» »

Zbit sem ko konj

Zbit sem ko konj

«
1
2

Unknown_001 ::

Mah, to se mi ob petkih kr dostkrat zgodi. Seveda, ob 5:00 auf pol pa bit buden in v pripravljenosti do 23:00 pol pa domu.
In tko ko zdj sem zmeri zmatran tako, da ni bog, da bi se mi kj dalo delat.

Zdj bi pa rabu dober nasvet, kako energijo dobit, da bom zdržu do konca dneva. Ne pridejo v poštev kava, kak red bull al pa spanje.


Ma kdo kako idejo, preden zaspim na sred mize?

bigbada ::

In zakaj ne pride v poštev kava ali pa redbull? To je najboljše za take zadeve

Unknown_001 ::

Zato, ka prvo ko prvo tega nimam pri roki, drugo kot drugo, efekt je kratkotrajen po koncu delovanja je pa use še slabše.

Hayabusa ::

In kaj delaš v tem času, da moraš biti pokonci ?

fantasycamp ::

Unknown_001 je izjavil:

Mah, to se mi ob petkih kr dostkrat zgodi. Seveda, ob 5:00 auf pol pa bit buden in v pripravljenosti do 23:00 pol pa domu.
In tko ko zdj sem zmeri zmatran tako, da ni bog, da bi se mi kj dalo delat.

Zdj bi pa rabu dober nasvet, kako energijo dobit, da bom zdržu do konca dneva. Ne pridejo v poštev kava, kak red bull al pa spanje.


Ma kdo kako idejo, preden zaspim na sred mize?

si nad 30?

Unknown_001 ::

fantasycamp je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Mah, to se mi ob petkih kr dostkrat zgodi. Seveda, ob 5:00 auf pol pa bit buden in v pripravljenosti do 23:00 pol pa domu.
In tko ko zdj sem zmeri zmatran tako, da ni bog, da bi se mi kj dalo delat.

Zdj bi pa rabu dober nasvet, kako energijo dobit, da bom zdržu do konca dneva. Ne pridejo v poštev kava, kak red bull al pa spanje.


Ma kdo kako idejo, preden zaspim na sred mize?

si nad 30?


Še do 20 nisem prilezu.

Zeehhhh... -_-

piromanček ::

od 5 do 23 praviš, da moraš biti v pripravljenosti? v kakšnem smislu?
zdej ko si na slotechu in je petek si v pripravljenotsi za kaj?

Unknown_001 ::

Neki se še sprot morm učit pa to

Blinder ::

a se ne uporabla kokain za take reči? še posebi zdaj ko so na miših testirali, da če obsevajo del možganov pol živali se zmanjša odvisnost od kokaina :|
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Unknown_001 ::

Nisem ilegalc pa tud cvenka ni za to sranje od droge.

fantasycamp ::

Unknown_001 je izjavil:

Nisem ilegalc pa tud cvenka ni za to sranje od droge.


naravno nimaš dost testosterona!

freesty ::

Od 5h do 23h moras bit v pripravljenosti in tvoj razlog je:
Neki se še sprot morm učit pa to


Torej si v petkih od 6h zjutri pa do 22h zvecer v soli in se ucis pac mal sprot pa to?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Looooooka ::

Zbudis se ob petih in skaces okol do 23.00 in se cudis, da si zmatran?
Vmes je 6 ur lufta, kar ni dovolj niti za nek kvaliteten spanec. Mislim...ce nimas nekih power napov cez dan je logicno, da bos zjeban.
Ce bos pil taurin kofein pa te pizdarije bo to delovalo par dni...potem bo pa lepo sledil crash.
Mozgani in telo rabijo pocitek. No way around that one :)

pegasus ::

Pravi čaji delujejo veliko bolje od kave.

Unknown_001 ::

@fresty
NE

Ob 5:00 morm auf, ob 6:00 na bus ob 7:00-14:00 šola ob 15:00 pridem domu oz. ne domu v firmo (domačo) pa grem še na kosilo za pu ure. Pol morm pa vse do 19:00 čakat (umes se seveda kj učim pa to, sam pogoji glih niso najbolj optimalni) pol mam pa vaje (pr plehmuski-godbi špilam in mamo tri ure vaje) pol pa eno uro nucam da pridem domu pa da se spat dam.

Gandalfar ::

Neki bos moral spremenit. Al najt prostor v firmi, kjer lahk das cepke v usesa pa masko cez oci pa zaspis al pa skenslat pleh.

Unknown_001 ::

Težka bo. :8)

Ni tak enostavno za razložit kaka je situacija, pa o tem raje ne bi.

Nucu bi sam dober nasvet da se mal k seb spravim.

fosil ::

6 ur spanja je za večino ljudi premal, bližnjic tukaj ni.
Ali gre tukaj samo za en dan v tednu, ali je to vsak dan?
Probaj power nap, za 20 min. Se pozna.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Unknown_001 ::

Ne vem, nikoli nisem mogu popoldne zaspat ampak splača se probat pa bom vid če je kj efekta.

fosil ::

Pri power napu je stvar ravno v tem, da ne zaspiš.
Tako je!

Gandalfar ::

Tam ima 4h luknje. Mirno naredi 2-3 rem cikle spanja, vsaj dokler si telo ne opomore.

Unknown_001 ::

Ja sj cajt mam, za ponucat, sam nimam se kam dat, da bi lahk spal, sred pisarne pa ne zgleda glih, ka pol pa lahk do teženja pride da nč ne delam, bla bla bla... ka starši glih niso ponavad dobre volje čez dan, pol pa še mlajši brat kako ušpiči pol je pa sploh super.

Jebeno življenje :8) nimam kj (ampak tako je samo ob petkih na srečo -_-)

shadowfax ::

Zeleni čaj še probaj. Pa naj bo iz čajnice, recimo gunpowder.

amacar ::

Pa dobro zaradi enega dneva v tednu jamraš? Se zgodi, da spim 20 ur od pon-petka pa sem še vedno živ, danes sem recimo spal 3.5 ure pa sploh ni problema pred 12 zagotovo ne bom šel spat. Sej pa si še mlad, ne bi smel biti takšen problem, razen če so danes že vsi tako občutljivi...

fosil ::

Saj mladi rabijo več spanja kot stari.
Power nap je dobra stvar.
Moraš sicer ležat, vendar samo zapreš oči in spustiš možgane na pašo, ne smeš pa zaspat. Za 20 min, max 30.
Tako je!

Oberyn ::

Jaz v takih primerih za odpravo zaspanosti vzamem Airmen Beans, to so bonboni z izvlečkom guarane. Dobiš v lekarnah. Ime ima ta zadeva po pilotih, ki to jemljejo, da lahko obdržijo zbranost na dolgih poletih. Ni nevarno, ne povzroča navade, prime pa orenk. Glede na to, da gre samo za petke, ni skrbi za kakšne posledice.

Kar se tiče pa splošne utrujenosti, v slabi formi si. Če praviš, da je tako samo ob petkih, človek pri tvojih rosnih letih mora en dan v tednu zdržati 20 ur dela brez problema. Parkrat na teden teči par kilometrov ali hodi v hrib, nehaj kaditi in jesti junk futer. Popravi si splošno formo.

alphasaphir ::

- ginseng v prahu, zeleni čaj v zavreto vodo, ohlajeno na 75 stopinj in minuta do dve noter, vzameš ven brez ožemanja, tulsi čaj proti stresu.
- par počepov, sklec, predklonov in podobnega, mogoče kako fizično opravilo na svežem zraku
- voda, pomaga da si dobro hidriran in da se ne naješ (preveč)
- najboljše pa je, da delaš nekaj kar ti je FAJN oziroma terja tvojo pozornost
- pogovor in razumevanje za situacijo iz strani staršev

če je tako 1X na teden ni kritično, razen pač, da ti do teh stvari več kot očitno ni. Če bi ti bile fajn ne bi jamral, ampak bi imel na busu dovolj počitka. Ob 23 bi v tem primeru šel z lahkoto celo ven.

PINki ::

Mogoče te mrzla prha prebudi, če imaš možnost.

dzinks63 ::

Je pač spomlad in pride spomladanska utrujenost, nihanja vremena, zračnega pritiska, temperatur, naenkrat oslepljujoče se sonce po dolgi zimi, ...

Kaj pomaga, več gibanja na svežem zraku, sprehod v hribe, v igličaste gozdove, lažja prehrana, (ravno sedaj so bili prazniki in basanje z razno nezdravo hrano), pij več tekočine tudi dehidriranost pripomore k utrujenosti, potem še kakšna joga ali kakšne druge vaje za sprostitev.

ZaphodBB ::

@Raptor: Glede na to, da si v firmi na standby boš moral najti način, da dopoveš familiji/sodelavcem da imaš do tedaj ko prideš v fimo že 12 ur službe za seboj in da že samo dejstvo, da delaš drugi šiht pomeni da nisi lenuh in da naj ti ne zamerijo če vmes za kako urico "spočiješ očke". Vem, da se ti kot mulcu zdi težko to razložit. Sam pa vem, da bi se zadeve lotil točno tako.

Za vse ostale, ki priporočate razne arcnije - za utrujenost še posebaj pa za kronično utrujenost katera bremeni avtorja teme je samo eno zdravilo. Počitek in spanec. Kemija samo zakamuflira zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

freesty ::

Lahko pa gres v cetrtek spat ob 20:00 in se do 5h zjutri kvalitetno naspis. In tudi zvecer, ko prides pozno domov lahko gres spat in naslednji dan je sobota in se lahko naspis.

Ne vem kje je problem, ce si zmatran ob 23h zvecer? Saj jaz sem to vsak dan.. Pa grem pol spat. Al ti hodis spocit spat?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Unknown_001 ::

Problem je, ker potem na vaji za plehmusko komi zdržim in ob devetih že skp lezem.

Sama fizična forma ni problem, ker sem načeloma zdrav, ne jem junkfooda, fiskulturo mam pa tud vsak dan, tak da kle nima bit nič narobe.

ps. glihkar sem sprobal tist power nap (izvajal sem ga v skladišču :P ), morm rečt, da je kr bolš napram prej sam ne vem ka bo pol, sam mislm da bi mogu zdržat.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Ko sem imel podoben bioritem je najbolj pomagal powernap (15-20min, vec ne!). Pa imej ga vsak dan ob isti uri.

slovenec_89 ::

Čakte, kaj je power nap? Pač, da malo zadremaš, al kako?

fantasycamp ::



to je edina rešitev če ti zmore...

jype ::

slovenec_89> Čakte, kaj je power nap? Pač, da malo zadremaš, al kako?

Ne zaspiš, samo mižiš in se leže relaksiraš.

2loud4u ::

Preprosto, če si zaspan, se dopoldne za kako urco ulezi in zaspi. Meni pomaga, ko to počnem 1-2× na teden. Spat grem ob 5-6ih zjutraj, vstanem pa običajno malo pred sedmo. Potem pa kot sem že rekel dan ali dva na teden zaspim za kako urco, ko pridem iz šole.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

poweroff ::

Enostavnih rešitev ni. Treba se bo naspati.

Če boš pa nadaljeval takole in si samo lajšal težave (pravega vzroka pa ne boš odpravil), si boš nakopal pa še kakšne resen zdravstvene težave. Ne sicer sedaj, ampak ko boš deset let starejši, se bo pa začelo.

V glavnem, če nameravaš dočakat normalno življenjsko starost v normalni psihofizični kondiciji, bo treba nekaj spremeniti.
sudo poweroff

Glugy ::

Naštimi si musko da te drži pokonc

fantasycamp ::

Unknown_001 je izjavil:

Mah, to se mi ob petkih kr dostkrat zgodi. Seveda, ob 5:00 auf pol pa bit buden in v pripravljenosti do 23:00 pol pa domu.
In tko ko zdj sem zmeri zmatran tako, da ni bog, da bi se mi kj dalo delat.

Zdj bi pa rabu dober nasvet, kako energijo dobit, da bom zdržu do konca dneva. Ne pridejo v poštev kava, kak red bull al pa spanje.


Ma kdo kako idejo, preden zaspim na sred mize?



737 ::

Priporočam polnozrnati kruh. Pravi. Ne tisti, kjer samo piše, da je polnozrnati.

opeter ::

Življenje lahko vedno spremeniš, ali pa te bo življenje samo spremenilo.

Na koncu bo rezultat tak, da boš mrtev obležal od izčrpanosti. Jaz sem pred skoraj dobrimi dvajsetimi leti tako izgubil enega sošolca.
Ne vem, če se splača.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Avenger ::

Šele na sredi teme sem ugotovil, da jamra zaradi enega dneva. Prid po nasvet, ko boš mel cel teden tak!
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Unknown_001 ::

Dobr no, sj ni treba zdj pljuvat po meni, če nimam tako "težkega" življenja kot ti @Avenger.

Fora je samo v tem, da morm ostat zbran in trezen ne pa zehajoč in ...

Učeri ko sem sprobal tist power nap, mi je dejansko šlo bolje kot prej in sem celo vajo zdržal tip top.

Tak da @fosil hvala za nasvet, je kr koristna zadeva, sem bil prej kr mal skeptičen zdj pa vidm da res pomaga.

Še enkrat hvala.

Glugy ::

737 je izjavil:

Priporočam polnozrnati kruh. Pravi. Ne tisti, kjer samo piše, da je polnozrnati.


Kako pa veš če je "pravi" polnozrnat kruh?

Golden eye ::

Glugy je izjavil:

737 je izjavil:

Priporočam polnozrnati kruh. Pravi. Ne tisti, kjer samo piše, da je polnozrnati.


Kako pa veš če je "pravi" polnozrnat kruh?

Najbolj veš, če ga sam doma spečeš. Vse kr rabiš je pšenica v zrnu in mlinček. Pol pa že veste kako se kruh speče ;)

Raptor F16: Probi še z meditacijo
še en vidoe (Tyler ga owna):

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Splača se probat :)

KernelPanic ::

Lahko, da imas obliko narkolepsije ... Posvetuj se z zdravnikom in pojdi na Golnik na opazovanje!

Unknown_001 ::

KernelPanic je izjavil:

Lahko, da imas obliko narkolepsije ... Posvetuj se z zdravnikom in pojdi na Golnik na opazovanje!


Ne pretiravaj no. A zdj je to nenormalno, če sem tolk cajta buden pa večinoma skos v delovnem ritmu pa da sem ob koncu dneva zmatran? Povprašujem samo o metodah ki bi mi omogočile daljši čas delovne aktivnosti, da ne bi bil že okol 21:00 čist "paf"?

jype ::

Da si zvečer zmatran je super, ker tako lahko dolgo časa globoko spiš.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj hodite spat

Oddelek: Loža
397130 (6186) b00mer
»

(ne)spanje

Oddelek: Loža
474359 (3122) energetik
»

Polifazno spanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
869358 (7067) MrBrdo
»

Kako dolgo brez spanja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9813255 (10927) LuiIII
»

Spanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738341 (6673) nokia6310

Več podobnih tem