» »

Služben avto

Služben avto

«
1
2

Milosss ::

V službi naredim vsak dan s službenim avtom po minimalno 130 km. Ker je avto že star, toči motorno olje, smerokazi ne delujejo pravilno, avto nima klime, me zanima, ali se lahko peljem s svojim in nato zahtevam povračilo stroškov?

starfotr ::

Dogovori se z delodajalcem ali menjaj službo.

stb ::

Če veš, da avto ni tehnično brezhiben, ga NE SMEŠ voziti.

zobnik ::

20w50 vlivaj v motor pa se bo poraba max. znižala.

Milosss ::

Šef mi reče, da ga morem voziti žal in da si nekaj izmišljujem. Kako je pa s klimo, sedaj ko bo spet poletje, lahko zahtevam avto s klimo ali to ni razlog. Vozim se po avtocesti, kjer ne morem imeti niti okno odprto.

No, drugega boljšega avta mi nočejo dati, čeprav so nakupili nove. Zanima me, ali se lahko vozim s svojim in zahtevam povračilo stroškov. So ti razlogi dovolj, ki sem jih napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Milosss ()

Ganon ::

Službeni avto brez klime? Jaz ne bi sedel vanj.

shadeX ::

Še pri moji 20 let stari kanti sem gledal, da ima klimo ko sem ga kupoval. Jaz se v avto brez klime tudi ne bi vsedel.

Eni mate pa res radi svojega delodajalca, da mu ne poveste kar "mu gre".

zobnik ::

moj še serva nima ampak ni služben....bodi vesel da maš služben avto...to je večini želja....

shadeX ::

Dej ne pretiravaj. Moj avto za 200e ima servo in klimo. Ce delas po 130km dnevno se ne mores vozit v starih zgonjenih jajcih.

hojnikb ::

zahtevaj tehnično brezhiben avto. Če bo pa kaj pameten šef, pa reči da menjata avto za kakšen dan. Če se mu zdi tvoj avto ok, to nebo težav>:D
#brezpodpisa

zobnik ::

Jih v nedeljo naklepal skoraj 500km po regionalni...brez serva, brez klime, še ročke za šipe mam :)) pa zaklepam ročno.
Ampak ker avto nima nič opreme je en najbolj RUSKIH zanesljivih avtov ne bo nikol crknil.
Drugo je če delaš vsak dan 130km

hojnikb ::

nič opreme še ne pomen, da nemore crknat.
#brezpodpisa

zobnik ::

tist kar rado crkne je pa blo že vse menjano in tud če kak senzor odklopim avto še dela....tko da stara zasnova....če je karkoli z bencinom narobe bo pa na plin.
P.s. avto je vreden tam 150 evrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

hojnikb ::

pri plinskem avto lahko hitro gre kak ventil (videno že mnogokrat na plinsko predelanih motorjih), kakšen nujen senzor ti tudi onemogoči delovanje (pickup senzor za vžig, cam position senzor, map senzor itd..).

Edini motor, ki dejansko dela brez senzorjev je kakšen star bencinar s fergazerjem ali traktor.
#brezpodpisa

zobnik ::

sva mal zašla izven, ta motor je Ruski en najboljših vseh časov, ga dajejo v nove dacije, ker je zanesljiv...plin-ventili pri tem avtu ne bo težav, preverjeno....sam ventile je treba štelat. Mam pa ta motor iz leta 1996-1998

hojnikb ::

1.2 16v ni ruski motor :)
#brezpodpisa

zobnik ::

1.4 8v mam, Turki, Poljaki, Rusi, in nekatere države Južne Amerike se vozjo s tem motorjem na plin seveda.

zobnik ::

Ne vem pa kak smisel bi bil da bi se vozil s kako 2.0 motorjem na plin ko maš dlih tolk stroškov kot pri dizlu, namen teh mlinčkov na plin je v stroških/100km.
Vsi pa vemo, da so danes radarji mobilni in vozit se skoz naselje 70 al pa izven naselja 110 ne bo pocen, če te dobijo, še na AC sem enkrat gledal iz nadvoza kak je meru policaj, tam pa tud če greš 190 te majo za najhujšga kriminalca.

hojnikb ::

če gledaš striktno skozi stroške na 100km, potem noben normaln avto ne pride v poštev. Ali kakšna dizlska prdula ala aixam ali pa dovolj močn motor, da prides z njim vsepovsod. To bo pratkično vedno mel nizji strošek po kilometru kot katerakol avtomobilska kanta. Računaj nizjo porabo, nizjo registracijo in zavarovanje, pa seveda cenejše vzdrzevanje.

Ali pa avtobusna karta.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Milosss ::

hojnikb je izjavil:

zahtevaj tehnično brezhiben avto. Če bo pa kaj pameten šef, pa reči da menjata avto za kakšen dan. Če se mu zdi tvoj avto ok, to nebo težav>:D


To bom tudi naredil. Če ne bo zaleglo, bom se kar sam začel vozit z mojim, še prej jih bom pisno obvestil in navedel razloge zakaj. A lahko delajo nato kakšne probleme, ko bo prišlo do povrnitve stroškov za gorivo itd.?? Je potrebno izpolnit kak obrazec od delodajalca? Sem gledal, da naj bi se dobilo 0,37 eur za kilometer, če se voziš z lastnim avtom.

zobnik ::

Kako: Če mam 7l porabe plina je to na regionalni 4.5 evra. Bencina bi šlo 6l, to je 8 evra/100km.
Strošek za hladne zagone bo zdej min., kar pa na dolge vožnje recimo 1 dan 300km maš samo 1 zagon, torej še vedno nekje 4.7 evra/100km.
15 evrov prihranka/500km....to ni mal....300 evrov/10.000km, prevozil sem že skoraj 50.000km torej 1500 evrov "prihranka"

Milosss je izjavil:

hojnikb je izjavil:

zahtevaj tehnično brezhiben avto. Če bo pa kaj pameten šef, pa reči da menjata avto za kakšen dan. Če se mu zdi tvoj avto ok, to nebo težav>:D


To bom tudi naredil. Če ne bo zaleglo, bom se kar sam začel vozit z mojim, še prej jih bom pisno obvestil in navedel razloge zakaj. A lahko delajo nato kakšne probleme, ko bo prišlo do povrnitve stroškov za gorivo itd.?? Je potrebno izpolnit kak obrazec od delodajalca? Sem gledal, da naj bi se dobilo 0,37 eur za kilometer, če se voziš z lastnim avtom.


cca 15 centov/km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

K0l1br1 ::

zobnik je izjavil:

Kako: Če mam 7l porabe plina je to na regionalni 4.5 evra. Bencina bi šlo 6l, to je 8 evra/100km.
Strošek za hladne zagone bo zdej min., kar pa na dolge vožnje recimo 1 dan 300km maš samo 1 zagon, torej še vedno nekje 4.7 evra/100km.
15 evrov prihranka/500km....to ni mal....300 evrov/10.000km, prevozil sem že skoraj 50.000km torej 1500 evrov "prihranka"

Strošek vozila ni samo gorivo. Menjati moraš olje, gume, itd. ________kupiti vozilo_____

hojnikb ::

Z skurtrsko prdulo mam ta trenutek strošek 3,2EUR/100km + 50EUR za letno zavarovanje in registracijo + 10EUR za letno vzdrževanje. Temu strošku ne pride noben avto blizu.

Če računam 1k prevoženih na leto je to skupni strošek še vedno malo manj k 3,3EUR/100km
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

zobnik ::

Ja sam to maš pri vsakem avtu, govora je o samo porabi. + stroški gum, servisov, zavarovanja.
Zato je tud tistih 15 centov/km ravno tam tam.

hojnikb ::

zakaj bi se omejil samo na klasične avtomobile, če je govora samo o osebnem prevozu ?
#brezpodpisa

lukamagic ::

Pa kaj vam je res tako važna klima? Od petih avtov, ki sem si jih lastil, so vsi imeli klimo, pa ne vem, če sem v dvanajstih letih imel prižgano 20x. Res, da ne maram klime, imam raje odprto okno, a po drugi strani mi nikoli ni vroče (pač subjektivno zaznavanje) in zato niti ne vidim smisla imeti prižgane. Smo malo razvajeni?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

mej celo službo črn avto parkiran na soncu pr 30c+ in se vsak dan vsedi v njega. Bomo vidl potem, kako fino bo brez klime :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

lukamagic ::

Koliko črnih avtov pa dejansko vozi po naših cestah? So vse ostale barve veliko bolj zastopane imo. In imel sem belega, svetlo modrega, sivega, temno modrega in rdečega. Never a problem.

Baja ::

nadomestilo za voznjo na delo je 18c/km, nadomestilo za uporabo avta v sluzbene namene pa je 37c/km

hojnikb ::

Če se voziš od doma do sosednje gostilne ali trgovine, potem klima res ni problem. Če se voziš službeno ali profesionalno cel dan (in vmes avto še stoji na lokacijah) je pa odsotnost klime real annoying real fast.
#brezpodpisa

lukamagic ::

Ok, makes sense.

hojnikb ::

Pa da nebo kdo pametn; vozim službeno kanto z in brez klime (oba sicer tovarniško s klimo, sam en ima defektno) tak da ne govorim kr v tri dni.

Tut osebnega sem mel brez dosti časa (sicer srebrn) in je blo res annoying se vozit v poletni vroči kamorkoli dalj od sosednje vasi.
#brezpodpisa

bauci ::

Za sluzbeno pot rabiš potni nalog. Na potnem nalogu piše s katerim avtomobilom greš in kateri stroški se ti povrnejo (npr. dnevnica, ...). Če boš šel s svojim avtomobilom brez potnega naloga oz. odobritve šefa ti ne bo nihče plačal kilometrine. Avto, ki nima klime je še zmeraj tehnično ok. Avtomobila ne moreš ti izbirat ampak ti ga določijo v firmi. Možnosti so tri: voziš se kot sedaj in bentiš, se pogovoriš s šefi, daš odpoved.

zmaugy ::

Avto, pri katerem smerniki ne delujejo pravilno, ni tehnično brezhiben in primeren za na cesto. Simple. Naj ga servisirajo, ker če bo prišlo zaradi tega do nesreče, bo kriv voznik.
Drugače pa, išči si drugo službo, pizduni, ki ti ne zagotovijo človeškega službenega avtomobila (ali ti plačajo normalne kilometrine za lastni avto - 0,37 EUR/km in ne kakšne socialne polovične variante), ki ga potrebuješ za to, da opraviš delo za delodajalca, niso vredni, da z njimi izgubljaš svoj čas. Pri takih se ostane samo tako dolgo, dokler se ne najde boljša služba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shadeX ::

lukamagic je izjavil:

Pa kaj vam je res tako važna klima? Od petih avtov, ki sem si jih lastil, so vsi imeli klimo, pa ne vem, če sem v dvanajstih letih imel prižgano 20x.


Torej govori zase, če ti tako ustreza.

Smo malo razvajeni?


Niti ne. Eni smo pač bolj občutljivi oz. težje prenašamo vročino. Sploh pa razvajeni gor ali dol, ni nobene potrebe da v današnjem času kdo "trpi" zaradi ekstremnih temperaturnih razmer, sploh danes ko so avti s klimo praktično zastonj.

K0l1br1 ::

Dandanašnji, ko imajo vsi avti (astomoatsko) klimo in ko je udobje vožnje bistveno boljše kot brez klime, je popolnoma brez veze označevati ljudi, ki klime ne izklopijo, za razvajene. Pa varno je tudi bolj.

Silvo ::

Služben avto imel bi tudi jaz :)
Silvo

zobnik ::

Kaj pa delavci ki delajo na odprtem in je zunaj 33°C, kmet v traktorji tudi večina nima klime, in v šoli jo tudi nimajo, pa marsikje v tovarni delajo na vročem.

hojnikb ::

v vseh teh nastetih primerih delas skodo sam sebi, v avto pa lahko skodu delas tudi ostalim voznikom (visja vrocina in vlaga, nizja zbranost in s tem vec potencialnih napak)
#brezpodpisa

Invictus ::

zobnik je izjavil:

Kaj pa delavci ki delajo na odprtem in je zunaj 33°C, kmet v traktorji tudi večina nima klime, in v šoli jo tudi nimajo, pa marsikje v tovarni delajo na vročem.

Kmetje imajo zdaj v traktorjih lepo klime in surround stereo...

Kar marsikdo nima v avtu >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

tipicni kmetje (sploh tisti manjsi) se kr lepo vozijo imtje in zetorje, ki tega seveda nimajo. Ce ma hidravilicno assisted volan, je ze luksuz.
#brezpodpisa

zmaugy ::

In naši predniki so njive obdelovali z volovsko vprego. Kakšen je smisel teh kmetijskih postov?

Invictus ::

hojnikb je izjavil:

tipicni kmetje (sploh tisti manjsi) se kr lepo vozijo imtje in zetorje, ki tega seveda nimajo. Ce ma hidravilicno assisted volan, je ze luksuz.

Ti že dolgo nisi videl tipičnega kmeta :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tony1 ::

Milosss je izjavil:

V službi naredim vsak dan s službenim avtom po minimalno 130 km. Ker je avto že star, toči motorno olje, smerokazi ne delujejo pravilno, avto nima klime, me zanima, ali se lahko peljem s svojim in nato zahtevam povračilo stroškov?


Grd nasvet: če pije olje, ga ne nalivaj, enkrat bo že konec z avtom.

Glede klime: žal veliko ne moreš, če delodajalec ni normalen, ga ne boš spravil k pameti.

Glede smernikov: če ne delajo, se sam (in noben pameten človek) ne bi usedel vanj. In še tako zabit šef bi moral to razumeti.

Skratka, če še nisi nič pogledal ven okrog sebe: konjunktura je, ljudi se išče ko zmešano, bodi pameten in daj odpoved.

(Na mojem šithu je včeraj dalo odpoved 30 ljudi hkrati, in počasi bo še delavec postal kaj vreden v tej državi :))).

hojnikb ::

Invictus je izjavil:

hojnikb je izjavil:

tipicni kmetje (sploh tisti manjsi) se kr lepo vozijo imtje in zetorje, ki tega seveda nimajo. Ce ma hidravilicno assisted volan, je ze luksuz.

Ti že dolgo nisi videl tipičnega kmeta :)).

ammm..... tole nebo drzal :)

ti imas v mislih farme in vecje kmetije, kjer je res mehanizacija top shelf. Poglej kaksne "nedeljske" kmete pri nas in bos videl se ogromno teh vozov. In z dobrim razlogom, ker so good enough in pocen.
#brezpodpisa

shadeX ::

zobnik je izjavil:

Kaj pa delavci ki delajo na odprtem in je zunaj 33°C, kmet v traktorji tudi večina nima klime, in v šoli jo tudi nimajo, pa marsikje v tovarni delajo na vročem.


Ne verjamem, da si "up to date" s temi zadevami. Kar se tiče kmetov, sorodniki imajo manjšo kmetijo (par krav) in država lepo subvencionira med drugim tudi nakup traktorja.

Imajo manjši traktor s klimo, radijem in vse kar spada zraven za udobje. Govorimo o kmetiji z nekaj kravami, ne o tistih kateri se grejo resen posel iz tega.

Še enkrat, smo v letu 2019 in ni nobene potrebe, da bi se kdo mučil na ekstremnih temperaturnih razmerah če to NI potrebno. Pred časom izbire ni bilo, danes pa je za relativno majhen denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

fosil ::

Ko vidiš ob cesti kakšno policijsko patruljo, se ustavi in jih prosi, da ti odredijo izredni tehnični pregled.
Tako je!

hojnikb ::

samo hitri pregled avtologa pokaze skoraj 40k registriranih imtjov (najvec 539 modelov)...
vprasanje kolk je se taksnih ki niso...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MASS ::

Milosss je izjavil:

hojnikb je izjavil:

zahtevaj tehnično brezhiben avto. Če bo pa kaj pameten šef, pa reči da menjata avto za kakšen dan. Če se mu zdi tvoj avto ok, to nebo težav>:D


To bom tudi naredil. Če ne bo zaleglo, bom se kar sam začel vozit z mojim, še prej jih bom pisno obvestil in navedel razloge zakaj. A lahko delajo nato kakšne probleme, ko bo prišlo do povrnitve stroškov za gorivo itd.?? Je potrebno izpolnit kak obrazec od delodajalca? Sem gledal, da naj bi se dobilo 0,37 eur za kilometer, če se voziš z lastnim avtom.


Probleme si boš naredil sam, če boš to naredil brez naloga delodajalca.

Milosss ::

Odpovedi ne bom dal, dokler ne najdem kaj drugega. Nisem neumen, da bi ostal brez vsega. Samo ta čas sem si mislil bistveno izboljšat vožnjo na teren s svojim avtom. Tisti grdi nasvet, da bi ne bi dolival olja v avto, mi je že predlagal en od sodelavcev, sam nisem tak p...., da bi to naredil namerno, pa še olje so mi dali, da sam dolivam. Smerokazi pa so tako, da ko se izklopi se sam vklopi v drugo smer. Kaj pa če preprosto pridem v službo in ne grem na teren z utemeljitvijo, zakaj. So lahko kakšne sankcije?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebnost menjave filtrov v avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15121894 (17379) hojnikb
»

Utrujenost med vožnjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
586760 (4666) Unknown_001
»

Rada bi kupila avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14327145 (20801) hojnikb
»

nakup rabljenega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659417 (7321) ;-)

Več podobnih tem