» »

Spomladanska utrujenost?

Spomladanska utrujenost?

Jerry000 ::

A se še komu dogaja, da je čist zbit/zaspan zadnje čase? Je res ta spomladanska utrujenost? Namreč gibam se vsak dan aktivno, spim po 6-7h (kar je zame dovol), tudi za vikend ko si rečem da bom se naspal in ne nastavim budilke, se po 6-7 urah zbudim in sem super. Ampak takole čez dan pa v službi (ko ni kaj aktivnega) pa se mi spi, sem takšen kot da je nek pritisk, težko držim fokus pri kakšni stvari/delu itd. Januarja in februarja ni bilo tako. Še kdo tak :)? Saj bo minilo, to vem, me pa zanima vseeno.

  • spremenil: Jerry000 ()

koyotee ::

Slabokrvnost?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

LukiYo ::

Same here...

jype ::

Pusti službo, pa bo precej bolje.

kixs ::

Na kratko zadremaj - 10min.

Aquafriend ::

Jerry000 je izjavil:

A se še komu dogaja, da je čist zbit/zaspan zadnje čase? Je res ta spomladanska utrujenost? Namreč gibam se vsak dan aktivno, spim po 6-7h (kar je zame dovol), tudi za vikend ko si rečem da bom se naspal in ne nastavim budilke, se po 6-7 urah zbudim in sem super. Ampak takole čez dan pa v službi (ko ni kaj aktivnega) pa se mi spi, sem takšen kot da je nek pritisk, težko držim fokus pri kakšni stvari/delu itd. Januarja in februarja ni bilo tako. Še kdo tak :)? Saj bo minilo, to vem, me pa zanima vseeno.


Cez zimo je hrana ponavad z manj vitamini. Zato telo pozimi crpa iz rezerv in se do pomladi ze lahko izcrpa. Jej cim vec bio sadja in zelenjave. Hitro energijo ti da suho sadje ampak so lahko problem mikrotoksini. Zato prej namoci v jabolcni kis ali limonin sok.

Izogibaj se tezki hrani in sladkarijam.

Spomladi se bioritem spremeni, daljsi dnevi, vec svetlobe nam spremeni metabolizem, hormone , porabimo vec energije.

Zgodovina sprememb…

CleanPower ::

Gre se za to da se zgodaj dan naredi in spimo manj, posledično se to nabira in se potem malo pokaže. Ni pa to nič takega

Aquafriend ::

Spimo cist isto. Enako stevilo ur. Sadje in zelenjava imajo pozimi manj vitaminov. Vsaj lokalna hrana. Telo izcrpa rezerve. Zraven tega se bioritem spremeni spomladi. Vec sadja, manj sladkarij in mastne zacinjene hrane.

Zgodovina sprememb…

CleanPower ::

Hrana mora biti raznovrstna. Nevem kako hrano jeste da mate probleme z vitamini.

mahoni ::

Ma ni to fora vitaminov. Enostavno nisi bil na dopustu ze dlje casa in to je problem. Dobro se napokaj jajc in kaksne dobre klobase ter sira in bos videl kako bos pokal od energije.

Aquafriend ::

Verjem mi. Dopust ne vpliva na spomladansko utrujenost. Tisto ni spomladanska ampak navadna utrujenost, ce si zgaran. Vcasih ko sem celo zimo prelenaril sem vseeno dobil spomladansko utrujenost.

CleanPower je izjavil:

Hrana mora biti raznovrstna. Nevem kako hrano jeste da mate probleme z vitamini.

Tudi ce jes raznovrstno ima hrana pozimi manj vitaminov in hranilnih snovi kot poleti ali jeseni.

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

jype je izjavil:

Pusti službo, pa bo precej bolje.


Mu podariš kaj bitkojnov?

Jerry000 ::

jype je izjavil:

Pusti službo, pa bo precej bolje.

SLužba ni problem ker mi je všeč delo ki ga opravljam

Aquafriend je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

A se še komu dogaja, da je čist zbit/zaspan zadnje čase? Je res ta spomladanska utrujenost? Namreč gibam se vsak dan aktivno, spim po 6-7h (kar je zame dovol), tudi za vikend ko si rečem da bom se naspal in ne nastavim budilke, se po 6-7 urah zbudim in sem super. Ampak takole čez dan pa v službi (ko ni kaj aktivnega) pa se mi spi, sem takšen kot da je nek pritisk, težko držim fokus pri kakšni stvari/delu itd. Januarja in februarja ni bilo tako. Še kdo tak :)? Saj bo minilo, to vem, me pa zanima vseeno.


Cez zimo je hrana ponavad z manj vitamini. Zato telo pozimi crpa iz rezerv in se do pomladi ze lahko izcrpa. Jej cim vec bio sadja in zelenjave. Hitro energijo ti da suho sadje ampak so lahko problem mikrotoksini. Zato prej namoci v jabolcni kis ali limonin sok.

Izogibaj se tezki hrani in sladkarijam.

Spomladi se bioritem spremeni, daljsi dnevi, vec svetlobe nam spremeni metabolizem, hormone , porabimo vec energije.

Sadja pojem dosti, malo manj zelenjave. Ampak ja, vidim da je res nekaj na tem, ali pa samo jaz čutim dosti to...tak kot nekateri luno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Invictus ::

Premalo športaš zunaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gendale2018 ::

to se meni poleti dogaja če ni klime ker se pofukano ne da spat, od vročine

ravno nekje okoli petih ko ratajo temperature znosne se pa spet prikaže tisto fuknjeno sonce, da ne omenjam vran ki se ti derejo že od treh (pa golazen je zaščitena, ko bi le imeli kak virus ki ubije samo njih)

če maš srečo se pa ob petih primajae kak pijan najstnik in dere bedarije, utihnu valjda ne bo, lahko greš dol in ga utihneš kar ni najbolj legalno

s klimo je pa drugo zapreš okna, spustiš rolete, klimo daš na max (15 al 16° in da piha ob stropu (nočeš da ti mrzel zrak piha drekt v obraz), potem se pa lahko idioti, vrane in sonce zabavajo sami s sabo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

Meni pomaga ekstrakt iz rožmarina pri dneh kadar sem utrujen brez razloga. Kapljico ali dve v pijačo, pa sm za pol urce frišn k rožica xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Aquafriend ::

gendale2018 je izjavil:

to se meni poleti dogaja če ni klime ker se pofukano ne da spat, od vročine

ravno nekje okoli petih ko ratajo temperature znosne se pa spet prikaže tisto fuknjeno sonce, da ne omenjam vran ki se ti derejo že od treh (pa golazen je zaščitena, ko bi le imeli kak virus ki ubije samo njih)

če maš srečo se pa ob petih primajae kak pijan najstnik in dere bedarije, utihnu valjda ne bo, lahko greš dol in ga utihneš kar ni najbolj legalno

s klimo je pa drugo zapreš okna, spustiš rolete, klimo daš na max (15 al 16° in da piha ob stropu (nočeš da ti mrzel zrak piha drekt v obraz), potem se pa lahko idioti, vrane in sonce zabavajo sami s sabo

:))

zgleda si imel karmo dretja in rusenja miru v enem izmed prejsnjih zivljenj. Kar sejes to zanjes. A vidis kako je to?!

Zgodovina sprememb…

veduvedu ::


zgleda si imel karmo dretja in rusenja miru v enem izmed prejsnjih zivljenj. Kar sejes to zanjes. A vidis kako je to?!

Literally hitler
Utrujenost pride od spremembe intervala dan noč. Sedaj se dan vsakič daljša, ne krajša.

CleanPower ::

Ne vem če se dan ravno hitro daljša, se pa definitivno prej začne. Mrak še vedno pade že ob 18:25, dan pa se začne že ob 5:51. Kako pa je bilo pozimi?

EDIT: sem preveril čase, in vzamem nazaj. Ampak definitivno se mi zdi da jutranja sprememba bolj vpliva na nas kot večerna(v smislu utrujenosti).

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Mogoče je pa telo bolj "aktivno", pomlad pa te fore in 6ur spanja ni dovolj.
Magic

AnjaNja ::

Lahko je lahko ni...Dan se daljša, mi se pa temu privajamo, telo črpa zaloge vitaminov, mineralov. Ni škod,e če narediš kako rundo multivitaminov/mineralov/omega3...Lahko je tudi kaka slabokrvnost, ampak pri meni so bile še spokane ustnice, spala sem kot mačka po 16+ ur na dan, brez energije, težko sem se skoncentrirala, fax je bil muka...

Potme ko s eje to uredilo...sem bila še vedno utrujena. Manj, ampak a sem imela pripopano kronično utrujenost...Fino...Pa malo brskam in se je tudi pri meni potem pokazalo, da gre za prehransko občutljivost/intoleranco, karkoli. Določenih zadev ne smem jest, določena samo v majhni količini občasno, sicer grem takoj v "snooze mode".

Tilen ::

Skoraj zagotovo je razlog v prehrani.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

Premalo športaš zunaj...

Ubistvu skoraj vsak dan športam zunaj...ajde realno 3-4x na teden

gendale2018 je izjavil:

to se meni poleti dogaja če ni klime ker se pofukano ne da spat, od vročine

ravno nekje okoli petih ko ratajo temperature znosne se pa spet prikaže tisto fuknjeno sonce, da ne omenjam vran ki se ti derejo že od treh (pa golazen je zaščitena, ko bi le imeli kak virus ki ubije samo njih)

če maš srečo se pa ob petih primajae kak pijan najstnik in dere bedarije, utihnu valjda ne bo, lahko greš dol in ga utihneš kar ni najbolj legalno

s klimo je pa drugo zapreš okna, spustiš rolete, klimo daš na max (15 al 16° in da piha ob stropu (nočeš da ti mrzel zrak piha drekt v obraz), potem se pa lahko idioti, vrane in sonce zabavajo sami s sabo

Hahaha te kr razumem :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

D3m ::

Verjetno je mislil srake in ne vrane.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DimmniBurek ::

Heh, nikol nisem razumel te "spomladanske utrujenosti". Zame je to drugo ime za lenobo.
Kako zaboga si lahko spomladi utrujen. Sonce te zbudi, vreme je boljše, ni mraza, ne rabiš kurit doma, ptički, rožce... Jest bi kr laufal okol bajte spomladi :P
Premal dela mate, pol pa razmišljate o nekih takih neumnostih.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Baja ::

mja, ptiči, prvih 14 dni ko spim pri odprtem oknu jih čujem, pol pa majo lahko žur tudi na okenski polici.

odgovornost ::

poskusite wimhof dihanje in pa tuširanje z mrzlo vodo.
Če se vam neda dihat oziroma se vam to zdi kar nekaj, se poizkusite 30dni tuširati z mrzlo vodo preverjeno boljše počutje

mahoni ::

Vjezbaj pizda ti materina. :D

Egidij88 ::

DimmniBurek je izjavil:

Heh, nikol nisem razumel te "spomladanske utrujenosti". Zame je to drugo ime za lenobo.
Kako zaboga si lahko spomladi utrujen. Sonce te zbudi, vreme je boljše, ni mraza, ne rabiš kurit doma, ptički, rožce... Jest bi kr laufal okol bajte spomladi :P
Premal dela mate, pol pa razmišljate o nekih takih neumnostih.


Same here.

Jerry000 ::

mahoni je izjavil:

Vjezbaj pizda ti materina. :D

Hahaha to bo to :D

kixs ::

Meni se tudi to kdaj zgodi... pride ura tam 14-15h in me kar zacne malo matrat zaspanost. Sej po kaksnih 15min mine. Ce je cas, se malo naslonim na mizo.

Morda je kriv tudi postani zrak v pisarni... ali pa vrocina, ko sonce zacne not nabijat...

AnjaNja ::

DimmniBurek je izjavil:

Heh, nikol nisem razumel te "spomladanske utrujenosti". Zame je to drugo ime za lenobo.
Kako zaboga si lahko spomladi utrujen. Sonce te zbudi, vreme je boljše, ni mraza, ne rabiš kurit doma, ptički, rožce... Jest bi kr laufal okol bajte spomladi :P
Premal dela mate, pol pa razmišljate o nekih takih neumnostih.


Blagor tebi. Si pač neobčutljiv. Nekatere zmatra že ta sprememba trajanje dneva, drugi pokurijo zaloge železa, vitaminov. Poguglaj "kronična utrujenos", slabokrvost, prehranske intolerance in zaspanost, depresija, tesnoba/anksioznost/panične motnje, izgorelost....Žal teh reči sploh ni malo, sploh ne. Samo nihče ne bo prišel do tebe in ti povedal, ker je tak preklet tabu.

Mene bo iz tira vrgla sprememba ure. Dva tedna traja, da se navadim in nekak ujamem nov ritem.

mahoni ::

AnjaNja je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Heh, nikol nisem razumel te "spomladanske utrujenosti". Zame je to drugo ime za lenobo.
Kako zaboga si lahko spomladi utrujen. Sonce te zbudi, vreme je boljše, ni mraza, ne rabiš kurit doma, ptički, rožce... Jest bi kr laufal okol bajte spomladi :P
Premal dela mate, pol pa razmišljate o nekih takih neumnostih.


Blagor tebi. Si pač neobčutljiv. Nekatere zmatra že ta sprememba trajanje dneva, drugi pokurijo zaloge železa, vitaminov. Poguglaj "kronična utrujenos", slabokrvost, prehranske intolerance in zaspanost, depresija, tesnoba/anksioznost/panične motnje, izgorelost....Žal teh reči sploh ni malo, sploh ne. Samo nihče ne bo prišel do tebe in ti povedal, ker je tak preklet tabu.

Mene bo iz tira vrgla sprememba ure. Dva tedna traja, da se navadim in nekak ujamem nov ritem.

Ura pa res vpliva na cloveka. Vse ostalo se nekako, ampak ta klinceva ura. Upam, da se bodo lenuhi v parlamentih dokoncno zmenili. Ampak ocitno bo treba trpet se par let.

CleanPower ::

Nemorem verjet kakšni softiči ste vsi. Če že vnaprej verjameš da te bo vrglo, kako te ne bo?

ura? en dan vstani 2 uri prej pa se bo hitro vzpostavil ritem. Shock the body

Qcube ::

Mogoče si preveč oblečen zdaj ko je že kar toplo zunaj in te uspava?

Spajky ::

Treba iti vsaj dvakrat na dan malce po par minut zašibat po stopnicah par nadstropij, da malo cirkulacijo spodbudiš, posebej če si preveč pred kompom!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jype ::

A na "vježbaj" tipa ste pa že pozabili?

Cruz ::

Mrzel tuš(vsaj za konec).
Vitamin D.
Borovnice. Zmrznjene za boljše nutricionistične vrednosti, sveže za boljši okus.
Poslušaj debutni album skupine Allah-Las.

imagodei ::

jype je izjavil:

Pusti službo, pa bo precej bolje.

Jaz to podpiram ful. Iščem mecena, ki bi me vzdrževal (dokler se ne prekvalificiram). Poznaš kakšnega? :)
- Hoc est qui sumus -

nevone ::

imagodei je izjavil:

jype je izjavil:

Pusti službo, pa bo precej bolje.

Jaz to podpiram ful. Iščem mecena, ki bi me vzdrževal (dokler se ne prekvalificiram). Poznaš kakšnega? :)


Službe morajo postati prijaznejše, ljudje pa malo manj občutljivi. Vse je v naših rokah. Časi pa vsak dan bolj ugodni za kaj takšnega.

Ampak inercija starih časov je močna, nekaj napora bo vseeno treba, da se to silo ustavi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Bye ::

Stari časi so slab argument. Krivi so izključno ljudje sami.

Utk ::

Morda je ze kdo prilepil, ampak najbrz ne, ce bi, bi bila tema lahko zakljucena.

jype ::

Utk je izjavil:

Morda je ze kdo prilepil,
https://slo-tech.com/forum/t742590/p627...

zobnik ::

Eni so težko utrujeni, če ob 6 zjutraj pijejo na bencinski kavo, pol še v službi in doma. Kave ne pijem že več let.

mahoni ::

jype je izjavil:

Utk je izjavil:

Morda je ze kdo prilepil,
https://slo-tech.com/forum/t742590/p627...

https://slo-tech.com/forum/t742590/p627...

jype ::

Kudos, prvi si bil :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaspanost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7011294 (8099) c3p0
»

Manjko energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8914157 (11695) Kovač 72-45
»

zaspanost, neenergičnost...kava itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415444 (10532) siddharta42
»

zaspanost?

Oddelek: Loža
243162 (2031) gregor_m
»

Zbit sem ko konj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
687869 (5585) poweroff

Več podobnih tem