» »

FURS mi vrača 1.700€ , pa nevem kako je to možno?

FURS mi vrača 1.700€ , pa nevem kako je to možno?

XLapse ::

Torej plačal sem 2.750EUR celoletnega davka za 2018. (ampak za 2019, morem vsak mesec oddajat, v 2018 pa sm letno)

Zadeva se mi obdavči takole : -10% normiranih stroškov in potem od tega 25% , sem mislil da je to končni davek.

Včeraj pa sem dobil dokument FURS-A, kjer mi vračajo 1.700EUR , preko dohodnine.

Kako sem jaz sploh prišel do dohodnine , če imam že končni davek pri prihodkih? - P.s. prenos iz premoženjske pravice gre v davčno osnovo.



TL:DR - Torej skupno v 2018 je blo nekje 13.500EUR , plačal 2.700EUR , vračajo mi 1.700EUR. What?
Će ni dovolj jasno lahko prilepim kšno sliko al več informacij.

Predvidevam da v 2019, bom spet mel olajšavo , dohodnino whatever? V 2019 planiram na 26.000EUR letno, konc leta, bom plačal še dodatno , manj, olajšava ja ne?
alien technology
  • spremenilo: XLapse ()

sandmat ::

si upošteval osnovno olajšavo?

XLapse ::

sandmat je izjavil:

si upošteval osnovno olajšavo?

ne ker kot sm razumel, je jaz sploh nimam? Jaz si nisem predstavljal na kraju pameti da bom mel dodaten popust na dohodnini na davek, dobesedno mana iz neba
alien technology

sandmat ::

iz osnovnega opisa ni razvidno za kakšen prihodek gre za teh 13k€. Je to vse z naslova najema?

XLapse ::

sandmat je izjavil:

iz osnovnega opisa ni razvidno za kakšen prihodek gre za teh 13kEUR. Je to vse z naslova najema?

to je iz Prenosa Premoženjske pravice oziroma od Glasbe na internetu. Tako so mi sprejeli dohodek in ga tako obravnavajo, brez dejavnosti. Zaposlen nisem. Zavarovanje in ostalo vse plačam sam. -10% = 25% = sm mislil da je to končni davek.
In tudi edini prihodki so to. Drugega ni.


Še nekaj mi piše da bodo nakazali najkasneje do konec Maja, ve kdo kdaj v praksi nakažejo?
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

St235 ::

Ni koncni davek ampak gre v dohodnino. Ker je bil to tvoj edini dohodek, se je pri poracunu izkazalo, da je bila 25% akontacija bistveno vec kot si dejansko dolzan placat. Tako da ti sedaj vracajo razliko.

Pri dohodkih iz prenosa premozenskih razlik je akontacija fiksna (25%) in ce je to edini dohodek lahko pride do velikih odstopanj (v eno ali drugo smer).

Ce bos letos zasluzil 26k bos se vedno dobil nazaj. Lahko si tocno izracunas po dohodnindki lestvici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

XLapse ::

St235 je izjavil:

Ni koncni davek ampak gre v dohodnino. Ker je bil to tvoj edini dohodek, se je pri poracunu izkazalo, da je bila 25% akontacija bistveno vec kot si dejansko dolzan placat. Tako da ti sedaj vracajo razliko.

Pri dohodkih iz prenosa premozenskih razlik je akontacija fiksna (25%) in ce je to edini dohodek lahko pride do velikih odstopanj (v eno ali drugo smer).

Ce bos letos zasluzil 26k bos se vedno dobil precej nazaj. Relativno gledano sicer manj, ampak absolutni znesek bo vecji. Lahko si tocno izracunas po dohodnindki lestvici.


Odlično, si kot knjiga

Sej si mi ti v bistvu povedal za to opcijo, kakšne 2 leti nazaj in jo je FURS sprejel perfektno.


Ne morem verjet kje živim !!!! I Love this country !!!! In tolko sem si razbijal glavo da morem met s.p. v bistvu plačam ful malo na koncu !!!

Ve kdo kdaj nakazujejo te zneske?
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Gambino ::

Ker smo glih pri dohodnini, me zanima sledeče. Dobil sem seveda za plačat, pa me zanima, glede na to da sem dal ugovor, ali moram počakati na nov izračun ali moram znesek takoj plačat?

St235 ::

Ni tocnega urnika, praviloma do konca maja, za tiste kjer ni sprememb odlocbe.

Bomo videli letos, ce bo kak zamik, ker naj bi najprej izplacali tiste, ki so vzdrzevane druzinske clane prijavili online (spodbujanje nepapirnega poslovanja). Tako da planiraj si za prvo polovico junija, verjetno bo pa konec maja.

Gambino je izjavil:

Ker smo glih pri dohodnini, me zanima sledeče. Dobil sem seveda za plačat, pa me zanima, glede na to da sem dal ugovor, ali moram počakati na nov izračun ali moram znesek takoj plačat?

Pocakat moras nov izracun. Ce slucajno placas in bo nova odlocba nizja bos imel na svojem kontu pac presezek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

LeyaPrive ::

Gambino je izjavil:

Ker smo glih pri dohodnini, me zanima sledeče. Dobil sem seveda za plačat, pa me zanima, glede na to da sem dal ugovor, ali moram počakati na nov izračun ali moram znesek takoj plačat?


Podrobno preberi odločbo. Mislim, da nekje piše, da ugovor ne odloži plačila. Drugače bi vsi dali ugovor in bi potem kasneje plačali.

St235 ::

LeyaPrive je izjavil:

Gambino je izjavil:

Ker smo glih pri dohodnini, me zanima sledeče. Dobil sem seveda za plačat, pa me zanima, glede na to da sem dal ugovor, ali moram počakati na nov izračun ali moram znesek takoj plačat?


Podrobno preberi odločbo. Mislim, da nekje piše, da ugovor ne odloži plačila. Drugače bi vsi dali ugovor in bi potem kasneje plačali.


Če niso letos kaj spremenili to ne drži, tako da ne širit neresnice. Od kar dobivamo na dom informativne izračune ugovor seveda zadrži izplačilo. Ne zadrži pa izplačila morebitna kasnejša pritožba.

Definitivno pa piše na odločbi. Odlok in plačilo po obrokih pa sta tako ali tako možna neodvisno od ugovora.

http://www.fu.gov.si/davki_in_druge_daj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Gambino ::

St235 je izjavil:

Ni tocnega urnika, praviloma do konca maja, za tiste kjer ni sprememb odlocbe.

Bomo videli letos, ce bo kak zamik, ker naj bi najprej izplacali tiste, ki so vzdrzevane druzinske clane prijavili online (spodbujanje nepapirnega poslovanja). Tako da planiraj si za prvo polovico junija, verjetno bo pa konec maja.

Gambino je izjavil:

Ker smo glih pri dohodnini, me zanima sledeče. Dobil sem seveda za plačat, pa me zanima, glede na to da sem dal ugovor, ali moram počakati na nov izračun ali moram znesek takoj plačat?

Pocakat moras nov izracun. Ce slucajno placas in bo nova odlocba nizja bos imel na svojem kontu pac presezek.


Sem danes poklical na FURS in imaš prav. Ni potrebno plačat, počakam pač na nov izračun.

BCSman ::

Kaj če imaš kompleksnejši primer (tujina itd.) in se po oddaji ugovora ugotovi (bodisi z lastne, bodisi z njihove strani) da ni čisto vse kot bi moralo biti, mora biti vse pravilno rešeno na dan 29.4., ali se z obravnavanjem primera lahko dvostransko nadaljuje še po tem datumu?

St235 ::

BCSman je izjavil:

Kaj če imaš kompleksnejši primer (tujina itd.) in se po oddaji ugovora ugotovi (bodisi z lastne, bodisi z njihove strani) da ni čisto vse kot bi moralo biti, mora biti vse pravilno rešeno na dan 29.4., ali se z obravnavanjem primera lahko dvostransko nadaljuje še po tem datumu?


Postopek je sledeč:
FURS izda informativni izračun.
Zoper informativni izračun se vloži ugovor.
Ugovor zadrži plačilo.
Furs zadevo preveri in izda odločbo (ta ni več informativna).
Zoper odločbo je možna pritožba (pritožba sedaj NE zadrži plačila).
FURS pritožbo pogleda in jo ali zavrne (prepozna, vložila napačna oseba...), sprejme (in izda novo odločbo) ali prepusti v reševanje drugostopenjskem organu (MF).
MF o pritožbi odloči (potrdi odločbo, zahteva spremembe, samo spremeni odločbo).
Če se še vedno ne strinjaš z odločbo ostane samo še pravno vastvo.

Seveda bo vse to trajalo bistveno dlje kot do 29.4. tekočega leta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448817 (1531) Kanban
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145701 (9485) fikus_
»

Dohodnina 2018 - plačilo?

Oddelek: Loža
435389 (3611) XLapse
»

Dohodnina / vzdrževani družinski člani

Oddelek: Loža
346596 (4235) harvey

Več podobnih tem