» »

Mrežni tiskalnik

Mrežni tiskalnik

yapka ::

V firmi imamo probleme za popi* z tiskanjem preko mrežnega tiskalnika. Problem je, ko daš tiskat potrebuje stvar 20 minut preden natisne. Potem zelo velikokrat se dogaja da so tiskalniki brez povezave. Zadeva se začne tiskat takoj, ko tiskalnik izklopiš in vklopiš...zgleda, kot da bi tiskalnik zaspal in potem potrebuje čas da se zbudi. Sem hotel izklopit varčevanje z energijo, ampak sploh nima te opcije, maximalen čas je 15 min. Poskusil sem marsikaj... Prosil bi za kakršen koli namig...da poskusim.

mzakelj ::

Čarobna krogla pravi da je to neki xy tiskalnik. Daj več podatkov.

Han ::

In neka xy mreža, stikalo, router, strežnik...???

yapka ::

To je kar razvejana mreža: mikrotik router, trije qnap strežniki (diskovna polja), en kup gigabitnih stikal in računalnikov, štirje tiskalniki hp Officejet serije 8600...pa ti problemi so se začeli pojavljati nekje od novega leta naprej. Lansko leto oktorbra sem na računalnike namestil antivirusni F-secure, bi mogoče bil lahko to problem? Tiskalnike imamo v najemu, oni pravijo da je z tiskalniki vse v najlepšem redu in da imamo mi problem v firmi.

mzakelj ::

Poskusi izklopiti antivirus in potem nekaj natisniti. Boš hitro videl.

b3D_950 ::

Direktno priklopi tiskalnik preko usb kabla na laptop pa testiraj, ali pa kar računalnik, če je kakšn v bližini tiskalnika.

Preveri IP naslove tiskalnikov, da nimaš podvojenih s kakšnim drugim računalnikom ali drugo mrežno onapravo.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

jukoz ::

yapka je izjavil:

To je kar razvejana mreža: mikrotik router, trije qnap strežniki (diskovna polja), en kup gigabitnih stikal in računalnikov, štirje tiskalniki hp Officejet serije 8600...pa ti problemi so se začeli pojavljati nekje od novega leta naprej. Lansko leto oktorbra sem na računalnike namestil antivirusni F-secure, bi mogoče bil lahko to problem? Tiskalnike imamo v najemu, oni pravijo da je z tiskalniki vse v najlepšem redu in da imamo mi problem v firmi.


Če imaš tiskalnike v najemu jim sporoči, da jim boš skenslal pogodbo če ti ne pridejo pomagat. Gotovo so se že srečali s tako težavo in bi pričakoval malo bolj prijazen odziv. Katero podjetje pa je to. Lahko pišeš tudi na ZS.

On-topic: meni je lani poblaznel NOD32 na samo 2 PCjih, ostlih 10 je bilo OK. En Win10, en Win7, povsem različna konfiguracija itd. Predlagam da na enem izklopiš F-Secure in preveriš če ti tiska.

Pa ime podjetja vseeno javi =)

juroz ::

Mrežni kabel si že preveril? Taka banalna zadeva ampak tudi to sem imel že problem.

darkolord ::

IP konflikt je ena od stvari, na katero bi sam tudi hitro pomislil, ker se simptomi zelo ujemajo z napisanimi.

yapka ::

Sem zamenjal kabel, preklopil na drugo stikalo...in so tiskalniki kar zbruhali papirje, kar je bilo očitno v čakalni vrsti v računalnikih. Na nekaterih računalnikih sem odstranil F-secure in je sedaj pod privzeto nastavljen antivirusni od windowsov. Napaka se še vedno pojavlja...sploh ne natisne, ali pa natisne z 20 minutno zamudo. Na nekaterih računalnikih sem opazil, da natisne 2 ali 3 cm pairja in potem javi uporabniku Napaka pri tiskanju in izvrže papir.
Najprej sem tiskalnike namestil preko "čarovnika" od hp-ja in je stvar nekaj časa delala. Ko je začelo vse skupaj j****t sem odstranil tiskalnik in ga dodal na klasičen način preko IPja, "čarovnik od windowsov": Dodaj tiskalnik z naslovom TCP/IP ali imenom gostitelja...in nič bolje.
Sam sem tudi najprej pomislil na IP konflikt, zato sem jih šel ročno (za ziher) preverit (od pc do pc). Imamo statično določene IPje, okoli 80 naslovov. Imamo tudi vklopljen dhcp zaradi vajerlesa, vendar je bazen določen dovolj stran, da se ne more mešat z statičnimi IPji.
Opažam pa tudi, da starejši računalniki z windows xp ali vista na momente izgubijo povezvo. Primer: v raziskovalcu imam mapiran disk od serverja in ko kliknem gor, se računalnik zamisli za kako minuto, napiše v raziskovalcu da se ne odziva in potem čez minuto se zbudi in te spusti naprej.
Vse skupaj mi smrdi, kot da bi imeli nekaj v omrežju...

darkolord ::

Takrat ko ne deluje, poglej ARP tabelo: arp -a

Preveri MAC naslov, če se ujema s tistim od tiskalnika.

Mogoče je še kje kakšen DHCP v omrežju. S temle orodjem to vidiš.

SeMiNeSanja ::

In to vsak za sebe direktno pošilja na tiskalnik?
Da se potem na koncu ne tepejo za mesto v vrsti?

Kaj če bi enega definiral kot 'deljenega' na enemu od računalnikov (imate kakšen server?), pa da potem vsi printajo izključno na tega deljenega, se pravi, da Windows upravlja z čakalno vrsto in to samo eden računalnik, kot strežnik.
Ta pa je potem lahko celo preko USB povezan s tiskalnikom, tako da izključiš mrežo kot faktor med tiskalnikom in računalniki.

Poskusiti ni greh.... v tistih 20 min ko čakaš, to mimogrede prestaviš...

Drugače pa pri 80 računalnikih.. ni vraga, dejansko lahko pride tudi do kakšnega konflikta med IP naslovi (sploh če imaš kakšnega sodelavca, ki prinese kaj od doma in priklopi na mrežo).

mzakelj ::

Na enemu računalniku probaj zamenjati port za mrežni tiskalnik. Če je WSD gonilnik je možno da je to napaka. Sem imel pri eni stranki. Ko sem dal na IP tiskalnika je začel bruhat instantno ven printe.

AndrejS ::

en kup gigabitnih stikal Poceni stikala znajo delat velike probleme - še sploh če jih je mnogo med seboj povezanih

darkolord ::

Eh, ni res. Dokler ni loopa.

Zgodovina sprememb…

yapka ::

Nimamo glih čunga lunga stikal, so TP-Link, D-Link, Netgear. Tole z WSD gonilnikom se že poskusil, kar sem že prej napisal da sem ga dodal prek IPja.
Nekaj predlogov se pa bo nabralo. :)

Invictus ::

yapka je izjavil:

Nimamo glih čunga lunga stikal, so TP-Link, D-Link, Netgear. Tole z WSD gonilnikom se že poskusil, kar sem že prej napisal da sem ga dodal prek IPja.
Nekaj predlogov se pa bo nabralo. :)

To so čunga lunga stikala ;). Sploh, če so butasta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

darkolord ::

Z butastimi čungalunga stikali je v resnici manj problemov kot s tistimi ta fensi. Switch čipi noter so pa itak od Broadcom/Qualcomm/... al whatever se že zdej kličejo.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Če imaš butaste čunga lunga stikala, to ponavadi samo pomeni, da nimaš urejene mreže (kablovja) in štukaš.

S pametnimi stikali imajo pa probleme samo butasti ITjevci ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Ne nakladaj, ker streljaš čisto mimo.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Nope, sem bil network admin kar nekaj let.

Butasti switchi so leglo napak, ki jih je težko izolirati in najti.

Pride butast admin, pa nam vse proste kable vtakne v butast switch. Itak je naredil loop in je glavni router počepnil...

Seveda, če imaš 10 računalnikov, ni panike. Na "moji" mreži jih je bilo 2500... In to na eni lokaciji...

Sem imel pa že po Sloveniji še 3 druge...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

darkolord ::

Loop z lahkoto lastovke narediš tudi na managed switchih. Ampak to je problem konfiguracije, ne switchev.

V butast switch vštekaš kabel in vedno dela, če ni kaj fizično crknjeno.

Pri managed sem že imel problem, da se switcha dveh proizvajalcev nista mogla zmeniti med seboj za hitrost. Dokler ni prišel firmware update (ki je specifično omenjal "improved connectivity with XXXXX series switches"), je zadevo reševal kitajc vmes. Ali pa STP občasno kaj prdne (spet popravek enkrat kasneje v firmware) in potem pol mreže pade dol. Pa da tega, da management vmesniki zmrzujejo kot za stavo (switching dela, a moraš rebootat cel switch, da dobiš management nazaj), ne omenjam.

Invictus ::

Kaj pa mešaš škatle med sabo.

Prvo pravilo je, da imaš vso mrežno opremo od enega proizvajalca :P.

Kaka management interface ?!?!? Konzola je zakon.

To je to, ko se amaterji lotijo mreže...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Konzola = management interface

Tolk o amaterjih.

SeMiNeSanja ::

Otroci, ne se kregat!

ngc2392 ::

oh, če repliciram yapku...sem se dva dni hecal z enim hpjevim tiskalnikom. ko ga "pravilno" nastavim na tcpip port in na ip izven dhcp-ja, se mi je po slabih desetih minutah izgubil. ne dela tiskanje in ne skeniranje. po x-poskusih ga nisem več našel na mreži preko kabelske povezave. jah, isti postopek preko wifi...tcpip vrata in ip mimo dhcp nastavitev. glih skozi vrata sem prišel, ko sem se že moral obrniti (pa ko sem šel, je delalo :)
skratka...obupal. pustil gonilnik wsd in pa ip znotraj dhcp. in hudič še kar dela. nekaj očitno ne znam.
sumim pa morda telemahov modem/router. da glih pojma nima, kaj dela...
United We Stand, Divided We Fall

mat xxl ::

Škoda , da sem šele sedaj videl.... težave so zaradi W10 in njihovega neumnega posodabljanja driverjev, brez dovoljenj. Sem imel z Canoni, starejši ogromen kopirc IR3300 identične težave, ko ga en zaplete v mreži ga zasede in noben ne more printat. Če boste malo opazovali, boste videli, da to praviloma naredi le nekaj računalnikov , verjetno ne vsi...... zraven so pa še igre " zdaj ga vidim, zdaj ga spet ni na mreži"

Rešitev dol gonilnike , najdite še orodje na HP strani za izbris vseh starih gonilnikov, Canon to ima potem pa z HP strani poiščite ustrezne nove PCL6 nikakor PS ali kake druge driverje, če bo z temi spet težava pa starejše PCL5, delalo bo, zapišite si potem točne podatke o driverjih dokler čez ene pol leta W10 ne bo spet, kaj sam nadgradil....... se, pa da te avtomatske updajte ustaviti, samo sem že pozabil kako.....

Če to nič ne bo delalo skenslajte najem starih 8600 in zahtevajte vsaj 476 ke , tam teh težav preverjeno NI !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

ngc2392 ::

@mat...posodabljanje driverjev imam izklopljeno (med prvimi postopki na desetki to naredim). res pa je, da sem vlekel dol celoten driver in nisem bil pozoren na pcl ipd driverje. si bom pa zapomnil za naprej. aja, gre samo za dva računalnika...
sicer gre pa za pagewide serijo tiskalnikov. imam pa tudi en 8600, ki ima težave z skeniranjem preko mreže. sem že obupal pri nastavitvah in sedaj skenirajo preko računalnika (hp scan) kot pa direktno iz tiskalnika.
United We Stand, Divided We Fall

mat xxl ::

To mora vse delati, celo potisno skeniranje mora delovati !

Ja sam imam tudi izklopljeno posodabljanje drv, pa je W10 pametnejši in me tu premaga. Bistvo je orodje za izbris vseh starih driverjev Canon ga ima , za HP ne vem ? Pogooglay sam sem takoj našel !!!

Problem, je, če stari ( v bistvu najnovejši) ostanejo in ti inštaliraš starejše, ki delajo on vzame novejše iz lastne baze in ne dela .

b3D_950 ::

Rešitev.

I love how so much has changed about computers since 1999 that you'd think a movie about people working in a tech field wouldn't be relatable anymore, and yet here we are 17 years later and the printer scene is still insanely relatable. They still haven't managed to invent fully functional printers yet.

have a blast. :D
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

ngc2392 ::

ja ja, poudarek verjetno na "mora". pač, ne. ne deluje. včasih pametnejši odneha. no, saj mora, ker ne moreš 8 ur viseti zraven tiskalnika in na netu guglati vse mogoče rešitve in finte.
pa tole verjetno tudi ne pomaga...
"You can use third-party software removal tools. As informed earlier HP doesn't have a software removal tool."
citat iz hpjevega foruma, datum februar 2019
United We Stand, Divided We Fall

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ngc2392 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

strežnik za majhna podjetja

Oddelek: Pomoč in nasveti
243054 (2086) Mavrik
»

Priklop "USB multipraktika" v mrežo (Wifi / ethernet)

Oddelek: Pomoč in nasveti
102609 (2480) NeMeTko
»

Nakup routerja

Oddelek: Omrežja in internet
182938 (2352) celebro
»

Inštalacija printerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
202381 (2194) racunalnik3
»

Laserski tiskalnik Minolta PagePro 1100

Oddelek: Pomoč in nasveti
81853 (1762) kinca

Več podobnih tem