» »

Kraja Denarnice

Kraja Denarnice

Anze92 ::

Ker v iskanju nisem našel primerne teme, odpram novo.
Prijatelju so ukradli denarnico.(pozabil jo je na mizi v lokalu) Barabo je posnela kamera,posenetek ima, ima priče, zadevo je predal policiji. Vse kartice je blokiral, vendar je imel v denarnici večjo vsoto denarja in druge pomembne stvari. Želi si najti barabo, če že ne zaradi denarnice zato da mu ''je*e mater'' :D....Ker pri naši policiji take stavri raziskujejo počasi ali neuspešno, je pomislil na detektiva. Katerega predlagate - cena ni problem, samo da je dober.

Hvala in Lp.....
  • spremenil: Anze92 ()

Utk ::

Dej na youtube, razglasi po vseh forumih, nekdo ga bo ze prepoznal. Če imaš tudi ti posnetek, ali vsaj kakšno slikico.

Anze92 ::

posnetek dobim v ju3/v naslednjih dneh....možnost ki si jo navedel je zanimiva, vendar bi jo uporabil v skrajni sili.

DimmniBurek ::

In pol te omenjeni Čapuljak toži ker ga limaš po forumih...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Pyr0Beast ::

.. bolj težko brez rok pa zob [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

strictom ::

Najbolš, da folk pobaraš kdo je maznil (prepoznajo po slikah in posnetkih), jim namakneš 10/20€ in barabo sam poiščeš.

Ni ga treba takoj nabit ko prasca, ampak mu samo rečeš, da veš, da je bil on saj se vidi na posnetkih in naj ti denarnico vrne, vključno z denarjem, ki je bil not, če ne greš na policijo.

Če ne spali na to greš na policijo, če pa še policija nič ne ukrene ... Ga pa razbiješ ko prasca :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

imagodei ::

Ah, ne... Kaj pa norite... Če jo je pozabil, naj kar nosi posledice. A zdaj se bo pa un tip trudil in mu jo moral vrniti? Halo, kaj pa, če je od unega tipa ura vredna 2000 EUR? Kdo mu bo povrnil stroške?
/sarcasm off

Kar preberite si tole temo, boste videli, kako bi nekateri ravnali v podobni situaciji:
Previsoko nakazilo ŠS - vračilo nujno???
- Hoc est qui sumus -

BigWhale ::

Koliko casa pa je od tega kar je zadevo predal policiji?

pozitron ::

"Prijatelju so ukradli denarnico.(pozabil jo je na mizi v lokalu)"

Čaki zdej mat kurba, kua so mu jo ukradl al je tuk senilen da jo je pozabil v lokalu? Ne moreš ker pol vse v en koš metat, pa jih met za barabe. Finders-keepers. Kua boš zdej neki iskal neke detektive, če je bil frend kisu, pa je pozabu denarnico, JBG-ga.

imagodei ::

davidx300, et tu? Kaj, ste eni čisto usekani?
- Hoc est qui sumus -

Tilen ::

Finders-keepers.

Nekateri malo preveč igrice igrate.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

steev ::

Kdo se oglaša.
:|

Tilen ::

Kdo se oglaša.

Eno je igrati igre neodvisno od obnašanja. Drugo sem pa že omenil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PacificBlue ::

Ma fak komplicirate..naj najde tega tipa in mu da vedeti, da se mu ne bo fajn godilo, če ne vrne. Razen če želi čakati na policijo..

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Hja, kje je tle kakšen Fair-Play. Če bi našel denarnico, bi sigurno poiskal lastnika, kokr sem že parkrat dozdej, isto z mobiji in ostalo rač. opremo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pozitron ::

Se strinjam z vsem, fair-play and all that shiat. Tut sam sem tak, da vrnem stvari. Sam "pozabil jo je na mizi v lokalu", ne pol jokat na forumu od nekih barab ki so ga okradli, pač člvovek, ki jo je našel se ni trudil vrniti, tko pač je, sej jo ni ukradel, pač jo je najdel in jo ni vrnil. Ne rečem, če bi mu jo res nekdo ukradekl iz žepa, itd...

Tilen ::

In če bi na računu naenkrat najdel 1000€? Kaj bi naredil? (povzeto iz linka, ki ga je zgoraj dal že imagodei)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pozitron ::

Tilen tist je čist druga tema in druga situacija. Ne mešat kle zraven.

Pyr0Beast ::

Kaj bi naredil ?. . hmm, obdržal obresti [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Namor ::

1. Koliko časa pa je minilo odkar se je zadeva zgodila ? Ker ne moreš sedaj noret če se je zgodilo komaj včeraj. Kaj pa če je oseba, ki je našla (glede da jo je kolega pozabil ne moreš ravno reči ukradla) denarnico ni imela časa/možnosti, da bi jo vrnila ...

2. Definiraj večjo vsoto denarja. Ker za €1000 ali manj se ti res ne splača najemat detektiva. Še posebej ne ker imajo dobri detektivi dokaj zasoljene cene.

3. Sem že kar nekajkrat našel GSM in tudi denarnico, pa sem skoraj vedno vrnil stvar. Kar nekajkrat sem za to tudi dobil zahvalo in nagrado. :)

Skoraj pa zato, ker se mi je enkrat zgodilo, da je bila oseba zelo nevljudna (pravi kreten), ki me je kar prek telefona grozil kaj se mi bo vse zgodilo če ne vrnem stvari. Kljub temu, da sem vse lepo razložil in sem samo še hotel vedet kje bi se lahko dobila, da mu vrnem. Če ni hotel poslušat je pač moral požret zgubo predmeta ...

In resnično ti ne svetujem, da ubogaš nasvet CrniE-ga. Kaj pa če bo "najditelj" vrnil denarnico tvojemu prijatelju, ti ga pa boš pred tem blatil po vseh možnih forumih ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Namor ()

strictom ::

imagodei in davidx300 in podobni: prav privoščim vam da pozabite denarnico kje in maste notri ravno plačo za prejšni mesec. Jebiga, finders keepers...

Bedaki...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

BigWhale ::

Placo se hrani na banki. Tom, ti pa nisi cisto razumel imagodeia? ;) Najbolj so mi vsec take kmetavzarske metode: 'najdi prasca in ga prefukaj!'

Take nucamo, da se bo takoj vidlo, da smo razvita dezela!

imagodei ::

@strictom,

nauči se brati, prav? ;)
- Hoc est qui sumus -

BlackHole ::

Kako pa bos dokazal, da je bila v denarnici večja vsota? Če misliš kaj z detektivom delat? Bi rad še večje stroške?
LP Marko

imagodei ::

Če je bila v denarnici večja vsota denarja, bo uni, ki jo je ukradel, itak lahko najel enega hudega odvetnika... hehe. :(
- Hoc est qui sumus -

Vikking ::

Ker pri naši policiji take stavri raziskujejo počasi ali neuspešno, je pomislil na detektiva. Katerega predlagate - cena ni problem, samo da je dober.

Hvala in Lp.....


Kaj bi rad imel od detektiva?
Da najde osebo? ima manj možnosti kot policija, in ima tvoj prijatelj več možnosti da najde nekega lokalca, ki bo poiskal tipa za primerno plačilo.
Verjetno preveč gleda filme, da bi najemal detektiva.

Denar v denarnici pozabi. Nikoli ga ne bošvidel ali mogel izterjati.

Če bi pa želel na nek način sam obračunat z njim, je pa naredil že prvo napako ko je klical policijo. Ne kličeš nobene policije. Poiščeš ga kakor veš in znaš, pretepeš ter pustiš.

Ponavadi ti tatovi ko jim postane prevroče, se radi preimenujejo ter odselijo v drugo mesto.

reeves ::

Zakonsko gledano je tisti, ki je našel nekaj za kar utemeljeno sumi, da je bilo izgubljeno dolžan vrniti. Zakonsko mu tudi pripada 10% vrednosti najdenega. Če je to gotovina ti jo ponavadi izplačajo že kar na policiji.
Po drugi strani je pa tudi kaznivo puščati vrednejše reči "na očeh" drugih. Priložnost dela tatu. Če boš pustil denarnico na sedežu v avtu in ti bo nekdo vlomil vanj in ti jo ukradel, boš plačal kazen. Tudi če ti ne bo nihče vlomil in bo to opazil policaj, lahko plačaš kazen.
Hecno, ampak tako je. Jaz osebno ne bi računal na policijo v tem primeru. Lahko pa vložiš civilno tožbo proti neznani osebi. V tem primeru ga bodo policaji prisiljeni poiskati. Tožbo boš tudi dobil, če predvidevam, da so imeli v lokalu označeno, da se izvaja video-nadzor (drugače je video posnetek na sodišču brezpredmeten). Sam pa boš najbolje vedel, če je vsota vredna časa in živcev.
lp

Ziga Dolhar ::

Reeves: prosim, ce mi pokazes, kje je dolocenih teh 10 odstotkov za najditelja.

Ce se ti ljubi, pa tudi kje je tista kazen za 'denarnico v avtu' ipd. Hvala!
https://dolhar.si/

imagodei ::

reeves> "Lahko pa vložiš civilno tožbo proti neznani osebi. V tem primeru ga bodo policaji prisiljeni poiskati."

Pri civilni tožbi dokaze išče policija?
- Hoc est qui sumus -

Ziga Dolhar ::

... niti si ne predstavljam cist 'civilne tozbe proti neznani osebi'. Hm, morda je pa mislil na kazenski postopek, v katerem pregon opravlja zasebni (/subsidiarni) tozilec in ne drzavni tozilec?
https://dolhar.si/

reeves ::

Jest nimam pojma kje to piše. Za 10% mi je pred enimi petimi al šestimi leti rekel policaj na postaji Center (in mi tudi izplačal cca. 800 SIT). Za denarnico v avtu je blo na POP TV spomladi, dve leti nazaj. Če sem narobe razumel se opravičujem.
Pri civilni tožbi pa nisem mislil, da bo dokaze iskala policija, ampak nekako se mi zdi, da če imaš tistega, ki ga tožiš na videu, da bo sodišče naročilo policiji, da ga najde in pripelje pred sodišče. To potem sicer ni ve tožba proti neznani osebi, ampak nekak logično bi pa blo, a ne?
Če se motim, se opravičujem in prosim za razlago.
Sem pa 99,99% da na policiji ne bo dosegel nič. Na žalost.

V-i-p ::

He, he, te so najbolj hude: nima veze če je on pozabil denarnico, noben je ne sme tikat pa vzet ubogemu lastniku, ampak prasca pa zdaj prefukat pa mu vse polomit, to pa ja, a ne :) Potem se pa vprašaj, kdo je zdaj tu "prasec"...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

steev ::

Po eni strani si je sam kriv, ker jo je pozabil. Je pa res, da bi jo moral najditelj nesti na policijo.
:|

imagodei ::

Nič hudega.

A če otroka pozabiš v trgovini, je tudi prav, če ga pobaše mednarodna trgovina z belim blagom?

Mogoče mal skrajen primer, ampak skrajna stališča zahtevajo skrajne primere.
- Hoc est qui sumus -

Keyser Soze ::

Mene bolj skrbi tole talanje video posnetkov. Video posnetki nadzornih kamer niso javni(!).

Kar se tiče pa kaznovanja za "denarnico v avtu", je bilo pa verjetno mišljeno kaznovanje za neprimerno zavarovano osebno vozilo.
Sicer kaj več od "hirseja" nisem videl oz. slišal. Se mi pa zdi smiselno, da se lastnika kaznuje za neprimerno parkirano oz. varovano vozilo, delovni stroj, ipd.
OM, F, G!

Anze92 ::

Po mojih podatkih je bilo v lokalu na vidnem mestu označeno, da se izvaja video nadzor in kakor je rekel prijatelj se na posnetku jasno vidi da je kraja zvršena namerno in ne gre za ''poštenega najditelja ki bi pozabil nesti na policijo'', pa menda so tudi policisti po ogledu posnetku rekli da gre za kaznivo dejanje. Hvala za razne odgovore, prijatelj bo ukrepal po svojem občutku. Moderatorja prosim za izbris teme.

L.P Anze

Keyser Soze ::

=D

Izbris teme? Dej, dej... Ostane za arhiv, da se vidi kako dela folk.

In kaj potem če je bilo na vidnem mestu označeno, da se izvaja videonadzor? A potem avtomatsko pripade pravica do ogleda posnetka vsakemu poldeku, ki bi rad pogledal to kaseto?

Če je bila denarnica na mizi in jo je kdo pobral oz. našel, jo je dolžan vrniti lastniku ali pa jo mora odnesti na PP. Takoj ne pomeni, da vmes ne sme iti domov spat ali pa na počitnice.
Samo dalj kot odlaša, več tvega. Da ga prej najde policija in mu pove, da je storil KD, kar nekako, konkretno, zmanjša možnosti, da se izogne kazni.
Se mi zdi pa malo morgen, da se iz ogleda posnetka vidi, da je šlo za KD, čeprav je bila denarnica POZABLJENA NA MIZI.
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali nagraditi najditelja bančne kartice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
587706 (5569) Tilen
»

Presenečen nad poštenostjo ljudi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
668456 (4205) Mipe
»

Pozabljen denar v reži bankomata - kaj storiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14229237 (23488) fosil
»

Kredejo kot srake

Oddelek: Loža
381833 (1270) JurijTurnsek

Več podobnih tem