» »

Poslovni app

Poslovni app

DubleG ::

Kako bi najlažje napisal en poslovni app za vodenje zaloge, strank, odpošiljanja ipd...
Kam bi te stvari zapisoval? Iščem najlažji efektiven način... Mogoče XML?

Oz. še lažje bi bilo, če obstaja kaj podobnega zastonj. Jezik ni pomemben :P
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

Mavrik ::

Take podatke definitivno zapisuješ v kako bazo, ker se količina njih zelo hitro nabere. Če jih maš res malo, si zbereš kako embedded bazo (SQLite, SQL Server Embedded) drugače jo shranjuj v kako Postgre/MySQL bazo.
The truth is rarely pure and never simple.

fosil ::

Po moje boš tako aplikacijo najlažje naredil v accessu ali openoffice base, ki sta namenjena prav takim zadevam.
Oba imata tudi svoje embedded baze, lahko pa se seveda povezuješ tudi na kakšno "pravo" SQL bazo.
Tako je!

bitlab ::

A lahko kdo poda kakšen database design za tako aplikacijo?
BiTLAB, informacijska tehnologija, d.o.o.

detroit ::

kaj pa kak sql compact

design če si prou predstavljam kaj misliš težko izrazimo ker ne vemo kaj rabiš točno zaloga stranke odpošiljanje ipd ni vse:D

Seveda lahk tudi xml uporabiš ni pa najboljši.
Skero

darkolord ::

Če jih maš res malo, si zbereš kako embedded bazo (SQLite, SQL Server Embedded)
Velikost je se najmanjsi kriterij (razen če podatkov ni res veliko, več GB). Bolj je ključnega pomena, katero funkcionalnost potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

No ja...ce si na accessu potem bo po 2 gb velikost ze kr kriterij in razlog za preskok na kj drugega :)

Ales ::

Obstaja "zastonj" seveda, OpenERP npr. Zelo zmogljiva zadeva, normalno pa zahteva veliko ukvarjanja z aplikacijo dejanskega proizvodnega procesa v sam program. Dejanski stroški uporabe ležijo v implementaciji... ampak to ni nič drugače, kot če bi šel pisati aplikacijo iz nule. Samo dejansko programiranje ti prihrani.

bitlab ::


design če si prou predstavljam kaj misliš težko izrazimo ker ne vemo kaj rabiš točno zaloga stranke odpošiljanje ipd ni vse:D

V mislih sem imel tabele v bazi (stranke, artikli, prevzemi, računi...)
BiTLAB, informacijska tehnologija, d.o.o.

Ales ::

Ja, sej, to. Struktura baze je odvisna od potreb.

DubleG ::

Naletel sem na problem.

Ne vem kako naj izvedem sledeče. Prvotno je bilo rećeno, da pride na eno stranko samo en produkt. Uporabil ComboBox.
Visual C#.

Zdaj se je zadeva spremenila, in pride več produktov na eno stranko... Kako naj to izvedem?

Ter možnost izvoza obrazcev, izdaj, prejemkov v word. Ustvarjanje tabelv dokumentu glede na število produktov in podobno... Obstaja kakšna komponenta, da mi olajša delo? Našel sem Aspose vendar ni free.
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[EXCEL] Ogromne količine podatkov

Oddelek: Programiranje
293311 (2473) videc
»

[Android] Podatkovna baza

Oddelek: Programiranje
131884 (1602) shadeX
»

Delphi ali c++?

Oddelek: Programiranje
362931 (2488) mspiller
»

Uporaba SQL brez serverja v Javi

Oddelek: Programiranje
51206 (1154) B-D_
»

MySQL in Visual Basic

Oddelek: Programiranje
111761 (1563) krho

Več podobnih tem