» »

Nadgradnja procesorja iz i3 na i7 4. gen

Nadgradnja procesorja iz i3 na i7 4. gen

Zorro ::

Pozdrav vsem,

V PC-ju imam procesor i3-4170 in razmišljam o morebitni nadgradnji na i7-4790.
Vidim, da so cene nerabljenih i7 precej navite, pa tudi rabljeni ne zaostajajo preveč.

Do koliko € bi se mi realno še splačala takšna nadgradnja?

Invictus ::

Odvisno zakaj rabiš hitrejši CPU...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zorro ::

Iger ne igram. Pogosto pa delam več stvari naenkrat, veliko odprtih zavihkov brskalnika, delo z excelom in wordom, predvajanje videa in sinhronizacija datotek z NAS-om.
Verjetno bi moral razmisliti tudi o nadgradnji rama. Sedaj imam 8 GB (na žalost imam le 2 reži). Samo običajno mi ram ne "nabije" na 100%. Vrti se med 60-70%.

Na tujih forumih sem zasledil, da je že 150 € preveč za tak procesor, samo kaj, ko se jih pod to ceno zelo redko dobi. Bo treba bolj intenzivno spremljati dražbe na ebayu.

Zanima me kakšno je mnenje forumašev, koliko je tako star procesor realno vreden, oziroma katera cena bi bila še sprejemljiva?

Menda z nadgradnjo na i5 ne bi prav veliko pridobil, zato razmišljam o i7.

Invictus ::

Kupi več RAMa in SDD
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zorro ::

SSD že imam.

DarwiN ::

Ne splača se, ker so rabljeni I7 predragi, kot si sam ugotovil.

Za 300EUR dobiš Ryzen 2600 + matična + 16Gb ram iz Nemčije. Obstoječ konfig pa prodaš za ~60EUR.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Zorro ::

DarwiN, hvala za mnenje.

dottor ::

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zorro ::

Hvala :D

meho7 ::

Dobis Xeona 1231v3 rabljenega za 120EUR - z malo srece za manj kot 100
isti cip kot 4770 samo brez igpuja

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Zorro ::

Ne vem če bi to delalo na matični Medion H81H3-EM2. Za i7-4790 sem ziher.

Zorro ::

Ena Avstrijec mi ponuja i7-4790 za 135EUR +13EUR poštnine. Nisem mu še dal proti-ponudbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

DarwiN ::

To je 200€ skupaj z 8gb rama. Medtem pa omenjeni Ryzen komplet košra 300€ - 60 od prodaje = ~250€.. In dobiš 12 niti in vse novo.

Sem tudi sam razmišljal o tej opciji pred časom, ampak enostavno ni računice zame.. I7 cpu bi moral dobit za max 80€ s poštnino, potem bi se mi splačalo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zorro ::

DarwiN, še enkrat hvala. Bom malo sledil dražbam, če bo kaj sreče, drugače bom zgleda ostal še nekaj čas na tej konfiguraciji.

Scorpy84 ::

Poslušaj darwina, sam sem tudi obupal, da kaj rabljenega dobim, ker kot si sam ugotovil navita cena pa še ponudba je bolj švoh.

Zorro ::

Scorpy84 je izjavil:

Poslušaj darwina, sam sem tudi obupal, da kaj rabljenega dobim, ker kot si sam ugotovil navita cena pa še ponudba je bolj švoh.


tnx

blackbfm ::

Na tujih forumih sem zasledil, da je že 150 € preveč za tak procesor, samo kaj, ko se jih pod to ceno zelo redko dobi. Bo treba bolj intenzivno spremljati dražbe na ebayu.


Računaj še da za mir in brez pregrevanja boš moral kupit še spodoben cooler. Vsaj za K verzijo ziher rabiš kvaliteten cooler.. se pravi +50 do 70 euro + morebitna menjava ohišja zaradi velikosti hladilnika.

Han ::

Poleg tega lahko stara plata odleti kadarkoli, garancije zanjo pa nimaš...

meho7 ::

Zorro je izjavil:

Ne vem če bi to delalo na matični Medion H81H3-EM2. Za i7-4790 sem ziher.

Imam xeona na h81 plati, samo bios je treba posodobit

Zorro ::

Pogledal sem na geekbench pa ne najdem nobene konfiguracije s xeonom. Bios je iz 2015 (H81EM2W0X.403), novejšega ni. Bilo je govora, da bo prišla posodobitev (.405) za ranljivosti meltdown in spectre, pa na koncu nič.

tikitoki ::

Ce se ti ne mudi pocakaj se malo do Ryzen 2.

Darwin ima prav. Je skoraj bolj smiselno kupiti nov sistem. Sicer je malnkost drazje, sam je hitrejse in ima garancijo.
Oz. Ce dobis rabljen CPU za ugodno ceno...

opeter ::

@tikitoki: Misliš Ryzen 3?

@Zorro: Kot je DarwiN napisal, enostavno ni računice. To staro šaro od i7-k izpred petih generacij prodajajo kot bi bilo suho zlato. Ne splača se.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tikitoki ::

Ne, menda je zadnja iteracija Ryzen+ in prihajajoca Ryzen 2.

Zorro ::

Hvala še ostalim za komentarje.

Kako je z Windowsi 10 pri menjavi zgolj procesorja, a zahtevajo reaktivacijo?

Kako je pa v primeru, da disk preneseš v nov sistem, npr. iz Intela na AMD, bi se sistem sploh zagnal ali je potrebna sveža instalacija? Tu mislim na retail Windowse, pa tudi kako je z Linuxom (Ubuntu).

Han ::

Aktivacija je vezana na plato. Drug procesor nanjo nima vpliva.

Intel -> AMD: sistem bi se verjetno zagnal, vendar lahko pričakuješ težave. Ta mesec naj bi izšel nov, precej izboljšan Windows 10, tako da je že zaradi tega smiselna sveža namestitev.

Zorro ::

Hvala, Han.

Scorpy84 ::

opeter je izjavil:

@tikitoki: Kot je DarwiN napisal, enostavno ni računice. To staro šaro od i7-k izpred petih generacij prodajajo kot bi bilo suho zlato. Ne splača se.


Zadnje čase opažam objave oglasov (na slo-tech) kjer prodajajo procesorje druge in tretje generacije. Recimo pol leta nazaj si jih dobil za 40-60 evrov. Zdaj pa trije oglasi, kjer so cene celo 2x več in že za ta denar kupiš nov procesor intel družine, ki je dosti hitrejši. S tem da plošč z podnožjem 1155 ne dobiš, če pa že držijo ceno zaradi "redkosti" medtem ko procesorje ni problem dobiti. Me zanima kaj prodajalca povesta na to, zakaj taka cena?

XLapse ::

Zorro je izjavil:

Iger ne igram. Pogosto pa delam več stvari naenkrat, veliko odprtih zavihkov brskalnika, delo z excelom in wordom, predvajanje videa in sinhronizacija datotek z NAS-om.

definitivno rabiš poleg min 12GB, tudi močen CPU za tako delo. Delam podobno na desktopu in je CPU pomemben. Ti priporočam i5 8500, 6 core 6 threads , k je kr zverina za desktop in je precej poceni. Ne glej ostalih pod 8500 k so ful švoh. Za to ceno boš dobil dosti muzike.

vidim da bi samo nagradil brez menjave matične, vsekakor i7 k si ga omenil, je prece napredek od i3, boš zadovoljen.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

opeter ::

Zato je Ryzen 2600 boljši nakup za (dosti) manj denarja. Dobiš pa več niti (12) v primerjavi s 6 pri i5 8500* ... Kmalu pa itak pride 3. generacija AMD Ryzen procesorjev.

Pa še ena zadeva: zakaj bi kupil 8. generacijo, če je zunaj 9-ta, če že gledamo Intel
Avtor teme bo moral v vsakem primeru kupiti nove RAM in matično, če bo hotel karkoli nadgradit. Razen, če je medtem že vse kupil.

@Scorpy84: Intel je v zadnjem času navil cene svojih procesorjev in sedaj nekateri mislijo, da laho tudi oni prodajo staro, rabljeno robo za višje zneske. Vsak lahko poskuša, a ne? Vprašanje je, komu uspe in komu ne. Čez kakšno leto bo itak udarila realnost in bodo veseli, če bodo lahko za 2. in 3. generacijo teh procesorjev še sploh kaj iztržili.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Scorpy84 ::

Realnost je ta, da pescica kupcev ima to plosco, ce jih je sploh kaj. Zato me toliko bolj preseneca, koliko hocejo, sploh ce zelis se plosco kupiti prides ze lahko do novega sistema, kokr da 7-8 let stare zadeve kupujes

tikitoki ::

Pri nas se rabljene racunalniske robe prakticno ne splaca kupovati, to velja za bolj ali manj cisto vse.

Dr_M ::

Scorpy84 je izjavil:

opeter je izjavil:

@tikitoki: Kot je DarwiN napisal, enostavno ni računice. To staro šaro od i7-k izpred petih generacij prodajajo kot bi bilo suho zlato. Ne splača se.


Zadnje čase opažam objave oglasov (na slo-tech) kjer prodajajo procesorje druge in tretje generacije. Recimo pol leta nazaj si jih dobil za 40-60 evrov. Zdaj pa trije oglasi, kjer so cene celo 2x več in že za ta denar kupiš nov procesor intel družine, ki je dosti hitrejši. S tem da plošč z podnožjem 1155 ne dobiš, če pa že držijo ceno zaradi "redkosti" medtem ko procesorje ni problem dobiti. Me zanima kaj prodajalca povesta na to, zakaj taka cena?



To je pa to, ko butalci se vecjim butalcem razlagajo, da intel v zadnjih 6 letih ni naredil napredka in da je njihov 6 let star i7 se vedno primerljiv s trenutnim i7.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

meho7 ::

Zorro je izjavil:

Pogledal sem na geekbench pa ne najdem nobene konfiguracije s xeonom. Bios je iz 2015 (H81EM2W0X.403), novejšega ni. Bilo je govora, da bo prišla posodobitev (.405) za ranljivosti meltdown in spectre, pa na koncu nič.

MEDION H81H3-EM2
A to plato imas?
https://community.medion.com/t5/Desktop...

Laut Rückinfo aus der Fachabteilung unterstützt das Board mit einem 3.xx BIOS alle Haswell Prozessoren mit Sockel 1150. Angefangen von Celeron über Pentium bis zum Core i7 4790K refresh.

Ce imas plato z bios verzijo 3.xx bi morali delovati vsi cpuji vkljucno z 4790k




Na ebay.de avkciji ga z malo srece lahko dobis za manj kot 80EUR
https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Zorro ::

Ne, plata je z verzijo 4.xx, zadnji bios je iz 2015 (4.03).

Mogoče bi Xeon delal, samo je nakup rizik, ker na spletu ne najdem enega samega primera, da bi bil v rabi z mojo plato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xeon E3 vs i7-K (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
36750631 (17567) meho7
»

Nadgradnja CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515015 (3776) AapocalypseE
»

Vaš WinRar rezultat (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
597257 (5209) opeter
»

Intel core i7 4790K vreden nakupa ? gforce gtx 970 ?

Oddelek: Strojna oprema
414865 (4079) krefi
»

Nadgradnja računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
617497 (6735) gddr85

Več podobnih tem