» »

bencinar primeren za domači servis

bencinar primeren za domači servis

mulc007 ::

Koliko let star avto (model) bi moral kupiti da bi lahko še sam menjaval olje in filter kot sem to delal na sedanjem ki ga bom zaradi rje kmalu odpeljal na avtoodpad, zato kupujem drugega bencinarja, najraje nemškega. Ali pa mogoče kio ceed ali nekaj podobnega.
V mislih imam okoli 5-8 let staro limuzino


Zanima me tudi če je res da v avte vgrajujejo GPS- kdaj so začeli s tem?

hojnikb ::

vsak avto lahko doma servisiras, ce hoces, tudi nove. Vcasih je samo potrebno met kaksen tester, da poresetiras servise...

osebno bi sicer iskal kaksne taksne (ce ti je to bistveno) ki imajo lahko dostopen filter olja, da se ne jahas pri menjavi.

sistem, ki mislis, je pa eCall in ga majo vsi novi avti od lanskega aprila.
#brezpodpisa

LeQuack ::

Kakšne stvari že lahko servisiraš, druge pa ne, dostikrat pride v poštev pri teh novih avtih samo menjava dela, kar pa na koncu ne pride poceni. Recimo ti crkne LED luč ki je znotraj žarometa, kar je precej pogosto. Na servisu ponavadi zamenjajo cel žaromet v znesku 500+ EUR, posameznih delov ne dobiš. Razen seveda če si tudi na pol heker/elektrotehnik, da vse razdreš in diagnosticiraš.
Quack !

brez-imenko ::

Vzhodnjaki so preprostejši od evropejcev. Slednji znajo zakomplicirat stvari v nulo.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Pac-Man ::

Išči avte, ki znajo izvajati samodiagnostiko (ponavadi brickaš 2 pina na diagnostičnem portu, nato ti kode napak odžmiga s check engine lučko), ampak tega je tam okrog l. 2000 konec, oz. take kjer je diagnostika za PC in domačo uporabo relativno poceni (ye olde VAG in Fiat).

Če najdeš še katalog delov in servisna navodila z el. shemami si zmagal.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

zobnik ::

Pelješ avto k mehaniku in si poleg, naslednjič delaš sam doma.
Ne rabiš dvigala, jaz ka kar nad malim gabnom zapeljem, tolk da zlezem pod in to je to....al pa dva betonska in dile pa gor zapeljem, sem menjal že hladilnike, tesnilo karterja, cevke, sonde, kable tam spodaj...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611967 (8509) WizzardOfOZ
»

kateri majhen avtomobil kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10413803 (10590) facepalm
»

Karavan do 13.000€ - kaj predlagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8110964 (7883) Utk
»

Kateri avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14619426 (7872) scipascapa
»

Nov VS rabljen avto (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45490293 (75280) Red_Mamba

Več podobnih tem