» »

Učenje električne kitare

Učenje električne kitare

mik3y ::

Zdravo!
Mene zanima, če kdo od vas igra el.kitaro ali koga ki jo uči. Doma sem v bližini Radenc.Če kdo uči električno kitaro, prosim če napiše. Vesel bi bil, če je kdo v bližini Gornje Radgone, Radenc, Murske Sobote in vse do Maribora.

Hvala za odgovore že vnaprej:)

|CyGNUS-x ::

Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

mik3y ::

Ja, samo jas bi rabil nekoga da me to nauči v praksi:\

Volta ::

Kaj pa bi rad znal... Kakšno zvrst, morda na začetku le ritem, akorde in podobno...?

LP

mik3y ::

Rad bi se naučil tabulature, da bi lahko potem znal zaigrat kakšno pesem (vse so napisane v tabulaturah in ne v notah)

Volta ::

Ja, no... To te lahko naučim brati :)

Meizu ::

Ne rabiš tablatur. Verjemi. Zavrti posnetek, in če maš vsaj malo posluha, boš lahko brez težav skinu melodijo. Samo tako se zares navadiš igrat inštrumenta.

PacificBlue ::

Dobi si program Guitar pro..potem pa iz strani kot je recimo Ultimate guitar si potegni dol guitar pro tablature..tako se lahko fajn naučiš kaj sam..zraven pa tudi posluši komad, da ti bo bolj sedlo v uho..Lp

Zgodovina sprememb…

Volta ::

Seveda lahko poskusi tudi takole. Vendar ima ta dar le malo ljudi... Meni npr. se je lažje naučiti pesmi po posluhu, vendar rabiš čas, talent in precej volje :)

Meizu ::

Ja, jst igram bas kitaro približno 7 let in pol, pa lahko brez težav skinem katerikoli komad. Meni je to pač lažje. Sam je pa res kar je rekel Volta - vztrajnost, trening, dobra volja, najpomembnejše je seveda trening - po 2 uri na dan minimalno. Jst si ponavadi na dan vzamem 3 urce pa pol za bas kitaro najmanj. Včasih me prime kak fleš, pa gremo do frenda, pa đemamo red hote cel dan;)

PacificBlue ::

Ja čas pa res rabiš in voljo..vendar se splača zelo..jaz sem recimo rabil vsaj 1 leto da sem se naučil prijemati akorde brez večjih zatikanj..potem ti pa to počasi pride nekak pod kožo in dobiš tudi posluh za to..zdaj po 5 letih pa že tud kaj sam zasoliram ...raje si skoraj sam kaj izmislim, kot pa da se učim od drugih izvajalcev...

Meizu ::

Hmm, ja jst posvečam svoj trening slepanju. Tako preigravam skoraj vse komade od red hotov, brez zatikanja seveda, marcusa millerja, les claypoola, sly & the family stones... Itd... Drugače pa no, meni je vseeno šlo malce hitreje (predvsem verjetno zato, ker sem prej obdelal še 6 let teorije v glasbeni šoli, pa še 6 let kitare... Ampak za tapravo tehniko pri basu, pa potrebuješ kr en čas. Jst sm recimo začel slepat kakšna 4 leta nazaj. Pa sm kr rabu en čas, da sm se tekoče navadu igrat Fleaja od Red Hotov itd... Pa Marcusa Millerja recimo.

VAJA, TRENING, VOLJA - KLJUČ DO USPEHA;)

Cola400 ::

Če nucaš mi posl ZS...ti lohk pokažem kak se bere tablatura..pa neki osnovnih komadov pošlem :D

mik3y ::

Potem pa se moraš igrati po notah, čeprav niso zapisane??'8-O

Meizu ::

Temu se reče posluh - možnost prepoznavanja not ne tako da jih bereš, ampak da jih slišiš;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763509960 (78637) c3p0
»

Kaj se zgodi ko se naučimo igrati kitaro

Oddelek: Sedem umetnosti
323254 (2323) Gwanaroth
»

Začetnik....kitara :D

Oddelek: Sedem umetnosti
910309 (10146) gzibret
»

Samostojno učenje kitare

Oddelek: Sedem umetnosti
712878 (12701) nik
»

Električna kitara

Oddelek: Loža
51440 (1387) matias

Več podobnih tem