» »

Nakup aktivnega zvočnika

Nakup aktivnega zvočnika

Grizzly ::

Nabavljam ozvočenje, ki ga nameravam uporabljati v kakšnih večjih prostorih (na primer gasilski dom) za kakšne posebne dogodke oz. prireditve. Za mikrofon sem vzel Shure PGA-81, ki se dobro obnese tudi pri zajemanju zvoka akustičnih inštrumentov (recimo kitara, harmonika). Imam tudi neko Behringer mešalno mizo. Potrebujem pa še kakšen zvočnik.

Dobro je da ima čim več W (watov), saj kolikor vem ni priporočljivo, da je zmeraj na maximum. Drugače pa bi rabil nekaj takega, da lahko mikrofon tudi direktno priklopim (da ne rabim mešalke, če ni potrebe) in da ima različne priključke oz. možnosti (kolikor vidim imajo od usb priključkov do rež za spominsko kartico pa vgrajene fm sprejemnike). Ima kdo kakšno priporočilo?

In še eno vprašanje. Na letakih Big Banga pogosto zasledim "karaoke sistem" s priloženim mikrofonom, ki je po možnosti še wifi. Kaj točno pomeni ta "karaoke"? Se mi zdi malo sumljivo, da vse to dobiš za 200 €.

Mare2 ::

Jaz sem pred krakim nabavil IBIZA SOUND PORT 15 uhf. Torej, samo en zvočnik, dva mikrofona itd. Baterija zdrži celo popoldne. :) Zares seka. Za to firmo sem se odločil, ker ima tudi precej drugih prirediteljev plesnih večerov (tudi salse) isto znamko in jih lahko med seboj povežemo npr. tri. :)

Če pa rabiš samo za v dvoranah, kjer je elektrika, boš itak nabavil stereo, torej dva zvočnika. :)

Je pa nujno štartat z dobrimi, da ne rabiš kasneje menjavat. :)

Darko! ::

prowb ::

Mare2 je izjavil:

Jaz sem pred krakim nabavil IBIZA SOUND PORT 15 uhf. Torej, samo en zvočnik, dva mikrofona itd. Baterija zdrži celo popoldne. :) Zares seka. Za to firmo sem se odločil, ker ima tudi precej drugih prirediteljev plesnih večerov (tudi salse) isto znamko in jih lahko med seboj povežemo npr. tri. :)

Če pa rabiš samo za v dvoranah, kjer je elektrika, boš itak nabavil stereo, torej dva zvočnika. :)

Je pa nujno štartat z dobrimi, da ne rabiš kasneje menjavat. :)

Ce je dobro startat z dobro robo - zakaj potem predlagas jajca od ibize?

Ok, po pravici povedano, se je v zadnjih letih pojavilo malo morje res srot robe, ki ni vredna embalaze v katero je zapakirana, tako da ce s tem primerjas je ibiza se kar ok - ampak dalec od kvalitete.

Nek zacetni rang za ozvocenje je vsaj 300-400e na zvocnik. Okoli 600-700 je ze res veliko dobre izbire, 1000e in vec pa stanejo taprave stvari.

Ob nakupu zvocnika upostevaj se strosek, stojal, kablov, zascitnih prevlek ipd.

Izmed cenejsih je omembe vreden zvocnik db technologies opera, za se kake 100e osnovni modeli yamahe, ev...

prowb ::

aja, pa on mackie thump je tud ok.
ce bi pa namest posameznih zvocnikov raje cel sistem pa dobis za okol jurja odlicen ld systems dave15 - 15" sub aktivni sub in dva pasivna satelita (ojacevalec za njih je v subu).

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosni zvocnik

Oddelek: Zvok in slika
8889 (647) razerznak
»

DIY woofer!

171325 (753) N4m31355
»

Mikrofon

6383 (280) Šolar
»

Roba iz Studiospares

5947 (700) čuhalev
»

dva mikrofona na en računalnik!prosim za hitre odgovore ki mi rabi danes!

Oddelek: Strojna oprema
51518 (1337) TEDY

Več podobnih tem