» »

Glasbeni forum

Glasbeni forum

Robocop1 ::

Obstaja kakšen slovenski forum oz. portal, kjer se zadržujejo glasbeniki? Včasih je bila aktivna frajtonerca.net, kjer se je iskalo pesmi (mp3), note, tablature domače NZ glasbe. Danes ta portal še zmeraj obstaja, vendar ni aktiven. Podobno se dogaja tudi s trzalica.com, ki je namenjena kitaristom, ki iščejo tablature za kitaro, note, akorde, glasbeno teorijo ipd. Se mi zdi, da te forumi počasi umirajo... a sploh obstaja danes kaj takega, kjer je prisotnih malo več kot 10 uporabnikov?

shadeX ::

Težka bo, ker se večinoma vse seli v Facebook skupine.

Cruz ::

Na Facebook-u obstaja Slovenska glasbena scena, ki pa je v večini pritoževanje nad zakoni/glasbeno sceno. Je pa tudi nekaj kvalitetnih postov, v skupini sodelujejo tudi znani glasbeniki. Če imaš skupino, se splača biti notri, če pa iščeš tabse, .mp3, note, pa tega žal ne boš našel. Imaš milijon strani s tabsami, če te zanimajo slovenske pesmi in igraš kitaro, mogoče ne bi bilo slabo preveriti Štefana Kokalja. Je pa boljše, da se čim hitreje odvadiš od tabs-ov in pričneš uporabljati uho. In ne, to ni talent, vsak se lahko nauči uporabljati uho in prepoznati akorde ipd. Večji pomen ima znanje inštrumenta. :)

Robocop1 ::

Ne iščem not ali tablatur - te znam sam napisati :) po drugi strani pa je zanimivo gledati kako isto pesem igra nekdo drugi. Včasih se na ta način pokaže kakšna manjša napaka, ki jo skorajda noben ne opazi - je pa še zmeraj napaka ;)

Zbiram pa posnetke mp3 pesmi. Res je, dost pesmi je na youtubu. Še več pa je takih, ki jih gor ni. Poleg tega se na glasbenih portalih (kolikor sem bil prisoten) zmeraj naučiš nekaj novega in povečaš znanje glasbene teorije. Včasih pa sem kar tako prebral kakšen glasbeni forum, kot prebiram slo-tech.

Ja, vse gre počasi na facebook. Ni več to to, kar je bilo včasih.

Cruz ::

Robocop1 je izjavil:

Ne iščem not ali tablatur - te znam sam napisati :) po drugi strani pa je zanimivo gledati kako isto pesem igra nekdo drugi. Včasih se na ta način pokaže kakšna manjša napaka, ki jo skorajda noben ne opazi - je pa še zmeraj napaka ;)

Zbiram pa posnetke mp3 pesmi. Res je, dost pesmi je na youtubu. Še več pa je takih, ki jih gor ni. Poleg tega se na glasbenih portalih (kolikor sem bil prisoten) zmeraj naučiš nekaj novega in povečaš znanje glasbene teorije. Včasih pa sem kar tako prebral kakšen glasbeni forum, kot prebiram slo-tech.

Ja, vse gre počasi na facebook. Ni več to to, kar je bilo včasih.

Tvoj najboljši bet je v tem primeru reddit. Recimo r/wearethemusicmakers, r/musictheory, r/letstalkmusic, r/composer so subredditi, ki jih jaz obiskujem. In pa recimo r/indieheads za spremljanje nove glasbe - če želiš odkriti novo glasbo v tem subredditu, je najboljše pogledati/sodelovati v daily discussion temi, ker so upvotani posti povečini samo od enih pa istih bandov, ki jih uporabniki in moderatorji religiozno poveličujejo. Seveda je omenjena opcija v angleščini.

nokia6310 ::

Planetaudio forum si kaj pogledal?

videc ::

trzalica.com
kitarist.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763508148 (76825) c3p0
»

Učenje električne kitare

Oddelek: Loža
143628 (3471) Meizu
»

Samostojno učenje kitare

Oddelek: Sedem umetnosti
712852 (12675) nik
»

Električna kitara

Oddelek: Loža
51435 (1382) matias
»

Recenzija novega Siddhartine albuma Rh- (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
637134 (5743) Tic

Več podobnih tem