» »

NIL: ponudba za delo

NIL: ponudba za delo

1
2
3

Vazelin ::

Kok stane to?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Invictus ::

Pač tisoč EUR, nič posebnega.

Problem je da rabiš sponzorja firme, ki je Cisco Learning Partner...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Ali Cisco Academy... :) Je pa cel proces stal par k EUR, hvalabogu ne mene, je delodajalec nujno rabil, pa smo šli in naštudirali.

Zgodovina sprememb…

rokp ::

Nisem vedel, da za gold rabiš inštruktorje?

secops ::

Bolj zanimivo je vprašanje kam so šli vsi inštruktorji :))

Vazelin ::

koliko časa rabiš, da rataš inštruktor?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Invictus ::

Za CCNP vem, da se je stručko iz Nila učil 2 meseca, za kar je dobil tudi študijski dopust.

Pa je že obvladal...

Tako da, nije to žvaka za seljaka.

Sicer dobiš cel kup materiala na travniku, ampak na koncu moraš znat.

Za CCIE gga greš pa delat v Amsterdam, kjer to traja 3 dni na pravi opremi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vazelin ::

a se da to naredit brez programiranja?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

111111111111 ::

Vazelin je izjavil:

a se da to naredit brez programiranja?

Da.

Invictus je izjavil:

Za CCNP vem, da se je stručko iz Nila učil 2 meseca, za kar je dobil tudi študijski dopust.

Pa je že obvladal...

Tako da, nije to žvaka za seljaka.

Sicer dobiš cel kup materiala na travniku, ampak na koncu moraš znat.

Za CCIE gga greš pa delat v Amsterdam, kjer to traja 3 dni na pravi opremi.

Ali pa te pošljejo v San Francisco.

Tako kot si rekel. CCNP ni neke panike, inštruktorski je malo bolj začikan, ker moraš imeti 90%, drugače pa ni panike.

CCIE pa je v mojih časih bil 1600€ pa redko kdo je v prvo naredil. Kolega je delal 3 leta na T-2 v core, da ga je šel delat za Routing. :D

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Vazelin je izjavil:

koliko časa rabiš, da rataš inštruktor?:D

Odvisno koliko znaš. CCNA je cca. 1000€, lahko narediš vse izpite v 1 dnevu. :D Ampak je zajeb, po večini smo delali 1 teden, redno po cisco academy programu pa je 1 šolsko leto.

Potem pa so bili 3x CCNP: Route, Switch in troubleshoot, vsak po eno šolsko leto. To vsak ki se malo potrudi naredi. Vsak modul je bil nekje 1300 do 1600.

Potem CCNA Security in potem CCNP Security.

VOIP pa nisem delal.

marska83 ::

Saj CCNA je samo 1 izpit. CCNP so pa trije. Če imaš že znanje o networkingu se lahko vse sam naučiš. Je pa fino vsaj za CCNA iti na tečaj če si začetnik.

CCIE je malo drugačna zgodba. Imaš pisnega (cca 500€), ko pa tega narediš greš delat lab (1600$). To je težje narediti v prvo. Je pa najbližja opcija nam v Bruslju. Traja 1 dan, pa mislim da ni več na pravi opremi. To kar je pisal Invictus je bilo kakih 15 let nazaj ko si delal lab 2 dni pa vse je bilo na pravi opremi...

Da postaneš inštruktor te mora pa Cisco Learning Partner sponzorirati. Izpit je precej izi če delaš v networkingu. Teorija je CCNA level, potem imaš pa še govorni nastop.

Kompot1234 ::

Karkoli se govori, o počasnem padcu podjetja, vzemite z rezervo. Novi kupci so prej dobri, kot slabi, in ja, tudi kadrovnica je nova. Če si ti nesposoben sprejemanja drugih, Ivictus, pač delaj sam, se ne bo noben sekiral.
Odpovedi so plod "kraje kadra" tuje firme, oziroma so se ljudje tako odločili, ker so si tako zagotovili boljšo plačo in so imeli očitno slabe odnose s sodelavci. Gre pa izključno za inštruktorje, vsaj bolj ali manj.
Drugače pa denar je, folk s kompetencami definitivno je, menjalo se je tudi vodstvo, za kakor sem razumel, ljudi iz "zlatih let". Tudi financiranje izobraževanj in certifikatov, ni bil nikoli problem. Tudi 6k vrednih SANS-ov itd.

Tako je to, zavistni radi opravljajo. Tudi prav.

Invictus ::

Mreni je vseeno, ali imam službo na NILu ali ne. Imam že zdaj bolje plačan job in bolj perspektiven na dolgi rok. Cisco jobi niso med najbolj plačanimi...

Sicer sem pa govoril z bivšimi zaposleni, pa imam infote iz prve roke. PA se precej strinjam z njimi.

Original lastniki so padli v tipično slovensko samozadovoljnost, ko so si zgradili hiše in kupili vikend na morju ter dober avto. Potem se je razvoj firme ustavil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

crniangeo ::

Kariž je še tam? Kaj pa mesojednik?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zimavc ::

Mare ja. Matevž pa ne več.

crniangeo ::

Pol pa gre firma res nekam v tri krasne. Nekako tako kot je šla Avtenta
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zimavc ::

crniangeo je izjavil:

Pol pa gre firma res nekam v tri krasne. Nekako tako kot je šla Avtenta

Po čem razen IRC-u sklepaš to ? :)

XS!D3 ::

Invictus je izjavil:


Original lastniki so padli v tipično slovensko samozadovoljnost, ko so si zgradili hiše in kupili vikend na morju ter dober avto. Potem se je razvoj firme ustavil.

Kaj pa vem, bi rekel, da daleč od tega, sploh IP še vedno razutura in je precej aktiven (sicer neodvisno od NILa), pa sem kar prepričan, da mu že zdavnaj ne bi bilo več treba....

Invictus ::

Saj Nil ima/je imel kar precej stručkotov.

Ampak, ko sem čvekal z bivšimi zapsoleni in bil tudi sam na razgovoru (pa še kak moj kolega), lahko napišem nekaj failov firme...

- Nikoli niso osvojili Balkana. zakaj ne, je neznano tudi bivšim zaposlenim. Zdaj je prepozno.
- Ne prodajajo Cisco opreme, to prepuščajo "raji".
- Ukvarjajo se samo z zadnjo tehnologijo in še to samo z infrastrukturo. Ni lahko v današnjem cloud buzzwordu.
- Spet, osnovna predavanja puščajo drugim firmam, kao "raji". Pa je to lepa prilika, da izuriš predavatelje in imaš za relativno poceni predavatelja lep denarni tok.
- Od predavatelja zahtevajo, da predava vsak teden. Onsite. To pomeni, da v nedeljo letiš, ponedeljek - petek predavaš, v soboto prideš domov. Za slovensko plačo plus dnevnice.
- Poleg tega naj bi zvečer še delal na projektih...
- Trenutni fokus je Južna Amerika. Kar pomeni, da je fajn da znaš še špansko/portugalsko. Ni ravno veliko Cisco predavateljem s tem znanjem. Kaj šele da bi bil tam vsak teden. Mogoče če si samski zna biti lepa priložnost.
- Nočejo investirati v predavatelje. Iščejo že izurjene. Težko za slovensko plačo >:D. Tisti so že freelancerji.
- Nekako ne znajo ločiti med predavatelji in inženirji. To jih bo malo teplo, saj gre za 2 čisto različni stroki.

Težko je pač zamenjati tistih 25+ ljudi, ki so odšli in vzpostaviti konkurenco na trgu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

crniangeo ::

Zimavc je izjavil:

crniangeo je izjavil:

Pol pa gre firma res nekam v tri krasne. Nekako tako kot je šla Avtenta

Po čem razen IRC-u sklepaš to ? :)


Zakaj IRC?
Sklepam po izkušnjah,ter informacijah, ki sem jih dobil na tem forumu, ne pa IRC-u. BTW že dolgo nisem bil na mIRK-u. Kaj novega tam ? :)
Vir informacij mi je večinoma ta forum.
Ostalo pač, kakor naletim na ljudi ki jih poznam od prej in delajo/so delali na NIL-u..

LPI

Invictus je izjavil:

Saj Nil ima/je imel kar precej stručkotov.

Ampak, ko sem čvekal z bivšimi zapsoleni in bil tudi sam na razgovoru (pa še kak moj kolega), lahko napišem nekaj failov firme...

- Nikoli niso osvojili Balkana. zakaj ne, je neznano tudi bivšim zaposlenim. Zdaj je prepozno.
- Ne prodajajo Cisco opreme, to prepuščajo "raji".
- Ukvarjajo se samo z zadnjo tehnologijo in še to samo z infrastrukturo. Ni lahko v današnjem cloud buzzwordu.
- Spet, osnovna predavanja puščajo drugim firmam, kao "raji". Pa je to lepa prilika, da izuriš predavatelje in imaš za relativno poceni predavatelja lep denarni tok.
- Od predavatelja zahtevajo, da predava vsak teden. Onsite. To pomeni, da v nedeljo letiš, ponedeljek - petek predavaš, v soboto prideš domov. Za slovensko plačo plus dnevnice.
- Poleg tega naj bi zvečer še delal na projektih...
- Trenutni fokus je Južna Amerika. Kar pomeni, da je fajn da znaš še špansko/portugalsko. Ni ravno veliko Cisco predavateljem s tem znanjem. Kaj šele da bi bil tam vsak teden. Mogoče če si samski zna biti lepa priložnost.
- Nočejo investirati v predavatelje. Iščejo že izurjene. Težko za slovensko plačo >:D. Tisti so že freelancerji.
- Nekako ne znajo ločiti med predavatelji in inženirji. To jih bo malo teplo, saj gre za 2 čisto različni stroki.

Težko je pač zamenjati tistih 25+ ljudi, ki so odšli in vzpostaviti konkurenco na trgu.


To je povečini fail kadrovske. Kadrovska misli, da računalničarji računalnike šravfajo in je to to.

Nekako na takšen način
 https://thumbs.gfycat.com/LankyDescriptiveIbizanhound-size_restricted.gif

https://thumbs.gfycat.com/LankyDescriptiveIbizanhound-size_restricted.gif

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

crniangeo je izjavil:


To je povečini fail kadrovske. Kadrovska misli, da računalničarji računalnike šravfajo in je to to.

Nekako na takšen način
 https://thumbs.gfycat.com/LankyDescriptiveIbizanhound-size_restricted.gif

https://thumbs.gfycat.com/LankyDescriptiveIbizanhound-size_restricted.gif


To mi je bilo takoj jasno, ko sem jo videl ;).

Družboslovno izobražena punca, ki je priletela ven z naborom standardnim vprašanj :)).

Lahko bi vedela pri takem starem prascu, da pač ne bodo šla skozi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

crniangeo ::

vsaj priznaš :D
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Vazelin ::

A vam družboslovke postavljajo behavior questions?:)

Kje se vidite čez 5 let?
Povejte kdaj ste naleteli na težak problem in kako ste ga rešili?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Invictus ::

So še druga, kot npr...

- Zakaj bi vas zaposlili pri nas? -> Kot da ni možen obraten scenarij, zakaj bi jaz šel delat k vam ;).
- Kaj je vaš največji dosežek?
- Da ne govorim o osebnih zadevah...

Ampak sam sem šel tja bolj za zabavo in da vidim kaj je novega na razgovorih v zadnjih 10 letih, ko sem bil zadnjič. Lahko rečem, da nič :D. Isto sranje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Behavior vprašanja korporacija:
Oracle: How do you stay organized?
Slack: Have you handled a difficult situation with a coworker? How?
VMware: Talk about a time that you failed.
Uber: What do you do if you disagree with your boss?
:P
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

c3p0 ::

Plot twist: s tem testirajo najbolj tvoje živce, oz. kako se spopadaš z bedastimi vprašanji.

Vazelin ::

c3p0 je izjavil:

Plot twist: s tem testirajo najbolj tvoje živce, oz. kako se spopadaš z bedastimi vprašanji.

Ja, recimo na Applu, kjer je za vsako delovno mesto v razvoju par 100 folka lahko res izbirajo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Invictus ::

c3p0 je izjavil:

Plot twist: s tem testirajo najbolj tvoje živce, oz. kako se spopadaš z bedastimi vprašanji.

Bom omenil naslednjič ;).

Če je to vse kar zmorejo :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

littlerebel ::

Moj namen je bil obiti tole temo, pa si ne morem kaj, moram komentirati - kot oseba, ki se je v zadnjih nekaj mesecih na sveže zaposlila na NIL-u...

Vsaka zgodba ima dve plati in tudi jaz slišim nekaj različic zakaj so ljudje odšli... Seveda na NIL-u ni vse idealno, ni vse super fino fajn, ampak realno - tudi slabo ni. Pa če smo iskreni - kje pa je idealno? Povsod so kakšne stvari, ki nam ne ustrezajo in vedno želimo več denarja, več dopusta, boljše pogoje... S tem ni nič narobe, logično da stremimo k napredku. Če imate službo kjer ste zadovoljni, potem pač super. Če pa niste ravno zadovoljni s trenutno službo pa ne vidim razloga zakaj bi se branili NIL-a. A ni super, če dobimo nek nov izziv in novo priložnost? Če vam pač niso ok pogoji, ki jih postavlja firma potem predlagajte svoje pogoje, mogoče se lahko srečate na polovici. Če ne gre, potem pač to ni služba za vas. Nimamo vsi enakih želja in pričakovanj.
Ok, tudi mene je kadrovska vprašala nekaj rahlo meni osebno trapastih vprašanj, ampak mislim, da to ne pomeni, da je cela firma nesposobna... :) In pa nekatera vprašanja, ki se nam zdijo butasta, imajo včasih dejansko smisel... ;)
Meni je zaenkrat zelo všeč, super ekipa (vsaj tisti s katerimi sodelujem)... Odkar je del (nagativno nastrojenih) zaposlenih odšel in smo prišli novi je po firmi veliko bolj pozitivno vzdušje nasploh (kot pravim, vsaj v mojem krogu). Je pa podjetje res pripravljeno vlagati v zaposlene, v izobraževanja, in za nekoga, ki si še ustvarja kariero je to sploh odlična odskočna deska za naprej. Kot nekdo, ki je dal čez že kar nekaj različnih podjetij in zaposlitev (tudi izven Slovenije) menim, da je na NIL-u čist kul. :)
Realno pa - na našem trgu je zelo majhno število ekspertov za določena področja, ki jih pokriva NIL in logično, da podjetje težje najde ljudi, ki bi nadomestili eksperte, ki so odšli - posledično večje število razpisov, razpisi so zunaj dlje časa, iskanje kadra...

crniangeo ::

Lepo da si se oglasil in objasnil par situacij :)

Mislim, da ni težava v tem, da ni expertov(ki jih spet ni tako malo) ampak v tem, da se je zgleda podjetje po reorganizaciji začelo ozirati po zaposlitvah, ki so primerne slovenskem plačilnem trgu. (vsaj tako mi je dejal znanec, ki je šel na razgovor na NIL)

Izgleda nov lastnik ni bil ravno navdušen nad plačami nekaterih zaposlenih, nekateri od njih so sedaj že bivši :)

Baj d vej, zakaj implementacija COC-a, če je zelo malo ustreznega kadra?
Če pa je že, ga je treba pa dobro plačat :)

Pa še nekaj, zakaj povečini vsak nov lastnik prčka po sistemu, ki funkcionira in podira celotno strukturo z nepomebnimi reorganizacijami ?
Reorganizacije znotraj IT ponavadi izvajajo ravno tisti ki imajo o tem najmanj pojma.

Vprašajte raje enega od direktorjev če nima kaj drugega pametnejšega dela za počet?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

          ::

crniangeo je izjavil:

Izgleda nov lastnik ni bil ravno navdušen nad plačami nekaterih zaposlenih, nekateri od njih so sedaj že bivši :)


To me sploh ne preseneča, saj je pojav viden pri več slovenskih podjetjih. Zadnjič sem se pogovarjal z enim direktorjem, ki je negodoval nad tem, kako ne dobi ustreznega kadra, saj vsi hočejo neke visoke plače. Ko sem ga vprašal, kaj od ljudi pričakuje, mi je naštel malodane vsa IT področja.

Invictus ::

NIL je zapadel v tipični dead loop firm, ki so prerasle svoje garažne okvire, kjer so bile zadeve še obvladljive.

Ponavadi se zgodi, da starejši zaposleni, ki so včasih res veliko delali, dobijo privilegije in visoko plačo, ki pa je niso sami več sposobni zaslužiti. Marsikomu se v takem biznisu kot je NIL, z leti ne ljubi več tedensko potovati okoli. Cisco pa ni preveč znan po remote tečajih.

Potem se razpase middle management, kjer pa dostikrat zaposlijo ljudi, ki nimajo pojma, ali pa so tam po družinski/prijateljski liniji (veze in poznanstva - VIP). Tudi ti ljudje niso poceni.

Na koncu se lastniki odločijo firmo prodati, kupec ima pa pač svojo vizijo podjetja, ki je pa lahko precej nekompatibilna z zaposleni z daljšim stažom, in odidejo. Nič tragičnega, razen če ti zaposleni v odhajanju prevzamejo posle in stranke.

Ampak nov lastnik NILa (Danci, če se prav spomnim) bo že našel delo, slovenski zaposleni so pa vseeno cenejši od danskih ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Cruz ::

          je izjavil:

crniangeo je izjavil:

Izgleda nov lastnik ni bil ravno navdušen nad plačami nekaterih zaposlenih, nekateri od njih so sedaj že bivši :)


To me sploh ne preseneča, saj je pojav viden pri več slovenskih podjetjih. Zadnjič sem se pogovarjal z enim direktorjem, ki je negodoval nad tem, kako ne dobi ustreznega kadra, saj vsi hočejo neke visoke plače. Ko sem ga vprašal, kaj od ljudi pričakuje, mi je naštel malodane vsa IT področja.
Jaz vedno tako rečem: Če nisi sposoben zaposlenim primerno plačati, si ne zaslužiš voditi/imeti podjetje, boljše da zapreš.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

          ::

Cruz je izjavil:

az vedno tako rečem: Če nisi sposoben zaposlenim primerno plačati, si ne zaslužiš voditi/imeti podjetje, boljše da zapreš.


Če bi to uzakonili, propade 80% slovenskih podjetij.

Bakunin ::

          je izjavil:

Cruz je izjavil:

az vedno tako rečem: Če nisi sposoben zaposlenim primerno plačati, si ne zaslužiš voditi/imeti podjetje, boljše da zapreš.

Če bi to uzakonili, propade 80% slovenskih podjetij.


ja?

a je bolje da 100% delavcev v teh 80% podjetjih životari ?

jukoz ::

Cruz je izjavil:

Jaz vedno tako rečem: Če nisi sposoben zaposlenim primerno plačati, si ne zaslužiš voditi/imeti podjetje, boljše da zapreš.


Če nisi sposoben optimizirati stroškov dela tudi =)

zavajon ::

jukoz je izjavil:

Cruz je izjavil:

Jaz vedno tako rečem: Če nisi sposoben zaposlenim primerno plačati, si ne zaslužiš voditi/imeti podjetje, boljše da zapreš.


Če nisi sposoben optimizirati stroškov dela tudi =)

Kaj zate pomeni termin "optimizirati"?
Če ta izhaja iz "optimalno", kar pomeni ustrezno, uravnoteženo, primerno, ... potem ti dam prav.
Če pa pod tem pojmom razumeš zniževanje stroškov (kar se mi zdi pri slovenskih "sposobnih" podjetnikih prevladujoč pomen tega termina), potem nimaš prav.

          ::

Invictus je izjavil:

Potem se razpase middle management, kjer pa dostikrat zaposlijo ljudi, ki nimajo pojma, ali pa so tam po družinski/prijateljski liniji (veze in poznanstva - VIP). Tudi ti ljudje niso poceni.


Človek bi pričakoval, da se v privatnih firmah tega ne bodo šli, vendar temu ni tako. Sem se ravno pogovarjal z nekom, ki je dovolj visoko v eni dokaj znani slovenski firmi (in se ravno te dni omenja v zvezi z enimi razpisi ...). Opisuje isto zgodbo: old boysi so firmo prepustili žlahti ali ritoliznikom, ti so na položaje navlekli svojo žlahto in priležnike, organizacije ni nobene, v procesih ni jasno kdo pije in kdo plača, ljudje imajo hkrati po dva ali tri šefe, ... skratka, firma tone v vse večji kaos, sposobni ljudje odhajajo, odnosi so na psu, menedžment nima najmanjše ideje, kaj se dogaja eno stopnico pod njimi in podobno.

jukoz ::

zavajon je izjavil:

jukoz je izjavil:

Cruz je izjavil:

Jaz vedno tako rečem: Če nisi sposoben zaposlenim primerno plačati, si ne zaslužiš voditi/imeti podjetje, boljše da zapreš.


Če nisi sposoben optimizirati stroškov dela tudi =)

Kaj zate pomeni termin "optimizirati"?
Če ta izhaja iz "optimalno", kar pomeni ustrezno, uravnoteženo, primerno, ... potem ti dam prav.
Če pa pod tem pojmom razumeš zniževanje stroškov (kar se mi zdi pri slovenskih "sposobnih" podjetnikih prevladujoč pomen tega termina), potem nimaš prav.


Stroške dela se optimira tako, da so nižji oz primerni vrednosti storitvi. Vzemimo konkreten primer in omenjena predavanja - če novi predavatelj predava za nižjo ceno kot obstoječi, kaj boš storil? Kaj pa če novi predavatelj predava za nižjo ceno in slabše kot obstoječi?

Kaj pa če je strankam vseeno za nižjo kvaliteto, ker tako ali tako ne vedo kaj je pravi nivo kvalitete?

Če stranka ve, kaj je pravi nivo kvalitete, bo za NIL bo že poskrbel trg. Za tiste, ki so odšli od tam pa tudi.

          je izjavil:

Invictus je izjavil:

Potem se razpase middle management, kjer pa dostikrat zaposlijo ljudi, ki nimajo pojma, ali pa so tam po družinski/prijateljski liniji (veze in poznanstva - VIP). Tudi ti ljudje niso poceni.


Človek bi pričakoval, da se v privatnih firmah tega ne bodo šli, vendar temu ni tako. Sem se ravno pogovarjal z nekom, ki je dovolj visoko v eni dokaj znani slovenski firmi (in se ravno te dni omenja v zvezi z enimi razpisi ...). Opisuje isto zgodbo: old boysi so firmo prepustili žlahti ali ritoliznikom, ti so na položaje navlekli svojo žlahto in priležnike, organizacije ni nobene, v procesih ni jasno kdo pije in kdo plača, ljudje imajo hkrati po dva ali tri šefe, ... skratka, firma tone v vse večji kaos, sposobni ljudje odhajajo, odnosi so na psu, menedžment nima najmanjše ideje, kaj se dogaja eno stopnico pod njimi in podobno.



Slišati kot povsem vsaka firma (ali pa podružnica/oddelek večjega podjetja) kjerkoli, kjer nadzor ni strikten. V megakorporacijah imaš pa oddelčne/podružnične šefe, si se obnašajo enako. Ljudje smo le ljudje =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

Urbano#Desno ::

Bakunin je izjavil:

          je izjavil:

Cruz je izjavil:

az vedno tako rečem: Če nisi sposoben zaposlenim primerno plačati, si ne zaslužiš voditi/imeti podjetje, boljše da zapreš.

Če bi to uzakonili, propade 80% slovenskih podjetij.


ja?

a je bolje da 100% delavcev v teh 80% podjetjih životari ?


Se pravi to da so brezposelni je bolje kot pa imeti slabo slo. plačo? Vsak se pomojem lahko zmeni da ga uradno odpustijo in začne prejemati benefite od države določati kakšna naj bo plača pa meji na blaznost.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Nesposobni empatije ste vedno enaki.

crniangeo ::

jure, zakaj si ježn? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Bakunin ::

Urbano#Desno je izjavil:

Se pravi to da so brezposelni je bolje kot pa imeti slabo slo. plačo?


Kot pravi pregovor "bolje zastonj ležati kot zastonj delati".


Vsak se pomojem lahko zmeni da ga uradno odpustijo in začne prejemati benefite od države določati kakšna naj bo plača pa meji na blaznost.


še dobro, da si napisal "pomojem", ker bi sicer mislil, da resno misliš. in da imaš dosti izkušenj z dogovori z delodajalci.

Delodajalci ne samo da kršijo ustne ter pisne dogovore - tudi zakone, pa se jim ne zgodi NIČ.

verjetno zato, ker slovenclji raje vidijo, da raja dela za manj kot minimalca kot pa da je na borzi.

poznam ljudi, ki niso ne na borzi in tudi ne prejemajo kakšnih socialnih "benefitov" , ker se jim enostavno "ne izide". tudi "socialka" ima svoj haklc.

(Tudi) zato sem zagovornik UTD za VSE državljane RS.

Cruz ::

Bakunin je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

Se pravi to da so brezposelni je bolje kot pa imeti slabo slo. plačo?


Kot pravi pregovor "bolje zastonj ležati kot zastonj delati".
Brez jela ni dela!
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

mahoni ::

littlerebel je izjavil:

Moj namen je bil obiti tole temo, pa si ne morem kaj, moram komentirati - kot oseba, ki se je v zadnjih nekaj mesecih na sveže zaposlila na NIL-u...

Vsaka zgodba ima dve plati in tudi jaz slišim nekaj različic zakaj so ljudje odšli... Seveda na NIL-u ni vse idealno, ni vse super fino fajn, ampak realno - tudi slabo ni. Pa če smo iskreni - kje pa je idealno? Povsod so kakšne stvari, ki nam ne ustrezajo in vedno želimo več denarja, več dopusta, boljše pogoje... S tem ni nič narobe, logično da stremimo k napredku. Če imate službo kjer ste zadovoljni, potem pač super. Če pa niste ravno zadovoljni s trenutno službo pa ne vidim razloga zakaj bi se branili NIL-a. A ni super, če dobimo nek nov izziv in novo priložnost? Če vam pač niso ok pogoji, ki jih postavlja firma potem predlagajte svoje pogoje, mogoče se lahko srečate na polovici. Če ne gre, potem pač to ni služba za vas. Nimamo vsi enakih želja in pričakovanj.
Ok, tudi mene je kadrovska vprašala nekaj rahlo meni osebno trapastih vprašanj, ampak mislim, da to ne pomeni, da je cela firma nesposobna... :) In pa nekatera vprašanja, ki se nam zdijo butasta, imajo včasih dejansko smisel... ;)
Meni je zaenkrat zelo všeč, super ekipa (vsaj tisti s katerimi sodelujem)... Odkar je del (nagativno nastrojenih) zaposlenih odšel in smo prišli novi je po firmi veliko bolj pozitivno vzdušje nasploh (kot pravim, vsaj v mojem krogu). Je pa podjetje res pripravljeno vlagati v zaposlene, v izobraževanja, in za nekoga, ki si še ustvarja kariero je to sploh odlična odskočna deska za naprej. Kot nekdo, ki je dal čez že kar nekaj različnih podjetij in zaposlitev (tudi izven Slovenije) menim, da je na NIL-u čist kul. :)
Realno pa - na našem trgu je zelo majhno število ekspertov za določena področja, ki jih pokriva NIL in logično, da podjetje težje najde ljudi, ki bi nadomestili eksperte, ki so odšli - posledično večje število razpisov, razpisi so zunaj dlje časa, iskanje kadra...


Predvidevam, da je to tvoja prva ali druga sluzba z max 3 leta delovnih izkusenj.

Bakunin ::

Cruz je izjavil:

Brez jela ni dela!
8-)

Invictus ::

littlerebel je izjavil:

Moj namen je bil obiti tole temo, pa si ne morem kaj, moram komentirati - kot oseba, ki se je v zadnjih nekaj mesecih na sveže zaposlila na NIL-u...

Vsaka zgodba ima dve plati in tudi jaz slišim nekaj različic zakaj so ljudje odšli... Seveda na NIL-u ni vse idealno, ni vse super fino fajn, ampak realno - tudi slabo ni. Pa če smo iskreni - kje pa je idealno? Povsod so kakšne stvari, ki nam ne ustrezajo in vedno želimo več denarja, več dopusta, boljše pogoje... S tem ni nič narobe, logično da stremimo k napredku. Če imate službo kjer ste zadovoljni, potem pač super. Če pa niste ravno zadovoljni s trenutno službo pa ne vidim razloga zakaj bi se branili NIL-a. A ni super, če dobimo nek nov izziv in novo priložnost? Če vam pač niso ok pogoji, ki jih postavlja firma potem predlagajte svoje pogoje, mogoče se lahko srečate na polovici. Če ne gre, potem pač to ni služba za vas. Nimamo vsi enakih želja in pričakovanj.
Ok, tudi mene je kadrovska vprašala nekaj rahlo meni osebno trapastih vprašanj, ampak mislim, da to ne pomeni, da je cela firma nesposobna... :) In pa nekatera vprašanja, ki se nam zdijo butasta, imajo včasih dejansko smisel... ;)
Meni je zaenkrat zelo všeč, super ekipa (vsaj tisti s katerimi sodelujem)... Odkar je del (nagativno nastrojenih) zaposlenih odšel in smo prišli novi je po firmi veliko bolj pozitivno vzdušje nasploh (kot pravim, vsaj v mojem krogu). Je pa podjetje res pripravljeno vlagati v zaposlene, v izobraževanja, in za nekoga, ki si še ustvarja kariero je to sploh odlična odskočna deska za naprej. Kot nekdo, ki je dal čez že kar nekaj različnih podjetij in zaposlitev (tudi izven Slovenije) menim, da je na NIL-u čist kul. :)
Realno pa - na našem trgu je zelo majhno število ekspertov za določena področja, ki jih pokriva NIL in logično, da podjetje težje najde ljudi, ki bi nadomestili eksperte, ki so odšli - posledično večje število razpisov, razpisi so zunaj dlje časa, iskanje kadra...


Lepo je biti mlad in naiven ;).

Ampak ne se sekirati, izkoristi čim več internega izobraževanja, certificiranja, naberi izkušnje, tudi ali predvsem po tujini, sploh če še ni otrok.

Kasneje boš videl, da se da lažje in bolje zaslužiti, je pa treba malo več časa vložiti v iskanje dela in samopromocijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Medo3 ::

Pred kratkim sem se prijavil na razpis za odprto delovno mesto na NIL. Delo zgleda zanimivo, plača pa tudi ni slaba.
Mi lahko kdo pove kakšna je zdaj situacija v podjetju?

crniangeo ::

Kakor vem je v zadnjih dveh letih šlo kar nekaj folka.

Verjamem, da je sedaj malo bolje..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Invictus ::

starfotr je izjavil:

Seveda je to čisto normalno vprašanje na razgovoru. Vprašaj zakaj je toliko ljudi zapustilo podjetje. To je osnova. In tvoj filter.

Če lahko delodajalec dobi vse na pladnju in sprašuje kandidata, lahko tudi kandidat sprašuje nazaj. Tu je popolnoma enakovreden odnos.

Jaz sem n let nazaj poslal mail k njim. Niti odgovora nisem dobil. Prvi filter, da ne mislijo resno in sem drugje našel.

To je predvsem za njih filter, da te ne bodo vzeli.

Bil sam tudi lani na NILu na razgovoru, sem jim opisal njihovo situacijo, kot jo jaz vidim, in me niso vzeli.

Je pa res, da sem se dobil z enim, ki je dal skupinsko odpoved, pa mi je bilo jasno za kaj se gre...

Na drugi strani so me pa oni, kljub mojim 20 letnim, od tega 10 letnim mednarodnim izkušnjam, obravnavali kot diplomanta s faksa brez izkušenj. Itak se nisem pustil, da mi solijo pamet. Nimajo ravno nekega odnosa, sploh ne kadrovska. Je pa kadrovnica za spočit oči, če ne drugega >:D.

NIL je postal iz mednarodne firme neka zahojena slovenska firma, kjer ima pač renome prejšnjih uspehov/lastnikov... Tistih prvih par je bilo res mednarodno uspešnih, zdaj pa firma niti na Balkanu ne nastopa več, čeprav bi moral biti trg njen. Tudi malo čudno politiko pri tečajih delajo, osnovnih sploh ne učijo, samo še tiste najbolj zafrknjene...

Pač čudne poslovne odločitve...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neumnosti kariernih delavnic in raznih svetovalnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636783 (4630) TheBlueOne
»

Certifikati CCNA in CompaTIA A+

Oddelek: Pomoč in nasveti
215981 (5503) FS8384
»

Pridobitev MS Certifikatov ali IT faks

Oddelek: Šola
4213079 (11688) bedak
»

Zanimiva IT podjetja pri nas? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
13832266 (21057) LeQuack

Več podobnih tem