» »

Nastavitev aktivnega zvočnika

Nastavitev aktivnega zvočnika

Grizzly ::

Kupil sem komplet ozvočenja Wharfedale (zvočnik Typhon AX12BT in mešalna miza SL424USB), ki ga nameravam uporabljati za kakšne zabave v srednje velikih prostorih. Zdaj pa se trudim to pravilno povezati in nastaviti. Spodaj na sliki lahko vidite vhode in izhode zvočnika in mešalne mize.



Na mešalki imam po 2 izhoda (L+R za XLR ali 6,25). Podobno imam tudi na zvočniku po 2 vhoda (XLR ali 6,25), vendar sta označena A in B. Imam pa trenutno samo 1 zvočnik (po potrebi kasneje še kakšnega dokupim), zato mora ta predvajati oba kanala - levega in desnega.

Zaenkrat sem z XLR kablom povezal mešalko (R izhod) in zvočnik (vhod A), vendar zvok ni ravno čist. Potem sem še MP4 predvajalnik priklopil preko 3,5-to-6,5 pretvornika na A vhod ("bananski" priključek) na zvočniku, vendar ne opazim nobene razlike. To označevanje A in B na zvočniku mi ne gre v račun... a sta to dva ločena vhoda (za priklop več naprav hkrati) ali gre za ločena kanala (levi in desni) in moram priklopiti oba hkrati? Zaenkrat govorimo za primer, da imam zvočne naprave priklopljene preko mešalke.

mtech7 ::

A in B sta ločena vhoda, za primer, da imaš mp3 player in mikrofon, ali v tvojem primeru levi in desni kanal.

Poveži L na A in R na B, daš oba na enako glasnost, pustiš na line in bo špilalo.

Grizzly ::

mtech7 je izjavil:

A in B sta ločena vhoda, za primer, da imaš mp3 player in mikrofon, ali v tvojem primeru levi in desni kanal.

Poveži L na A in R na B, daš oba na enako glasnost, pustiš na line in bo špilalo.


Torej, če prav razumem, mešalka razdeli zvok na 2 kanala (L+R) in moram zato priklopiti 2 kabla. V primeru da priklopim mp3 player ali recimo syntheizer, kjer imam po 1 izhod pa zadostuje 1 kabel, ki ga v zvočnik priklopim v enega od inputov A ali B. Hvala za razlago. Se mi je zdelo, da mora biti nekaj takega.

Kako pa je z vrstnim redom vklapljanja - a je pomembno, če prej vklopim mešalko in potem zvočnik oz. obratno? Se naprave najprej vklopijo in potem priklopijo ali najprej se povežem in jih potem vklopim? Toliko da vem, da ne skurim česa.

mtech7 ::

Tudi če imaš na mešalki samo mp3 player moraš v tvojem primeru priklopiti ob kabla v zvočnik, da spraviš stereo zvok v en zvočnik.

Vedno vse priklopi in na koncu vklopi še zvočnike.
Priporočljivo na nizki glasnosti.

Zadeve so dokaj robustne, se ne skurijo takoj..

Grizzly ::

mtech7 je izjavil:

Tudi če imaš na mešalki samo mp3 player moraš v tvojem primeru priklopiti ob kabla v zvočnik, da spraviš stereo zvok v en zvočnik.


To že res. Če pa imam direktno v zvočnik priklopljeno, pa verjetno priklopim v kateri koli line input, saj gre iz mp3 predvajalnika stereo. Skratka, bom še malo stestiral stvari pa mislim, da mi bo kmalu jasno.

DamijanD ::

It mp3 že gre stereo, a verjetno sta oba vhoda A in B na zvočniku mono.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrofon + zvočnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
213482 (3116) čuhalev
»

dovoljena meja obremenitve zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
4610337 (8283) čuhalev
»

Uvajanje v Dj-anje elektronske glasbe

Oddelek: Sedem umetnosti
384395 (3897) Madara
»

mešalna miza

Oddelek: Zvok in slika
335212 (3327) neres
»

En par zvočnikov povezn na dva para izhodov (bi šlo?)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121308 (1158) blazp88

Več podobnih tem