» »

Električna kitara

Električna kitara

No0ne ::

No zadne cajte sm dobo filing da bi neki spilu in sn dobo idejo za električno kitaro! mal sn se okrog poznamimu in ugotovil da bi blo fajn ce bi prej igral se akustično. sam men se ne da it taprvo akustične učit da bom pol lahko spilal elektricno. sicer nekaj glasbene teorije mam ( 7 let glasbnene šole :\ ). In tud ce bi zacel igrat kirato nevem kam bi se je šou učit , kr namreč v glasbeno šolo ne mislim it.. kr mi je dojadila pa tud prevec povdarka dajo na samo teorijo! a imam kaj možnosti pri električni kitari kot samouk ? pa ce ima mogoče gdo kakšne solo posnetke el. kitare , svoje ali od koga drugega .. pa če so le ti na internetu .. mi lahko da prosim url ?:8)

__
ze v naprej hvala za vse informacije! 0:)
.:. No`0ne liVe§ 4eW3r .:.
  • spremenil: Tomi ()

Jebiveter ::

Vsekakor ti priporocam, da zacnes z akusticno kitaro. Mogoce celo z klasicno, saj se je lazje naucit pravilnih prijemov akordov in pa ima nek specificen zvok (ki je meni osebno zelo vsec).
Ko bos obvladal akorde in hitro "preklapljanje" med njimi pa lahko zacnes studirat kaj bolj zahtevnega.

Priporocam ti, da si za zacetek najdes kakega instruktorja da ti pokaze kako in kaj in potem vidis kako naprej.

Kitaristov naslednji najboljsi prijatelj pa je program Guitar Pro 4 in www.mysongbook.com
Tukaj lahko najdes kar ti srce pozeli in navadno so komadi zelo blizu originalnim izvedbam.

Ce te kaj zanima kar vprasaj. Sam sem zacel z klasicno akusticno in si kasneje kupil elektricno in moram reci da mi ni zal, da sem tako izbral.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

icek ::

Tudi sam imam 7 let glasbene sole in sem se zacel ucit kitaro popolnoma sam. Tu pa tam mi je kdo kaj pokazal, ampak res zemlo malo. Ce imas malo podlage v teoriji se da dosti naret brez instruktora.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Sunna ::

Heh Jaz sem bil pa sprva čisto usekan na el. kitaro ampak so me prepričali, da začnem s klasično. Sčasom ( kmalu :)) sem dobil el. in čez kakšen mesec sem šel spet nazaj na klasično in od takrat praktično sam še to špilam. Ne vem ampak ful mi je boljši zvok (kakšen Bachov duet etc...) . Sej el. je fajn vendar mene je čisto minilo. Pa nikoli se mi ne dat vseh kablov priklaplat, pa distorzija pa un pa tret... malo že bluzim 8-)

Sunna ::

Aja pa učitelji so zelo vredu. Vsaj meni no. NIkoli nisem hodil v glasbeno in imam učitelja že dolgo, pa še zabavno je kej skupaj špilat.

matias ::

Js sem začel na akustični in nadaljeval z električno, zdej pa igram oboje :D
Imel sem privat učitelja, kar se je izkazalo za ok.. toliko, da ti pokaže pravilne prijeme, da kakšne vaje, itd. Pa da ne delaš tistih osnovnih napak :)
Kot samouk imaš VELIKO možnosti, kajti na netu je OGROMNO gradiva, tablatur, akordov, programov.

Moraš pa se zavedati, da so razlike med klasično, akustično in električno velike... oblika, način igranja, držanja, zvok, trdota strun.
Tisti, ki obvlada klasično, mu električna ne bo problem, obratno pa se malo zakomplicira :D
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitara - narodnozabavna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
1513632 (6703) chrush
»

Kitara

Oddelek: Sedem umetnosti
61022 (874) SaXsIm
»

Glasbeniki

Oddelek: Sedem umetnosti
343682 (3086) gzibret
»

A je kaj glasbenikov tukaj?

Oddelek: Sedem umetnosti
235670 (5408) Karaya 52
»

Akusticna kitara - do 35K ?

Oddelek: Loža
123890 (3727) Ales

Več podobnih tem