» »

Poletni/zimski čas

Poletni/zimski čas

««
6 / 6
»
»»

Machete ::

A tebi pa ne? A ni najbolje delati, ko si produktiven, ali je ves tvoj point, da mine čas?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Saj delovni urnik 9-17 je prilagojen aktivnemu dmnevu.

Še bolj je pa prilagojen temu, da ne moreš popoldne fušat, ker je za neko normalno delo premalo časa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Machete je izjavil:

A tebi pa ne? A ni najbolje delati, ko si produktiven, ali je ves tvoj point, da mine čas?

Jaz sem lahko produktiven tudi doma.

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Saj delovni urnik 9-17 je prilagojen aktivnemu dmnevu.

Še bolj je pa prilagojen temu, da ne moreš popoldne fušat, ker je za neko normalno delo premalo časa.


Haha, morda bo še kaj na tem ja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BigWhale ::

Mato989 je izjavil:


Jer vstajat se nam tudi ne ljubi... Pa se sihti so sinhronizirani z nemcijo avstrijo itd


No, tole o vstajanju je pac neumnost. Vstajati se ljudem 'ne ljubi', ker hodijo prepozno spat. Dan ima, presenetljivo, vedno enako stevilo ur (saj vem, zdaj se bo en pameten oglasil in rekel, da smo imeli eno uro manj). Za spanje potrebuje odrasel clovek kaksnih sedem ur, nekateri mogoce malenkost vec, nekateri malenkost manj. Spat gres ob taksni uri, da lahko vstanes takrat, ko je treba zaceti z delom.

In ja, vecina zahodnega sveta ima precej pokvarjen bioritem, podrte spalne cikle in tezave s spanjem. Delavniki so prilagojeni podjetjem, ne zaposlenim. :) Ampak, to je ze drug problem.

Magic1 ::

Zakaj se je včasih ob 6.00 začel šiht? Ker je bilo večina dela za tekočim trakom. Torej tri smene na dan 6-14-22-6. Ostalo se je prilagodilo, da ni bilo preveč različno. Danes je osnova od 8-16, ker je večino služb samo na eno smeno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Machete ::

Utk je izjavil:

Machete je izjavil:

A tebi pa ne? A ni najbolje delati, ko si produktiven, ali je ves tvoj point, da mine čas?

Jaz sem lahko produktiven tudi doma.


Super. Kaj ima to veze s čemerkoli veš le sam. Ostani doma potem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Kaj ima produktivnost veze z delovnim časom več pa tudi samo ti.
Sej zato sem pa za poletni čas, da bom eno uro več doma na svetlem.

Machete ::

Če ne bereš sosledja postov, potem res ne moreš vedet..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

BigWhale je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Jer vstajat se nam tudi ne ljubi... Pa se sihti so sinhronizirani z nemcijo avstrijo itd


No, tole o vstajanju je pac neumnost. Vstajati se ljudem 'ne ljubi', ker hodijo prepozno spat. Dan ima, presenetljivo, vedno enako stevilo ur (saj vem, zdaj se bo en pameten oglasil in rekel, da smo imeli eno uro manj). Za spanje potrebuje odrasel clovek kaksnih sedem ur, nekateri mogoce malenkost vec, nekateri malenkost manj. Spat gres ob taksni uri, da lahko vstanes takrat, ko je treba zaceti z delom.

In ja, vecina zahodnega sveta ima precej pokvarjen bioritem, podrte spalne cikle in tezave s spanjem. Delavniki so prilagojeni podjetjem, ne zaposlenim. :) Ampak, to je ze drug problem.


Jaz grem spat ob 23:00 in spim do 7:00 =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bob Rock ::

Machete je izjavil:

A tebi pa ne? A ni najbolje delati, ko si produktiven, ali je ves tvoj point, da mine čas?

A ni bolje najboljsi del dneva preziveti z druzino, hobiji, prijatelji,...?
Je delo/sluzba res edina vrednota, ki v zivljenju se kaj pomeni?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Gr8t ::

St235 je izjavil:

Tisti, ki spijo 4 ure so enako nevarni podnevi in ponoči. Si predstavljaš tistega, ki gre ob 2 zjutrja spat, ob 4h ga zbudi sonce, potem mora pa ob 16h po temi peljat domov?

Jaz spim vsaj 2x na teden po 4-5 ur. Ravno včeraj sem 4 ure in sem danes 100%. 3 ure mi je pa res premalo, ampak še vedno ne tolk, da bi čutil posledice pri vožnji na šiht.
Se spomnim pri 20-ih da je bilo že 5-6 ur premalo, ampak sčasoma se pa telo privadi.
Ne rečem za 8 urno vožnjo, to ne bi bil zmožen tudi če bi spal 7 ur.


Magic1 je izjavil:

Zakaj se je včasih ob 6.00 začel šiht? Ker je bilo večina dela za tekočim trakom. Torej tri smene na dan 6-14-22-6. Ostalo se je prilagodilo, da ni bilo preveč različno. Danes je osnova od 8-16, ker je večino služb samo na eno smeno.

Od 6-ih do 14-ih je najbolje tudi če imaš eno izmeno. Težko bi se privadil iti spat šele ob dveh. Pa saj tudi zdaj kdaj potegnem, max tudi do 2:30, ampak me potem kak naslednji dan zmanjka, da že ob 21-ih. V vsakem primeru pa rad čim prej vstanem - 4:40, da čim prej oddelam šiht.
Vsa čast tistim, ki lahko delajo do 16-ih, meni bi se že do 15-ih vleklo, pa nima veze kdaj bi začel s šihtom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

St235 ::

Jaz spim vsaj 2x na teden po 4-5 ur. Ravno včeraj sem 4 ure in sem danes 100%. 3 ure mi je pa res premalo, ampak še vedno ne tolk, da bi čutil posledice pri vožnji na šiht.

glede na tvoje blodnje o vožnji na podlagi video igric, je to samo še en dokaz, da po 4 urnem (kaj šele 3 urnem) nočnem spancu, človek ni sposoben optimalno funkcionirat. Lahko si si sicer to domišlja (tako kot si lahko domišlja, da zna vozit avto, ker cele dneve igra igrice), ampak empirična dejstva so na dlani.

starfotr ::

Bob Rock je izjavil:

Machete je izjavil:

A tebi pa ne? A ni najbolje delati, ko si produktiven, ali je ves tvoj point, da mine čas?

A ni bolje najboljsi del dneva preziveti z druzino, hobiji, prijatelji,...?
Je delo/sluzba res edina vrednota, ki v zivljenju se kaj pomeni?


Najboljši del dneva si ti v službi in ne z družino. Smešni ste mi s temi forami.

Magic1 ::

Seveda si najboljši del dneva v službi, sploh po zimskem času. Sedaj v poletnem času ti vseeno ostale kar lep kos "najboljšega" dela dneva še za ostalo.
Magic

Machete ::

Bob Rock je izjavil:

Machete je izjavil:

A tebi pa ne? A ni najbolje delati, ko si produktiven, ali je ves tvoj point, da mine čas?

A ni bolje najboljsi del dneva preziveti z druzino, hobiji, prijatelji,...?
Je delo/sluzba res edina vrednota, ki v zivljenju se kaj pomeni?


Seveda je bolje. Kakšno retorično vprašanje je to? Ostani doma potemtakem :)
(Sicer jaz ne bi zdržal brez dela in izivov, ampak seveda sem raje z družino).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Iz skrajnosti v skrajnost grejo samo idioti. Ostali iščejo neko ravnovesje. Med varnostjo v prometu, časom za službo in časom za ostalo. Če je pomembna samo varnost v prometu in služba, spi v službi in se nikoli ne vozi domov...bomo vsi bolj srečni, tudi vaše familije najbrž.

starfotr ::

Magic1 je izjavil:

Seveda si najboljši del dneva v službi, sploh po zimskem času. Sedaj v poletnem času ti vseeno ostale kar lep kos "najboljšega" dela dneva še za ostalo.


Recimo, da pol ure se voziš v službo, pol ure iz službe, torej 9 ur na dan koristiš najboljši čas, "kar lep kos = 1 ura" ti je pa tako zelo pomemben. Čudno.

Magic1 ::

Meni je trenutno super. Ob pol petih grem po otroka in sem lahko z njim zunaj do sedmih. Prejšnji teden je blo bolj švoh, ko se je ob šetih že temnilo. Samo star senilen fotr je že itak pozabil, kako je izkoristit del lepega dne.
Magic

ginekk ::

Ne samo, da je delavnik drugačen kot včasih, tudi šole so v vsega 30-letih pomaknile urnik. Na dosti osnovnih šolah, če ne že večini, je pričetek - prva ura - med 8 ali 8:15.

In zdaj bi nekateri na vsak način - kontra vsem smislenim in izvedljivim argumentom - pomaknili tistih sedem mesecev zdajšnega poletnega časa na slabše. Za tiste, ki podpirate stalni zimski čas, kje ste danes sploh prikrajšani?

Bob Rock ::

starfotr je izjavil:


Najboljši del dneva si ti v službi in ne z družino. Smešni ste mi s temi forami.

Dajva se enkrat prebrat...pocasi in skoncentrirano...

Machete je izjavil:


Seveda je bolje. Kakšno retorično vprašanje je to? Ostani doma potemtakem :)
(Sicer jaz ne bi zdržal brez dela in izivov, ampak seveda sem raje z družino).

Ce ne gre, da bi cel soncen dan z druzino, ni druge opcije kot pa da se kompletno cel soncen dan dela, al kako?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Machete ::

Ne razumem kaj sploh želiš. Uzakonjen urnik je 8h na dan, o čemu razpredaš pa dejansko ne pogruntam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Spajky ::

Tudi mene malce zbluzi tele menjave iz sončne (zimske kao) na "legalno" ... pa mojo mačko tudi ... rabiva en teden za "normalizacijo" ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

DamijanD ::

ginekk je izjavil:

Ne samo, da je delavnik drugačen kot včasih, tudi šole so v vsega 30-letih pomaknile urnik. Na dosti osnovnih šolah, če ne že večini, je pričetek - prva ura - med 8 ali 8:15.

+ skoraj vsak dan kakšen dodatni pouk 50 min prej

starfotr ::

Ko potegnemo črto pod tole temo je dejstvo, da si folk želi začeti delat bolj zgodaj, vendar če sedaj začne ob "pisarniških 9h", bi potem, če bi namesto ure premaknili delovni čas, začel ob "manj uglednih 8h" oziroma če začne sedaj ob 8h, bi potem začel delat ob "zidarskih 7h". Torej, na vsak način ohranit "ugledne ure", da slučajno ne bi padli v "radnićke klase".

Torej, če se po standardnem (zimskem) času začnejo dopoldanski delovniki ob:

6h-14h
7h-15h
8h-16h
9h-17h

Ukinemo zadnji ali zadnja 2 začetka delovnega časa in je zadeva rešena. Torej, vsi bi začeli delat ob 6h, 7h ali najkasneje ob 8h. Potem pa samo odvisno od tega, kako pisarniški oziroma kako "radnićki" si. Aja, potem je pa to že poseg v odločitve, bi se reveži počutili, kot v bivši jugi, kjer so vsi delali ob 6-14. Mislim, da vas moti predvsem prikaz ure, da slučajno ne bi videli prenizke številke, ker potem bi bili zaspani, zmatrani, pizdili bi nad tem, kako je treba zgodaj vstat. Sedaj, ko je čas premaknjen na CEST, je pa vse ok, folk ni zmatran, folk je naspan.

Torej, dejstvo, da se službe začnejo za vas prepozno, bi vi rešili z zamenjavo dogovorjenega časovnega pasu za naše geografsko področje? Res, efektivna in pametna rešitev. NOT.

Ne vem, kako bi poletni čas pomagal golfu in turizmu na HR, na dopustu itak ne gledaš na uro. Aja, hrčki so drugačen narod, oni ne razumejo, da je folk na dopustu in ne dela v turističnih obratih, kot morajo oni sami. Folku je vseeno ali pije pivo v rivi ob 20h ali ob 19h.

In kot sem že napisal, dan ne bo nič krajši/daljši, če bomo naredili zamik.

Tu se pokaže stari rek, da se dan lovi zjutraj in ne zvečer. Kar bi vi v bistvu radi, vendar ker ne znate drugače, bi premaknili časovni pas in ne urnikov/delovnega časa.

energetik ::

starfotr je izjavil:

Tu se pokaže stari rek, da se dan lovi zjutraj in ne zvečer. Kar bi vi v bistvu radi, vendar ker ne znate drugače, bi premaknili časovni pas in ne urnikov/delovnega časa.
Tako je. Ker je bistveno lažje premaknit 1 časovni pas kot pa na tisoče urnikov, ki so več ali manj zabetobirani.

St235 ::

In kar naš senilni ata pozablja je, da sistem ure moramo v vsakem primeru spremeniti.

starfotr ::

Energetik, kateremu je v interesu, da je urnik zabetoniran? Delavcem? Delodajalcem? Državi? Kdo je tu kriv?

lakotnik zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

St235 ::

lakotnik zakaj?

zato, ker se z letom 2021 ukinja premikanje ure. A pa ti sploh veš o čem govorimo v tej temi?

Energetik, kateremu je v interesu, da je urnik zabetoniran? Delavcem? Delodajalcem? Državi?

popolnoma vsem naštetim. Kako točno bi po tvoje delovalo? Začetek dela: enkrat ko postane svetlo? Delovni čas: sometimes open, sometimes closed? Dokumente izdajamo malo preden bo sonce v zenitu in še nekaj časa po tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8115033 (6562) Oberyn
»

V EU premikanje urinih kazalcev še vsaj do leta 2021 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
539372 (4871) Lonsarg
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15635786 (29115) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21843404 (30167) nsa_ag3nt

Več podobnih tem