» »

Apple bučno najavil sveženj svojih storitev

Apple bučno najavil sveženj svojih storitev

Slo-Tech - Kreditna kartica, igričarski in medijski portal ter pretočna TV storitev so kratek opis novosti, s katerimi Apple po 42 letih od ustanovitve zlagoma prodira med ponudnike storitev. Vse storitve naj bi se od konkurentov razlikovale po kaki za Apple običajni dodani vrednosti, kot so obetali iz ust izvršnega direktorja Tima Cooka ves čas izlivajoči se presežniki.

In res. Jennifer Aniston, Steven Spielberg, Sofia Coppola in Oprah Winfrey so stali na odru kot garancija, da bo Apple Tv plus zares presegel ponudbo konkurence, beri Netflixa in Amazon Prime Videa, pa prihajajočega Disneya in Wallmarta, ki prav tako pripravljata podobni storitvi. Kar bomo zares vedeli šele jeseni, ko naj bi storitev začela delovati. Ponujala bo izključno samo lastne vsebine - kar je vseeno nekakšen minus glede na prej omenjene konkurente, ki svoje vsebine dopolnjujejo z množico licenciranih izdelkov. Bodo pa ta manjko pri Applu skušali izravnati z možnostjo naročnine na tretje ponudnike, denimo Hulu oz. HBO in še številne druge. Apple TV plus ne bo samostojna aplikacija, delovala bo v okviru že obstoječega Apple TV, ki je že zdaj na voljo na vseh iPhonih, iPadih in napravah Apple TV, do začetka delovanja storitve pa naj bi se razširil tudi na Mace in pametne televizorje nekaterih največjih izdelovalcev, denimo Samsunga, LGja in Sonyja ter denimo tudi na Amazonove predvajalnike Fire TV. Apple TV plus bo plačljiv, koliko natanko bo treba zanj odšteti pa na dogodku še niso povedali. Skepsa gor ali dol, tudi Apple Music je na trg prišel pozno, a se je tržno vseeno že kmalu uspešno usidral takoj za najbolj priljubljenim Spotifyjem.

Druga novost je nekakšna trafika z najbolj priljubljenimi časniki in revijami. Storitev je od začetka tega tedna že na voljo v ZDA in Kanadi, konec leta pa naj bi dosegla tudi Evropo. Za 9,9 dolarja je uporabnikom na voljo okoli 300 medijev, med katerimi najdemo tudi paradne konje ameriškega tiska, kot so New Yorker, Rolling Stone, Atlantic, Esquire, National Geographic, Vogue in tudi Wall Street Journal. Kot so zatrdili predstavniki Appla, v okviru storitve ne bodo spremljali, kaj uporabniki prebirajo, niti česa takega ne bodo dopustili oglaševalcem. Kar zveni nekoliko čudno, glede na to, da so medijskim sopogodbenikom obljubili plačilo glede na frekvenco dostopanja do njihovih člankov.

Novost za navdušene igričarje se imenuje Apple Arcade, ki bo uvodoma ponudila kakih 100 iger, ki jih menda drugje ne bo mogoče najti, delovala pa bo v 150 državah. Storitev ne bo pretočna, kot je denimo nedavno najavljena Googlova Stadia.

Zadnja najavljena storitev pa bo kreditna kartica Apple Card, ki jo pripravljajo v sodelovanju z Mastercardom in Goldman Sachsom. Svojo pot bo poleti začela v ZDA in sicer bodisi kot fizična kartica ali pa mobilna aplikacija, ki pa za razliko od večine sedanjih kartic ne bo poznala članarine, zamudnih obresti in dajatev za meddržavne transakcije, na drugi strani pa naj bi bili uporabniki ob vsakem nakupu deležni številnih popustov.



73 komentarjev

«
1
2

Ganon ::

Zakaj dve enaki novici? :|

dexterboy ::

Ako je Owac dovolj za striči...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

MrNighthawk ::

Še malo pa bo streaming services toliko kot je serij :|

zee ::

Lahko tudi ne bi ničesar najavili. Vse storitve bodo bodisi na voljo samo v ZDA bodisi bodo na voljo šele v drugi polovici leta.

Hvala, ne rabim(o).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Master_Yoda ::

Glede na to da bo ta streaming service na zacetku delal samo na Apple napravah, nato pa se na drugih, ter da je to Apple in da cena tega streaming servisa verjetno ne bo ekvivalentna Netflixu, itd. je tak vprasanje koliko sem jim splaca izven amerike to ponujati.
Dovie'andi se tovya sagain.

MrNighthawk ::

Master_Yoda je izjavil:

Glede na to da bo ta streaming service na zacetku delal samo na Apple napravah, nato pa se na drugih, ter da je to Apple in da cena tega streaming servisa verjetno ne bo ekvivalentna Netflixu, itd. je tak vprasanje koliko sem jim splaca izven amerike to ponujati.


A ni mišljeno, da bo že v samem štartu na razpolago v 100ih državah?

mAXTER ::

Pa se bo spet zgodil manjši razcvet piratstva zaradi razdrobljenosti na trgu ponudnikov vsebin na zahtevo...

TheBlueOne ::

mAXTER je izjavil:

Pa se bo spet zgodil manjši razcvet piratstva zaradi razdrobljenosti na trgu ponudnikov vsebin na zahtevo...


Lahko je se slabse za industrijo. Ljudi lahko serije filmi itn. enostavno minejo. Preizkuseno, potrjeno...

carota ::

Se mi zdi, kot da so iz inovatorja in vodilnega na področjih (iPod, iPad, iPhone) prešli na papigo, ki ponavlja za drugimi. Na naslednjem dogodku pričakujem telefon s foldable screen za ceno 2k+.

          ::

Pri obstoječih napravah (prenosnik, tablica, telefon) težko ponudiš kaj revolucionarno novega. Hardware je tudi dovolj zmogljiv, da te naprave (ob morebitni poceni menjavi baterije) brez težav zdržijo 3-5 let, nemara celo več. Izpad dogodkov iz tega naslova je torej neizbežen, zato je naslednja logična poteza ta, da se obstoječim uporabnikom teh naprav ponudi nove storitve. Glasbo že ponujajo, knjige tudi, ostalo prihaja sedaj.

TheBlueOne ::

carota je izjavil:

Se mi zdi, kot da so iz inovatorja in vodilnega na področjih (iPod, iPad, iPhone) prešli na papigo, ki ponavlja za drugimi. Na naslednjem dogodku pričakujem telefon s foldable screen za ceno 2k+.


Ali pa bodo dodali se nekaj kamer na iphone in odprli svojo spletno trgovino tipa amazon in se zaceli bolj posvecati marketingu kot storitvi. Nisa premium telefonov, se verjetno pocasi zapolnjuje.

avani ::

Mislim, da ljudje pričakujejo nove produkte, a la vr glasses ali kaj podobnega. Kako je že bilo več tistem videu? Njihov koncept je dolgo bil simplicity, torej zakaj bi rabil računalnik, če lahko narediš to na tablici. Zakaj rabiš tablico, če lahko narediš to na telefonu. Zakaj rabiš telefon, če lahko narediš to na uri.

matobeli ::

Jaz nimam nič proti če bo Apple vložil miljardo in sproduciral dobro vsebino.
Kolk bom zanjo plačal je pa drugo vprašanje :))

bambam20 ::

Jennifer Aniston, Steven Spielberg, Sofia Coppola in Oprah Winfrey so stali na odru kot garancija, da bo Apple Tv plus zares presegel ponudbo konkurence


Te smeti so največ, kar lahko ponudijo.

matobeli je izjavil:

Jaz nimam nič proti če bo Apple vložil miljardo in sproduciral dobro vsebino.
Kolk bom zanjo plačal je pa drugo vprašanje :))



Amazon je skeširal rekordne milijone za Grand Tour pa je na koncu rezulatat dolgočasnost.

Netflix je z lastno produkcijo dobesedno kralj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

carota ::

bambam20 je izjavil:


Amazon je skeširal rekordne milijone za Grand Tour pa je na koncu rezulatat dolgočasnost.

Netflix je z lastno produkcijo dobesedno kralj.

Netflix je tudi kralj v zadolževanju.

FireSnake ::


Jennifer Aniston, Steven Spielberg, Sofia Coppola in Oprah Winfrey so stali na odru kot garancija...


... da se tega še od daleč ne bom dotaknil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Stari maček ::

Od mene ne dobi niti centa!

matobeli ::

Rupsi31:
Zadnja sezona (3) GrandTour je dobra, oziroma tolk dobra kot je bil TG, prvi dve sta bili pa bolj nekaj na hitro, oziroma so imeli nekaj novih butastih idej ki so se jih nasrečo do tretje setone počasi znebili.

antonija ::

          je izjavil:

Pri obstoječih napravah (prenosnik, tablica, telefon) težko ponudiš kaj revolucionarno novega. Hardware je tudi dovolj zmogljiv, da te naprave (ob morebitni poceni menjavi baterije) brez težav zdržijo 3-5 let, nemara celo več. Izpad dogodkov iz tega naslova je torej neizbežen, zato je naslednja logična poteza ta, da se obstoječim uporabnikom teh naprav ponudi nove storitve. Glasbo že ponujajo, knjige tudi, ostalo prihaja sedaj.
Tudi pred iPhone-om je veljalo, da Nokia obvlada telefone, da je to-to. Vse ostalo je bila nepotrebna, slabo delujoca navlaka.

iPhone je bil ornk inovacija, ki je kljub nekaj debilnim slabostim prinesla nov koncept mobilne naprave, ki telefon pusti za seboj v prahu, zdraven pa pohrusta se dlancnike, mp3 playerje (z ekranom ali brez), itd.

Kolikor jaz vidim so "pametni" telefoni na stopnji, kjer je hadrware samoumeven, mobilni software itak ni prinesel skoraj nobene uporabne novitete, na vidiku pa nic novega za mnogo let. Tehnoloski velikani imajo pod palcem vec denarja od manjsih (in srednje velikih?) drzav, tako da razvoj in marketing novega izdelka nebi za nobenega smel biti problem. Pa se mladina je zdolgocasena do mere, da jim ze Fortnite predstavlja orgasm-inducing zabavo. Boljsega trenutka za nek revolucionarni kos zabavne elektronike IMO ni.

Ampak kot kaze je trenutna managerska mentaliteta usmerjena predvsem na molzenje trenutnih poslovnih modelov, z inovacijami se bo pa ukvarjal naslednji CEO. ALi pa tudi ne, ce bojo firme uspesno zafurali. Been there, done that.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

FastWIND ::

Ker se ravno veliko omenjajo ovce... Ovce se vsi, ki še sploh TV gledate... Ne gleda po katerem kablu ali na katerem servisu ga imaste naročenega... beee

blackbfm ::

iPhone je bil ornk inovacija, ki je kljub nekaj debilnim slabostim prinesla nov koncept mobilne naprave, ki telefon pusti za seboj v prahu, zdraven pa pohrusta se dlancnike, mp3 playerje (z ekranom ali brez), itd.


Mogoče če si star 10 let se ti res tako zdi :))

Ko steve jobs sanjal z idejo o iphonu, si lahko tu pri nas ze brez tezav kupil sony p800/900 ki je imel VSE kar ima danes moderen telefon, barvni ekran, touchscreen po celem, kamera, glasba, custom appi, povezljivost itd.. Toliko o inovacijah in konceptih. Samo hw do leta 2010 ni bil dovolj zrel za širšo uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Mato989 ::

Dejansko telefonija (smartphoni) prihajajo s svetlobno hitrostjo, tja kamor so računalniki rabili malo dalj, na točko kjer ni več potrebno menjat smartphone vsakih 18 mesecev če ga hočeš "normalno" uporabljat...

Enako so bili časi ko si računalnik moral nadgradit praktično vsako leto ali 2, če si hotel igrati najnovejše igre na max kvaliteti, zdaj to več ni treba... samo računalnik je mnogo bolj multiuporaben kot so pač telefoni in tablice, to je dejstvo. Zato bo telefonija zelo trpela KMALU.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

antonija ::

blackbfm je izjavil:

Mogoče če si star 10 let se ti res tako zdi :))

Ko steve jobs sanjal z idejo o iphonu, si lahko tu pri nas ze brez tezav kupil sony p800/900 ki je imel VSE kar ima danes moderen telefon, barvni ekran, touchscreen po celem, kamera, glasba, custom appi, povezljivost itd.. Toliko o inovacijah in konceptih. Samo hw do leta 2010 ni bil dovolj zrel za širšo uporabo.
Bolj 40 let, ampak OK. Greva pogledat tega sonyja, ki "je imel vse":


Touch neuporaben za prste (rabis nujno stylus), grd ko hudic (ampak v stilu takrtanih nokiij, ki so vladale mobilnemu svetu... verjetno se izpred casov ko si se ti rodil), in poganjal je slavno skropucalo od symbiana. O ekranu, kameri in ostalem sploh ni vredno izgubljati besed. Je pa bil 5 let pred iPhoneom, to pa ja.

Se strinjam da Apple nikoli ni bil prevec dober v novih zamislih (z izjemo nekaj biserov), so bili pa izjemno dobri v recikliranju starih idej, ki so jih zapakirali v najbolj svetlec papir z najvecjo masnico in jih prodajali za nepredstavljivo visoke zneske, pa so ljudje se vedno stali v vrsti ure ali celo dneve da so prisli do svoje naprave.

Na ta koncept so se danes obesili vsi drugi proizvajalci telefonov, vsi imajo svoj luksuzen model, vsi ga primerjajo z applovim flagshipom. Kar se tice koncepta pametnih telefonov je pac Apple zmagal, ostali mu pa sledijo.

Pa vse to se vedno nima vpliva na dejstvo, da je trenutni trg mobilnih telefonov dozorel do mere, kjer ni vec velikih novosti. Trzni delezi so ze dolgo priblizno enaki pri tavelikih, njihovi dobicki tudi. In posledicno je to idealen trenutek za realizacijo dobre ideje za nov kos elektornike za zabavo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Dejansko telefonija (smartphoni) prihajajo s svetlobno hitrostjo, tja kamor so računalniki rabili malo dalj, na točko kjer ni več potrebno menjat smartphone vsakih 18 mesecev če ga hočeš "normalno" uporabljat...

Enako so bili časi ko si računalnik moral nadgradit praktično vsako leto ali 2, če si hotel igrati najnovejše igre na max kvaliteti, zdaj to več ni treba... samo računalnik je mnogo bolj multiuporaben kot so pač telefoni in tablice, to je dejstvo. Zato bo telefonija zelo trpela KMALU.

???
Kvečemu telefon zamenjuje PC-je, večino zadev lahko opraviš brez PC-ja, razen če misliš, da trenutni cnc, še nimajo vmesnika za android, ali pa le...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dexterboy ::

rahlo off topic, ampak, kolikor sem zasledil, jih je tudi kar nekaj; doma nimam televizije. Tega bo kmalu dve leti. Jo pogrešam? Ne?
Sem pa ugotovil, kaj vse SEM zamudil, ko sem še imel televizijo ;)
Aja, imel sem Sony P900. Stroj od telefona! Pa kaj pol, če sem rabil palčko? Bolj me je bolelo, ko sem jo izgubil :(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

matobeli ::

Tele SE p serije so bili dost uporabni, imel p900 in p910, precej možnosti nastavitev, softwera je bilo tudi precej, celo navigacija se je najdla.

Fotkič res ni bil za okol govorit,
Bil je pa kul za po netu brskat, imel je kolešček za gor/dol-levo/desno, odstranljivo polno tipkovnico ki je bila obenem tudi številčnica. Ali pa si jo odstranil in imel PDA. Pisalo je imelo svoj slot in je bilo za tist cajt veliko boljša zadeva kot prsti, se je pankomot dalo tudi z nohtom pritiskat če si rabil sam na hitro.

še največji feler je bila memory stick kartica. Celo baterija je bila nekje tam kot danes smartphoni.

Celo kakšno serijo se je dalo gor pogledat :D

opeter ::

antonija je izjavil:

iPhone je bil ornk inovacija, ki je kljub nekaj debilnim slabostim prinesla nov koncept mobilne naprave, ki telefon pusti za seboj v prahu, zdraven pa pohrusta se dlancnike, mp3 playerje (z ekranom ali brez), itd.

Kolikor jaz vidim so "pametni" telefoni na stopnji, kjer je hadrware samoumeven, mobilni software itak ni prinesel skoraj nobene uporabne novitete, na vidiku pa nic novega za mnogo let. Tehnoloski velikani imajo pod palcem vec denarja od manjsih (in srednje velikih?) drzav, tako da razvoj in marketing novega izdelka nebi za nobenega smel biti problem. Pa se mladina je zdolgocasena do mere, da jim ze Fortnite predstavlja orgasm-inducing zabavo. Boljsega trenutka za nek revolucionarni kos zabavne elektronike IMO ni.

Ampak kot kaze je trenutna managerska mentaliteta usmerjena predvsem na molzenje trenutnih poslovnih modelov, z inovacijami se bo pa ukvarjal naslednji CEO. ALi pa tudi ne, ce bojo firme uspesno zafurali. Been there, done that.


Kot je napisal. Ni kaj za dodati in ne bi se mogel bolj strinjat.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Krele ::

Obrača se, FAANG začenjajo kopirati (in capljati za) kitajce (vse v eni aplikacije aka WeChat)

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dejansko telefonija (smartphoni) prihajajo s svetlobno hitrostjo, tja kamor so računalniki rabili malo dalj, na točko kjer ni več potrebno menjat smartphone vsakih 18 mesecev če ga hočeš "normalno" uporabljat...

Enako so bili časi ko si računalnik moral nadgradit praktično vsako leto ali 2, če si hotel igrati najnovejše igre na max kvaliteti, zdaj to več ni treba... samo računalnik je mnogo bolj multiuporaben kot so pač telefoni in tablice, to je dejstvo. Zato bo telefonija zelo trpela KMALU.

???
Kvečemu telefon zamenjuje PC-je, večino zadev lahko opraviš brez PC-ja, razen če misliš, da trenutni cnc, še nimajo vmesnika za android, ali pa le...


No daj mi pokaži programerje v resnih firmah ki programirajo na Samsung Galaxy S10 pa pokaži mi dijaka ki dela seminarsko na Huawei p20 lite itd... jaz še vedno 98% zadev delam na PCju, ne na telefonu, ker še vedno sem 100x hitrejši in 100x bolj funkcionalen na stacionarcu z 2 zaslonoma 27 inčnima kot pa na Huawei p20 pro... to je dejstvo, dobim več informacij, oči manj trpijo, lažje delam 3 stvari hkrati.... itd... tudi ko programiram to ne počnem na p20 pro.... pa ko pišem diplomsko tudi ne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

shadeX ::

No daj mi pokaži programerje v resnih firmah ki programirajo na Samsung Galaxy S10


Fokusiraš se na en task, pa še tukaj bi te telefon lahko prehitel če bi imel večji zaslon. Diplomsko na telefonu? Ni problema, vsak telefon lahko danes že zalaufa Word ali pa Google docs, za večji zaslon poskrbiš s projektorjem, tipkovnico pa priključiš preko BT.

Da "telefoni" zamenjujejo oz. vse bolj izpodrivajo računalnike (in jih počasi tudi bodo) ni nobena skrivnost. Računalniki bodo na koncu delali samo še specifične taske, gaming pa se tudi vedno bolj seli na telefone, čeprav je zaenkrat user experience na telefonih kar se tiče tega poden, ampak počasi pridemo tudi do tja.

Če bi kdo 10 let nazaj rekel, da bomo lahko Call of Duty ali Diablo igrali na telefonih, bi ga peljali na psihiatrijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MrStein ::

Mato989 je izjavil:

jaz še

Ti si irelevanten.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Evolve ::

moderatorji so očitno tut ovce...

just sayin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Evolve ()

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dejansko telefonija (smartphoni) prihajajo s svetlobno hitrostjo, tja kamor so računalniki rabili malo dalj, na točko kjer ni več potrebno menjat smartphone vsakih 18 mesecev če ga hočeš "normalno" uporabljat...

Enako so bili časi ko si računalnik moral nadgradit praktično vsako leto ali 2, če si hotel igrati najnovejše igre na max kvaliteti, zdaj to več ni treba... samo računalnik je mnogo bolj multiuporaben kot so pač telefoni in tablice, to je dejstvo. Zato bo telefonija zelo trpela KMALU.

???
Kvečemu telefon zamenjuje PC-je, večino zadev lahko opraviš brez PC-ja, razen če misliš, da trenutni cnc, še nimajo vmesnika za android, ali pa le...


No daj mi pokaži programerje v resnih firmah ki programirajo na Samsung Galaxy S10 pa pokaži mi dijaka ki dela seminarsko na Huawei p20 lite itd... jaz še vedno 98% zadev delam na PCju, ne na telefonu, ker še vedno sem 100x hitrejši in 100x bolj funkcionalen na stacionarcu z 2 zaslonoma 27 inčnima kot pa na Huawei p20 pro... to je dejstvo, dobim več informacij, oči manj trpijo, lažje delam 3 stvari hkrati.... itd... tudi ko programiram to ne počnem na p20 pro.... pa ko pišem diplomsko tudi ne...

For a full web-development stack, you're restricted to using javascript and node.js, (I haven't gotten RAILs working on the command line, although it is possible to use straight-up ruby.) So to get javascript and node.js working, here's what you do.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrNighthawk ::

shadeX je izjavil:

No daj mi pokaži programerje v resnih firmah ki programirajo na Samsung Galaxy S10


Fokusiraš se na en task, pa še tukaj bi te telefon lahko prehitel če bi imel večji zaslon. Diplomsko na telefonu? Ni problema, vsak telefon lahko danes že zalaufa Word ali pa Google docs, za večji zaslon poskrbiš s projektorjem, tipkovnico pa priključiš preko BT.

Da "telefoni" zamenjujejo oz. vse bolj izpodrivajo računalnike (in jih počasi tudi bodo) ni nobena skrivnost. Računalniki bodo na koncu delali samo še specifične taske, gaming pa se tudi vedno bolj seli na telefone, čeprav je zaenkrat user experience na telefonih kar se tiče tega poden, ampak počasi pridemo tudi do tja.


Klasičen PC z miško in tipkovnico še vedno ponuja boljšo funkcionalnost. Tako kot software. Diplomsko napisat in citirat po APA standardih je na telefonu kar za j. Če pa s sabo nosiš še ekran in tipkovnico... ne vem no, rajši imam laptopa.

Za komunikacijo in internet so pa telefoni/tablice nekje na istem nivoju.

Mr.B ::

MrNighthawk je izjavil:

shadeX je izjavil:

No daj mi pokaži programerje v resnih firmah ki programirajo na Samsung Galaxy S10


Fokusiraš se na en task, pa še tukaj bi te telefon lahko prehitel če bi imel večji zaslon. Diplomsko na telefonu? Ni problema, vsak telefon lahko danes že zalaufa Word ali pa Google docs, za večji zaslon poskrbiš s projektorjem, tipkovnico pa priključiš preko BT.

Da "telefoni" zamenjujejo oz. vse bolj izpodrivajo računalnike (in jih počasi tudi bodo) ni nobena skrivnost. Računalniki bodo na koncu delali samo še specifične taske, gaming pa se tudi vedno bolj seli na telefone, čeprav je zaenkrat user experience na telefonih kar se tiče tega poden, ampak počasi pridemo tudi do tja.


Klasičen PC z miško in tipkovnico še vedno ponuja boljšo funkcionalnost. Tako kot software. Diplomsko napisat in citirat po APA standardih je na telefonu kar za j. Če pa s sabo nosiš še ekran in tipkovnico... ne vem no, rajši imam laptopa.

Za komunikacijo in internet so pa telefoni/tablice nekje na istem nivoju.

A mislis, da se telefon ne da povezat s tipkovnco in misko ter ekranom, tar namestiti microsoft office ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Magic1 ::

Nekateri se še ne zavedajo, da lahko že par let zelo preprosto sliko telefona castaš na 65inch TV/monitor ter hkrati imaš povezano buetooth miško in tipkovnico na telefon(to zadnje lahko verjetno uporabljaš že skoraj desetletje).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Machete ::

Da se da, ko pa se srečaš z neko random operacijo samo 300MB fajla ali samo kak extraxt zipa, pa gre telefon naredit harikiri in hlastaš po pcju. Vsaj nazadnje je bilo tako, ko sem rabil telefon za kaj več od fbja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

Za resno delo ni dovolj, za kako tajnico, ki uporablja le google sheets in docs, pa zagotovo.

MrNighthawk ::

Mr.B je izjavil:

A mislis, da se telefon ne da povezat s tipkovnco in misko ter ekranom, tar namestiti microsoft office ?


Daj še enkrat preberi celoten post. Sem napisal, da lahko priklopiš miško in tipkovnico...ampak se mi zdi bolj praktično nosit laptopa (ki vse to že ima), kot pa tipkovnico + miško in ekran. In ja Microsoft Word imaš na telefonih/tablicah... ampak nazadnje, ko sem jaz uporabljal, nisi imel možnosti npr. vnašanje virov, citiranje in bibliografije po APA standardih. To kolikor vem omogoča samo Office 365 (Word).

Mr.B ::

MrNighthawk je izjavil:

Mr.B je izjavil:

A mislis, da se telefon ne da povezat s tipkovnco in misko ter ekranom, tar namestiti microsoft office ?


Daj še enkrat preberi celoten post. Sem napisal, da lahko priklopiš miško in tipkovnico...ampak se mi zdi bolj praktično nosit laptopa (ki vse to že ima), kot pa tipkovnico + miško in ekran. In ja Microsoft Word imaš na telefonih/tablicah... ampak nazadnje, ko sem jaz uporabljal, nisi imel možnosti npr. vnašanje virov, citiranje in bibliografije po APA standardih. To kolikor vem omogoča samo Office 365 (Word).

Ja ja, enako kot bos rekel da se ti napajalnika pa ne zdi težko zraven nositi, ker ti zdrži 8h. Potem je pa itak konc šihta.
90 % stvati, ki jih delaš na PC-ju se delajo komot na tablici/telefonu.
Profiesionalno delo na primer video editing pač bodo še vedno laufala na škatlah.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Markoff ::

Mr.B je izjavil:

???
Kvečemu telefon zamenjuje PC-je, večino zadev lahko opraviš brez PC-ja, razen če misliš, da trenutni cnc, še nimajo vmesnika za android, ali pa le...

Daj vsaj 5 konkretnih primerov, katere zadeve so to.

shadeX je izjavil:

Fokusiraš se na en task, pa še tukaj bi te telefon lahko prehitel če bi imel večji zaslon. Diplomsko na telefonu? Ni problema, vsak telefon lahko danes že zalaufa Word ali pa Google docs, za večji zaslon poskrbiš s projektorjem, tipkovnico pa priključiš preko BT.

Da "telefoni" zamenjujejo oz. vse bolj izpodrivajo računalnike (in jih počasi tudi bodo) ni nobena skrivnost. Računalniki bodo na koncu delali samo še specifične taske, gaming pa se tudi vedno bolj seli na telefone, čeprav je zaenkrat user experience na telefonih kar se tiče tega poden, ampak počasi pridemo tudi do tja.

Če bi kdo 10 let nazaj rekel, da bomo lahko Call of Duty ali Diablo igrali na telefonih, bi ga peljali na psihiatrijo.

Vsi ponavljate eno in isto mantro, a jaz doslej nisem videl dobesedno NIKOGAR, ki bi telefon povezal s tipkovnico, miško in ekranom/projektorjem in tako delal. Tole je en tak vaporware argument, ki v praksi enostavno ne živi.

Sicer pa je edina stvar, ki jo lahko prek telefona kolikor-toliko učinkovito počneš, potrjevanje zahtevkov podrejenih in pisanje zelo kratkih emailov. Za karkoli resnega je telefon enostavno neintuitiven, prepočasen, količina informacij na ekranu premajhna. Da ne govorimo o ergonomiji - že delo za mizo uničuje karpalne kanale, hrbtenico, vratne in hrbtne mišice itd. ipd. - kaj šele delo s takšno majhno napravico, ko NIMAŠ nanjo priklopljenih fiktivnih napravic tipa tipkovnica, miš, ...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

MrNighthawk ::

Mr.B je izjavil:

Ja ja, enako kot bos rekel da se ti napajalnika pa ne zdi težko zraven nositi, ker ti zdrži 8h. Potem je pa itak konc šihta.
90 % stvati, ki jih delaš na PC-ju se delajo komot na tablici/telefonu.
Profiesionalno delo na primer video editing pač bodo še vedno laufala na škatlah.


Glej, da boš razumel. Nimam težav prenašat 2kg opreme v enem kosu aka laptop. Odpreš, prižgeš delaš. Polnilec je zraven za skrajni primer, odvisno od narave dela.
Drugo pa je prenašat telefon, dex, miško, tipkovnico, polnilec in seveda ekran. In zdej sestavi vse skupaj, ko boš na avijonu :)

90% stvari...ja sej sem rekel, internet, mail, basic word,... ja lahko.

programiranje, video editing, autocad, photo editing,... aka profesionalna raba, najbrž še nekaj časa ne bo 100% funkcionalna na katerikoli tablici...kaj šele 5ih komponentah skupaj.

a zdej razumeš?

shadeX ::

video editing


Je ratal kar "močan" tud na tablicah oz. telefonih. Danes z video editing appi delaš že boga. Ampak kot že rečeno na majhnem ekranu brez miške to ni tako praktično.

Daj "telefonom" še nekaj let in boš večino opravil že lahko brez okrnjene up. izkušnje delal na njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

shadeX je izjavil:

No daj mi pokaži programerje v resnih firmah ki programirajo na Samsung Galaxy S10


Fokusiraš se na en task, pa še tukaj bi te telefon lahko prehitel če bi imel večji zaslon. Diplomsko na telefonu? Ni problema, vsak telefon lahko danes že zalaufa Word ali pa Google docs, za večji zaslon poskrbiš s projektorjem, tipkovnico pa priključiš preko BT.

Da "telefoni" zamenjujejo oz. vse bolj izpodrivajo računalnike (in jih počasi tudi bodo) ni nobena skrivnost. Računalniki bodo na koncu delali samo še specifične taske, gaming pa se tudi vedno bolj seli na telefone, čeprav je zaenkrat user experience na telefonih kar se tiče tega poden, ampak počasi pridemo tudi do tja.


Klasičen PC z miško in tipkovnico še vedno ponuja boljšo funkcionalnost. Tako kot software. Diplomsko napisat in citirat po APA standardih je na telefonu kar za j. Če pa s sabo nosiš še ekran in tipkovnico... ne vem no, rajši imam laptopa.

Za komunikacijo in internet so pa telefoni/tablice nekje na istem nivoju.

A mislis, da se telefon ne da povezat s tipkovnco in misko ter ekranom, tar namestiti microsoft office ?



In koliko večjih firm ima v pisarnah namesto kišt in laptopov, telefone S10+ povezane z miško in tipkovnico in 65 inčnim TV?

Prosim razsvetli nas... ko sem še delal v trgovini elektronike so podjetniki prihajali k meni po ponudbe in robo za firme in nikdar mi noben ni kupil telefonov in tipkovnic in ekranov da bi njegovi zaposleni lahko delali v službi na tem... laptope in kište pa ogromnokrat... Ne se šalit no. Čim delaš karkoli več kot napišeš kratki email ali pa gledaš novice in morda še slotech je že bolje laptop ali kišta...

Tale prispevek sem 10x hitreje natipkal zdaj na kišti kot bi ga na svojem službenem p20 pro...

shadeX je izjavil:

No daj mi pokaži programerje v resnih firmah ki programirajo na Samsung Galaxy S10


Fokusiraš se na en task, pa še tukaj bi te telefon lahko prehitel če bi imel večji zaslon. Diplomsko na telefonu? Ni problema, vsak telefon lahko danes že zalaufa Word ali pa Google docs, za večji zaslon poskrbiš s projektorjem, tipkovnico pa priključiš preko BT.

Da "telefoni" zamenjujejo oz. vse bolj izpodrivajo računalnike (in jih počasi tudi bodo) ni nobena skrivnost. Računalniki bodo na koncu delali samo še specifične taske, gaming pa se tudi vedno bolj seli na telefone, čeprav je zaenkrat user experience na telefonih kar se tiče tega poden, ampak počasi pridemo tudi do tja.

Če bi kdo 10 let nazaj rekel, da bomo lahko Call of Duty ali Diablo igrali na telefonih, bi ga peljali na psihiatrijo.

Nihče ne pravi kaj se DA, ampak kako praktično ali nepraktično je delanje zadev na telefon vs laptop/kišta

In ne, ne primerjaj telefona ko priklopiš gor pol gadgetov, ker teh ne nosiš okol cele dneve.. primerjaj laptop vs telefon, brez dodatne opreme torej samo osnovno zadevo, kje boš lažje naredil diplomsko?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

MrNighthawk ::

Mato989 je izjavil:

Tale prispevek sem 10x hitreje natipkal zdaj na kišti kot bi ga na svojem službenem p20 pro...

samo zato, ker nisi na telefon priklopil dodatnega zaslona, dexa, tipkovnice in miške, potem bi bil pa hitr…
aja siže poslal...
:))

Mr.B ::

MrNighthawk je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Ja ja, enako kot bos rekel da se ti napajalnika pa ne zdi težko zraven nositi, ker ti zdrži 8h. Potem je pa itak konc šihta.
90 % stvati, ki jih delaš na PC-ju se delajo komot na tablici/telefonu.
Profiesionalno delo na primer video editing pač bodo še vedno laufala na škatlah.


Glej, da boš razumel. Nimam težav prenašat 2kg opreme v enem kosu aka laptop. Odpreš, prižgeš delaš. Polnilec je zraven za skrajni primer, odvisno od narave dela.
Drugo pa je prenašat telefon, dex, miško, tipkovnico, polnilec in seveda ekran. In zdej sestavi vse skupaj, ko boš na avijonu :)

90% stvari...ja sej sem rekel, internet, mail, basic word,... ja lahko.

programiranje, video editing, autocad, photo editing,... aka profesionalna raba, najbrž še nekaj časa ne bo 100% funkcionalna na katerikoli tablici...kaj šele 5ih komponentah skupaj.

a zdej razumeš?

A ok, otroci.
Ko pridem v službo vtakneš telefon v dock, kjer imaš predsabo že teipkovnico, zadaj pa monitor. Torej od doma do službe ne rabiš nositi tipkovnice in miške....
Imam tablico, ki ima v ovitku tudi tipkovnico z drkalico celotna debelina je zato 2-3 mm več kot brez.
Obstajajo tudi preklopne tipkovnice, ki ko jih razpreš in so praktično full size desktop tipkovnica... Za tiste obrobne primere, se verjento če dovolj šasa išče, najde tudi dongel za povezavo do com porta...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

shadeX je izjavil:

No daj mi pokaži programerje v resnih firmah ki programirajo na Samsung Galaxy S10


Fokusiraš se na en task, pa še tukaj bi te telefon lahko prehitel če bi imel večji zaslon. Diplomsko na telefonu? Ni problema, vsak telefon lahko danes že zalaufa Word ali pa Google docs, za večji zaslon poskrbiš s projektorjem, tipkovnico pa priključiš preko BT.

Da "telefoni" zamenjujejo oz. vse bolj izpodrivajo računalnike (in jih počasi tudi bodo) ni nobena skrivnost. Računalniki bodo na koncu delali samo še specifične taske, gaming pa se tudi vedno bolj seli na telefone, čeprav je zaenkrat user experience na telefonih kar se tiče tega poden, ampak počasi pridemo tudi do tja.


Klasičen PC z miško in tipkovnico še vedno ponuja boljšo funkcionalnost. Tako kot software. Diplomsko napisat in citirat po APA standardih je na telefonu kar za j. Če pa s sabo nosiš še ekran in tipkovnico... ne vem no, rajši imam laptopa.

Za komunikacijo in internet so pa telefoni/tablice nekje na istem nivoju.

A mislis, da se telefon ne da povezat s tipkovnco in misko ter ekranom, tar namestiti microsoft office ?



In koliko večjih firm ima v pisarnah namesto kišt in laptopov, telefone S10+ povezane z miško in tipkovnico in 65 inčnim TV?

Prosim razsvetli nas... ko sem še delal v trgovini elektronike so podjetniki prihajali k meni po ponudbe in robo za firme in nikdar mi noben ni kupil telefonov in tipkovnic in ekranov da bi njegovi zaposleni lahko delali v službi na tem... laptope in kište pa ogromnokrat... Ne se šalit no. Čim delaš karkoli več kot napišeš kratki email ali pa gledaš novice in morda še slotech je že bolje laptop ali kišta...

Tale prispevek sem 10x hitreje natipkal zdaj na kišti kot bi ga na svojem službenem p20 pro...

shadeX je izjavil:

No daj mi pokaži programerje v resnih firmah ki programirajo na Samsung Galaxy S10


Fokusiraš se na en task, pa še tukaj bi te telefon lahko prehitel če bi imel večji zaslon. Diplomsko na telefonu? Ni problema, vsak telefon lahko danes že zalaufa Word ali pa Google docs, za večji zaslon poskrbiš s projektorjem, tipkovnico pa priključiš preko BT.

Da "telefoni" zamenjujejo oz. vse bolj izpodrivajo računalnike (in jih počasi tudi bodo) ni nobena skrivnost. Računalniki bodo na koncu delali samo še specifične taske, gaming pa se tudi vedno bolj seli na telefone, čeprav je zaenkrat user experience na telefonih kar se tiče tega poden, ampak počasi pridemo tudi do tja.

Če bi kdo 10 let nazaj rekel, da bomo lahko Call of Duty ali Diablo igrali na telefonih, bi ga peljali na psihiatrijo.

Nihče ne pravi kaj se DA, ampak kako praktično ali nepraktično je delanje zadev na telefon vs laptop/kišta

In ne, ne primerjaj telefona ko priklopiš gor pol gadgetov, ker teh ne nosiš okol cele dneve.. primerjaj laptop vs telefon, brez dodatne opreme torej samo osnovno zadevo, kje boš lažje naredil diplomsko?

BS 1,
Imaš Android pos terminal, če si slučajno mislil trgovino...
BS 2 ,
Če bi znal uporabljat google, bi vpisal : Android phone as desktop replacement
Če ti Android ni všeč pa vpišeš Iphone.

Markoff je izjavil:

Mr.B je izjavil:

???
Kvečemu telefon zamenjuje PC-je, večino zadev lahko opraviš brez PC-ja, razen če misliš, da trenutni cnc, še nimajo vmesnika za android, ali pa le...

Daj vsaj 5 konkretnih primerov, katere zadeve so to.

shadeX je izjavil:

Fokusiraš se na en task, pa še tukaj bi te telefon lahko prehitel če bi imel večji zaslon. Diplomsko na telefonu? Ni problema, vsak telefon lahko danes že zalaufa Word ali pa Google docs, za večji zaslon poskrbiš s projektorjem, tipkovnico pa priključiš preko BT.

Da "telefoni" zamenjujejo oz. vse bolj izpodrivajo računalnike (in jih počasi tudi bodo) ni nobena skrivnost. Računalniki bodo na koncu delali samo še specifične taske, gaming pa se tudi vedno bolj seli na telefone, čeprav je zaenkrat user experience na telefonih kar se tiče tega poden, ampak počasi pridemo tudi do tja.

Če bi kdo 10 let nazaj rekel, da bomo lahko Call of Duty ali Diablo igrali na telefonih, bi ga peljali na psihiatrijo.

Vsi ponavljate eno in isto mantro, a jaz doslej nisem videl dobesedno NIKOGAR, ki bi telefon povezal s tipkovnico, miško in ekranom/projektorjem in tako delal. Tole je en tak vaporware argument, ki v praksi enostavno ne živi.

Sicer pa je edina stvar, ki jo lahko prek telefona kolikor-toliko učinkovito počneš, potrjevanje zahtevkov podrejenih in pisanje zelo kratkih emailov. Za karkoli resnega je telefon enostavno neintuitiven, prepočasen, količina informacij na ekranu premajhna. Da ne govorimo o ergonomiji - že delo za mizo uničuje karpalne kanale, hrbtenico, vratne in hrbtne mišice itd. ipd. - kaj šele delo s takšno majhno napravico, ko NIMAŠ nanjo priklopljenih fiktivnih napravic tipa tipkovnica, miš, ...

Ne razumem kaj hočeš s temi "5 zadev" Te zanima kaj ne moreš narediti na tablici pa jih lahko na PC-ju ali kaj drugega, ki te zanima.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mato989 ::

Mr.B ti meni povej KOLIKO firm poznaš ki imajo tak nareto te dockerje in koliko jih poznaš ki imajo prenosnike in stacionarce

Ne pogovarjamo se kaj LAHKO pogovarjamo se kako je in definitivno PCji glaaaadko prednačijo kot osrednja enota za delo v službi in doma... sploh pa prednjačijo pri malo bolj kompleksnih opravilih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrNighthawk ::

Mr.B je izjavil:


Ko pridem v službo vtakneš telefon v dock, kjer imaš predsabo že teipkovnico, zadaj pa monitor. Torej od doma do službe ne rabiš nositi tipkovnice in miške....
Imam tablico, ki ima v ovitku tudi tipkovnico z drkalico celotna debelina je zato 2-3 mm več kot brez.
Obstajajo tudi preklopne tipkovnice, ki ko jih razpreš in so praktično full size desktop tipkovnica... Za tiste obrobne primere, se verjento če dovolj šasa išče, najde tudi dongel za povezavo do com porta...


In to je bolj praktično kot pa imet enega laptopa? Mogoče dva kabla... enega v službi drugega pri sebi? Npr?
In seveda ves software, ki ga rabiš je na Androidu/OSX? Z enako ali boljšo funkcionalnostjo? Resno?
Če ti je tvoj koncept tako všeč, ga pa dnevno uporabljaj.

Imaš lahko npr. dva docka. enega doma, enega v službi. kaj pa če hočem doma npr nekaj konkretno tipkat v postli ali pa na kavču? Al pa na avijonu, vlaku,...??
Lahko imaš tablico...jeeej, še eno napravo.

Še vedno lahko vse to narediš z laptopom, tudi dodatne ekrane doma ali v službi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple uspešno prehaja med ponudnike storitev

Oddelek: Novice / Rezultati
359140 (7456) zmaugy
»

Apple konkretiziral mikavne storitve, novi iPhoni stavijo na objektive (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
20336016 (26612) c3p0
»

Novosti iz Appla

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219843 (6990) aborko
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390118467 (96160) opeter

Več podobnih tem