» »

Laserski tiskalnik Minolta PagePro 1100

Laserski tiskalnik Minolta PagePro 1100

kinca ::

V naslovu omenjeni tiskalnik imam priključen na računalnik preko LPT1 porta, tiskalnk dela brezhibno. Na zadnji strani je zraven "širokega" priključka tudi priključek za RJ45 konektor, vendar ko printer in računalnk povežem z mrežnim kablom ga mrežna kartica sploh ne zazna, izpiše mi da mrežni kabel ni priključen. Je potrebne kakšna posebna priključitvena kartica, manjka kak protokol? Uporabljam WXP.

Minolta PagePro 110 tehnični podatki:
stran na www.minolta-qms.com

Lucio ::

Mrežni vmesnik ni mišljen za priključitev v PC temveč v omrežje (switch ali router). Le ta dobi svoj IP in je nato videm vsem računalnikom v omrežju.
V ozadju pa moreš imet DHCP strežik, kateri mu bo dodelil IP (to ponavadi dela router).

gkovac ::

LUcio ima sicer prav, ampak da samo dodam.... DHCP ni potreben. Po navadi je možno IP tiskalniku tudi dodeliti. Preberi si navodila in boš ugotovil, da ima tiskalnik najbrž že privzete nastavitve IP.

Zadevo lepo priklopi na router, vtipkaj njegov privzeti IP in tam boš imel opcije kako nastaviti tiskalnik.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Lucio ::

res ja mu lahko dodeliš tudi statični IP. Mi je šlo iz misli :)

kinca ::

Obema hvala za pomoč, vendar stvar nekako ne gre. Printerja nikakor ne morem videti v omrežju. Poizkusil sem ga priklopiti na switch, nato še na router pa ni nobenega uspeha (lučke na switchu ali routerju se ob priklopu printerja prižgejo).
Omrežje je sestavljeno iz večih mašin katerim ena deli internetno povezavo. Vsi odjemalci interneta so na enem switchu, na katerega sem priključil tudi printer, poizkusil sem z ravnim in cross kablom, ugasnjenim požarnim zidom vendar printerja ni videti. Na vseh mašinah je naložen Windows xp sp2, računalniki so v isti delovni skupini.

Podatki dobljeni iz printerja:

Unit Serial No: 502093 Version: 05.54

Network Address: 00:20:6b:22:a4:6d

Network Topology: Ethernet Connector: RJ45

Network Speed: 10 Megabits

Novell Network Information enabled
Print Server Name: MLT_502093
Password Defined: No
Preferred Server Name not defined
Directory Services Context not defined
Frame Type: 802.2 On 802.3

Peer-to-Peer Informatlon enabled
Frame Type: 802.2 On 802.3
Network ID: 0

TCP/IP Network Information enabled
Frame Type: Ethernet II Protocol Address: 10.21.18.185 Subnet Mask: 255.255.0.0 Default Gateway: 10.21.17.2
WINS Name: MLT_502093

IPP Network Information enabled
Internet Printing Protocol http://10.21.18.185:631/Print

AppleTalk Network Information enabled
Frame Type: 802.2 SNAP On 802.3
Protocol Address: Net Number 65384 Node Number 224
Socket Number 1 Preferred AppleTalk Zone: Default Zone
Novell inactive

Peer-to-Peer Connection Information
Printer Name: MLT_502093

AppleTalk Connection Information
AppleTalk Printer Name: MLT_502093

TCP/IP Connection Information
Port Number: 10001

Mogoče še kakšen namig? Zelo čuden se mi zdi IP naslov printerja.

amigo_no1 ::

Printer imaš nastavljen v območje 10.x.x.x , večina pa ima lokalno domače omrežje (mrežne kartice in routerje) na 192.y.y.y

Navodila & stuff za tvoj printer:
http://tinyurl.com/2yymjr

Classful network @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kinca ::

če v mrežni karti ročno nastavim IP na 10.xx.xx.xx mi uspe vzpostaviti komunikacijo s tiskalnikom, nastane pa drug problem. Nisem prvi lastnik tiskalnika, za vsako spremembo v nastavitvah je zahtevano geslo ki ga seveda ne vem (možno je spremeniti IP, DHCP - izklopjlen je, reset števcev tiskanja in še morje drugih nastavitev). Če ostane mrežna kartica nastavljena na IP 10.xx.xx.xx mi je onemogočen dostop do neta. Je možno mrežno kartico prepričati da bi istočasno delovala v dveh območjih IP naslovov, ali pa da v mašino ki deli internetno povezavo dam še eno mrežno kartico ki bi komunicirala samo s tiskalnikom, na tej mašini pa omogočim skupno rabo tiskalnika. Če je izvedljivo bi raje uporabil prvo varijanto - ena mrežna, dva območja IP naslovov.

Hvala za odgovore.

Lucio ::

Na eno mrežno gre samo en IP.
Zakaj pa ga ne instaliraš preko LPT na strežnik (prižgan 24/7) in ga tam daš v share. Ter nato poinstaliraš na vse ostale mašine preko mreže?

Verjetno se da vsa gesla postaviti na privzeto tovarniško stanje. Malo pogooglaj...

kinca ::

LPT kabel je prekratek, mrežni kabel pa lahko z majhnimi stroški narediš poljubno dolgega, čeprav bi ga bilo najenostavneje priključiti na sever.
Vsem hvala za nsvete, na netu sem našel seznam tovarniško nastavljenih gesel, med katerimi je bilo tudi minoltino geslo ki odpira nastavitve printerja. IP sem spremenil v 192.168.0.250 tako da lahko vse mrežne kartice komunicirajo z njim. Namestitve printerja na vsako mašino uredim kasneje, če ne bom še kaj vedel se oglasim

Tule je lista default gesel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskra Callisto 821 -geslo

Oddelek: Strojna oprema
246140 (4328) simnov
»

pohitritev dsl ali kabelskega neta v win xp

Oddelek: Omrežja in internet
61658 (1396) BlueRunner
»

Connecting to a network has become a nightmare (za mac userje)

Oddelek: Omrežja in internet
51002 (945) Boeing
»

LAN problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161808 (1559) kockish
»

MAC OS X & WIN 98

Oddelek: Operacijski sistemi
7900 (797) nemesis

Več podobnih tem