» »

RJ45 v 2xRJ11 adapter

RJ45 v 2xRJ11 adapter

Ciklamen ::

Živjo.

A je možno kje dobit pretvornik oziroma adapter ki pretvori RJ45 konektor v 2x RJ11?

Zadeva je takšna, iz omarice gre UTP kabel, ki je CAT 5 ali še "slabši", kateri se potem deli v 2x RJ11 konektor ki gre v modem za internet in telefonijo.

Ker je tehnik, ki je preverjal internet pri nas ugotovil, da njemu vleče dvakrat večjo hitrost do omarice, kot imamo mi sedaj hitrost interneta in je predlagal, naj speljemo nov kabel med omarico in modemom in ker se bom posodobil koliko je možno bom kar napeljal CAT 6 kabel, da bo mir. Me pa zanima, kako naj najbolj elegantno speljem konverzijo iz UTP (bom najbrž kar gor fliknil RJ45 konektor) kabla na telefonski kabel (RJ11 konektor).

Modem je technicolor tg788ivn v2.

Vem da je malo po kmečko razloženo, ampak upam da se razume kaj bi rad dosegel.
- End of the Post ->

wave ::

Kupiš ta konektor in gor speljes tiste 4 žičke iz utp6 kabla...

Tomay ::

Cat6 kabel zaključiš z cat6 modulom.

Vzameš Cat6 patch kabel. Na eni strani odrežeš in zaključiš z dvema rj11 konektorjema.

Opcija 2 pa je cat5/6 splitter.

Na cat6 kabel verjetno ne bodo šli rj11 konektorji, ker ima debelejše žile.
Voodoo 4Ever

Ciklamen ::

 Vezava

Vezava



Tako imam sedaj vezano, kar mi je grozno čeprav deluje. Mislil sem da bi to nekako rešil z adapterji, ampak ne vem če je to najboljša ideja. Imam tudi nek splitter ampak ISDN ne ADSL.
- End of the Post ->

starfotr ::

Vzameš zidno vtičnico ali pa preprosto tole:

http://www.le-tehnika.si/index.php?loca...

Jaz sem imel na DSL direktno stisnjen RJ11 konektor.

Ciklamen ::

Kaj pa če kar direkt naredim tak kot si imel ti starfotr, ker stacionarnega telefona itak ne uporabljamo več, da se ne zajebavam z nepotrebnim prevezavanjem in samo kupim RJ12 konektor ter ga zvežem na CAT6 kabl in je to to?
- End of the Post ->

starfotr ::

CAT6 ima drugačen premer žic, priporočam uporabo cat 5e, več kot dovolj dobro zate. Na cat6 ne boš mogel stisnit kakovostno.

Ciklamen ::

Štima, potem bom pa kar potegnil CAT 5E od omarice pa do modema, pripopal RJ11 na en konec CAT 5E kabla in bo zadeva laufala, upam. :) Hvala za predloge in nasvete!

PS: Pri nakupu kabla, moram biti na kaj razen da je cat 5e posebej pozoren?
- End of the Post ->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ciklamen ()

starfotr ::

Uporabi modro bel par.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
395981 (4811) MadMax
»

Kabel CAT 6e

Oddelek: Omrežja in internet
388794 (7771) čuhalev
»

Padec hitrosti med omarico in modemom ?

Oddelek: Omrežja in internet
131314 (1029) Invictus
»

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
404807 (4268) amigo_no1
»

Konektorji za Cat6 kable

Oddelek: Omrežja in internet
163918 (3452) PaJo

Več podobnih tem