» »

Kako poiskati neprecenjeno programersko podjetje...

Kako poiskati neprecenjeno programersko podjetje...

Nebomgabiksa ::

Lahko bi pisal v programiranje, male oglase, pa še kam... pa bo Loža čisto OK.
Pozna kdo kakšno manjše podjetje, ki bi se lotilo pisanja enega customiziranega ERP-a?
Za poslovni proces, brez finančnega dela (za ta del imamo pa API).

Ker ponudbe za 200k EUR so 10x previsoke :-)

jukoz ::

Pa veš kaj rabiš? =)

Malo napiši za kaj se gre, ali pa pošlji ZS.

Smurf ::

Ce si ne mores privosciti 200k za custumiziran ERP, verjetno tudi ne rabis custumiziran ERP. Jaz bi raje vlozil energijo v to kako uporabiti obstojece resitve in jih integrirati v svoj sistem. Ker tle je tako tudi, ce najdes nekoga, ki ti bo to naredil za ne vem 20k€, bo verjetno shitty narejen.

smacker ::

Isto, kot če bi hotel nov športni avto za 20k, ker se boš samo 50kmh z njim vozil in je 200k EUR 10x predravisoko.

jukoz ::

Mal pretiravate, ker glede na vprašanje ne rabi celega SAPa =)

kiko12 ::

Poskusi tukaj...
https://www.inin.si/

Isotropic ::

vzemi za osnovo OpenERP ali kaj podobnega
v slo imaš tudi eno firmo, ki razvija na njegovi platformi

Zgodovina sprememb…

Nebomgabiksa ::

Vem da obstaja SAP, pa MS Dynamic, pa infor in še kaj. Kristano jasno mi je, da če bom vprašal Adacto, S&T, SRC in podobne kalibre, da bo cifra 200k€. Ker pa smo že dali en krog ERP-a skozi, vem kaj me čaka :-(

Iščem eno solidno podjetje, 5-10 zaposlenih, z ne preveč velikimi apetiti, ki ne samo da razvije to kar si želimo danes, ampak skupaj razvijamo sistem naprej, ko se pokažejo naše želje...

Zelo, zelo na kratko:
Naj na kratko opišem naš poslovni proces (ki je lahko v določenih trenutkih zaporeden ali pa vzporeden):
Povpraševanje -> Ponudba -> Naročilo -> Odprtje projekta in storitev -> Prejem in evidentiranje vzorcev -> Testiranje in uporabljena oprema -> Zajem podatkov -> Izdaja poročil -> Izdaja fakture -> Arhiviranje
V samem procesu beležimo tudi čas, ko je storitev v določenem statusu (nezačeto, delo, čakanje na stranko...) in imamo par jobov za obvestila. Potrebujemo tudi revizijsko sled. Poleg zgornjih korakov imamo še par dodatnih baz, ki jih povezujemo (predvsem na storitve).

Poleg tega imamo tudi potral za stranke, ki prikazuje podatke iz 'našega' sistema (zaenkrat storitve in dokumenti), ter tudi iz sistemov drugih oddelkov.

RegulusDraco ::

sem ti pisal na privat o ponudniku ERP, ki ga mi uporabljamo.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Nebomgabiksa je izjavil:


Iščem eno solidno podjetje, 5-10 zaposlenih, z ne preveč velikimi apetiti, ki ne samo da razvije to kar si želimo danes, ampak skupaj razvijamo sistem naprej, ko se pokažejo naše želje...

Ponavadi je ravno tak "ERP" na koncu najdrazji.

Invictus ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Lahko bi pisal v programiranje, male oglase, pa še kam... pa bo Loža čisto OK.
Pozna kdo kakšno manjše podjetje, ki bi se lotilo pisanja enega customiziranega ERP-a?
Za poslovni proces, brez finančnega dela (za ta del imamo pa API).

Ker ponudbe za 200k EUR so 10x previsoke :-)

Niso, z 20k lahko plačaš 4 inženirje točno 1 mesec...

Kaj lahko narediš v enem mesecu? Nič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nebomgabiksa ::

Narobe razmišljaš... za 20k (kar se strinjam, da je premalo) dobim dobrih 300ur.
V tem času pa je že možo nekaj narediti :)

HotBurek ::

A to razvoj iz nule al na nekem obstoječem framework-u?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Nebomgabiksa ::

Če ponudnik uporabi lastno rešitev, openERP ipd. ali iz nule pa je meni vseeno.
Mi ne bomo nič programirali :-)

Sgt. Lipnikar ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Narobe razmišljaš... za 20k (kar se strinjam, da je premalo) dobim dobrih 300ur.
V tem času pa je že možo nekaj narediti :)


to je hour rate pod 7 EUR. Koga si to dobu? da nisi kake nule kje pozabu prevec al pa premal :)

Ta tema mora bit stick, se bomo se celo leto smejali.

Invictus ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Narobe razmišljaš... za 20k (kar se strinjam, da je premalo) dobim dobrih 300ur.
V tem času pa je že možo nekaj narediti :)

300 ur še 2 meseca nista. In ti boš vtem času naredil ERP, čeprav mikro? Malo morgen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

A niso kao indijci ful poceni glede tega? Jaz bi dal na kak freelance portal. Indijci ti sigurno naredijo to>:D

sej bo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

tikitoki ::

Sgt. Lipnikar je izjavil:

Nebomgabiksa je izjavil:

Narobe razmišljaš... za 20k (kar se strinjam, da je premalo) dobim dobrih 300ur.
V tem času pa je že možo nekaj narediti :)


to je hour rate pod 7 EUR. Koga si to dobu? da nisi kake nule kje pozabu prevec al pa premal :)

Ta tema mora bit stick, se bomo se celo leto smejali.



Tebi postevanka dela tezave, dvomim, da je gvoj cas veliko vreden

Sgt. Lipnikar ::

tikitoki je izjavil:

Sgt. Lipnikar je izjavil:

Nebomgabiksa je izjavil:

Narobe razmišljaš... za 20k (kar se strinjam, da je premalo) dobim dobrih 300ur.
V tem času pa je že možo nekaj narediti :)


to je hour rate pod 7 EUR. Koga si to dobu? da nisi kake nule kje pozabu prevec al pa premal :)

Ta tema mora bit stick, se bomo se celo leto smejali.



Tebi postevanka dela tezave, dvomim, da je gvoj cas veliko vreden


Ups, my bad. Jaz sem pozabil 0 :) Vseeno je budget prenizek :)

Nebomgabiksa ::

Tukaj se dela naravna selekcija... jaz kot naročnik nekaterim ne pašem, in nekateri definitvno ne pašejo meni (selektivno branje). Tako to je :-)

200 in 20 je bilo zelo figurativno...
za 20k (kar se strinjam, da je premalo)

Zgodovina sprememb…

AndyS ::

V sosednji tem imaš mojstra freelancerja, ki ti išče projekte. Mogoče se najdeta

TheBlueOne ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Lahko bi pisal v programiranje, male oglase, pa še kam... pa bo Loža čisto OK.
Pozna kdo kakšno manjše podjetje, ki bi se lotilo pisanja enega customiziranega ERP-a?
Za poslovni proces, brez finančnega dela (za ta del imamo pa API).

Ker ponudbe za 200k EUR so 10x previsoke :-)


Ze imas ponudbe za 200kEUR? Ce imas ponudbe, potem si jim verjetno poslal specifikacije okoli tega, kaj naj projekt obsega. Ce jih lahko pokazes, ti bo lazje svetovati, ce je znesek realen, kar verjetno je.

Glede na skromne finance je morda se najboljse, da vzamete Open ERP in zaposlite nekoga, ki se s tem ukvarja.

Po mojih izkusnjah je pri teh zadevah najtezje spisati dobre specifikacije, ker je skoraj nemogoce mislit na vse, tako je vsaj v korporacijah. Kar se spomnes kasneje in se praviloma ugotovovi v fazi implementacije podjetja upraviceno zaracunavajo posebej in ker je to casovno kar pozresno seveda je kar pride zraven tudi drago.

Zgodovina sprememb…

Nebomgabiksa ::

Zaposlitev lastnega programerja ne pride v poštev, ker mu pa moraš najti delo za 8h in ga plačati vsaj 4500€ (bruto-bruto). In če govorim samo o tem enem projektu, bo imel na začetku dovolj dela, kaj pa čez eno leto? Ukineš delovno mesto in ga pokličeš ko ga rabiš? No go. Le čevlje sodi naj kopitar :-)

Pred sedmimi leti sem imel specifikacijo, ki pa ni več aktualna. Se pa zavedam, da je faza načrtovanja najpomembnejša, amapk hvala bogu poznam vse procese oziroma vem komu zatežiti.

TheBlueOne ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Zaposlitev lastnega programerja ne pride v poštev, ker mu pa moraš najti delo za 8h in ga plačati vsaj 4500€ (bruto-bruto). In če govorim samo o tem enem projektu, bo imel na začetku dovolj dela, kaj pa čez eno leto? Ukineš delovno mesto in ga pokličeš ko ga rabiš? No go. Le čevlje sodi naj kopitar :-)

Pred sedmimi leti sem imel specifikacijo, ki pa ni več aktualna. Se pa zavedam, da je faza načrtovanja najpomembnejša, amapk hvala bogu poznam vse procese oziroma vem komu zatežiti.


Ne vem, o kaksnem obsegu se govori, ampak zaposlen, ki dela z ERP ti lahko dela podatkovne analize itn. To potrebujes ves cas, ce zeliz biti kot podjetje sposoben imeti stabilen ERP in nekoga, ki zna delati s podatki, analizira potenciale, pripravlja porocila... Tu potrebujes kombinacijo strokovnjaka za ERP in poznavalca podjetja. Te zadeve lahko zelo dobro vnovcis. In ce imas koga, potem tudi spremembe niso problem, kar je prakticno, ce si majhen.

Ampak kakor pravim, odvisno od velikosti projekta, vrste podjetja... Meni je vsakdanje, ce je za te zadeve zaposlenih vec ljudi. :)

Invictus ::

Dostikrat so bolj mokre sanje podjetij, imeti urejen ERP.

Ko pa pride do cifre, se pa zadovoljijo s sosedovim mulcem, ki to porihta za 2 pizzi. S primernimi rezultati :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bajsibajsi ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Če ponudnik uporabi lastno rešitev, openERP ipd. ali iz nule pa je meni vseeno.
Mi ne bomo nič programirali :-)


Pogosto se kasneje, sploh ker si omenil morebitne nadgradnje, pokaze, da ni vseeno in je izbira ustrezne tehnologije se kako pomembna. Glede na to, da v podjetju verjetno uporabljate se druge informacijske resitve, mogoce tudi v navezi z razlicnimi zunanjimi izvajalci, ima lahko dobra izbira vpliv na visino stroska, moznosti integracije itd v prihodnosti.

Primer: kasneje se spomnite, da bi potrebovali to in ono, recimo iz dveh sistemov v tretji program ipd. Potem je pa potrebno ponovno placevati zunanjim izvajalcem (na vseh straneh) za WS, API, tretjemu za implementacijo novega porocila itd.

mat xxl ::

Tukaj se splača edino, kak odprtokodni ERP, ki že ima večino tega, kar iščete obdelanega in potem preko zunanjega izvajalca narediti le prilagoditve.

Z Indijci, da nimate veznega člena pri nas ne bo šlo, sicer sam poznam enega takega, samo dela na ogromnih projektih za servis bank, kjer se ne varčuje ....

Invictus ::

Seveda se odprtokodni ERP prilagodi v parih popoldnevih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lonsarg ::

2 inženirja v 4 mesecih lahko čisto fajn prilagodita. Podpiše se seveda tudi vzdrževalno pogodbo, taka zadeva rabi sprotno delo, že brez dodajanja nekih funkcij.

Treba pa se je zavedati da če prilagjaš obstoječe rešitve je to kompromis, torej specifikacijo bo treba PO izboru obstoječe rešitve prilagajat, kaj stran dat in podobno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Nebomgabiksa ::

Tako kot je že večkrat napisano in česar se zavedam - najpomembnejša je specifikacija.
Iz tega se bo potem videlo kaj bo hrbtenica in kako naprej.
Lahko pride ven, da je že nekaj obstoječega na trgu z zelo malo prilagoditvami ali pa da bo potrebno vse iz nule.
Nikakor pa ne bom začel "Potrebujem ERP. Naš budget je 42.591 eur"

sandmat ::

20k€ za lasten ERP je res nizka. Pokaži anonimizirane specifikacije in ti morda lahko pomagamo postaviti okvirno ceno.

bajsibajsi ::

Lonsarg je izjavil:

2 inženirja v 4 mesecih lahko čisto fajn prilagodita. Podpiše se seveda tudi vzdrževalno pogodbo, taka zadeva rabi sprotno delo, že brez dodajanja nekih funkcij.

Treba pa se je zavedati da če prilagjaš obstoječe rešitve je to kompromis, torej specifikacijo bo treba PO izboru obstoječe rešitve prilagajat, kaj stran dat in podobno..


Ne, ne moreta. Ne za cca. 300 placanih ur. Mogoce kaksen Salabajzar sp.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ERP/CRM za manjše proizvodno podjetje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
7115515 (959) Goran's Blog
»

SW / orodje za Vodenje tehničnih sprememb ?!?

Oddelek: Programska oprema
132075 (1527) 2f4u
»

ERP (SAP) in optmizacija poslovnih procesov

Oddelek: Programiranje
366398 (6398) Mavrik
»

Poslovni app

Oddelek: Programiranje
101159 (717) DubleG
»

Izdelava gui obrazca za vnos in iskanje podatkov

Oddelek: Izdelava spletišč
61511 (1375) Ales

Več podobnih tem