» »

Prijava oseb pri oddajanju stanovanja

Prijava oseb pri oddajanju stanovanja

techuser ::

Če se odločiš odajat stanovanje, moraš prijavit vedno toliko oseb sproti kolikor jih je noter ali v praksi folk sploh ne prijavlja? (namreč zaradi stroškov, ki se potem povečajo avtomatsko kot je komunala in podobno)

Nazadnje, ko sem imel najeto sobo v večstanovanjski hiši je blo noter po 7-10 ljudi. Lastnik drugače oddaja kar tri hiše. Malo sem firbec ali se to prijavlja v smislu komunale in ostalega ali imajo se to lahko kako drugače uredi, da ni preveč papirologije in izgube časa?
  • spremenil: techuser ()

bluefish ::

Pravilnik o upravljanju večstanovanjskih stavb, 29. člen.

matobeli ::

Se prijavlja, v velikih blokih se sicer ne pozna +-par ljudi, v manjših pa zelo hitro.

Ker se, glede na št. uporabnikov kar nekaj zadev deli, je do sosedov pošteno da prijaviš vse.

Nekateri pa pač čakajo, potem jih nekdo prijavi in je jok in stoj. Grdi sosed!

Invictus ::

Pravzaprav je tudi samo najemnik dolžan sporočiti spremembo bivališča upravni enoti v 30 dneh, ker je drugače v prekršku...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MIHAc27 ::

Če so občasni obiski za dan dva, potem verjetno ne boš prijavljal za vsak dan.
Če pa dejansko živijo v stanovanju potem pa itak. Ne vem, kakšna je meja, koliko dni so lahko kot 'obisk' ampak jaz, če bi oddajal in je nekdo več kot 10 dni na mesec tam in prespi... bi predlagal, da se ga prijavi. Komunalni stroški itak niso visoki, kazni pa.

m0LN4r ::

V praksi, lahko zivis tudi nekaj let kot "na obisku" poznam ogromno primerov, tudi po 3 prijavljene studente, se dva pa hodita na obisk. Mutnih poslov je kolko hoces, najpogosteje z kaksnimi studenti ali delavci.
Najpogosteje pa je, da lastniki ne prijavljajo pse.

Sem pa pristas tega, da se dela po pravilih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

buttcrack ::

po zakonu naj bi se prijavilo vsakega, ki biva več kot 15 dni na mesec. dejstvo pa je da jih cel kup ni fer sploh pri oddaji.

BCSman ::

Prijava števila stanovalcev upravniku in prijava začasnega bivališča pomojem nimata nič skupaj? Vsaj eden drugemu ne pošiljata teh podatkov, ali se motim?

starfotr ::

To s prijavami je čista bedarija. Naj v blokih končno preuredijo inštalacije, da bo imel vsak svoj števec za toplo in mrzlo vodo, potem ne bo nobenih problemov več. Tudi, če bo 15 ljudi na 20 kvadratih.

Odvoz odpadkov pa naj vezan na davčno rezidenstvo, pa bo.

buttcrack ::

Težko boš ti penzičem s 300€ pokojnine dopovedal da naj razbije pol kopalnice/kuhinje da bo montiral števec, ki ga bo vsakih x let koštal cel kup za umerjanje.
Kdo bo ta strošek kril?
Ljudem dopovedat, da je fair play top pa bo.

matobeli ::

Kar jih jaz poznam da so vezani na toplovod vsi jamrajo.

Po 11h zvečer ni tuširanja, gretje se vklopi ko to ustreza zakonodaji, kljub temu da je to skupna rešitev cenovno ni ugodneje od plina.

Lastna plinska peč je najugodnejša rešitev. Najudobnejša je pa elektrika.

MadMen ::

matobeli je izjavil:


Po 11h zvečer ni tuširanja, gretje se vklopi ko to ustreza zakonodaji, kljub temu da je to skupna rešitev cenovno ni ugodneje od plina.

In zakaj se nebi mogel tuširati po 23h?

starfotr ::

Penziči bodo šli počasi pod rušo ali v predjamski grad.

Toplovod je zakon. Nobenega jebanja, nobene investicije ali vzdrževanja, samo plačuješ položnice in to je to.

Če imaš svoj kotel ali grelno telo, jo moraš kupit, vzdrževat... Po x letih menjat.

matobeli ::

MadMen je izjavil:

matobeli je izjavil:


Po 11h zvečer ni tuširanja, gretje se vklopi ko to ustreza zakonodaji, kljub temu da je to skupna rešitev cenovno ni ugodneje od plina.

In zakaj se nebi mogel tuširati po 23h?


Baje jim izklopjo toplo vodo ponoč.
Enako z ogrevanjem.

MadMen ::

Ja sej ravno to, povdarek na baje. Tople vode se ne izključi, ogrevanje pa se. Saj tam kjer sem jaz do zdaj bil in je ogrevanje na toplovod. Sicer pa tudi plin ni nujno poceni, začetna investicija je minimalno cca 3.5k€.

Invictus ::

matobeli je izjavil:


Baje jim izklopjo toplo vodo ponoč.
Enako z ogrevanjem.

Pravzaprav je obratno...

Ponoči nabijejo ogrevanje, ko spiš. Kar naenkrat temperatura naraste toliko da se zbudiš in da normalen termostatski ventil niti ne reagira.

Sam sem dal boljše ventile in od takrat ponoči ni tega...

Vse za večji dobiček...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22557840 (22569) Jurij25
»

Katera plinska kondenzacijska peč?

Oddelek: Loža
4410883 (7080) Arzen28
»

Kdaj bojler požre več štroma? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21238508 (32672) K0l1br1
»

Na Nizozemsko prihaja ogrevanje na strežnike

Oddelek: Novice / Ostale najave
228465 (5476) Jackass
»

Stroški za vodo - od kod! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013665 (11809) mihec87

Več podobnih tem