pridit od točke a do b. Vse ostalo je sigurno na strani francoza:)


Da ne omenimo, da v 20 let starem BMW-ju klima dela odlično. Na strami francoza oz. 206-tke ni niti ene prednosti, ker je skret od avta. babji avto.

shadeX ::

Ker si bil frajerček in kupil zjahano škatlo, uvoženo iz tujine z zbitimi 400.000 kilometri. Ampak to ni Švaba kriv.


Dvomim da je naredil 400k v 2 letih. Bi pa rekel da je bilo vsaj 120k zbitih.

gddr85 ::

rejven je izjavil:

"
20 let star bmw redno vzdrževan ima boljše vozne lastnosti, kot par let star peđo. Imam oba dooma :)"

Ti cist verjamem, ampak vozne lastnosti je sam en aspekt, ki ti pri trenutnem prometu in prometu na splošni bolj malo koristi, avti oač niso za dokazovanje kdo ma večjega, ampak za čimbolj komot pridit od točke a do b. Vse ostalo je sigurno na strani francoza:)

ni treba dokazovat, kdo ima večjega, dovolj je, da nimaš občutka, da ti bo stvar razpadla pri 120 km/h..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

IL_DIAVOLO ::

chucki@ Ce bi to bil sdi, seveda nimas kaj razmisljat. Ampak tdi je pa stroj :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611960 (8502) WizzardOfOZ
»

Nova ali stara Octavia? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11817724 (13787) solatko
»

"Življenjske dobe" vaših avtomobilov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15448354 (24657) krneki0001
»

Nakup rabljenega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9814369 (10271) Netrunner
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320682 (14116) sass628

Več podobnih tem