» »

Služben avto

Služben avto

1
2
»

zobnik ::

Delavci na prostem te izbire nimajo, delat treba pa če je zunaj 33°C. Tud če je 35°C se pač ne dela tiste 3 ure vmes sam kaj ko pol dela do noči. Nimaš od dneva nič.
Se pa strinjam ni si smiselno uničevat zdravja. Če pa grem an izlet z avtom se tiste 2 ure pri povratku domov res ne bo za sekirat če klime ni.

Alien123 ::

zobnik je izjavil:

Delavci na prostem te izbire nimajo, delat treba pa če je zunaj 33°C. Tud če je 35°C se pač ne dela tiste 3 ure vmes sam kaj ko pol dela do noči. Nimaš od dneva nič.
Se pa strinjam ni si smiselno uničevat zdravja. Če pa grem an izlet z avtom se tiste 2 ure pri povratku domov res ne bo za sekirat če klime ni.


tisti delavec si je sam izbral takšno službo, še vedno lahko gre delat kam drugam.
Da pa avto v letu 2019 nima klime pa je jebanje delodajalca svojih delavcev, še posebej tebe specifično, ker si rekel da je kupil nove avte.
Zobnik, ker pa se ti voziš v prastarem avtu, še ne pomeni da bi se vsi mogli.

borut_p ::

Milosss je izjavil:

Odpovedi ne bom dal, dokler ne najdem kaj drugega. Nisem neumen, da bi ostal brez vsega. Samo ta čas sem si mislil bistveno izboljšat vožnjo na teren s svojim avtom. Tisti grdi nasvet, da bi ne bi dolival olja v avto, mi je že predlagal en od sodelavcev, sam nisem tak p...., da bi to naredil namerno, pa še olje so mi dali, da sam dolivam. Smerokazi pa so tako, da ko se izklopi se sam vklopi v drugo smer. Kaj pa če preprosto pridem v službo in ne grem na teren z utemeljitvijo, zakaj. So lahko kakšne sankcije?


če avto ni tehnično brezhiben, si preberi pogodbo kaj sledi. ali ga moraš peljati na servis ali podobno. delavec lahko vedno odkloni delo, če delovna oprema ni brezhibna oz če meni, da mu je ogroženo zdravje - to so osnove ZVD. sankcij po teoriji nebi smelo biti. dokazat, da pa avto ni brezhiben ... to pa ne vem kako boš "uradno" dokazal. to da toči olje in pa da smerokaz malo sračka ... ne vem. Da nimaš klime ... delodajalec je ni dolžan zagotovit.

Dober dan ::

Vzami se malo v roke in vključi pamet. Avto zapelješ k mehaniku in ga daš popravit na stroške firme. Stvar rešena. Glede klime ti pa nihče ne more pomagati. Če je nima, je pač ni in je do menjave vozila ne bo. Če pa je, in ne deluje, to reši mehanik. Klima pač ni obvezna oprema, kot so naprimer okrogla kolesa.

Milosss ::

Alien123 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Delavci na prostem te izbire nimajo, delat treba pa če je zunaj 33°C. Tud če je 35°C se pač ne dela tiste 3 ure vmes sam kaj ko pol dela do noči. Nimaš od dneva nič.
Se pa strinjam ni si smiselno uničevat zdravja. Če pa grem an izlet z avtom se tiste 2 ure pri povratku domov res ne bo za sekirat če klime ni.


tisti delavec si je sam izbral takšno službo, še vedno lahko gre delat kam drugam.
Da pa avto v letu 2019 nima klime pa je jebanje delodajalca svojih delavcev, še posebej tebe specifično, ker si rekel da je kupil nove avte.
Zobnik, ker pa se ti voziš v prastarem avtu, še ne pomeni da bi se vsi mogli.


Točno tako. Očitno bi se me rad znebil. Sem probal že parkrat na lep način, da mi dajo boljši avto. Pa me na koncu vedno zabije.

Alien123 ::

Zdaj vsaj veš, da če boš ostal v tej firmi ne boš napredoval nikamor. Malo si išči okrog.

zobnik ::

Alien123 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Delavci na prostem te izbire nimajo, delat treba pa če je zunaj 33°C. Tud če je 35°C se pač ne dela tiste 3 ure vmes sam kaj ko pol dela do noči. Nimaš od dneva nič.
Se pa strinjam ni si smiselno uničevat zdravja. Če pa grem an izlet z avtom se tiste 2 ure pri povratku domov res ne bo za sekirat če klime ni.


tisti delavec si je sam izbral takšno službo, še vedno lahko gre delat kam drugam.
Da pa avto v letu 2019 nima klime pa je jebanje delodajalca svojih delavcev, še posebej tebe specifično, ker si rekel da je kupil nove avte.
Zobnik, ker pa se ti voziš v prastarem avtu, še ne pomeni da bi se vsi mogli.


Men avto odgovarja, klime ne rabim, tak al drugač sem fizični delavec in prej 15x bolj naje*em na prostem kot pa v avtu brez klime, ko je vsaj ventilacija pa okne lahk odprem....ker pr enih še tist crkne pa ne moreš odpirat. Tko da nismo vsi fensi in zarad brez klime ne trpimo v avtu.

MIHAc27 ::

Za smernike... so samo žarnice/varovalke ali je kaj več z elektroniko narobe. Ker prvo lahko odpraviš sam v 5 minutah, drugo seveda ne.
Klime ti kot so rekli že drugi ne rabi dat.
Jaz osebno, če šef ne bi dovolil avta servisirat, bi poiskal prvega policaja in mu lepo povedal vse, ter prosil da avto da na izredni tehnični pregled. Kot kaže ga ne bi naredil.

Glede vožnje z lastnim avtom.. če ti ponudi premalo na km bi jaz enostavno rekel, da avta sploh nimam (si ga morem sposodit od staršev, brata,.. pa ne dovoli), denarja za nakup pa tudi nimam.

Mato989 ::

Milosss je izjavil:

hojnikb je izjavil:

zahtevaj tehnično brezhiben avto. Če bo pa kaj pameten šef, pa reči da menjata avto za kakšen dan. Če se mu zdi tvoj avto ok, to nebo težav>:D


To bom tudi naredil. Če ne bo zaleglo, bom se kar sam začel vozit z mojim, še prej jih bom pisno obvestil in navedel razloge zakaj. A lahko delajo nato kakšne probleme, ko bo prišlo do povrnitve stroškov za gorivo itd.?? Je potrebno izpolnit kak obrazec od delodajalca? Sem gledal, da naj bi se dobilo 0,37 eur za kilometer, če se voziš z lastnim avtom.


Zakaj bi ti povračevali potne v slubi, a nimašslužbene kartice in tankaš z njo? Pač v svojega nalij :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Milosss ::

Mato989 je izjavil:

Milosss je izjavil:

hojnikb je izjavil:

zahtevaj tehnično brezhiben avto. Če bo pa kaj pameten šef, pa reči da menjata avto za kakšen dan. Če se mu zdi tvoj avto ok, to nebo težav>:D


To bom tudi naredil. Če ne bo zaleglo, bom se kar sam začel vozit z mojim, še prej jih bom pisno obvestil in navedel razloge zakaj. A lahko delajo nato kakšne probleme, ko bo prišlo do povrnitve stroškov za gorivo itd.?? Je potrebno izpolnit kak obrazec od delodajalca? Sem gledal, da naj bi se dobilo 0,37 eur za kilometer, če se voziš z lastnim avtom.


Zakaj bi ti povračevali potne v slubi, a nimašslužbene kartice in tankaš z njo? Pač v svojega nalij :D


Ne bo šlo to kar tako, ker bi drugi sodelavci videli na terenu, da se vozim s svojim. Nimam nobene kartice za gorivo, kar s svojim dnarom plačam, pol pa v roku dveh tednov dobim povrnjeno. No, to mi gre tudi na živce.

Alien123 ::

zobnik je izjavil:

Alien123 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Delavci na prostem te izbire nimajo, delat treba pa če je zunaj 33°C. Tud če je 35°C se pač ne dela tiste 3 ure vmes sam kaj ko pol dela do noči. Nimaš od dneva nič.
Se pa strinjam ni si smiselno uničevat zdravja. Če pa grem an izlet z avtom se tiste 2 ure pri povratku domov res ne bo za sekirat če klime ni.


tisti delavec si je sam izbral takšno službo, še vedno lahko gre delat kam drugam.
Da pa avto v letu 2019 nima klime pa je jebanje delodajalca svojih delavcev, še posebej tebe specifično, ker si rekel da je kupil nove avte.
Zobnik, ker pa se ti voziš v prastarem avtu, še ne pomeni da bi se vsi mogli.


Men avto odgovarja, klime ne rabim, tak al drugač sem fizični delavec in prej 15x bolj naje*em na prostem kot pa v avtu brez klime, ko je vsaj ventilacija pa okne lahk odprem....ker pr enih še tist crkne pa ne moreš odpirat. Tko da nismo vsi fensi in zarad brez klime ne trpimo v avtu.


maš ruski avto in rusko klimo :P

otago ::

Imel problem.. zadnji brisalci niso delali. Je rekel sef, da je motorcek sel in se ne splaca menjavat pri 10let starem avtomobilu... Nekje se je zalozila se prometna... Je imel pa avto klimo, ogrevanje sedezev in volanskega obroca, 4wd. Kakor omenjeno, konjuktura je, menjaj siht.

Menjal firmo: kjer placajo kilometrino 30c ali pa dobis europcar rentacar. Lastniskih avtov se ne gredo vec.

Company ::

Od vsega zapisanega je pomembno le to: smerokazi ne delajo pravilno. Klima in ostalo je namenjeno le udobju, avto zaradi tega brez težav opravi tehnični pregled. Če avto tehnično ni brezhiben, lahko vožnjo z njim zavrneš. V tem primeru ti morajo pripraviti potni nalog za drugo vozilo, če je lastni avto, je kilometrina 0,37 EUR. To je vse. Aja, še to, za tankanje službenih vozil se lahko zahteva avans v gotovini, če ni službena kartica na voljo. Očitno si v eni bolj šalabajzerski firmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Company ()

tony1 ::

Tako je, še tako zanikrna firma bi lahko imela službeno Magno. S tem bi imelo tudi računovodstvo nekaj malega manj dela...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebnost menjave filtrov v avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15123709 (19194) hojnikb
»

Utrujenost med vožnjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
587312 (5218) Unknown_001
»

Rada bi kupila avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14328565 (22221) hojnikb
»

nakup rabljenega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659791 (7695) ;-)

Več podobnih tem